181762
  • nearo
    #180117
    Sainz: Tényleg kell 20 hátfájós pilóta minden futam végén?
    hihetetlen, már megint csak Ham meg a Merci panaszkodik a pattogásra... :(
  • __Jacek__
    #180116
    Értem sokkal jobb volt eddig hogy a princessa agyon nyerte magát ahogy akarta :D Fantasztikus 7 év volt...
  • __Jacek__
    #180115
    Tényleg egy rakás fos az is :D De :DDDD Neked azért tetszik ez mert ott százan jönnek szembe , itt meg csak öten :D
  • lac coo
    #180114
  • lac coo
    #180113
    Régen egy durvább kerékvető közöléskor is fél év hátfájás lett az eredmény ... Valóban nem tréfa dolog ....
  • lac coo
    #180112
    Onboardon látszik mindegyik autó csapkodja magát a betonhoz , hol jobban hol kevésbé .... Nyilván lajoszók leragadnak a kis ovis világukban, de ez nem csak Merciről szól. egyáétalán nem tréfa dolog...

    Ezen túl szerinterm atavlyi nagy mellény, hogy micsoda szuper versenyeket látunk majd, olyan autót terveztek íaz egy totális bukta lett !! Nem is értem mint néző minek kellene ezhhez ragaszkopdni, élvezhetetlen fos az egész. Bakuban egyedül Vettel autóforgatása volt említésre méltó ....
    szóval felőlem dobhatják akár az egész koncepciót a kukába , sokan nem fognak ezért sírni az tuti ....
  • nearo
    #180111
    Gasly: Nem akarunk 30 évesen bottal járni
  • Mentolospogacsa
    #180110
    Azért nem tesznek semmit a szabályalkotók, mert 1 csapat van rajta ennyire kibukva. Oldja meg a Merci, jól néznénk ki ha a mezőny többi részét züllesztenék hozzájuk... Emelje meg a Mercedes az autóját ha normális hasmagassággal nem biztonságos a fostaligájuk, vagy akinek nagyon fáj a háta az ne vállalja a futamot. Beszarás amúgy, hogy minden esetben a mutogatás megy. Teccettek' volna rendes autót hozni, hogy egy klasszikust költsek át.
  • HuHam
    #180109
    Ami igazán érdekes, hogy a gumiknál nem restellik már jó régóta a minimális nyomás betartatását - biztonsági okokból - persze okkal - ott volt a tavalyu Bakui 2 gumirobbanás pld. Most meg nem tesznek semmit a pattogás ellen a szabályalkotók. Pedig a minimális hasmagasság kb. ua. hatású volna mint a minimális nyomás a kanyarsebességekre.

