181769
  • nearoalregje
    #181407
  • IXEMGabeo
    #181407
    Én vele voltam ahogy Hulk mellett is... Sőt tovább megyek Ric volt az egyetlen aki Verstappennel versenyben volt és előtte is végzett pontversenyben. Sztem vb alapanyag ugyanúgy ő is ha megkapna a megfelelő technikát. Mai napig nem értem mi történt vele a Mclarennel.
  • repvez
    #181406
    A lényeg a tehetséges jelzön van, azért, hogy legyen egy pilota aki beul az autoba minden versenyen, de semmi olyan dolgot nem tesz ami emlékezetes lenne akkor inkább maradjon Ric.
    DE én tudnám még szelektálni a mezönyt akikről szinte nem is hallani, hogy a pályán van .
  • lac coo
    #181404
    M,ilyen érdekesek az emberek... mikor RIC kiszállt, mindenk iazt kiabálta, hogy agyja át ahelyét valam iteheséges fiatalnak... Most meg ő az elsőszámú szeretni való pilóta :)
  • IXEMGabeo
    #181404
    Ricciardo visszatérésének örülök szurkolok neki és túl nagy klasszis ő ahhoz h a partvonalrol tesztelgessen
  • lac coo
    #181403
    A dominancia nem zavar, amig van mindenkinekj norműális lehetősége fejleszteni...
    inkább az zavar, hogy nulla autoversenyzés van .Mikor egy versenyen látok 15 drs kikerülést pedig a 20 autó megy 6000 km-t, akkor az semmi. Régebben még elvoltam azzal ahogy néztem hogy vezetik a gépeket, de ma már ez sincs ezeknél az atomstabil autóknál alig kell belenyúlni valamibe ....Régen azért a nagy féktváv elég gépészkedős volt :D

    És ebből a szempontból az új szabály rendszer is totá lzsákutca : se szélárnyokás se semmi, van viszont gumikímélés, és luitri , hogy éppen milyen lesz a fejlesztés ...Mert teszt az nincs, minek is lenne ... És akkor még külön kérés, hogy gyorsan romló gumikat gyársanak... lol. azért leeht ha normális gumi lenne,amit lehet gyilkolni, ha már autóverseny, a Haas ott lenne az elejébe !!!
  • repvez
    #181402
    Pontosan az autok mérete is a legnagyobb probléma, mert a pályák nem változtak meg méretük szélességuk maradt ugyan akkora.
    Régebben a kanyarokban is ott lehetet maradni , ma ezt nem lehet.
    A jobb pilota ugyan abban az autoban megint nem ér semmit, mert csapat utasitás van. sokszor láttunk, hogy a a stratégia miatt amit már a verseny elött megbeszéltek és elterveztek a piloták helyzetét változtattak hiába volt gyorsabb , de más stratégián volt mint az ami a végeredmény szempontjábol kedvezönek tunt.

    ÉS igen régen valoban a civil autokba kerültek bele az f1es fejlesztések , de ma mivel lelassult a fejlesztés uteme, ezért már nagyon nem ér el oda vagy mivel már az elektromos autok lesznek ezért már nem lesz hasznos oda a fejlesztés. de ami még megérné azt sem látom, hogy használnák, nem láttam még egy Kers vagy bármilyen hatékonyabb energiavisszanyerő rendszert a villanyautokba ami innen jonne.

    de ha meg már enynire elváltak egymástol a cégek akkor miért nem hagyják meg ugy ahogy volt egy hagyományos belsoégésu motor versenynek, nem ez a 20 auto miatt lesz a globális felmelegedés és éegalább azok is láthatnának ilyen autokat ahol már majd csak villyany autok lesznek mondjuk 2035 után.
  • militavia
    #181401
    Érdekes ez a dominancia kérdés.
    Mert nem ez az első korszak, amikor valamelyik csapat eléggé leuralja a szezont és a VB-t.
    A gond inkább a gyakoriságával van.

    Az elmúlt 10 évből 5 volt, amikor 20% volt a difi az első és második között = gyakorlatilag nem volt verseny.

    2010 óta, 14 év alatt 4 olyan év volt, amikor 30% feletti margin volt, és egyszer majdnem 40.
    Az évadok 1/3 gyakorlatilag dögunalmas, a másik 1/3-a kb. a felétől érdektelen.

