181778
  • neoG
    #164300
    Ez király.
    Eddig 00.196.
    De nyomtam egy Bottast is (nem a lámpa kialvására koncentráltam, hanem "megérzésre/mákra"): 00.014
    :)
  • Roger6
    #164299
    Okés, értettem, Főnök!
  • ToxiMaxi
    #164298
    Így is lehet változtatnak ezen a szabályon.

    Max biztosan marad RBR-ben. Kimi ha nem villant, akkor kuka de most jelentette ki a Ferrari, hogy nem kell Alonso.
    Szerintem Alonsonak az egyetlen esélye, hogy a Mclaren valami hihetetlen csoda folytán feltámad. Ellenkező esetben visszavonul és irány az Indy.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2017.07.11. 11:34:03
  • nearo
    #164297
    Rönónál Kubica-Hulk, Alo megy RBR-hez a holland helyére, Max megy Ferrariba Vettel mellé, Rai meg... kukázzák :S
    Á dehogy, Ferkánál nem lehet két dudás egy csárdában :D

    Most amúgy az jutott eszembe, hogy láttunk már olyat, hogy valami a betű szerinti szabálynak megfelelt, de a szabály szellemiségének nem. Bottasnak szerintem orbitális mákja volt, mert már tényleg indult (a kiugrást kockáztatva), de pont bent volt a tűréshatáron, tehát a betű szerinti szabálynak megfelelt. Ha ezt most elkezdenék kihasználni a csapatok valami furmányos módon, akkor valsz jönne pár szabályváltoztatás/kiegészítés amivel bezárnák a kiskaput, mert már elindulnának a csapatok a szabály szellemiségével szemben, hiába felelnek meg annak egyébként ha csak a betűket nézzük.
  • adam46
    #164296
    Ez tudás, nem mák! :D
  • Roger6
    #164295
    Próbáld meg EZZEL, bár ez sem tilt, ha előbb nyomsz sajnos.
  • Roger6
    #164294
    Ja, hát igen, ezért szar ez a reakciómérő. Régen úgy mérték, hogy a 10 kattintás (tehát 10 próbálkozás) átlagát vették, ahol 2 "beugrástól" sztornózták az egészet. Így elkerülhették az ilyen eredményeket, ami ugye nem reakció, hanem mák.
  • ToxiMaxi
    #164293
    Ha Kubica új tesztje jól sikerül, akkor elég nagy esély lesz rá. Schumi visszatérése után az utóbbi 10 év legnagyobb szenzációja lenne.
    Alonso VB esélyes autóba ülne de a Renaultnak saját bevallása szerint is ehhez még 2-3 év kell. Meg az utóbbi versenyen Palmer kicsit feltámadt.
  • adam46
    #164292
    Elég bugos, ha kialvás előtt kattintok, akkor azt írja, hogy kiugrottam. Nem veszi figyelembe a tűréshatárt... amúgy eddigi legjobb 00.061
  • Roger6
    #164291
    Én is ezt mondtam, ez csak mák, predikció, ami pont bejött.
  • allock #164290
    Mákja volt.
    Mint akinek szól Charlie bácsi, hogy MOST!

    Jövőre Renaultnál, egy Hülk-Kubica páros elképzelhető? Ha Alonso még sem oda menne.
  • Roger6
    #164289
    Igen, ez valószínű, nem is tagadtam soha. Viszont: megnéztem újra, és újra. Még mindig nem ugrott ki.
  • greenkawa
    #164288
    Hülye vagy fiam...ülj le
  • Roger6
    #164287
    Ejjha, ha 10 éves az unokád, akkor lehet a vakság nálad áll fenn, barátom. Amúgy mi köze a témához az unokádnak? Hogy jött ez ide?
    Utoljára szerkesztette: Roger6, 2017.07.11. 09:45:36
  • greenkawa
    #164286
    "HAVER" 10 éves az unokám! 30 éve minden futamot rögzítek.
    ad;2 Ki van lassítva ezer helyen és nem csak szaros vlc-n nézve................
  • Roger6
    #164285
    Haver: töltsd le, lassítsd be, nézd meg.
  • greenkawa
    #164284
    Ez már régen nem téma,mert már mindenki tudja,hogy bemozdult. Az nagy fia is elmondta,a lényeg ,hogy ez még belefért az általuk előírt tűrésbe..
    Vakoknak meg kár erőlködni.
  • ToxiMaxi
    #164283
    Lehet gyakorolni a rajtolást egérrel :)

    LINK
  • ToxiMaxi
    #164282
    A konteó gyártás egyszerűbb ott nem kell semmit sem bizonyítani, nincsenek észérvek, csak beböfögnek valamit. Olyan ez mint a vallás, a hittel nem lehet vitázni. Legalábbis észérvekkel nem.
  • Roger6
    #164281
    Letöltöttem direkt HD-ben a versenyt melóhelyen, és visszanéztem a rajtot fullra belassítva VLC Player-el. Nem ugrott be, csak mákos volt. De nem is értem, ezt bárki megnézheti magának, ha veszi a fáradtságot ahelyett, hogy idióta konteókat gyártson.
  • greenkawa
    #164280
    Pedig ez tök egyszerű!nem is értem,hogy nem érted.
    FIA: Tulajdonképpen kiugrott,de mi beugrottunk,ezért felugrottunk és ez így már szabályos.....
  • ToxiMaxi
    #164279
  • Count Adyn
    #164278
    The FIA deliberately does not disclose what tolerance is allowed before it takes action, for fear that if teams were aware of what was allowed they would start exploiting this to boost their getaways.
  • ToxiMaxi
    #164277
    Mondjuk én nem olvastam semmi hivatalos közleményt az FIA-tól, hogy miért titkos. Ettől persze még lehet.

