25353
Whistler - Windows XP
  • toto2700
    #21393
    Vistát én nem használok! van egy legális Vistám, mégsem használom, inkább egy crackelt XP.
  • BenceYCE
    #21392
    Ha 4 giga RAM-od van, véleményem szerint jobban jársz az x64-es Vistá-val. De tedd fel az x64-es XP-t és aztán az x64-es Vistá-t, és majd használod amelyik jól esik. Én most már a Win7-es telepítem fel.
  • BenceYCE
    #21391
    Ha csak a reg-et tette tönkre attól még másik gépben látnod kéne az adataidat. Ha volt saját használatú mappa, azt törni kell, de nem megoldhatatlan. Ha viszont a vinyón a partíciós tábla sérült, akkor valóban get data back vagy ahhoz hasonló progi kell.
  • LoDMaSt
    #21390
    Vinyót be egy másik gépbe, majd a Get Data Back-ot ráereszted, és átmásolod, ami kell.
  • Japep
    #21389

    Akkor van rá megoldás "házilag" is? :D
  • Japep
    #21388

    Köszi, majd lehet, hogy megpróbálom... :)
  • momoxp
    #21387
    Nyugodtan használj Windows XP 64Bit-es verziót Nekem még stabilabbnak is tűnik mint a 32Bit-es! Kb fél éve használok 64Bit-es Xp-t és eddig semmi problémám nem volt vele minden megy rajta!
  • toto2700
    #21386
    mi a baj a 64 bites XP-vel?
  • BenceYCE
    #21385
    64 bites XP-t felejtsd el. Ha tényleg ki szeretnéd használni a 4 giga ramodat és nem elég 3, akkor 64bites Pistát tegyél fel.
  • BenceYCE
    #21384
    Azért került sok pénzbe, mert informálatlan vagy. Ha fórumozol, akkor infót is szerezhetsz és legközelebb nem húznak le a szervízben.
  • xNoodlex
    #21383
    SP3 természetesen van. A játékok, programok közül is a legtöbb el fog futni, de nem az összes bár manapság egyre több programhoz van 64 bites változat. Írj egy listát, hogy miket használsz és szerintem tudnak itt mások segíteni, hogy menni fog-e. XP-ből én mindig csak 32 bitest használtam, így ebben nagyon nem tudok segíteni.
  • Japep
    #21382

    Ja, 32 bites van.

    És ha felteszek egy 64 bitest azon ugyanazok a programok/játékok elindulnak, mint ezen?
    És abból is van SP3?

    Bocs a hülye kérdésekért, de nem igazán az én asztalom ez a téma... :)
  • xNoodlex
    #21381
    Biztosan 32 bites rendszered van, az nem is fog többet felismerni. Tegyél rá 64 biteset, akkor ki lesz használva minden ramod.
  • Japep
    #21380

    Hello!

    Az lehetséges, hogy a WinXP (SP3) 4 GB RAM helyett csak 3-at ismer fel?

    Ja, és nemrég egy áramszünet tönkretette a winchesteremet ... nem fizikailag, hanem a regisztrációs adatbázist (ha jól emlékszem, a lényeg, hogy ott lefagyott a gép, mikor tölti be az XP-t) Az adatok nem vesztek el, mert a szervízben visszahozták, igaz sok pénzért - a kérdésem az lenne, hogy én nem tudtam volna valahogy ezt itthon helyrehozni?

    A válaszokat köszönöm előre is! :)
  • Zsolt01
    #21379
    Hibás szektorok ellenőrzése.

    Hát én magamnak mindig nézem HDD-k állapotát, meg ahol járok pl. Hard Disk Sentinel.
    Ahol megfordulok általában megnézem a HDD állapotát
    Mérlegelem, hogy mikor milyen formázást csinálok.
  • toto2700
    #21378
    " Erősen ajánlott elkerülni a gyorsformázást, mindig csinálj teljes formázást. "

    Ha egy kötet hagyományos formázását választja, a rendszer eltávolítja a fájlokat a formázandó kötetről és merevlemezről, majd hibás szektorokat keres a lemezen. A kötetformázáshoz szükséges időt a hibás szektorok keresése jelentősen megnyújtja.

