25353
Whistler - Windows XP
  • armageddon666
    #21353
    Sziasztok, nem tudom hova írjam, de talán oprendszerhez kapcsolódik leginkább... Karbantartó programok. Milyeneket javasoltok? Úgy mindenre...

    szal, antivírusnak avastot használok. Ezt nem akarom lecserélni. Tűzfal nincs (régebben volt, de csak a gond volt vele, nem érzem szükségét), ellenben kellenének... hát nem tudom mik, pont ez a baj :S

    van fenn:
    Ashampoo WinOptimizer Platinum 3
    Advanced WindowsCare V2 Personal
    CCleaner (na valahol mondjuk azt hallottam, hogy ez nagyon nem jó)
    és töredezettségmentesíteni O&O Defrag... (aminek valszeg van topicja, de ha már úgyis megemlítettem, megkérdezném hogy melyik töredezettségmentesítési módot érdemes használni? Rendszerpartícióra NAME-t szoktam, ahol a játékok illetve letöltések vannak ott meg csak SPACE)

    Ezek a karbantartóprogramok mennyire oprendszer függők? Tehát amit ajánlotok (remélem ajánlotok jókat:)) azokat esetleg Win7 alatt is tudom használni?
  • Zsolt01
    #21352
    Privát ment.
  • Zsolt01
    #21351
    Total Commanderbe Beállítások / Általános beállítások / Képernyő és Látszik a rejtett/system fájl, pipa.
    Így nézve Total Commanderbe már ...
  • Zsolt01
    #21350
    Attól nem indult a Rack 80 HDD, mert a Rendszer visszaállítás be volt kapcsolva !!!

    Na még ilyet se hallottam !
  • Marvi
    #21349
    jolvan, sikerült megoldani ezt is...valamiért be volt kapcsolva a windowsos rendszervisszállítás...de hogy mi a fenéért?:S pedig nekem mindig az az első dolgom, hogy azt kikapcsolom...mmár müxik
  • Celebrau
    #21348
    Üdv!
    Az miért van, hogy a Windows könyvtár méretnek 6 GB-t mutat, 15175 file-al, amikor jobb klikk/Tulajdonságok lapon nézem, viszont mindent kijelölve csak 2,7 GB és 14054 file. Ez normális? Miből adódik a különbség.
  • helliSh
    #21347
    Hello, tudna valaki linkelni egy Windows Xp Sp3 crack-et vagy valami ilyesmit ^^ Ha lehet akkor zöldben! Kössz.
  • Zsolt01
    #21346
    Nem ijesztgetni akarlak,de SATA 120 gigás rendszer HDD + volt 40 gigás ATA HDD Rack-be.
    Kölcsön adtam és már nem ment. Egyszer csak nem volt hajlandó indulni, csak Rack 40 gogás HDD nélkül. Akárhogy próbáltam itthon, elvittem ismerős boltos / szervizeshez de nála se ment, amit sejtettem is. Voltak rajta szektorhibák régóta, de nem túl sok. Amúgy Hard Disk Sentinel-lel szokom nézni a HDD-ket. A lényeg megadta magát a 40 gigás HDD.

    Próbáld ki másnál is ezt a 80 gigás HDD-t Rack-kel és anélkül is !
    Másodszorra Rack nélkül azért próbáld, mert egy idő után a Rack csatlakozók megadják magukat. Rosszul érintkeznek (ha sokat van kivéve a Rack fiókból a HDD megtörhet az adatkábel) és ezért se indulhat vele a géped.
  • Marvi
    #21345
    halihó...megint lenne egy kis problémám. van egy 250gb-os SATA hdd a számítógépembe fixen, 3 partícióra osztva, és a 2. partícióra van telepítve a windows. E mellé rack-ben van egy 80gigás sima ATA merevlemez, amit hurcolászni szoktam magammal. A probléma az, hogy már egy ideje nem volt kivéve a gépből a hordozható meghajtó, és valamiért mégsem hajlandó azzal együtt bebootolni a windows, csak ha leállítom. Mindkét meghajtó jó állapotban van egyébként, másik oprendszer alatt gond nélkül kezeli a gép mindkettőt. Ez mitől lehet? elég sok cucc van a gépen most fent( mármint felhasználói programok) és nincs kedvem ujra telepíteni a windowst....
  • Zsolt01
    #21344
    Ezt letöltöd megnyitod és letöltöd a hun-t.
    Ez volt multkór megadva itt egyszer, de valaki azt írta, hogy ez túl kicsi nagyobb kéne legyen a magyar nyelvi csomag.
    Próba, használatáról nem tudok infót.
  • BIZ0906
    #21343
    Ohh de körülményes prohardver-en már adtak egy erről szóló linket de az nem működik nekem balami fatal baja van 8GB-s pendrive-ra tenném fel ott meg 2GB-s el tesztelték. Akkor kénytelen leszek kivenni az enyéből a meghajtót és betenni abba :( Azért kösz a segítséget :)
  • Evin
    #21342
    Szerintem fel kell rá másolni a lemez tartalmát. Hogy kell-e még vmi extra, azt nem tudom. A memtest usb-s verziója is csak egy exe.

