25353
Whistler - Windows XP
  • ronaimate
    #21273
    Ok thx kipróbálom a legutolsó...ot már próbáltam;A rendszerjavítást megpróbálom akk de am hogyan lehet azt?Beteszem a cdt és mintha windowst telepítenék ?vagy mi?
  • lck
    #21272
    Gondolom az utolsó helyesen működő konfigurációt már kipróbáltad, ha nem akkor azzal kezdj.
    Ha nem jó, akkor megpróbálhatsz az xp telepítő cd-vel egy rendszerjavítást lefuttatni.
    Ha akkor sem, akkor egy scandisc-et csinálni a vinyón - akár úgy is hogy egy másik gépbe átrakod.
    Néha ezek segítenek.
  • ronaimate
    #21271
    Ja és nem akarom újratenni mert nagyon fontos dolgok vannak rajta ...
  • ronaimate
    #21270
    Hello nekem az a problémám lenne hogy Bekapcsolom a gépem megkérdezi melyik módban induljon rákattintok aztán elkezd tölteni az xp csík és 1ből újraindul és meginmt minden ez...
  • argos
    #21269
    Köszönöm LCK!
  • lck
    #21268
    Hiren's Boot CD
  • lck
    #21267
    Inkább egy image fájlt lehetne készíteni belőle, amivel a jelenlegi állapotot 5 perc alatt helyre tudod állítani.
    A Hiren's Boot CD-n ( ami egy önmagában, windowstól függetlenül bootolható lemez ) megtalálható a Norton Ghost program, amivel tudsz ilyen image-mentést készíteni és azzal visszaállítani.
  • argos
    #21266
    Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy van most egy szuper WinSP3 a gépemen ami gyors és hibátlanul működik.Melyik progival tudnák belőle egy telepítítő CD-t készíteni,ami autómatikusan felmenne a gépre,ha újra kéne telepítenem.Üdv!
  • Zsolt01
    #21265
    Dehogy, van rá megoldás.
    | #21234 - ezt Én még nem próbáltam.

    Küldök majd privát cuccot.
  • toto2700
    #21264
    nem:)
  • beteg
    #21263
    ajajj előfordulhat,hogy szoftverhamisítás áldozatává váltam:D.pedig úgy emlékszem mostanában nem is frissítettem semmit.mind1.ezen már csak windows újrarakás segíthet?
  • toto2700
    #21262
    most így sikerült:)
  • xNoodlex
    #21261
    Csak azt nem tudom miért nem egy hsz-be írtad ezt le?
  • toto2700
    #21260
    nekem az 1Gb is sok
  • toto2700
    #21259
    nem hiszem, hogy bármelyik progi panaszkodna, hiszen ez tulajdonképpen a fizikai memória "kiterjesztése". Csak akkor lehet gond, ha egy olyan nagy memóriaigényű progit indítasz el és nem elég a fizikai memória. (pl. photoshop és társai.)
  • toto2700
    #21258
    nekem még nem visított egyik sem. én azt tapasztaltam, hogy így gyorsabb, ha csak a memóriát használja és a hdd-t nem.
  • xNoodlex
    #21257
    Ezt megkérdeztem én is anno, de azt mondták, hogy nem érdemes kikapcsolni mert valamelyik program visít ha nincs egyáltalán. Én levettem 1 gigára (1024-1024), így ott is van, mégse foglal sok helyet.
  • toto2700
    #21256
    legjobb kikapcsolni :) (>2GB)
  • Evin
    #21255
    Alapértelmezett a legjobb. Elég 1 az egyik vinyón, főleg ha sok memóriád van(>2GB).
  • simonl #21254
    Sziasztok,

    Segítséget kérek: újrahúztam az XP -t, és szeretném megkérdezni, hogy a virtuális memóriát hogyan lehet a legoptimálisabbra állítani?
    Jelenleg a C meghajtó: 2046 - 4092
    D meghajtó (ide vannak a játékok telepítve) 2046 - 4092
    vagy egyáltalán ne is legyen lapozófájl?

    Köszi srácok
  • Zsolt01
    #21253
    Jaaa tudom már vissza olvastam. Nem tudtál rendszer vissza állítást csinálni, mert nem indult.
  • Zsolt01
    #21252
    A rendszer visszaállítást elfelejtettem mondani akkor! A francba, bocsi. Régebben mindig kikapcsoltam magamnak, most használgatom, csak a C-n. Teljesen elfelejtkeztem róla.
  • skraci
    #21251
    Köszönöm a tanácsokat! :) A downloadad installation kivételével ezeket a helyeket ismertem, szoktam is törölgetni, de most ezt is megnézem.