    Ha a gyorsformázás lehetőségével él, a formázási művelet eltávolítja a fájlokat a partícióról, de nem ellenőrzi a lemezt a hibás szektorok felderítése érdekében. Ezt a lehetőséget csak akkor használja, ha előzőleg már formázta a merevlemezt, és biztos abban, hogy az nem sérült.

    http://support.microsoft.com/kb/302686/hu
  • Zsolt01
    #21377
    Ja és persze újra felosztás, újra particionálás HDD, akkor teljes formázás.
  • Zsolt01
    #21376
    " Erősen ajánlott elkerülni a gyorsformázást, mindig csinálj teljes formázást. "

    Én úgy tudom, hogy a lassú (normál) formázás az új HDD-knél lényeg,
    + ha vírusos az xp pl.
    Különben mehet gyors formázás.
  • BenceYCE
    #21375
    Ha telepítésnél kiválasztod a régi XP-d helyét ( valószínűleg C: ), hogy oda tegye az újat, akkor utána megkérdezi, hogy formázza-e. Természetesen csak azt a partíciót fogja formázni. Erősen ajánlott elkerülni a gyorsformázást, mindig csinálj teljes formázást.
  • jaki88
    #21374
    Sziasztok! Ha több partícióm van, és újra akarom rakni az xp-t, akkor a többi partícióról nem fognak eltűnni a cuccaim, csak azt a partíciót formázza, ahova a windows-t telepítem?
  • tigerbácsi
    #21373
    hello! gondolom Te is uninstalláltál vmi progit, s eltünt az arieled.

    ez van ha igen

    írj pm et Hegi90-nek. nála is ez volt a gond, azaz az Arial.ttf kitörölte egy uninstall. Ő tudni fogja hogy hova kell visszamásolnod, mert nekem csak úgy oldódott meg annó ez a probléma hogy újraraktam a gépet, mivel én nem jöttem rá erre.
  • stupido
    #21372
    Sziasztok!

    Egy olyan problémám volna, hogy egyik nap bebootolt a windows-om és az összes karakter vastagítva jelent meg, a jobbgombos menü pedig dőlt betűkkel. A megnyitott honlapok is vastagítottan jelennek meg és az Outlook is (ami azért szar, mert nem látom, hogy melyik a friss levél)

    Hol lehet visszaállítani?
    Előre is köszi
  • hungary27
    #21371
    hát nem tom eddig nem volt ilyen gond és most amikor én kezdtem ujra tenni a gépet utána ez sikerült.
  • Zsolt01
    #21370
    Vagy videokártya gond, vagy csak a Driver, ha szerencséd van. Google: #21369
  • Zsolt01
    #21369
    Ati videokártya driver probléma talán.

    Google: http://www.google.hu/search?hl=hu&q=ati2dvag+k%C3%A9khal%C3%A1l&btnG=Keres%C3%A9s&meta=lr%3Dlang_hu

    Olvasgass utána fórumok, biztos megvan a megoldása.
    (Én nem mélyedek ebbe bele, Nvidiás vagyok.)
  • LeventeV
    #21368
    jobb klikk es view image
  • Zsolt01
    #21367
    Kép lemaradt !
  • tigerbácsi
    #21366
    itt nem látszik a kép :-(
  • LeventeV
    #21365
    erre vki?
  • toto2700
    #21364
    passz. lehet, hogy a törés okozza
  • hungary27
    #21363
    valaki plz naon zavar:S
  • LeventeV
    #21362
    erre mi lehet a megoldas? sp2-es xp, akkor csinalja, ha kicsit terhelodik a gep.
  • BenceYCE
    #21361
    Az O&O-t a módosítási időpont alapján használd, különben mindig újrapakolja az egész tartalmat. Egyébként van aki foglalkozik a magyarításával.
  • tigerbácsi
    #21360
    köszönöm!
  • hungary27
    #21359
    Üdv
    nekem az lenne a problémám h minden alkalmazás exe hibával dob ki. mi lehet a megoldás? tört verziós az XP-m:S
    előre is kössz.
  • toto2700
    #21358
    passz
  • toto2700
    #21357
    a 32bit-es Win XP max. 4Gb memóriát képes kezelni, de ebben minden féle memória benne van, így pl. a videokártya memóriája is. Viszont hiába raksz a gépbe 4Gb-t a Win Xp csak 2Gb-t hagy a programoknak használni, de ezt a regisztryben való turkálással ki lehet toldani 3Gb-ra, de ez a maximum.
  • Met
    #21356
    a 32 bites oprendszerek nem tudják kezelni, 64 bitesek igen
  • tigerbácsi
    #21355
    hello!

    most hallottam, hogy az xp nem tud kezelni 3 - 3,5 gb memóriánál nagyobbat. igaz ez?

    köszi előre is :-) !
  • Rowlend
    #21354
    Biztos nem tud nekem senki se segíteni? fontos lenne nagyon, nem nagyon tudok játszani az újjabb játékokkal..

    #21324. Üzenet