    Ennek lehet az oka, hogy az utolsó tervszerűen megnézett futamom 2014 vagy 2015 tavaszán volt. Arra emlékszem, hogy már jó idő volt.
    A startot láttam és a dobogónál ébredtem fel. Azóta talán, ha 4-5 futamot láttam részben.

    A véleményem egy téren nem változott. A tankolás kivétele hülyeség volt. Mert ezzel lényegében minden autót arra kell optimalizálni, hogy végig csökkenő és kb. azonos tömeggel menjenek. Régen nagyon szélsőségesen balanszolással félelmetes eredményeket lehetett elérni.

    Asszem volt olyan verseny, ahol MSch 2+ bokszkiállással többet ment. Végig könnyű autó, végig kevés benya. És győzött.
    Az F1 legalja az volt, amikor se tankolás, se kerékcsere nem volt. Ettől most alig jobb. Jött mindenféle hülye DRS, amikor b*meg nem esik le sokaknak mi még a gond?



    Csókolom, ekkora méretű autók lassan el sem férnek a kanyarban, nehéz előzni. A pálya geometria,. amiben el kell férni sok helyen elég szűk. Erre mi van? Lassan limuzinok mennek a pályán....
  • Palinko
    #181400
    Szerintem ez nem igaz hogy unalmas versenyekre van igény, 2 éve sokkal többet volt téma az F1 mint most. Akkor kb a tv-hez voltunk szögezve, tudtam mikor-hol lesz a futam, már egy órával a futam előtt a TV-nél voltam stb. Most meg ugyanazokkal az emberekkel, beszélünk, hogy "hmmm lesz futam hétvégén? áh mintha lenne, de biztos szokásos", "láttad az időmérőt? nem, de hát Verstappen úgyis behúzza".

    A költségsapkával, meg hibrid dolgokkal sem értek egyet. A költségsapkával is inkább az a baj, hogy a megkerüléseket nem veszik komolyabban. Ha nem lenne sapka ugyanúgy 1-2 csapat lenne domináns, ugyanúgy behozhatatlan lenne, de a kissebb csapatoknak nem érné meg így 16-an lennének a rajtrácson, vagy kevesebben. A hibrid stb, pedig felülről korlátozná, láttad az elmúlt 1-2 év autó bemutatóit? Elektromos - hibrid stb, szóval évek óta erre készülnek az autógyártók, miért foglalkoznának az F1-el ha reklámon kívül másra nem jó és nem tudják a legjobb mérnökeik fejlesztéseit az üzletben is használni? Nagyon is ésszerű döntések voltak ezek és nem a divat megfelelésének, hanem a sorozat fennmaradásának érdekében lettek meghozva.

    A végletekig fejlesztésnek én is örülnék, de el tudom fogadni, hogy gazdaságilag fenntarthatatlan lenne.

    A fociban is van sok sapka, ott is a gazdasági racionalitásra törekednek, aztán jönnek az olajklubbok, akik kijátszák ezt és úgy tudnak drágán igazolni, hogy a szaudi király kb mondja hogy jól van itt a pénz, te és te ennyiért és annyiért fogsz a cégeddel szponzor felületet venni ettől a klubbtól, természetesen irreálisan a piaci ár felett adják el a szponzor felületeket, már is folyt be pénz, máris lehet drágát igazolni. Amígy a másik klubb piaci körülmények között kell eladja a szponzor felületeket és ezért jóval kevesebb pénzzel gazdálkodhat. Az F1-ben is vannak hasonlók mindannyian tudjuk jól hogy a Red Bull, Ferrari, Merci, Aston Martin de valszeg még a közép csapatok is többet költenek mint amit szabadna, csak megoldják kiskapukkal. Azt ha erről lehet kb csak felületes érdeklődő szintjén is pontosan tudni hogy mi folyik, gondolom a döntéshozó szintre is csak csak eljutott :D Csak nem tesznek ellene semmit, mert így jobban megéri és ez a baj.

