25351
Whistler - Windows XP
  • gergely1991
    #24951
    Nos,az attól függ,bootolható egyáltalán?
  • Caliston
    #24950
    Van egy *.iso fájlom... És most ezt írjam ki lemezre, és ezzel telepítsek?
    Vagy mi? O_o
    Kérlek segítsetek! *-*
  • Optimus Prime
    #24949
    Másnapra nekem is eltűnt végre. Legközelebb gép kikapcsolásra hagyom. Habár úgyis csináltam.
  • kl24h
    #24948
    Nálam is pont ez volt a helyzet, de érdekes módon a tegnap egyiket telepítettem géplezáráskor és ma mikor bekapcsoltam a gépet, a másik kettőt írta ki, ami egy rövid idő után eltűnt, most már úgy néz ki, hogy végleg telepítve vannak.
    Az ajánlom neked, hogy akkor telepítsd fel, mikor záródik le a gép.
  • Optimus Prime
    #24947
    Ha újra telepíteni akarod és minden mehet a HDD-ről akkor így áll:

    - BIOS-ban beállítod, hogy DVD/CD meghajtó legyen az elsődleges boot device
    - az XP lemezről minden simán megy, lesz több kérdés: van javítás, illetve törlés, mely az egész korábbi XP-t törölni fogja
    - ezután választhatod, hogy törlöd, majd újraformázod a meglévő partíciót ahova telepíteni akarod az XP-t (itt lehet gyors vagy teljes formázás)
    - ezek után lesz még pár kérdés és beállítás, amit OK-zhatsz, mert telepítés után is állítható lesz
    - ha a Telepítő újraindítja a gépet, ne nyomj meg semmilyen gombot a CD-ről való indításhoz, mert akkor elölről kezdi az egészet!

    Amit még én ilyenkor megteszek, hogy letöltöm a legfrissebb drivereket a hardverekhez. Ezek kiírom CD-re vagy egy második meghajtóra teszem - ha van ilyen.
  • Caliston
    #24946
    Segítséget kérnék!
    Valami olyannyira szájbarágós windows xp telepítést kérnék ami valami irtózatosan amatőröknek való. *-*
    Előre is köszönöm
  • Optimus Prime
    #24945
    Valakinek volt most gondja a Windows Update-tel? Nálam ez a 3 frissítés települt az autoupdate-tel, majd újra jött a popo-up, hogy új frissítés elérhető. Majd telepítettem az oldalról is és mégis újfent akarja. Pedig az Update logja szerint kétszer is sikeresen lettek telepítve. :S