    Ha a csapatok annyira kíváncsiak lennének erre, akkor trial and error alapján ki tudnák deríteni, csak éppen nem nyernének semmit sem vele mert a véletlenszerű lámpa kialvást nem tudják előre megjósolni.

    Még szerencse, hogy hétvégén megint van futam. Remélhetőleg lesz új gumicsont a conteo hívőknek...
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2017.07.10. 13:20:22
  • Count Adyn
    #164276
    hát ezaz mégis erre hivatkoztva titkos a tűrés:)
  • ToxiMaxi
    #164275
  • ToxiMaxi
    #164274
    Hogyan tudnák kihasználni? A lámpák véletlenszerűen alszanak ki. Éppen ezt hangsúlyozta Wéber Gábor is, hogy ez felér egy lottóötössel, ahol még a joker számaidat is kihúzzák.
  • Count Adyn
    #164273
    Dehogy nem mondjak meg hogy mennyi a tűréshatár arra hivatkozva hogy nemhogy kihasználják az remek öngól a FIA-tól, lehet konteózni emiatt gg:)
  • ToxiMaxi
    #164272
    "Hol írta azt, hogy Bottas sebességbe tette?"
    Bottas nevét nem látom a mondatban.


    Biztos neked nem egyértelmű de itt éppen arról beszél, hogy azért megengedett a minimális elmozdulás mert különben mindenkit büntetnének. Egy szó nincs arról az egész irományba, hogy Bottas azért mozdult meg mert sebességbe rakta. Pont, hogy leírja mekkora mákja volt a Finnek.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2017.07.10. 11:52:27
  • adam46
    #164271
    "Minden F1-et követőnek ismerős lehet a rajtpróbához, vagy a rajtrácsra felsorakozott autók néhány centis meg-megugrása, amikor sebességbe teszik azokat álló helyzetben."
  • ToxiMaxi
    #164270
    Köv. versenyre pontosítottak a szabályokon, ezért nem áll be senki úgy. Vettel egy kiskaput használt ki. Bottasnak meg mákja volt mert ha 1 tizeddel később vált a lámpa, akkor megbüntetik.
    De köszönöm az észérveket, amit itt sorozatosan felsorakoztatsz. Hívővel minek vitatkozik az ember....
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2017.07.10. 11:23:31
  • Pitti
    #164269
    Ez a második futam volt, 5 pontos Vettel előnnyel, nagy izgalmakra lehetett számítani, ott van mellette Ham... miért is nyúltak volna bele? Ugyanaz a szitu. Most már sanszos, hogy büntetnék, csak épp annyival, hogy közelebb legyenek...
  • ToxiMaxi
    #164268
    Mellesleg, amikor egy szenzor jelez vissza, akkor mi is a szubjektív? 20 éves szabály. Ha ez a középmezőnyben történt volna, akkor 1 szó se lenne összeesküvés elméletről. Csak a Vettel drukkereknek fáj ez, pedig az alább linkelt képen is szabályos (volt) a rajt, mint ahogyan Bottas rajtja is az volt. Lehet utánacsinálni. Jó nagy mák kell hozzá, hogy a véletlenszerűen kialvó lámpákat pont tökéletes ütemben kapja el valaki.
  • ToxiMaxi
    #164267
    Charlie-nál nem volt semmi gond. Ferrari jelzett egy problémát (meg gondolom más is), amit kivizsgáltak. Mint ahogyan rengeteg más dolgot is. Ennyi.

    Gondolom ismerős kép:


    Itt sem volt bünti. Akkor ez az összeesküvés elmélet, hogy is van?
  • Pitti
    #164266
    Aha csak akkor nincs min gondolkodni negyed órát a futam alatt ...ha Csárlinál kigyullad a lámpa kiugrott... vagy mégsem... vagy nem ugrott ki na de majdnem?
    Mit töprengünk negyed órát, ha nem a szubjektivitáson?
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2017.07.10. 11:09:41
  • ToxiMaxi
    #164265
    Ez egy automata rendszer. Teljesen objektív. Charlie-nál felgyullad egy lámpa, ha kiugrik valaki és kész. Az is el lett magyarázva, hogy miért van tűréshatár. Persze a hittel nem lehet vitázni... de akkor meg templomba kell járni nem versenyt nézni.
  • Pitti
    #164264
    Ez alapján mindegy, ...a szenzorok azt a néhány centit nem veszik észre, és az mindegy hogy mitől van, indult már vagy csak megmoccant.
    Úgy néz ki mindenkinek van egy pár centis tűrése, ami általában a sebességbe rakáskor jelentkező megugrást elnézi. Wéber Gabi írását el tudom fogadni, Bottasnak a lottóötös mellé a jokert is kihúzták nagyon jó hasonlat.
    De én még mindig állítom, hogy ha más csinálja azt megbüntetik, senkinek nem lenne egy szava sem.
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2017.07.10. 11:06:25
  • ToxiMaxi
    #164263
    Hol írta azt, hogy Bottas sebességbe tette?
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2017.07.10. 11:02:27
  • adam46
    #164262
    Ő nem sebességbe tette, hanem már indult, könyörgöm.
  • Lokker
    #164261
    Jósolgasson a pirelli ahogy akar, de idén nem is tudják eltalálni a pályákra való gumikeveréket. Többször volt olyan verseny ahol csak a szabályok miatt került fel másik kerék..

    De az meg vicc volt hogy a szuperlágy kb. annyit bírt mint az ultralágy.