25353
Whistler - Windows XP
  • Dzsí Pí
    #17393
    Üdv mindenki! A Nod32 a system32 mappában egy bizonyos ssqooml.dll file-t talál vírusosnak, aktvak az átnevezés il. törlés gombok, de mivel alt+ctrl+del lenyomás után kiderítettem, hogy a winlogon.exe használja(még csökkentett üzemmódban is) ezért - mivel azt nem lehet bezárni - nem engedi kitörölni, így a nod32 2 mp ként ugrik fel a piros képernyőjével. PLS vki help, hogyan lehetne ezt a szutykot kitörölni vagy legalább a nodnál valahogy kiiktatni...
  • mcsaba
    #17392
    Sziasztok, van egy kis gondom, pár hete lettem csak figyelmes arra hogy ha lefutattok egy exe-t miután bezárom a programot akkor sem tudom törölni az exe fájlt csak miután kiléptem majd ujra vissza vagy ha ujrainditom a gépet, néztem a task menegerben, és olyan progikkal is néztem ami a futó alkalmazásokat mutatja de eggyik sem jelezte hogy még futnának ezek a progik. Ez borzasztó idegesítő én gyakran kell kissebb progikat szedjek a netről amiket utána törölnék is de nem tudom csak ha ujrabejelentkeztem, nem tudjátok mitől lehet ez? XP Professionalt SP2-őt használok NTFS fájlrendszerrel, fájltömörítés, gyorsindexelés kikapcsolva, eddig is ezt használtam és régebben nem volt ilyen problémám, már egyszer az egész vinyót leformatáltam ha esetleg vírus vagy hasonló okozná ezt de érdekes módon csak megvan ez a gond, különben szépen megy a gép de ez engem nagyon idegesít.
  • 12346
    #17391
    halihó^^

    egy olyan eseménnyel kapcsolatban volna kérdésem, hogy kaptam egy vinyót, rajta egy jelszóval védett fiókkal. ezt a vinyót most betettem itthon slave-ként a gépbe, mert arról nem indul a win. szektor bibis.
    a kérdés az, hogy ebbe a fiókba hogy másszak be? hiába nyomkodom, csak azt tudja mondani nagy okosan, hogy hozzáférés megtagadva:/ a jelszó megvan, csak még a lehetőséget sem adná meg, hogy beírjam^^
  • Zsolt01
    #17390
    Én még nem csináltam ilyesmit #17376, de szerintem egyértelműen írva vannak a lépések.
    Én a te esetedbe ezt nem javasolnám.
    Mert te végül is ahogy kiveszem, azt szeretnéd, hogy minden megmaradjon "új" Xp-n ami Vista alatt van.
    Hát szerintem csak a fájlok menthetőek meg, ahogy már írtam:
    -Valahová lemented őket (pl.:másik partícióra) !
    -Vista eltávolítás (format C, mivel gondolom az az Op. rendszer partíció)
    -Xp fel
  • Apocalipto
    #17389
    [URL=http://www.sg.hu/cikkek/59020]"...legfrissebb értesülés szerint április második felében készül el az SP3 RTM-verziója, amely már készen áll a megjelenésre, sokszorosításra"[/URL]
  • Falzone
    #17388
    Mikkora várható a hivatalos Win XP SP3 frissítés?
  • nothes
    #17387
    Hát mindent, ha lehet. De ha nem, akkor is, el tudnád mondani miként kell végrehajtani az #17376-os postban taglaltakat? Úgy, hogy egy standard user is megértse.
    Köhi.
  • ates84
    #17386
    rájöttem közben :DD sry
  • ates84
    #17385
    Hi!

    Mitől lehet a KÉPEN látható probléma? Az ikonok és menüpontok alatti nagy üres térre gondolok - nem tudom eltűntetni? Vmi tipp hogyan kell?

    thx
  • Zsolt01
    #17384
    Hát nem tudom, hogy jó lesz-e ez így neked #17376 !

    Milyen cuccot szeretnél megtartani az Op. rendszer partícióról !
    Én így ezzel nem szórakoznánk, lementeném valahová. Aztán ....
  • nothes
    #17383
    Ize, egy kicsit ki tudnád fejteni bővebben? Egyébként ez esetben megmaradnának a cuccok?
    Köhi!
  • [HUN]FaTaL
    #17382
    Nem tudok ilyenről.
  • akyyy
    #17381
    nekemis help légszi
  • [HUN]FaTaL
    #17380
    Akkor megy elvileg ha klasszikusra teszed a bejelentkező képernyőt vagy tartományban van a gép (ez magában foglalja a klasszikus bejelentkezőképernyőt is)
  • Jaffa 2843
    #17379
    sry a lustaságomért...
    már megvan, ha esetleg másnak is kellene http://support.microsoft.com/kb/281980
  • Jaffa 2843
    #17378
    hali

    vki nemtudja hol lehet xpbe azt beallitani hogy ha ctrl+alt+del-t nyomok akkor ne egyböl a feladatkezelö jöjjön be hanem ijen választóképernyő?
  • akyyy
    #17377
    nincs valami progi, amivel átláthatóvá lehet tenni ablakokat? (hogy aa hátteret lehessen látni valamennyire:D)

    firefox alákéne leginkáább
  • tHUNder1
    #17376
    esetleg próbáld meg ezt:

    1. Bebootolsz az XP telepítő CD-ről
    2. Javítókonzolt választasz
    3. Kiadod a fixboot és a fixmbr parancsokat!
  • Zsolt01
    #17375
    Hát ha a fájlokat meg szeretnéd tartani akkor mentsd el - át pl. másik partícióra. Ha meg pl.nem müködőképes esetleg az op. rendszer, akkor csak egy másik gépbe betéve a vinyó, menthetőek a fájlok.
  • nothes
    #17374
    Üdv!
    Van egy Vistás gépem, amit szeretnék letörölni és xp home-ot feltenni rá úgy, hogy legalább a fájlok megmaradjanak rajta. Amikor beraktam az xp telepítőjét, azt írja kompatibilitási gondok vannak, mert a gépen már van egy újabb windows, ezért nem engedi telepíteni az xp-t.
    De azt is hozzáteszi, hogy ha mindenképp fel akaro rakni az xp-t, akkor a beállításokak és a fájloknak annyi.
    Biztos ez? Nem lehetne mégis feltenni úgy, hogy legalább a fájlok megmaradjanak?
    Köszi!
  • COOLancs
    #17373
    Remélem, mert a szívbajt hozza rám, hogy valahol van egy fontos elolvasatlan üzenetem...
  • Flamer
    #17372
    ijet nekem is szokott. :| de indő után eltűnik. :D
  • COOLancs
    #17371
    Nem tudja vki mért van az hogy amikor bejelentkezek s windowsba (XP) a felhasználó nevemnél azt írja h. "1 elolvasatlan üzenete van" ([email protected]). De ha megnézem a hotmail fiókomat ott nincs elolvasatlan üzenetem.

    Tud valaki valami okosat mondani?
  • Narxis
    #17370
    Nyomj egy Enter-t ha jelszót kér.
  • balcsi70
    #17369
    Sziasztok.Csinálni akartunk egy javitást a gépen.Boot XP majd javitás majd választani a 1-est(C:\) és fent akadtunk mert kérte a rendszergazda jelszavát.Jelszo nem létezik,(legalábbis nem emlékszünk),csökkentett modba is beenged simán a névvel is meg a rendszergazda-ként is.Biztonság kedvéért be boot-oltattunk egy jelszótörlöt ki is irta hogy nincsenek jelszavak.Attol függetlenül kértük hogy törölje.Megint XP-boot megint mentünk a javitásra odaértünk a parancsokhoz és megint jelszót kért.Szerintetek mi a rákot lehetne csinálni?Már szétszedtük a gépet is ki a elemet de csak az idö meg az óra szált el.Egy kis segitség kellene mert egy javitást akartunk volna csinálni.Kössz a hozzá szolásokat.
  • JSbyMSI8800
    #17368
    Sziasztok !!!

    Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy az én Windows XP SP2-m azt csinálja, hogy mikor csatlakoztatom a mobilom és belépek a memóriakártyán a Videok mappába akkor megfagy az egér mozog, de nem lehet sehova kattintani.
    Ezt miért csinálja?

    Előre is köszönöm JS
  • [HUN]FaTaL
    #17367
    Szívesen:)
  • Gabor1990
    #17366
    Köszi, működik
  • Zsolt01
    #17365
    Sziasztok.

    Egy havernál vagyon lassan áll le az Xp (sp2).

    Hogy lehet ezt orvosolni egyszerüen ?
    Tudom, hogy van rá megoldás, de mi ?

    Azt hiszem ez azóta van neki, mióta be lett téve egy + hangkártya, mivel az alaplapi (Gigabyte) integrált halk volt.
    Amúgy talán nem ártana ezt az alaplapit letiltani a BIOS -ba, nem!
    Mivel az Xp -be hiába van eszközkezelőbe eltávolítva, újraindításnál automatikusan új hardver és vissza állítja.

    Köszi előre is !
  • Örm
    #17364
    Hello!
    Azt hol tudom beállítani, hogy a laptopomra csak jelszó megadásával lehessen pen drive-ot csatlakoztatni?
  • Puhos
    #17363
    Helló itt olvashatod el:Windows Installer 3.1 .
  • Vardar
    #17362
    Ez mi?
    Hogyha ezt telepítem akkor megoldódik a problémám?(Nem települnek az Outlook és Office frissítések)
  • zvaragabor
    #17361
    Megoldva.
  • zvaragabor
    #17360
    Üdv. XP SP2-nél hogyan tudom letiltani a jelszó kérő párbeszédpanelt? Nem a bejelentkezésnél, amikor a felhasználói fiókot kell választani, hanem közvetlen a rendszer felállása előtt van egy párbeszédablak.
  • [HUN]FaTaL
    #17359
    Control Panel -> User accounts (asszem így hívják) és távolítsd el az ASP.net felhasználót
  • PíszLávJuniti
    #17358
    Tweak UI -> automatikus bejelentkezés
  • Gabor1990
    #17357
    Hello
    Nekem az lenne a problémám, hogy eddig mindig rendesen elindult a windows, most meg ki kell választani a felhasználói fiókot. De mivel egy fiók van csak és jelszó sincs, ezért nincs túl sok értelme. Hogy lehet megcsinálni, hogy olyan legyen mint régen? Előre is köszi
  • Kontrakcio
    #17356
    én counter spy meg spyware doctort használok azok jók
  • vidu01
    #17355
    Én Ad-Aware SE Professionalt használok, az leszedi tutira.
  • Kontrakcio
    #17354
    már nincs para