    Én is gondoltam korábban hogy az egyenautó megoldás lenne de egyre inkább azt érzem, hogy dehogy. Ha megnézed azokat a versenyeket is sokszor az sem annyira más. Pilóta és pilóta között is egyre kisebb a különbség, ha ugyanabba az autóba ülteted be akkor még középmezőnyben is kevesebb lesz az előzés, mert nem fordulhat elő hogy egy jó autó hátrakerül valahogy és aztán átmegy a mezőnyön (ami szintén nem túl izgalmas de bár pályán való előzés).

    Sajnos egyre inkább azt érzem, hogy csak szar fékekkel lehetne fejlődést elérni, bár az biztos nem fogják visszafejleszteni. A másik megoldás pedig az lenne amivel viccelni szoktunk, hogy kb tényleg legyen mű eső, vezetőségnél legyen minden autó kontrollja és ilyen-olyan megfontoltságból csavargathassák le, meg fel, de akkor kb scripted reality lenne és sokkal kevésbé autóverseny és az igazi pilóták ahhoz nem adnák már a nevüket az is biztos :D
  • Sippie
    #181399
    "Én kifejezetten örülnék, ha mind a 20 autó tökéletesen egyforma lenne, és tényleg csak a pilótán meg a csapatmunkán múlna az eredmény."

    Számos ilyen sorozat van, az F1 soha nem erről szólt.
  • sure
    #181398
    Nem tudom, a fociban miért nincs költségsapka, focis fórumban kéne erről érdeklődnöm, de mivel nem nézem, ezért nem fogok.

    Én nem hiszek ebben a költségsapkában, mármint nem gondolom, hogy nem annyit csalnak, amennyit csak nem szégyellnek és nem buknak meg vele (és nem szégyenlősek).

    Én kifejezetten örülnék, ha mind a 20 autó tökéletesen egyforma lenne, és tényleg csak a pilótán meg a csapatmunkán múlna az eredmény.
  • repvez
    #181397
    DE hisz pont ez az amit nem értek, hogy a focinál miért nincs költségsapka és miért nem akarják, hogy minden csapat egyforma erös legyen azonos feltételek mellett? azonos stadion azonos értékü játékosokkal stb..
    ÉS az F1 nél joval több pénzt költenek rá.
    Akkor itt miért nem lehet hasonloan azt mondani, hogy aki tud az fejleszzen aki tud jobb versenyzot venni az vegyen .

    ÉS épp ez az , hogy nem azért látszik kihegyezettnek technikailag mert az a határ és nem tudnak jobbak lenni, hanem azért vannak ott mert azt kell nekik tartani ahhoz, hogy sporolosan végigmenjenek a távon vagy , hogy buntetés nélkül lehozzák a szezont és a ketto nem ugyan az, hogy valamit a végletekig fejlesztek, vagy egy valamit visszafogok, hogy megfeleljen a szabályoknak.

    ÉS nem hiszem el, hogy nem lenne nagyobb "cirkusz" annál ha a uj fejelsztések miatt technikai gondokkal kiesnek a versenyzok, mint volt régen és ezzel téve valoban kiszámithatatlaná a bajnokságot, vagy már az elso verseny elött kiszámolják , hogy mikor melyik versenyen kell motort cserélni és mikor hozzuk a fejlesztéseket, hogy ne kapjanak buntetést vagy kisebb hátrány érje öket a hátrasorolás miatt.
    ÁS a nézok sztem jobban élveznék ezt a fajta versenygést is mint a 20 auto vonatozását és az elso 6 versenyzo ugyan az minden alkalommal.
  • sure
    #181396
    Bizonyos pontokban egyetértek veled, veletek ( #181395), csak számomra kicsit túl sok a "bezzeg régen minden jobb volt" mellékzönge - valamilyen irányba megy az F1, hogy jó-e vagy nem, az szubjektív. Nekem sem tetszik, hogy minden ennyire csak a pénzről szól, de ez nem csak F1, ott van pl. a foci, milliárdokért vesznek játékosokat csapatok, de bizonyára busásan visszajönk valahogy az a pénz, mert amúgy biztos nem csinálnák, azt se lehet akár csak a 80-as vagy 90-es évekhez sem hasonlítani.