    Ennyire fontosak a kanyarsebességek ? Kisebb G-erők nem ártanának ezekben a meleg párás hónapokban ..
    Amúgy meg, az előzések nemigen lettek könnyebbek, mégha a követés most nem annyira árt. De talán a fő ok nem is a szárnyak voltak, hanem a mindenen átható szenzorok, szabályozás, gumispórolás ... Ja, meg a motorspórolás is . Ja meg a kv. plafon ... Plafonig érő bürokrata alkalmatanság .
  • lac coo
    #180108
    ez isten áldása ahhoz képest ... :D
  • lac coo
    #180107
    Jaja, tizen év alat vaktív voltam vagy 3 hetet ! :D Van 20 aktív megmondóember azt jólvan, trágyadomb ami ott megy :D
  • Mentolospogacsa
    #180106
    Kielégítő volt a válasz, és a régi ottani profi hsz-eid tükrében maradok tovább tisztelettel feléd, a kis "csörte" ellenére. Emlékszem hogy te voltál a leghiggadtabb és észérveket felsorakoztatni tudó Hamilton drukker, követendő példa az ilyen oxigénhiányos teamLH-nak.
    A Merci motor témát nem görgetném tovább,már mindketten leírtuk amit gondolunk. Szép estét!
  • Mentolospogacsa
    #180105
    Pedig tök gyakran jártál a negatív faszok közé, ameddig nem basztak ki. :D Szereted ha fáj?
  • sure
    #180104
    Ja, itt bezzeg csak töltődik az ember az áradó csííííííbűűűűűl
  • lac coo
    #180103
    Isten óvjon a PH f topiktól... a sok negatív fasz kiszivja az ember életerejét ... :D
  • b-type
    #180102
    Nem azt mondom hogy nem tudsz olvasni, a logikus gondolkodás hiányát vetem fel.
    Két ember nagy titkokról beszélhet, de semmiképpen sem a médiának,...és ha egy ilyen információ ki is szivárogna arra nem vágygondolkodásban élő néző kapná fel a fejét, hanem világi jó, nagy pénzért etetett jogászok csoportja, elégre gyártókról van szó, brutális hatalommal bíró konszernekről. ..... kb. fejek hullottak volna, bajnokságok eredményei lettek volna semmissé..mert. Mert(!!) senki sem lapátol bele egy versenyszellemen alapuló bizniszbe, egy királykategóriás kirakatbajnokságba 500-800milliót, vagy akár egy milliárd dollárt, úgy hogy az induló jogtalan egyenlőtlenségről tudomása van.
    Sok hülyeséget lehet olvasni, mert sok hülyeséget mondanak és írnak is. De ha az ember nem egy birka, akkor rendelkezik az elemző és logikus gondolkodás lehetőségével, ez megóvja attól hogy kolomppal lehessen irányítani.
    Az hogy már qva korán tudott volt hogy V6 fogja váltani a V8-t az nem újság, főleg hogy eleve eltoltál a motorformula váltást, a részletek jöttek jóval később, az igen fontos részletek, és legutoljára a hibrid részletei.
    A Mercedes erejét pedig alapvetően az jelentette hogy a demóképeivel ellentétben szétszedte az MGU-H és a turbó egységét, míg mások nem. Ez a húzás hozta lépéselőnybe, és a zsetonrendszer (amit a csapatok tök szabályosan megszavaztak) az nem engedte hogy mindenki egyszerre léjen, és mire léptek, mire tudtak lépni addigra a Mercedes már az előkamrás gyújtását vásárolta a zsetonjaiból, leejtette a high rake autóját low rake-re és úgy általában élt a lépéselőnnyel amibe került.
    Egyébként egy nagyon hasonló zseton rendszerrel szívatták meg őket végül 2020-ra, ....de azt már szabályos szavazás nélkül.

    Az hogy miért léptem le a PH-ról, az ha jól rémlik egy Alonso rajongó moderátor 12órás ok nélküli tiltása miatt volt, de ahogy olvastam itt valakitől ...meg úgy ahogy gondolom is, nincs már helyem az olyan és ahhoz hasonló mérgező közösségekben. Az ember szabadon választja mit tesz, és én szabadon választottam ennyi. Nem gondolkodtam még jobb szón erre, de az én fejemben így jelenik meg, mérgező. El van baxva,
    Jogilag engedve van a szabad gondolkodás, de a nyájszellem kiírtja azt.
    Remélem kielégítő volt a válasz.

  • Mentolospogacsa
    #180101
    Montezemolo nyilatkozta, hogy Lauda mondta neki. Akkor még élt az öreg, és nem is cáfolta. Meg jó barátságban voltak. Illetve jó lenne ha leszállnál a magas lóról és nem hívnál hülyének, bár már látom hogy azért itt lyukadtál ki a ph-s hisztis öntörlésed után, mert itt 0 moderáció van, aztán lehet nyomatni a kiöregedett punk tempót.
  • b-type
    #180100
    Ez is hülyeség,...végtelen elbizakodott, és nevetséges az elkeserítő fajtából, ...hogy bárki komolyan gondolja hogy az összes nagy gyártó képes százmilliókat beleülni egy megbundázott bizniszbe, hogy saját magukat statiszta szerepben láttassák a szurkolóik, leendő vevőkörük, és persze a dollármilliókkal érkező szponzorok előtt. Százmillió dollárokat költsenek el úgy hogy egy megrendezett történetben rájuk jusson a 'botok' szerepe.
    ...és persze ennek a tudásnak birtokában van a néző, aki a történésekből sokadkézen, a médiából értesül... de tucatnyi ügyvéddel rendelkező gyártók azok bábuként szerepelnek...az ostobák, ...pedig a néző tudja, a néző látja hogy mi folyik itt valójában Gyöngyösön.
    ...na ennyit a hülyékről mára.
  • lac coo
    #180099
    Morrist kicsit felértékelte mostanság Ric....
  • barcalaci84
    #180098
    vagy csak ő a gyorsabb :)
    Mondjuk szerintem Max , Leclerc és Norris is jobb mint Russell...Időmérőkön pl én jobbra számítottam tőle...A senki földjén meg nehéz megítélni a versenyteljesítményt , mert a best of the rest megvan mindig és a csapattársa se veszélyes rá
    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2022.06.12. 18:28:42
  • lac coo
    #180097
    Nyilván mert Rus üresben ment ...
    amúgy jah, erős Russel, ezt senki nem vitatja, én a legerősebb fiatalnak tartom őt,
  • barcalaci84
    #180096
    az 51 körből volt 10 kör amikor Hamilton ici-picit épp gyorsabb volt 41-ben meg Russell :)
    Beárazás szerintem is nevetséges, de azért látszik h Russell is nagyon jó és simán képes lehet Vb-t nyerni ha majd kap egy jó autót...akár úgy is h Hamilton a csapattársa...