    CCleanert nem ismerem, én Revo Uninstallert használok, amiben szintén van ilyen funkció is. :)
  • RATCUSTOM
    #21250
    és egy rendszer visszaállítással végleg megoldottam a problémát

    Nagyon köszönöm mégeccer azoknak akik írtak tippeket és próbáltak segíteni!
  • BB7
    #21249
    Hát, kiveszem, eltűnik, de attól még gépresi után megint indul! :D
    Nem nagy kaland 3at kattintani, csak mégis dühítő! :D
  • RATCUSTOM
    #21248
    nem fogjátok elhinni hogy hogy sikerült :D
    egyik haveromnak megmutattam, hogy milyen vagány a gépem, erre ő kezdte nyomkodni a num pad-ot (mert hülye hangja volt xD) és egyszer csak bejött egy bejelentkezési ablak, beírtam felh. nevet meg jelszavat és láss csodát bejelentkezett :O
    nagyon örülök
    bár nem értem, hogy volt ekkora szerencsénk... :D
    valami ötlet, hogy mit nyomhatott meg? :)

    így most akkor az érdekelne, hogy a bejelentkezési képernyőt (az üdvözöljük képernyő, vagyis nálam a felh. választás, mivel több felh. van), hogy tudnám vissza állítani?
    előre is kössz!
  • xNoodlex
    #21247
    Tedd fel a CCleanert és keress rá a felesleges fájlokra.
  • Evin
    #21246
    Amik tartalmából nyugodtan törölhetsz: Windows\temp, és Doc and Settings\neved\local settings\temp és temporary internet files\content.IE5. Ha még kellene hely.
    Illetve: Windows\$Nt kezdetűek(ezek mind windows frissítések eltávolításai), windows\downloaded installations.
  • Redbull756
    #21245
    aha, működött:D
  • skraci
    #21244
    Köszönöm! Törölve - ismét van kis szabad helyem! :))) (először csak ideiglenesen töröltem (kuka), ahonnan végülis az ikonok miatt - ezek ugyanis eltűntek - egy-egy dolgot vissza kellett helyeznem, de ez nem nagy méret)
  • ricska
    #21243
    Sziasztok!
    Win Xp-m van, és van a gépben egy belső hangszóró. Azt hogy lehet megcsinálni hogy ott szóljon minden?
  • tigerbácsi
    #21242
    működött????? mert igazából ezt olyan termékkóddal csináltam amit vettem, szóval nekem eredeti.
  • Evin
    #21241
    És ha ott kiveszed a pipát az nem elég?

    skraci
    Törölheted, ha ami fel van telepítve program, azokból egyet sem akarsz majd letörölni, amik msi(Windows Installer) fájlból lettek felrakva.
  • skraci
    #21240
    Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni windows összetevő törlését illetően. Nevezetesen az Windows/Installer mappában lévő alkönyvtárakról és fájlokról van szó, hogy ezek törölhetőek-e? Nálam jó 2 GB helyet foglalnak, és szerény véleményem szerint ezekre install után semmi szükség... Vagy igen? Egyelőre nem mertem őket likvidálni. :)
  • BB7
    #21239
    Csak tudod én szeretném, hogy maga a Google Desktop elinduljon, csak a tálcámra ne jöjjön! :D
    És ha a registry-ből kiirtom az autorun regjét, akkor nem fog elindulni! :(
  • xNoodlex
    #21238
    Szedd ki az automatikusan induló progik közül valamivel (pl. ccleaner) vagy start menü keresőbe msconfig és automatikus indulás fülnél szedd ki a pipát mellőle.
  • BB7
    #21237
    Sziasztok!
    Ki szeretném kapcsolni, egy tálcán lévő eszkösztár boot utáni indulását!
    Hogyan tehetem ezt meg?
    Erre gondolok:
  • tigerbácsi
    #21236
    megesik :-DDDD

    nincsmit :-)
  • Redbull756
    #21235
    áá köszi:D
    ki szoktam amúgy, csak most vhogy benne maradt
  • tigerbácsi
    #21234
    19703 as hozzászólásom alapján meg tod csinálni! a licensz kódot újra beadod neki! :-)

    viszont!!!! a frissítéseknél vedd ki a pipát az eredetiség viszgálatos dolgot! :-)

    hogy ne kelljen megkeresned berakom Neked újra J

    1)Start menü -> futtatás -> regedit (nyomj entert)
    2) Választ ki a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WPAEvents (bal oldalt)
    3) (kettő klikka jobb oldali) OOBETimer, cseréld ki a 0008 D5 33 93 FD Ö3.y ból a 93-at 98 ra (majd nyomj entert)
    4) bezársz mindent, majd Sart menü -> futtatás -> oobe/msoobe /a (ok)
    5) választani kell a telefonos dolgot (középső)
    6) Váaszd a serial kódot
    7) (beadod a kódot)
    8) majd bezársz mindent,
    9) s újraindítod.



    ez segíthet :-)