FORMA1

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

a.carkey
#98343
László Csaba, Hearts, pár éve -> az év edzõje lett 😊

Egy biztos: nem minket hívnak, ha külföldön foci edzõben gondolkodnak.

A medve nem játék.

b-type
#98342
Ezt ennél bõvebben kár is lenne írni, benne van minden.
Nekem is sok keserûségem van azzal kapcsolatban hogy mennyire nem tudunk kiállni valaki mellett aki éppen hullámvölgybe, vagy éppen leszálló ágba került, nagy-nagy tisztelet a kivételnek..mert vannak, csak nem nagy tömegben jellemzõ.
Mindig fel kell fedezni valakit, mint egy új szigetet és annak drukkolni, vagy bejön vagy nem, az önös okoskodás az valahogy fontosabb mint az egyszerû drukkolás és támogatás...full függetlenül az eredményektõl.
Két dolgot nem mondhat el Talma (vagy pl. Sebestyén Juli), ha majd egyszer olyan helyzetbe kerül, hogy a 'nép' kiállt mellette akkor is ha nem jöttek az eredmények. Meg most már a szponzor sem...ezt nevezem eltökéltségnek..eredménytelenség miatt nem támogatja tovább...
Pedig apán, tényleg kutya kemény volt elérni ezt a szintet.

”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

Dietrich
#98341

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

#98340
Oke, de egy labdarugo kinevelese toredeke egy motorversenyzoenek.
Ekozben az olyan sikersportagak, amiket lentebb is felsoroltak (jegkorong, kezilabda, uszas, evezosok) meg az utolsokat rugjak, mert az allami tamogatast csokkentik, a szponzoracio elmarad.

Manapsag egy egyszeru, atlagos csaladnak egy vivoszakosztalyba is nehez elkuldeni a gyermeket. Egyreszt a vedoruhat meg kell venni, masreszt a kluboknak nincs penze veresnyekre utaztatni a sracokat - ez is mind sajat penzbol megy, illetve a szulok szervezik meg. Es ebben a sportagban is sikeresek vagyunk!

(2 evig a Tapolcai Vivoszakosztalynal toroztem, az olimpiai ezustermes Szalay Gyongyi volt az egyik edzom, az egyik szakosztalytarsam a mara EB es VB Boczko Gabor volt, szoval nem egy underdog egyesulet, megis olyan korulmenyek koztt edzettunk, hogy egy homeless inkabb az utcan toltotte volna az ejszakat, mint abban az epuletben)

http://gaborszantai.co.uk/

#98339
Igy van.. Aki Magyarorszagrol oda tud erni ilyen helyekre, ismerve a lehetosegeinket, illetve, hogy milyen kemeny a nemzetkozi terep, azt mind nagyon meg kell becsulni... Es ez vonatkozik minden sprotolonkra.......

Norbi1990
#98338
Mostani Bulgár WRC futamon Turán Frici a 8. lett abszolútba Peugeot 307-el.
Totti5
#98337
Azért elég szép eredményeket értünk el az elmúlt években az autó és motorsport terén nemzetközi szinten.

pl

Motogp - Talma, Team Tóth
Seat Eurocup - Zengõ, Wéber, Norbi
WTCC - Zengõ, Norbi
F1 - Zsolti
Rallyban is ki ki kacsingatunk néha néha, de nincs rá pénz
Dakar - Palik, Szalay, Darázsi és a többiek ( kár hogy teljesen elfogytak mert nincs rá pénz és háttér....... )

ezek mind nagyon szép dolgok és büszke vagyok hogy nekik drukkolhatok, úgy hogy MOn ez a sport nagyon nehéz és nehéz kitörni, pénzt szerezni és nemzetközi sikereket, tapasztalatokat elérni, de nekik sikerült nem is akárhogy és erre legyünk nagyon büszkék!

Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10

#98336
Latom nehez atlatni... Az osztrakok folyamatosan kinevelnek versenyzoket, megse tudnak az utobbi idoben igazan eredmenyes pilotat prezentalni.. Mihozzank kepest tomegtermeles folyik, megis megbecsulik oket.. Naluk meg 20 evente egy eler oda, hogy odakerulhet esetleg.. Ugy kene neki orulni, mint majom a farkanak, ehelyett csak a fikazas megy..