    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2022.06.12. 17:34:12
  • lac coo
    #180095
    Megy ez az ostobaság, hogy russel beárazza Hamiltont, de szerintem versenytempoban megint jobb volt Ham ... Igaz időmérő nem fekszik beki, nem tusja felmelegíten ia gumit ... Meg hírös Hamiltonos mák idén valahogy Russel mellé állt :)

    Egyébként majd meglesem a pattogással kapcsolatban mit mondanak jövő héten a Ferrari motoros csapatok, le kell szarni vagy nem ... ;)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2022.06.12. 17:03:40
  • lac coo
    #180094
    Vagy csak Toto-t vágják be valamiért.... :P
  • sure
    #180093
    Russell volt idén az első, aki delfinezés gerincére gyakorolt negatív hatást említette. A "sehol nincs a 7vb" azért enyhe túlzás, most is 4. lett. Nem értem, honnan ez a zsigeri gyűlölet, megvetés annyi ember részéről Hamilton irányában? Mintha az ő "hibája" lenne, hogy űrautója volt oly sok éven át, és ki is használta. Mit kellett volna tennie, szándékosan nem nyerni?

    Az megint egy dolog, hogy most primadonnáskodik, meg szánalom, hogy Totó minden futam után elnézést kér tőle. De mindig ezzel a "lófaszt se ért az a 7 vb" szöveg gusztustalan. Senna se lett volna a Toleman-nal világbajnok. Verstappen se virítana ennyire a Haas-ban vagy az Aston Martinban.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2022.06.12. 16:53:48
  • lac coo
    #180092
    Jajj, ne kezdjük már ezt a faszságot megint...
    Ver is Lec is a jó kocsi miatt (is ! ) van most ott ahol, ne beszéljetek már csacsiságot....

    Akkor ennyi erővel idén aztán főleg teljesen értéktelen Ver eredménye ...
  • repvez
    #180091
    Nem bagatell a dolog, de ha csak házon belül néázed akkor Russell nem panaszkodik legalább is nem annyit és emlitést sem tett arrol, hogy fáj a háta vagy , hgy nem tud kiszálni a kocsibol miatta. annyira nem eltérő a két kocsi, hogy az egyik ennyivel rosszabb lenne, meg most valamire fogni is kell, hogy russzel miért végez elörébb minden versenyenmint lajos.
    Árnyalni kell a képet, hogy lehessen valami ami miatt ne lehessen azt mondani, hogy az elözö 7VB csak a kocsi miatt volt és mihelyt jott egy tehetséges uj pilota meg egy gyengébb auto, már sehol sincs a 7vb .
    Ez az amit most a merci probál kozmetikázni
  • lac coo
    #180090
    Nem, nem mindegyik autó pattog, és főleg nem egyenlő mértékben. Szabályt most már ne változtassunk, az kibaszas lenne a többiekkel, de ha sokáig ez marad azt idővel majd a fiatalok is megérzés.
    Régen egy nagyobb ugratastol, kerekvetohiz válaszol is komoly hatfajast kaptak....Szóval nem olyan bagatell dolog ez a dolog....