    Hálózatról is lehet, de azt dettó nem próbáltam.
  • simonl #21341
    Sziasztok,

    Kaptam egy angol nyelvű XP SP3 -at. Kérdésem, benne van e ebben alapból a HUN MUI vagy le kell külön töltenem?
    Ha az utóbbi tudnátok egy linket?

    Ezer köszönet:)
  • BIZ0906
    #21340
    Akkor fura mert a Win7, nem ment volna fel DVD-ről :)

    #21337: És a USB-re a CD tartalmát másoljam át azt kész vagy kell valami okosság a biztos bootoláshoz? Én sem csináltam még de nem lenne rosz mert a másik gépbe kivettem a olvasót mert bekakilt :P. Ja és hálózatról nem lehet?
  • Evin
    #21339
    Bootolni? Hát ha csak cd olvasód van, akkor igen, egyébként nem így van.
  • Rowlend
    #21338
    tudtommal nem lehet. DVD-ről se.. csak CD
  • Evin
    #21337
    Elméletileg igen. Indulás után előhozod a boot-menüt és ott kiválasztod. De az alaplapnak is tudnia kell, és én még sosem próbáltam.
  • BIZ0906
    #21336
    USB Flash Drive-rol tudom bootolni és telepíteni az XP-t?
  • REPS0L
    #21335
    hát sajna igazából magam sem tudom hogy micsináltam, feltettem egy photoshopot mert az elősző beszart, meg lehet hogy vírus is volt, windows blindel is szórakoztam, ilyenek :D
  • Zsolt01
    #21334
    Megvan?

    Megosztanád itt?
    Csak, hogy ha más is így járna, akkor mi a megoldás.
  • REPS0L
    #21333
    megvan, köcc azért :)
  • Klemice
    #21332
    XP alá esetleg valami olyan dvd lejátszó szoftver ami hdmi-n is küld hangot van? powerdvd9 csak vista alatt támogatja
  • balcsi70
    #21331
    Valaki esetleg a "Segitséget kérek" rovatban a #15662-hozzászólásra választ? Elöre is köszönöm.
  • tigerbácsi
    #21330
    írj pm et Hegi90-nek. nála is ez volt a gond, azaz az Arial.ttf kitörölte egy uninstall. Ő tudni fogja hogy hova kell visszamásolnod, mert nekem csak úgy oldódott meg annó ez a probléma hogy újraraktam a gépet, mivel én nem jöttem rá erre.
  • B0nFire
    #21329
    Ki lehet iktatni. Pl így.
    Vagy pedig így. De szerintem az én változatom érthetőbb és egyszerűbb...
  • REPS0L
    #21328
    hányat olvassak vissza? :D
    nemtalálom :(
  • xridergabo
    #21327
    Hali! Felettem a win 7 mellé az xp-t de indításnál automatice az xp indul, hogy tudnám előhozatni a win választó menüt?
  • tigerbácsi
    #21326
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=979813350

    itt nézd meg arielt kell visszaraknod :-)
  • REPS0L
    #21325
    senki?
  • Rowlend
    #21324
    Valamiér nem engedi felrakni a Framework 3.5-t, ezt írja:

    Próbáltam mindent, raktam fel régebbit hátha majd arra felmegy de az se, neten is nézelődtem mindenféleképpen de semmi.. lehet hogy a frissítések miatt van mivel most raktam újra a windowst de nem akar sehogy se frissíteni, és eddig felment erre a gépre, mielött újra dobtam a windowst
    Letöltöttem a 200mb-s verziót is , az se jó.