    Miért kellene minden nézőnek értenie is hozzá? Akár a Sky-os, akár a magyar tévés közvetítés teljesen jó olyannak is szerintem, aki amúgy nem követi rendszeresen az F1-et. A "száguldó cirkusz" nem 21. századi keletű kifejezés, az internettel+hordozható kütyükkel sokkal nagyobb tömeget tud könnyen elérni, ez magával hozza, hogy "felhígul" a közönség, és a cirkusz a közönség nagyobbik részét akarja szórakoztatni, nem azt a 2-3 állatvédőt, akik a bicikliző medve sanyarú sorsán búslakodnak a hátsó sorban.

    Engem továbbra is lenyűgöz, mennyire ki van hegyezve mind technikailag, mind emberileg az egész - hogy valaki 3 ezreddel marad le a pole-ról, és nem kamu, amikor azt mondja, tudom, hol hagytam el 3 századot...
  • AnuluWork #181395
    Eddig öt olyan versenyző volt, aki miatt valaha is kimentem futamra (vagy bekapcsoltam a TVt):
    Pironi, Prost, Hakkinen, Raikkonen és most Verstappen. Ezek közül viszont érdekes módon csak kettőt bírtam igazán. Prost és Hakkinent.

    Úgy alakult, hogy Pironi miatt kezdtem el nézni, de sajnos ő nagyon gyorsan kiesett a F1ből ...

    Aztán kis szünet, és jött Prost. De valahogy mindig sikerült a legpechesebbeket kiválasztanom, sőt, el nem tudom mondani, hogy fiatalként mekkora sokk volt, hogy fél ponttal bukta a VB címet Lauda ellenében. Aztán persze összejött neki, és míg maradt, ő volt az abszolút kedvenc, bár érdekes, hogy 1991ben Phoenixben valami olyat láttam, ami után szinte azonnal megszerettem Hakkinent. Mindenki hülyének nézett, hogy miért ő, de azért csak eljutott két VB címig. Bár nem ez volt nála a fontos, de örültem. Viszont, valami bődületesen szar volt évtizedeken át, hogy technikai problémák és egyéb hülyeségek miatt soha nem tudtam igazán örülni a F1nek és nyugisan nézni ezt a szart, mert elképesztő mennyiségű kiesést produkált Prost és Hakkinen is. Persze, többnyire nem saját hibából, ami még dühítőbb volt. Aztán Mika visszavonult, és mivel igazából szerettem nézni, nem hagytam abba, és Mika után valahogy "megörököltem" Raikkonent.

    De ha eddig szoptam a kedvenceimmel, Kimi érkezésével ez hatványozódott. Aztán tele lett politikával az egész fostalicska F1, és aki nem csicskult, és Kimi nem nagyon akart, kapott egy fos sajtót és kb. kukázták is. Utána szálka és gerenda folyamatosan. (Sose felejtem el amikor első Ferraris győzelmekor hívta Schumacher és nem úgy kezelte le, ahogy a FOS elvárta "ezt a csodát", utána el is intézték, és baxtatták míg versenyzett.) Ennek ellenére csak nyert ő is egy VB címet, és amikor a Lotus mellett tette le a voksát, azért ismét jól szórakoztam amikor a F1et néztem. Aztán, ahogy kiderült, ő is visszavonul, elkezdtem egyre inkább leépíteni a dolgot, de a gyerekek visszahúztak, mert sajnos valahogy nekik se maradhatott ki ez a szar.

    Mivel a fiam is remekül tud választani, neki is sikerült kiválasztania egy korábban igazi szopórollerest, akiről mondjuk tényleg látszott, hogy van benne valami, bár eleinte én - ismerve a család hátterét - csak azt néztem, hogy miként lehet egy ekkora bunkónak szorítani, de elfogadtam. Aztán Kimi lezárta, én meg a gyerek révén "megörököltem" Verstappent, ha már választani kellett ...

    És akkor eljött az, amit én soha a büdös életben nem éreztem még, vagyis halál nyugalom minden verseny után. Nulla izgalom. 2021 óta, talán az utolsó 2021es verseny volt az, amin picit megemelkedett a pulzusom, annak is a legvége.