#98334
De Wurz meg Klien felmutatott valamit a kissebb szériákban, míg Baumgartner NEM! Német F3 középmezõny meg F3000ben egy pár pontot csípett el valahogy. Az akkori Német F3 gyõztes, Andre Lotterer, aki toronymagasan nyert, pedig egy tesztpilótai állásnál nem jutott tovább. Lehet ezt magyarázni mentalitással meg stb., de a tények azok makacs dolgok.

Ég veled, jó volt a végbeled! Antichrist-Premium Quality \"Szemem a pályán oda teszem a vasat nem szarozok tudok lőni, célpontot kikeresem aztán megszórom. Itt jön képbe a tehetség!\" by Matyashun

#98333
A magyar foci egy furcsa dolog.
Szvsz nem a sracokkal (alapanyaggal) van a baj, hanem az ugynevezett szakemberekkel.
Ezek a fiuk tudnak focizni husz eves korukig, aki elkerul kulfoldre, az tovabbra sem felejt el, de aki itthon marad, azoknak annyi.
Meg lehet nezni, hogy egy Arsenal mennyit es hogyan edz es ezt hasonlitani egy FTC-hez.
Sirni lehet a kulonbsegtol, pedig csak egyenes terulet kell, gyep es ket kapu, illetve bojak.
Mennyi kornyezo orszagnak van sikeres edzoje, akik VB-re vittek sajat vagy mas orszag csapatat?
Mikor kertek fel utoljara magyar edzot kulfoldi klub vagy valogatott elere?
Es mikor felkertek, akkor is meg kellett nezni, hogy Oceania melyik reszen van az a sziget...😊
Idehoztak Koeman-t, aki jo szakember, de a magyar klubokban felrenevelt jatekossal nem lehet csodat tenni. Kulfoldrol meg nem lehet osszerakni egy valogatottat, ugy meg plane, ha a legjobb magyar jatekos hisztizik. (Aki amugysem tud mar mit kezdeni ilyen alacsony teljesitmenyu tarsakkal, mert nem hosszu labdakat osztogat, hanem az angol csapattarsak futni szoktak a labda vart erkezi pontja fele...)

Igen, 10 millio szakember es labdarugo orszaga vagyunk (meg legalabb ennyi F1 szakkommentatore), csak ezt rajtunk kivul senki nem hiszi el.

http://gaborszantai.co.uk/

#98332
Magancegek azt tesznek a penzukkel, amit akarnak.. Kesjar utan Baumgartner volt az egyetlen, aki odaig verekedte magat, hogy egyaltalan annyi penz alljon moge, hogy tovabblepjen.. Lehet a szokasos magyar marhasagot szajkozni, hogy ki erdemli meg, meg ki nem, ez nem igy mukodik.. Az osztrak magancegek Baumgaretner bekerulesi koltsegenek sokszorosat oltek, es olik bele, hogy kitermeljenek egy F1-es pilotat.. Lathattuk, mennyi probalkozasuk volt az elmult evekben, de nem sikerult egy olyan igazi Lauda szintu versenyzot kitermelniuk.. Ettol meg megbecsulik Wurzot, Klient, stb. is.. Mert mar az is iszonyu munka, hogy odaig eljutottak, hogy egyaltalan bekerultek.. Pedig Lauda utan nyugodtan fanyaloghatnanak, mint mi, hogy bezzeg az Aranycsapat, a mai foci meg milyen szar.. Csak naluk megvan ennek a kulturaja.. Nalunk nincs...

Totti5
#98331
Ha jól tudom õ volt az egyetlen magyar versenyzõ akinek komolyabb nemzetközi tapasztalata volt kisebb szériákban pl Forma 3ban ami az F1 elõszoba volt akkoriban.

Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10

#98330
Minimalis penz van.. Ha valasztani kell, akkor olyat fognak, ami tomegsport, joreszt megvan az infrastruktura, ad egy fizikai alapot, fejleszti az egyutmukodesi keszseget, azaz csapatsport, es nepszeru.. Tehat foci, kezilabda, stb.. Egy technikai sportbol, sose lesz tomegsport, es fajlagosan iszonyu penzeket emeszt fel.. Esetleg egy-egy kiemelkedo versenyzo, esemeny moge valamely modon odaallhat az allam, de masnak nem igazan van ertelme... Ebben a maganszektornak van igazan reklam, marketing lehetoseg...