    Légyszíves segítsetek
  • dashed_
    #21323
    Nekem is csinalta ezt az xp telepites utan az ido multaval, de hogy miert?? Vistazok meg win7ezek egy ideje szal ilyen problemam mar nincsen.. Sry ,hogy nem tudok segiteni de erdekes mindenesetre.
    (es nem vagyok az a mindent feltelepitgetek tipus, egyszeruen akarhanyszor raktam fel uj xp-t egy ido utan mindig elojott ez a problema nalam is)
  • ibor90
    #21322
    még rájöttem vmire közben
    nem a dual core optimizertől változott a cpu használat hanem hogy kiszedtem az FPS korlátot...ha lekorlátozom 125 re akkor már csak olyan 60-70%on használja a procit de attól még ugyanúgy be-be szaggatok...pedig nemhogy a minimumon vannak a beállítások hanem még lejjebb úgy hogy configba mindent amit lehetett azt még kiszedtem
  • ibor90
    #21321
    helló!
    már régóta kínlódok a Cod4-el mert mindig szaggat pedig a gépemnek bírnia kellene bőven
    gépem:
    alaplap: ASUS M2N-E
    proci: AMD Athlon 64 X2 5000+
    RAM: 2*1GB Kingmax
    VGA: Geforce 9600 GT 512Mb

    tegnap néztem feladatkezelőben hogy hogy használja a gépet miközben fut a játék és azt láttam hogy van egy System nevű dolog ami 50-51%ot használt meg van a cod4 ami olyan 20 %ot
    utána felraktam az AMD dual core optimizer-t
    ma délelőtt tudtam játszani nem nagyon szagatott, de most este megint...nézem megint feladatkezelőt és azt látom hogy 100%on használja a CPU-t 50%-ot a system 50%-ot a cod4...de nem megy lejjebb...93-100% között van folyamatosan..ez nem tudom így kell-e legyen

    de amúgy sem normális hogy nem megy normálisan a cod4 egy ilyen gépen...mármint megvan a 120-200 FPS és akkor néha meg leszalad úgy hogy beszaggatok..de nem néha hanem inkább gyakran....én a procira gyanakszok de nem tudom nem vagyok biztos benne

    vki ötlet? köszi
  • xNoodlex
    #21320
    Egy vírus okozza ezt a hibát. Bővebben ITT.
    Valakinek, ha jól láttam a McAffe segített, azzal érdemes volna egy keresést lefuttatni.
  • isclit
    #21319
    Sziasztok!

    Vki nem tudja,hogy ilyenkor mi a teendőm,ha ezt az üzenetet kapom egy program indításakor?

    az alkalmazás inicializálása nem megfelelő (0xc000007b)
  • molnar0921
    #21318
    Hello mindenkinek!

    Azt szeretném megkérdezni hogy xp-ben hogyan tudok Fiók másolatot csinálni?
  • BenceYCE
    #21317
    64 bites xp-t felejtsd el meg úgy a 64 bitet alapból, hacsak nincs szükséged a 4gb ram miatt rá, mert a 32-esek nem kezelik az egészet. Keresd a Carlosca féle XP-t, abban biztosan benne van.
  • GKA014
    #21316
    Sziasztok!
    Nemrég lett egy acer extansa 5630 laptopom. Tök jó minden, csak a windows xp-t nem tudtam rá feltenni. Windows 7 már van. Tudom, hogy azzal van a baj, hogy satas és az xp nem képes rátenni magát. Most az a két lehetőség van, hogy vagy szerzek egy olyan xp-t amiben benne van már ez, de persze nem tudom, hogy honnan, vagy valahogy nlite-al beleintegrálom. Csak az van, hogy az nlite-al nem tudtam még normális windows-t csinálni és a neten is olvastam erről, hogy sok hibaüzenetet írhat ki az nlite-al kreált windows. Tudnátok segíteni? Honnan szerezzek jó xp-t (ha lehet, esetleg 64 bitest), vagy hogy integráljam bele normálisan a drivert? És persze honnan szerezzek sata drivert? Tudtok linket adni erre? Neten kerestem, de nem találtam, meg amit találtam azt nem tudtam integrálni.
  • REPS0L
    #21315
    üdv!
    valaki segítsen mert kiborít, lenne egy ilyen problémám, hogy egy csomó betűtípus más mint ami nekem kéne, de nem tudom visszaállítani... :(
  • Zsolt01
    #21314
    Akkor vidd vissza ha még garanciás.

    Hivatkozz az 53 hibás szektorra és hogy HDD ellenőrző progi, Hard Disk Sentinel kondíció: 32%, olvasási sebesség jó, írási sebesség nem jó !

    A problémát meg mutatja az is, hogy 32 fokról 42 -re ugrott !

    Amit már előzőleg is írtam:
    HDD-ket külön hűteni, élettartalmának jót tesz. Főleg a nyári melegbe.