25353
Whistler - Windows XP
  • babac
    #17073
    hát igen csak egy kicsit bonyolultan írja le regedit...stb... reméltem van rá gyorsabb, egyszerűbb módszer. Vagy mit tegyek telepítsek win-t?
  • Met
    #17072
    ??
  • babac
    #17071
    Sziasztok, lenne egy számomra elég nagy problémám, folyamatosan restartolja magát a gépem és már kicsit kezdem unni, tudomásom szerint itt elég pro-k vannak ahhoz hogy segítsenek! :P Beállítottam h ne legyen automatikus ujraindítás, és így most kékhalá jön be, onnan írtam ki ezeket: STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0xF68683DC, 0xBAA99BB4, 0x00000000)
    KMWOFILTER.sys- ADRESS F68683 DC BASE AT F68F6867000, DATESTAMP 45D0FB59
    Remélem tudtok segíteni mert dolgoznom kéne és így nem nagyon tudok, előre is köszi várom a válaszokat :K
  • Crazyn
    #17070
    Na he látod erre nemgondoltam. Majd megnézem, hátha.
    Thx
  • kijozu
    #17069
    az sztem kizárt hogy túlterhelt! de egész álló nap be van kapcsolva este és egész éjszaka ki van kapcsolva! az lehet ok hogy 2 winyó van benne és az húzza? és én nem tok sajnos windows xp-t telepíteni XD csak 15 éves vagyok de megkértem vkit!
  • kenderzen
    #17068
    ha ujrarakod és még mindig ezt csinálja akkor a géppel van valami :)
  • kenderzen
    #17067
    rakd ujra :D
  • kenderzen
    #17066
    menyi idö után ? és mikor, program futtatás közben vagy alap a windowzbaa?
  • kijozu
    #17065
    nah nem tudja vki mi a gond most a géppel hogy magától lekapcsol?
  • kenderzen
    #17064
    A lényeg : a WINDOZJO
  • Tomy Lee
    #17063
    Sziasztok.
    WindowBlinds progi nem tartja meg az ikon skinezés beállításokat azaz nem mindent változtat meg.
    Tudtok mondani esetleg ilyen ikon alakítgató programot(kat)?thx
  • Solt
    #17062
    Pro változat! :)
  • PíszLávJuniti
    #17061
    A home változat úgytudom nemtud SMP-t. Használd azt :)
    Azon kívül passz
  • Solt
    #17060
    Urak! Hogy lehet az egyik magot letíltani?
  • PíszLávJuniti
    #17059
    Biztos hogy a G meghajtód Primary? Gondot okozhat az is ha bizonyos terület felett van a partíció ( aszem 8G+, bár ezt eddig saját rendszereimen nem tapasztaltam )
    Milyen bootmanagert használsz?
    Telepítéskor a többi rendszer rejtve(hidden) volt?
    Lehet hogy a C:\boot.ini -t kell átírnod mert más partíciósorrendet jegyzett be magának vagy változott valami.

    Saját javaslat, én így csinálom:
    Üres vinyón, létrehozva egy néhány gigás elsődleges partíció, erre felpakolom az XP-t, drivereket, alapbeállításokat
    ezt PartitionMagickel átmásolom néhány példányban, és az elsőt lerejtve beállítom rajtuk a Boot.ini-t, eszközkezelőben letiltom hogy hozzárendeljen betűjelet, így tiltva lesz mindenképpen
    Ha intelligens Bootmanager-t használsz, akkor az automatikusan le tudja tiltani a nemhasznált partíciókat.
  • [HUN]FaTaL
    #17058
    jobb gomb a meghajtón tcmdben vagy saját gépben és kiadás, befele nemtudom hogy működik e sohasem használom
  • kijozu
    #17057
    nah hello! csináltam egy új felhasználót az xp-n ott jó minden de az a baj hogy kb futtatok 3 progit a gépen és egyszer kikapcsol magától!
    az mitől van?:S
  • Gabe18
    #17056
    Üdv.
    Nem tud valaki Xp-re valami kis programot amivel a DVD meghajtó tálcáját ki-be lehet nyitni-zárni?Tehát hogy ne kelljen lenyúlni a géphez és ott benyomni a gombot,mert olyan rossz helyen van nekem hogy mindig ilyen félvakon tapogatózok ott amerre sejtem...