    - Biztonsági frissítés a Microsoft .NET-keretrendszer 2.0 SP2-es verziójához (Windows Server 2003 és Windows XP x86 rendszerekhez) (KB2633880)
    - A .NET-keretrendszer 2.0 SP2 és 3.5 SP1 biztonsági frissítése Windows Server 2003 és Windows XP x86 rendszerhez (KB2518864)
    - Biztonsági frissítés a Microsoft .NET-keretrendszer 2.0 SP2-es verziójához (Windows Server 2003 és Windows XP x86 rendszerekhez) (KB2572073)
  • gergely1991
    #24944
    eszközök>mappa beállítás>nézet fül>Egyszerűfájl megosztás használata pipa ki
    megkeresed a problémás mappát jobbegérgomb>tulajdonságok>biztonság fül>"felhasználók" vagy a fiókod nevét kijelölöd,és alul mindegyikre az "engedélyezés"-re teszed a pipát,
  • petiatis
    #24943
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem hogy lementettem az adataimat külső winyóra mert újra kellet telepíteni a rendszert.Most hogy vissza akartam másolni egyszerűen nem engedi vissza másolni.Áthelyezni engedi a a külső winyón.De meg se tudom nyitni.De csak amit most másoltam át a többi adatott megtudom nyitni és másolni is.Csak ezt nem.Valakinek valami ötlete azt megköszönném mert ha ezek elvesztek akkor az nem túl jó köszi a segítséget előre is
  • lck
    #24942
    Állítólag Kaspersky motort használ. Sajnos 1-2 beállítás lehetőség le van benne tiltva. Pl: naponta csak 1 x frissít. Az átlagosnál kicsit több ramot eszik ( 120 Mega körül ). De egyébként a gépet és netet egyáltalán nem fogja. Kár hogy angol. De mindenképpen egy próbát megér.
  • Optimus Prime
    #24941
    Mivel mostanság sok a vírus és egyéb probléma és azok elhárítására tett kérdések ajánlom az új ZoneAlarm Free Anti-virus+Firewall programot. Ingyenes és védd a támadások ellen, meg a vírusok ellen is.
  • Optimus Prime
    #24940
    Egy aktív és ingyenes vírusírtó nem ártana. XP lévén én a ZoneAlarm free tűzfalat és a MS Security Essentials vírus-spam írtót használom.
  • magyarkolega01
    #24939
    Malwarebytes Antimalware leszedtem és ellenőriztettem vele a gépet és talált 1 vírust de amúgy én már korábban 1 napal lefuttatam egy másik vírusírtót az nem talált vírust egyébkén elmondom neked az egy Avast vírusírtó.Eddig még nem jött elő a hiba újra de ha előjön majd írok megint.Köszi a segítséget.
  • gergely1991
    #24938
    Vagy éppenséggel olyan víruskergetőt használ amit ezeket nem detektálná,persze hogy zöld utat kapnak(még a heurisztikus védelem se tett jót ez ügyben vagy "kikapcsolták" ).:)
    A kártevőket pedig arra találták ki hogy legyen mivel bosszantani az usereket.:)
  • Optimus Prime
    #24937
    Ennyire kevés ember használ(na) aktív vírusírtót? Annyiszor olvasom eme tanácsot általános hibákkal.
  • gergely1991
    #24936
    Vírusellenőrzés(Malwarebytes Antimalware free,kaspersky rescue disk (USB-re is)).
  • gergely1991
    #24935
    LAN driver=hálókártyád, eszközszoftverje(vagy meghajtóprogramja)
  • magyarkolega01
    #24934
    Ez egy nem fix ide nem mindig csak úgy kb.ilyen időszakonként jön elő a böngésző folyamatosan fut és próbálkoztam más böngészővel és Google Chromot is újraraktam de nem lett megoldva a probléma.Javabol szerintem a legfrisebb van fent.Na LAN driver az meg mi? Bocs de ezt nem tudom valami az internetel kapcsolatos szerintem majd utánanézek.
  • Optimus Prime
    #24933
    Ez az idő mindig fix? Folyamatosan fut ez idő alatt a böngésző? esetleg arra tippelhetek, hogy a cache/memória megtelik vagy... valami hasonló. Java-ból fnnt van a legfrissebb verzió? LAN driver rendben van?
  • magyarkolega01
    #24932
    Google Chrome
  • gergely1991
    #24931
    Ok,már beadta(ettől a nettől bármi kitelik-.-).
  • gergely1991
    #24930
    Nekem nem igazán adta be a képet.
  • Optimus Prime
    #24929
    Asztal ikonból én Chrome-ra szavazok.
  • gergely1991
    #24928
    IE böngézőt használsz vagy Firefox-ot?
  • magyarkolega01
    #24927
    Amikor netezek kb 1 órája utána írja ki de ha bezárom a böngészőt akkor már nem írja ki ezt a hibát.
  • Optimus Prime
    #24926
    Hú....! Ilyet még se láttam. Mi okozza vagy mikor jeleneik meg ez az üzenet?
  • magyarkolega01
    #24925
    http://kephost.hu/share-95AB_4F98FAD3.html
  • magyarkolega01
    #24924
    Sziasztok!Na erre valaki valamit?
    [img]http://kephost.hu/image-95AB_4F98FAD3.jpg[/img][/url]]Kép a hibával együtt.
  • Optimus Prime
    #24923
    esetleg angol nyelvű patchet, SP csomagot tett fel. Ha jól tudom ...nem, XP alatt nem lett már frissítve a Movie Maker. Csak az újabb Windowsok alatt lett 2.0, de lehet rosszul tudom.
  • Zsolt01
    #24922
    Magyar nyelvű kéne legyen magyar xp-nél!
    Talán angol nyelvű xp-d vagy angol és magyarosítva lett vagy valami módosított xp telepítőt használtál.
    Tipp:
    Olyan Xp-ből kimásolni Program Files/Movie Maker könyvtárat és berakod magadnak, persze előtte tiedet mentsd el.
  • gergely1991
    #24921
    Szerintem sehol...
  • mikiking
    #24920
    windows movie maker angol nyelven van nekem,hogy lehet átállitani a nyelvet???? sehol nem talalom
  • Optimus Prime
    #24919
    Nincs ismerősöm... legalábbis, aki a közelben lakna.
    A lemezekre nálam jobban senki nem vigyáz, bár nem tudom a hengeres tárolás jó-e. Ja és igen, a lassabb írásról már én is olvastam. Így kisebb a lemezírási hiba és a lemez is jobban van kímélve.
    Szerencsére a mostani íróm amúgy se valami gyors.
  • Zsolt01
    #24918
    Ha le akarod menteni lemez tartalmát, próbáld meg ismerősökhöz elvinni másik számítógépekhez.