    De azóta! :D

    Semmi stressz, nulla idegeskedés emiatt a szutyok miatt, nulla anyázás, csak nézem, alszom, nézem, ... stb. A gyerek meg élvezi, de ő élvezte amikor műszaki okok miatt zakózott ki a holland. Szóval, én ilyet nyugalmat F1 kapcsán sosem éltem át, pedig a nyolcvanas évek óta figyelem ezt a szart. :D Igazi turbó tunning lesz ez idős koromra. :D

    És attól tartok, hogy bizony, hasonló okokból nő a nézettség is. Bár az amerikaiak nagyon nyomulnak és sok a futam, de mégis: a fiatalok nagyon vevők erre a semmilyenségre. Mert ők ilyenek. Erre a nagyon megkoordinált, PC showra, és leszarják, hogy dögunalom, mert így van idő nyomkodni a telefont, és nem megy el azzal az idő, hogy izgulsz vmi miatt, amit nézned is kell, de közben a haverok hiányolnak virtuálisan. A mai F1 tökéletesen alkalmas nagyoknak és kicsiknek arra, hogy:
    -olvass
    -f1 közben nézd a kedvenc sorozatod
    -aludj
    -chatelj
    -főzz
    ... meg a többi baromság.

    Ebben a felgyorsult világban egyszerűen a hülye szülők, akik megéltek pár idegeskedést ebben a történetben, és anno voltak akkora hülyék, hogy kivitték a gyerekeiket is, a gyerekeik haverjai is voltak kint a szüleikkel, ésss egyszerűen, az USA csapattal ez valahogy téma lett a közöttük, és - bár nem értem az okát, de (ahogy figyelem az enyémeket) - menő F1et nézni, még ha dögunalom is nekünk, mert ők élvezik ezt a szart. :D

    Meg a show! Anno nekünk ott volt Frankl András, Knézy Jenő meg ugye évtizedeken át Dávid Sándor. A fiatalabbaknak a hülye Palik meg a Gyula. Most van az egyen Gábor és többi kretén, és látjátok, még ebben a nagy diktatúrában is a hülye, meghurcolt, kirúgott Szujóból is mi lett!? :D (A Magyar Nemzeti Autósport Szövetség elnöke ...) Hát nem egy tündérmese ez? Szóval, ne fikázzátok! :D

    Azt én is tartom, hogy szar az irány, főleg a megközelítés, és, hogy az egész lefojtott büdzsé dolog egy baromság, főleg, hogy többet költenek másra, ami nem F1, mint anno fejlesztésre és tesztre összesen költöttek (volt egy jó HANGOS motorformula, viszonylag sok gyártóval, aztán a hibrid hülyeség elvitte a hangot, meg vitte a motorgyártókat is). Aztán vágni, vágni, válság és egyebek miatt a költségeke, hogy megfeleljenek a mostani fősodor hülyeségének, miközben fejlesztésre is kell költeniük, meg pilótára, meg tervezőre, meg ..., de valahogy nézik a népek.

    Nem várok csodát évekig, tök mindegy mit buherálnak a motorokkal és a többivel a jövőben, kizártnak tartom továbbra is, hogy pl. az AUDI csodát tegyen az új ERAban, főleg rövid idő alatt, sőt. Sir Robin Porschéja már el is menekült, és nem veszem be azt, hogy jobb a 20 autó, mintha anno a megemelt, olykor a prekvalifikációs bénákkal akár 34+ autó lenne, sem azt, hogy az évtizedeken át 6 pontszerző helyett most már 10 kap pontot az jobb lenne, mert így mesterséges lett a varázslat és mű lett az egész, főleg, a még több verseny miatt. Emellett mivel nagy csodák eddig nem voltak vele, hülyeség a leggyorsabb körös történet is, és a sprintfutamot már nem is mondom, utóbbi főleg a csapatok kontójára, de ez van.

    És igen, a pénz igenis számít a szervezőknek, ahogy Bernienek is az számított, mert több lányát (itt majdnem qurvát írtam ...) is ki kellett házasítania, ahogy nyilván a mostani tulajdonosi körnek is van elég rokonya akik tartják a markukat ...