    Régen asszem volt nekem valami ilyensmi progim,ami kijelzett adatokat a gépről,és annak volt ilyen tulajdonsága,de már nem emlékszem a nevére.
  • Bartn73
    #17055
    Ja tom hogy kihasználja a vista is,de amig nemálitottam be teljesitménycentrikusra nekem meg 1.8ghz-nak látta a 2.67es procimat és amióta beállitotam mosmá sose veszi lejebb Ezé gondoltam hogy van ijen beállitás az xpbe is
  • gadna
    #17054
    Futtas valami konvertálót, vagy akármit ami megterheli a procit ablakban és az ingyenes CPUZ-val láthatod hogy alakul a sebesség, egyébként a Vista is kihasználja prociknak ezeket a tulajdonságait.
  • Bartn73
    #17053
    Köszi Na akk ez ugy értelmezzem hogy nembaj hogy annyinak látja,ha kevesli(vagy valami proginak, akárminek több kell) akk ad több kakaót neki az xp szal no problem?
  • gadna
    #17052
    Ja energiagazdálkodás, de nem kell foglalkozni, csak üresjáratban annyi. Ha meg zavar valamelyik alaplapoknál lehet BIOS-ban
  • Bartn73
    #17051
    Sziasztok van egy kis problemám(1ik pajtosomnak) Most vett uj gépet és az xp csak 1.4ghz-nek látja az e4500as prociját(elvileg2.2ghz) ez most mitöl van?Azt tudom mert nekem is vistám van hogy ott az energiagazdálkodási lehetöségekbe lehetett állitani hogy teljesitménycentrikus legyen a vista mert ö is csak kevesebnek látta a kétmagos procimat Az xpbe hol lehet ezt beállitani?Vagy köze van egyátalán ehhez?Köszi ha tudtok segitteni
  • aszizoli
    #17050
    Próbáld meg, az utolsó jól működő időpontra visszaállítani a windowst, feltéve, ha eddig nem kapcsoltad ki a rendszervisszaállítást.
    Nem csináltál elötte registry tisztítást? Ha igen, akkor a backup visszaállítása is segíthet.
  • kollektor
    #17049
    szia!
    sztem nagy valószínűséggel vga driver gond
  • Zsolt01
    #17048
    Sziasztok.
    (Egy haverom problémája, csak próbálok segíteni rajta.)

    Adott egy új gép:
    Gigabyte M52S-S3P alaplap, AMD Athlon 64 X2 4000+, 2*1 Giga RAM DDR2 800MHz KINGMAX, Samsung 200 GB.7200 rpm SATA2 8MB, Gigabyte PCX 8600GT 256M
    Xp sp2, Directx 2007 nov, ForceWare Release 169.21 WHQL

    Egy játéknál, ami másik gépen tökéletesen megy. (Splinter Cell: Double Agen) indítása után 1-2,5-10 (ez változó) percel KÉKHALÁL és egyből újraindúl a gép !

    Ez mitől lehet ?
    Xp gond ?
    Hardver gond ?
    Játék gond ? (ugyan ez más gépen hibátlan)

    Köszi előre is !
  • kollektor
    #17047
    futtasd le a chkdsk merevlemez ellenőrzőt,esetleg formázd újra a G:\-t
  • siscd
    #17046
    Sziasztok!

    Problémám a következő: xp-t telepítek, de valami nem stimmel... Több oprendszerem is van több partíción. C (tartalék oprendszer), D (saját op), E (kölök 1), F (kölök 2), G (erre kellene feltennem az új op-t). Telepítési fájlok felmásolása utáni újraindításkor leáll… hiba oka: hal.dll nem található, v. sérült. Ezzel indít, de több fájl sincs meg… hova lettek? Másoláskor nem jelzett, hogy nem tudja olvasni a cd-t. Érthetetlen…
    Van valakinek ötlete?

    Előre is köszönöm a segítségetek! Üdv: Svejk
  • lck
    #17045
    Lehet hogy hülyeség amire gondolok, de nekem is ilyen alaplapom van és ez csak a SATA1-et tudja - szívtam is vele egy SATA2-es vinyóval - BIOS-ban felismerte, aztán ha újraindítottam a gépet megint nem látta a win.
    De szerencsére a vinyón volt egy jumper amivel át lehetett állítani SATA1-esre - utána jó lett. Nem tudom hogy ez az infó segít-e, de hátha.
  • Met
    #17044
    nem másnak, hanem arra a problémára tudják a megoldást
  • kijozu
    #17043
    lécci télleg fontos lenne! másnak rögtön válaszoltok!
  • kijozu
    #17042
    na nem tuja senki plz!!
  • Solt
    #17041
    ok! :)
  • Haxley
    #17040
    Na már megoldottam közben. Az alaplapi videókártyát kellett letiltani az ezközkezelőben. Amúgy egy Radeon 9550.
  • kijozu
    #17039
    sziasztok!
    lenne egy olyan problémám WIN XP-vel hogy amitm megnyitok programokat pl mozilla, vagy akármilyen mappát nem jeleníti meg a gombját a tálcán!
    vagyis nem tudok csak a ALT+TAB-al közlekedni a futó alkalmazások között! ki tudja mi a mgeoldás az kérem segítsen! ksözönöm!!
  • Solt
    #17038
    Nem véletlenül 3850, 3870-es az a kártya? :)
  • Haxley
    #17037
    Sziasztok!

    Egy kis helpet kérek!
    Tettem a gépbe egy videókártyát, a saját install-cd-jével installáltam, működik is megfelelően. Leteszteltem Aqvamark3-mal. A vezérlőpult eszközkezelőjében is ott van.
    De..! Minden bekapcsoláskor feljön az "Új hardwer varázsló" és szeretné installálni a kártyát...De ha hagyom neki hogy csinálja, akkor persze nem talál megfelelő programot..
    Hogy lehet ezt megszüntetni?
  • Solt
    #17036
    Itt kezdtem, de, hogy őszinte legyek belekeveredtem! :) Kiírtam pár dolgot, de vagy nem bootolt be, vagy nem látta a mellé rakot programot! Picit ilyen szájbarágós, hülyegyerek magyarázatot várnék! :)))
  • PíszLávJuniti
    #17035
    http://www.bootdisk.com/
  • Solt
    #17034
    Sziasztok Urak! A segítségeteket kérném! Hogy tudok egy olyan boot cd-t csinálni, amin bejön a dos parancssor, és tudom futtatni az afudos nevezetü programot? Se pendriveom, se A meghajtóm nincs, csak cd-ről tudok bootolni! Előre is köszönöm!