    Az Én tapasztalatom, hogy a CD lemezek nagyon sokáig jók, nekem még nem ment tönkre régen írtak.
    DVD lemezek, amikkel gond van x év után szerintem, de ez függ minőségtől, gyártmánytól és persze mimnél lassabb írás a jó. Pl.: DVD 4x, CD 8x.
    Jártam úgy, hogy kb. 1 év után elővett DVD lemez 97%-ba volt csak olvasható, jó lemez volt, lassan volt írva.
    Újra írható lemezek, hát, hogy meddig jók?
    Használatukra Én ilyesmit javaslok: 2-3 gyors törlés után 1 lassú, ...
    Talán itt is érvényes az, hogy CD tovább bírja, mint DVD.

    Ja és nem szanaszét dobálva, tok nélkül használni, ne karcolódjanak!
  • Optimus Prime
    #24917
    Azt a lemezt még a régi és az azóta meghalt írómmal írtam. Érdekes, mert pár hete tudtam olvasni - és én hülye nem másoltam le - de azóta egy újabb XP reinstall után megint nem jó. Plusz néha olvassa, néha üresnek látja, néha semmi.
    Másik gépen nem tudom megnézni, mert csak egy van. A LG DVD-m 6 éves. Az íróm Philips, ami 1 éves, de egy régebbi model, DL-t nem ír, de újannon vettem.

    Egyébként átlag mennyi ideig jó egy sima R lemez? És meddig lehet strapálni egy RW lemezt, függően/függetlenül attól hányszor lett újra írva?
  • Zsolt01
    #24916
    Lemezek:
    Hogy nem olvassa a számítógéped, lehet már elhasználódott olvasód gépbe! Erre gondolok, mivel asztali lejátszód viszi. Próbál ki másik számítógéppel/olvasóval.
    Különben x év és lemezek tönkremenne, akár állásba is. Az se segít rajtuk, ha tok nélkül heverésznek, karcolódnak. Lehet a lemez élete a végéhez közeledik és a számítógéped olvasója érzékenyebb (elhasználódott) és már nem olvassa.
  • Zsolt01
    #24915
    Advanced SystemCare 5 (nem a free változattal) - Mély vizsgálat!
    Próbáld ki!
  • Optimus Prime
    #24914
    Konkrétan hogy fagy le? Nekem Update-ről a .Net 3.0 language pack patchet nem akarja telepíteni, mert elvileg fent van. Mindig arra gondolok, hogy talán sorra kéne tennem őket új telepítésnél. Szerintem, ha a 3.5 és 4.0 fent nem lehet gond az a hiányzó 2.0.
  • Optimus Prime
    #24913
    Á, tényleg! Régen is ezt használtam, de okát már nem tudom miért váltottam le. Ezzel lehet CD-t is rippelni MP3-ba/Wave-ba? Ha jól olvasom.
  • rbal
    #24912
    Sziasztok!
    Tud valaki tanácsot adni, hogy egy XP SP2-es (teljesen hivatalos XP) laptop miért fagyhat ki a microsoftos frissítés telepítésnél? Pontosabban a NET2.0 (kb2633880) frissítésnél kifagy. A keretrendszerek 4-ig van fent, de nem lehet letörölni sem. Már lassan egy hete kínlódik, folyamatosan frissíteni szeretne, de kifagy, valamelyik éjjel rajta lett hagyva, hátha végez a frissítéssel, de reggelre is ugyanúgy állt mint délután otthagyva.
    THX