#98329
Hát nem is Zsoltit kellett volna megszórni milliókkal a belépõ elõtt, hanem a gokartosoknál kéne körül nézni. Volna kinek adni annak a pénznek a töredékét. Amiatt jogosan sírt mindenki. Az más kérdés hogy bekerülve nem volt ügyetlen, de nem szolgált rá a lehetõségre.

Ég veled, jó volt a végbeled! Antichrist-Premium Quality \"Szemem a pályán oda teszem a vasat nem szarozok tudok lőni, célpontot kikeresem aztán megszórom. Itt jön képbe a tehetség!\" by Matyashun

Norbi1990
#98328
Szerintem a technikai sportoknak a belépõ kategóriájit simán támogathatná az állam, hogy a tehetségek kis befektetéssel megtudják mutatni a többieknek, a leendõ szponzoraiknak, hogy érdemes befektetni a pénzt belé, mert még sokra viheti, és így a megfelelõ szponzorok segítségével magasabb osztályokba tud eljutni a tehetséges illetõ, és ha ott is jól szerepel még több szponzora lesz így mindig jobb és jobb kategóriákba tudja megmérettetni magát, ha összejön neki a megfelelõ szponzoráció és abból a megfelelõ pénz.
a.carkey
#98327
" Látod Viktorka is elintézte...több milliót/ milliárdot belebasz az állam a fociba mert Viktorka szereti a focit...Ahelyett hogy a technikai sportok fiataljait nevelnék ki, de jó, ne csak technikai sport legyen hanem ott a vízilabda, kézi, kosár, jégkorong etc.etc.etc. VILÁG szinten...mondom VILÁG szinten vagyunk elismertek ezekben a sportokban."

Azért nézzél már körül, pls! Én nem vettem észre, hogy a Debrecen már a hyper-szuper arénában várja következõ ellenfelét. Azt se látom, hogy a Puskás stadionban rendeznék a BL döntõt, annyira szuper. Ami a fociba megy, az az utánpótlásnevelésbe megy. Újraindul több program. Megj. az elmúlt 8 évben többet szórtak bele a magyar fociba, mint amennyirõl a patás esetében puffogsz.

Technikai sportokba nem lehet beleszórni sok pénzt, mert akkor kb. 1 db embert támogatsz, nem mondjuk ezret. Emlékszel Zsóti esetében mennyi dollármilla kellett, míg a Jordanbõl eljutott a Minardiig és egy teljes szezont végig bírt menni? Arra is emlékszel, hogy mennyien és mennyit sírtak, hogy BZSt ki akarja tömni az állam pénzzel, csak hogy indulhasson (akkor utálta meg a többség), pedig szó nem volt errõl?

"vízilabda, kézi, kosár, jégkorong"? Mennyien nézik is ezt? Sorolj fel KAPÁSBÓL öt-öt sportolót (elég csak magyar állampolgárokat) minden említett sportágból!

Kubában népszerû a baseball, mert ez honosodott meg. Amerikában az amerikai foci, Ausztráliában a rögby, Indiában a krikett. Ez van. Nálunk is van a foci mellett más, de egyelõre a foci az, amely népszerû - ennek az alapja a múltja, és sajnálom, hogy a többség a kudarcok korában született és tisztességes magyar csapatot csak olimpián v. ifjúsági megmérettetésen látott -, így erre hegyezõdött ki a vadkapitalizmus 1989 után, itt lehet - az átláthatatlan viszonyok miatt - leginkább a zavarosban halászni, így ebbe szórják a pénzt, de azért még mindig ez a legnépszerûbb. Az, hogy a patás mibe szórja, az egy dolog, de te is tudod, hogy nem minden fekete v. fehér. Ha a patás a bobba, vagy a síelésbe szórná, esetleg Kisjuhász Béla gokartozását támogatná, akkor az lenne a baj, mert õ a patás.

A medve nem játék.

a.carkey
#98326
Jaja. Pénztõl függ, hogy hány tornán indulsz, hogy hozod a pontokat, hogy elkerüld az elsõ körös nagyon kiemelteket, stb. Számít a pénz, de persze tehetség is kell.

A medve nem játék.

a.carkey
#98325
Manish Pandy ?

Õ ki? Mariska Hargitay guru rokona? Vagy valami osztrák darabolós gyilkos? 😄 Ilyen névvel élni ...