    Szóval, én szerintem ennyit az elegük kezd lenniből. Az már megvolt 6 Hamilton VB cím után, sőt, még korábban a Schumacher ERA kapcsán.
  • F1rajongo
    #181394
    Nekem az a véleményem, hogy növekszik a nézettség, egyre nagyobb bevétel keletkezik és ez miatt úgy gondolják a szervezők, hogy jó az az irány, amit csinálnak. Csakhogy: tudni kéne milyen nézők azok, akikkel növekszik a nézettség. Erős a gyanúm, hogy azokkal, akik nem értenek a sporthoz, akik nem a sport sportszerű szelleméért nézik az F1et. Azokkal, akik az igazságot egyáltalán nem keresik, a technika adta fejlődési lehetőség nem érdekli őket, csak a látvány, az eseménydússág, a fordulatosság, a kiszámíthatatlanság, a balhék kedvéért fizetnek ennyi pénzt, vagy nézik a Tvben. Úgy gondolom, az új nézők a show kedvéért nézik az F1et. És abból egyre többet kapnak is. De ugyan akkor úgy látom, hogy egyre több azoknak a sora, akiknek kezd elegük lenni az egészből. Persze még ők is nézik egy darabig, mert reménykednek, meg megszokásból, de koránt sem olyan szájízzel, mint régebben. És mivel amint látom, csak is a pénz számít a szervezőknek, minden más eszmét és értéket feladva, ezért a jövőben csak egyre és egyre rosszabb lesz az F1. Persze a show-t kedvelőkből meg egyre több lesz. Ezzel az egésszel azt eredményezik, hogy a Forma1, a király sportág emberi, technikai értéke egyre csak csökken, de a szervezők/TV társaságok bevétele egyre több lesz.
    Utoljára szerkesztette: F1rajongo, 2023.07.25. 08:49:54
  • Stockbauer33 #181393
    Mostantól elég lesz ezeket megnézni.Meg szombaton az időmérőt amikor kiabál a Weréb hogy MITCSINÁL HULKEMBER te jóóóó isten :)))) MICSODAIDŐŐŐ.Meg ALBON DENAGY :)))

  • Botond #181392
    Akkor lesz itt aranykor megint, ha hagyják őket fejleszteni olyan dolgokat, aminek haszna van egy utcai autónál.
    Ehhez fix kasztni kellene, mert ez a kasztni sose lesz utcai autóként hasznos, és minden mást lehetne fejleszteni, ami a csövön kifér, vagyis kisebb súly, kisebb fogyasztás, aki akar plusz elektromos rásegítés, aki akar a váltóval játszik. Max súly meg max fogyasztás és hadd szóljon. Amikor 6-8 autógyártó jelen volt akkor ez ment, aztán jött a 2-3-4-5 szintű első szárny, ami egy fordnak vagy toyotának totál haszontalan, és hagyták, hogy akkor ez redbull reklám, oké, és kiszálltak, és megy a marketing, ami valóban eredményes, de meddig?
  • Stockbauer33 #181391
  • sure
    #181390
    Évek, évtizedek óta ez a szöveg megy, hogy de unalmas, érdektelen az F1, ezt a szart senki se nézi lassan már, közben nézettségi és látogatottsági rekordot döntöget kvázi minden futam idén. Ja, és persze azok is nézik, akik fikázzák, hogy milyen szar, csak hogy legyen mit fikázzanak.

    A 80-as 90-es években voltak kis csapatok, akik egy egész szezont nem húztak ki, most melyik a legfrisebb csapat, a Haas? Ők se tudtak olyan mélyre kerülni, hogy ki kelljen szállniuk. Lehet mondani, hogy mert a FIA/F1 management/a tuggyukkik pénzelik őket, és akkor? Ha van pénz, van cirkusz, és amíg néző van (beleértve a fürdőskurva módra siránkozó deszarozókat), lesz is.

    Ha a "Renault miatt visszafogják" a mezőnyt, az nagyon jó lesz, mert a "merafiaaferrarittojja", a "merafiaamercittojja" és a "merafiaaredbullttojja" mellett lesz "merafijaarönóttojja" rajongói klub is végre!
    Utoljára szerkesztette: sure, 2023.07.24. 18:17:15
  • repvez
    #181388
    Na meg kiváncsi leszek, hogy mi lesz a msotani panaszkodásbol megint.
    A renault miatt lehet, hogy mesterségesen belenyulnak ismét az erővizyonba, mert 30LE gyengébb a renault motor.
    Érdekes az nem volt probléma amikor ennyivel erősebb volt a merci vagy a ferrari.
    Vagy az ellen miért nem tesznek semmit, hogy a williams a legerosebb motorral is a leggenygébb mert a gyártási háttér ha igaz amit irtak, hogy még 20 éves szoftvereket használnak vagy nincs is szoftver bizonyos dolgokhoz. akkor miért nem tesznek ez ellen, hogy kapja meg mindenki a szukséges számitogépes környezeteket a hatékonyabb mukához?