    Mindenesetre ez így most a legbénább ow sorozat lett ,nem méltó ez egy F1-hez.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2022.06.12. 15:26:05
  • Mentolospogacsa
    #180089
    Esélytelen hogy módosítsanak azért, mert pancser a Merci és nem tudják csillapítani. Igazi primadonna társaság, a kisgyerekek szoktak túlzóan színészkedni amikor elakarnak érni valamit.
    A többi csapatfőnök amúgy nem akar módosítást, olvastam több nyilatkozatot is. Senki nem fog belemenni minimum ride height szabályokba azért, mert rossz autót tervezett a Merci meg fáj Hamilton háta.
  • sure
    #180088

    Utoljára szerkesztette: sure, 2022.06.12. 15:09:21
  • lac coo
    #180087
    Biztos színészkedes.... Amikor bútort hordunk fel emeletre, akkor meg csak nekem fajdul meg a térdem, pedig mindenki annyit megy mint én... ;)
  • repvez
    #180086
    Azért ez sztem elég nagy szinészkedés is benne van amit hamilton bemutat ezzel a hátfájással. Addig nemdben van, hogy tényleg valos a probléma és hogy nincs csillapitás, egyől kapja a hát az ütést, de rajta kivül van még 21 pilota és egyik sem panaszkodik arra , hogy fáj a háta és nem ugy megy utána mint az öregemberek, pedig ott van Vettelk és aLonso is, akik ugyan olyan "öregek" mégse tolják ennyire.

    És mindegyik auto pattog, nem csak a merci.
    Sztem ez megint csak egy pszihologiai hadviselés arra , hogy a FIA-t arra kényszeritsék , hogy megváltoztasson valamit a szabályokon, ami segithet abban, hogy a merci meg tudjon csinálni egy olyan fejlesztést amit most nem tud. vagy a költségsapka miatt vagy a tesztelés hiánya miatt, de ha a pattogás kivédése miatt a FIA engedélyt adna, arra, hogy plusz tesztidöt vagy költséget kapjanak az máris jobb helyzetet hozna számukra. és mi is lenne jobb érv erre mint egy 7VB pilota panaszkodása.
  • lac coo
    #180085
    Megkotlott... az nem egy VB autó ...
  • repvez
    #180084
    Hát ez nevetséges 2 kör kell, hogy hatratoljanak egy kocsit és addig a pilótának se segítenek míg nem szólnak nekik, hogy mehetnek? Oda amúgy se menne semmi csak ha direct odamegy ahogy Magnussen. Semmivel nem lett volna veszélyesebb mint amikor a pilota kiszáll a kocsiból, nem értem miért ennyire óvatosak
  • nearo
    #180083
    oh bazd, lemaradtam az első feléről... azt hittem úgy kezdődik kb a verseny, mint tegnap az időmérő -.-
    mi lett a Ferrarikkal?
  • lac coo
    #180082
    Onnan mindenkit kitiltanak aki nem Max felszopó, meg mindenről a lajosozás jut eszébe ... :D Olyan is az a topik... :D
  • Master91
    #180081
    a vb címért potenciálisan esélyes és küzdő pilóta esik ki, és a konstruktőri címért potenciálisan esélyes és küzdő csapat utolsó autója.

    ásítva mondják be? akkor az lenne a bajod nem?
  • lac coo
    #180080
    Bazzeg...Wéberék miért kapnak vérlobbanást mert kiesik mindenki, akikkel talán, talán, lehetne autóverseny... ezek olyanok mint a félbolond Bereznai ... :D
    azon izgulnak bazzeg, hogy drs-el se leeht előzni, hogy az valahogy összejön-e .... Igazi autóverseny .. :D
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2022.06.12. 13:46:47
  • Master91
    #180079
    Amúgy te mit nézel? :D
  • Mentolospogacsa
    #180078
    Most is te hoztad szóba, nem csoda hogy onnan tiltva lettél. :) Minek Lajosoznék állandó, Alpineokkal meg önmagával harcol 2 futam óta, szóra sem érdemes.