A medve nem játék.

Ulvar
#98324
Látszik még nem néztél szét az országban. A TE országodat úgy hívják hogy Magyarország, a 10 millió lakosú futballista és bírák hazája, ahol semmi más nem létezik csak a futball... Látod Viktorka is elintézte...több milliót/ milliárdot belebasz az állam a fociba mert Viktorka szereti a focit...Ahelyett hogy a technikai sportok fiataljait nevelnék ki, de jó, ne csak technikai sport legyen hanem ott a vízilabda, kézi, kosár, jégkorong etc.etc.etc. VILÁG szinten...mondom VILÁG szinten vagyunk elismertek ezekben a sportokban.

Most néztem meg nem rég frissült a FIFA ranglistája. Magyarország 62.

Bosznia, Benin, Mali, Bolívia, Litvánia...és még sorolhatnám...

Részlet belõle:
60 Austria 536 8 Up 57
61 Benin 535 -1 Down 4
62 Hungary 534 -5 Down -31
63 Cyprus 523 4 Up 37
64 Iran 522 -3 Down 1

Tudom hogy képes lenne Magyarország fiatalokkal összehozni egy olyan válogatottat ami sokra vihetné. (kapásból az U20as fiúkat apró módosításokkal már rég a NAAAGY válogatottunk elé tettem volna).

War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC

#98323
Teniszben is sokat szamit a penz.. Milyen edzoket tudsz megfizetni, milyen orvosi, menedzseri hattered van, stb.. Rengeteget szamit, hogy mikor egy tehetseges versenyzo felkerul a felnottek koze, akkor kik allnak mogotte.. Az egy nehez idoszak, Szavay is ezt sinylette meg.. Talma.. En mindig is neztem a motorversenyeket, mar Talma elott is.. Igenis oriasi teljesitmeny all mogotte, hogy egy kis senki magyarbol, oda verekdte magat, ahol van.. Az ott kint az nem a magyar alloviz, ahol egy kis seggriszalastol mediasztar leszel.. 20 korommel, vert izzadva kaparta ki maganak a lehetoseget hosszu evek alatt.. A kategoria valtas meg valakinek egyszeruen megy, valaki megszenved vele.. Vegig lehet nezni az evek folyaman a 125-os, 250-es sztarokat, hogy a tobbsegnek a kategoriavaltas utan altlaban minimum egy ev mire atallnak.. Nagyon kevesek kapnak ra egybol az uj kategoriara, csak soknal ezt eltakarja, hogy oriasi hatszellel egybol esetleg a legjobb motorokra ulnek ra.. Amugy vegig lehet nezni a mostani Moto2 mezonyt.. Jo resze a sracoknak vagy 250-es elmeno, vagy 125-os feltorekvo volt, illetve van jopar, aki a Moto GP-ben is volt mar.. Iszonyu az a mezony... Szoval minden helyezes kemeny kuzdelem aran hozhato csak...

Totti5
#98322
Talmácsi VILÁGBAJNOK te <#idiota.>. Szávay pedig a legjobb magyar nõi teniszezõ.

Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10

bardocz
#98321
Nameg teniszben az elõrejutásban nem a pénz meg a menedzserek a lényeg... Jobban számít a tudás.
desigo
#98320
Ági még mindig magasan a legjobb magyar nõi teniszezõ most.
Kezd egyébként ismét feljavulni
nembántani...
a magyar média meg no comment
Firerock
#98319
ha nem magyar lenne azt sem tudnád kiaz,próbálj meg az elfogultság mögé nézni...
ugyanez a helyzet SZávay Ágikával és a hasonló agyonsztárolt sportolónkal.
Kiss Pál Tomiról lehet hallani?nem?
Szávay és Talmácsi bennevan minden nap az újságban?igen!
ezen kéne elgondolkodni

\"Yesterday is history. Today is a gift. Tomorrow is mystery\"

Totti5
#98318
Ezt gondold át még egyszer.

Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10

Firerock
#98317
kellett neki váltani szériát!,annyira nem jó õ hogy ezeket is verje...

\"Yesterday is history. Today is a gift. Tomorrow is mystery\"

#98316

Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.

#98315
<#idiota>

Ég veled, jó volt a végbeled! Antichrist-Premium Quality \"Szemem a pályán oda teszem a vasat nem szarozok tudok lőni, célpontot kikeresem aztán megszórom. Itt jön képbe a tehetség!\" by Matyashun

desigo
#98314
mitõl üdvöskék?
kezdõk akik idén debütáltak és egy vezethetetlen hulladékon kellene rutint szerezniük
Dietrich
#98313
Yamamoto kapcsán nekem a japán hadiflotta jut eszembe nem a versenyzõ <#buck>

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

#98312
Bevásárolta magát, és egybõl megközelítette a két üdvöske egyikét, akinek az autóval kapcsolatban fél évvel több tapasztalata van.

Ég veled, jó volt a végbeled! Antichrist-Premium Quality \"Szemem a pályán oda teszem a vasat nem szarozok tudok lőni, célpontot kikeresem aztán megszórom. Itt jön képbe a tehetség!\" by Matyashun

Dietrich
#98311
hát amióta a kis motort nagyra cserélte azóta csak lefelé ível...
jobban járt volna motogp helyett ha SBK-ba megy...csak lehet a MOL nem akarta

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

desigo
#98310
nincs szponzor mögötted = nincs annyi lehetõséged

ma dobta ki Talmát a szemét MOL is
meg lehet majd nézni lefelé ívelõ pályáját ha nem lesz komoly szponzor 😞
Norbi1990
#98309
Na de, Senna meg Chandhok még fejlõdhet, Yamamoto meg nem kellett senkinek se 2,5 évig, aztán egyszercsak bevásárolja magát megint a F1be.
#98308
wtf

Yamamoto versenybe futott leggyorsabb köre jobb volt mint Chandhoké, ha figyelembe vesszük hogy Yamamoto 2,5 éve nem vezetett F1es kocsit+hozzávesszük Senna eddigi pocsék teljesítményét, akkor az jön ki hogy perpill Yamamoto a legjobb HRT-s. Ami a másik 2 pilóta számára elég cinkes.

Ég veled, jó volt a végbeled! Antichrist-Premium Quality \"Szemem a pályán oda teszem a vasat nem szarozok tudok lőni, célpontot kikeresem aztán megszórom. Itt jön képbe a tehetség!\" by Matyashun

desigo
#98307
több szponzor van mögötte
(szegény Talmát is ma rakta ki köcsög MOL)
ha nincs szponzor az szívás...
Norbi1990
#98306
Õ jobb mint ez a Yamamoto.
bakkerman
#98305
Csándokra gondolsz a "jobb" szó alatt? 😄DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Történjen bármi, amíg élünk s meghalunk... Mi egy vérb?l valók vagyunk!

Norbi1990
#98304
Bazd ez a köcsög tehetségtelen ferdeszemû kitúrja a jobb versenyzõket <#boxer><#boxer>
bakkerman
#98302
<#worship>

Történjen bármi, amíg élünk s meghalunk... Mi egy vérb?l valók vagyunk!

Dietrich
#98301

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

Jacek
#98300
Mar pedzegetik hogy Tost hozzak at a kisbikaktol😄

#98299
Inkabb addig vettek "szorakozasnak", mig nyero helyzetbe nem ertek.. Ott meg a kozeli lehetosegtol kezdenek szetesni... Ha lenne esze a nagyfonoknek, a Marko nevu beosztottjat gyorsan eltuntetne..

Jacek
#98298
bakkerman
#98297
a RB-nek kezd szórakozás lenni ez az egész F1,addig vették nagyon komolyan,amíg fel nem értek a "csúcsra",amíg minden futam róluk szól valamilyen formában,addig dõl a lé 😊

Történjen bármi, amíg élünk s meghalunk... Mi egy vérb?l valók vagyunk!

#98296
Jok a marketingeseik... A RB meg errol volt mindig hires mint ceg, erre latjuk mit muvelnek az F1-es csapatnal...

bakkerman
#98295
vazz errõl a Ham-Gomb párosról ha nem készült még 128 reklámfilm,akkor egy se...xD

Történjen bármi, amíg élünk s meghalunk... Mi egy vérb?l valók vagyunk!

#98294
kössz<#vigyor3>

http://www.sg.hu/cikkek/75599/feladta_wow_os_eletet_a_valosagert ------- MMORPG rajongóknak: \"Ne feledd, minél királyabbul fest a karaktered, annál szánalmasabb az életed.\"