    Meg jo lenne ha eldöntenék, hogy mit akarnak, hogy a csapatok fejleszszenek és ha valaki tényleg talál valamit amitöl nagyon jö lesz akkor hagyni nyerni,mert jogosan szerzett elönyt, vagy betiltani mert tul jo? ez utobbi eléggé demotiválo a fejlesztésre, hogy akkor se lehetsz jobb a többieknél ha tényleg fejlesztesz, mert vagy betiltják vagy a többiek miatt majd visszafognak, hogy egyenlo legyen az esély.
  • Botond #181388
    Én évek, évtizedek óta ezt mondom, hogy cirkusz ez, nem autóverseny mióta úgy vannak a szabályok, hogy az autógyárak az f1 költséget a marketing soron tudják csak elsütni és nem a k&f-en.
  • F1rajongo
    #181387
    Már belenyúltak, kevesebb gumik állnak a rendelkezésre. :D Hogy még kevesebbet tudjanak a szabad edzéseken gyakorolni, a beállításokat megtalálni… Hanyatlik ez az F1, nagyon, nagyon. Nekem legalábbis ez a véleményem. Már félek, mikor hallom, hogy valami szabályváltoztatást akarnak. Na… megint elcsesznek valamit….

    Az, hogy meghatározott gumikkal kell menni az időmérőn, még nem tudom, hogy mennyire jó ez, de egyelőre úgy látom, hogy ez sem jó irány. A csapatok szabadságát korlátozzák még jobban.
    Utoljára szerkesztette: F1rajongo, 2023.07.24. 12:38:55
  • lac coo
    #181386
    Van elég birka aki kimegy ezért aszerért... Igaz nem lehett előre tudni ,mert ugye gyanítom már most jegyet kelle venni jövőre, ki tudja mi lesz ilyenkor... De hogy értékelhetetlen mint autóverseny az tény... Bárki is játsza an agy rajongót, meg hogy akkor nem kell nézni :D DDD

    Én csodálnám ha nem nyulnának bele jövőre, az nagy balfaszság lenne ....
  • Stockbauer33 #181385
    Súlyos ez a helyzet ami most van.Innentől mi a szarnak menjenek ki megnézni a népek a F1-et.Még +15 futam kuka.Persze a sok Bottas rajongót megértem :DDDD Weréb Gabi LvL2 innentől.Vajon miről beszél majd a szakértő?

    A legutolsó futamra csinál6na a pirelli Maxnak 2 garnitura téligumit azzal h szerepel a RB vajon?
    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2023.07.24. 12:25:27
  • F1rajongo
    #181384
    Úgy jött ki, hogy 3,8ra volt Ham Norristól közvetlenül a kerékcsere előtt, majd 5 tizeddel lassabb volt a kerékcseréje Norrishoz képest, Norris meg az új gumikkal nyomta a kerékcseréje után, hogy Piastri ne tudjon elé vágással eléje kerülni.

    McLaren meg azért ilyen jó, mert működnek az új fejlesztéseik. Persze lehet a háttérben más ok is, de arról nemtok.
  • lac coo
    #181383
    Én azt nem értem ,hogy szedett össze Ham az első cserénél 9-10 másodpercet ???,

    Meg azt sem értem az új Mclaren hogy tud jemény gumin lágy gumis tempót menni, illetve hogy lehet hideg gumikon 3 másodperccel jobbat menni mint bárki, ... 3 másodperc !! :DDDD Ezek érdekes dolgok ....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2023.07.24. 08:18:29
  • Stockbauer33 #181382
    Egy srác a csajával bent voltak szombaton a ringen.Élőztek bent a tömegből.
  • Sippie
    #181379
    itt mi volt?
  • IXEMGabeo
    #181380
    Igazából a versenyen Russellnek lett volna keresnivalója tény h az új fejlesztések óta elmarad Hamiltontol de az időmérőn ő is ott lett volna simán Q3ban ha nem tartják fel.. Futamon lehet Hamilton előtt végzett volna
  • IXEMGabeo
    #181379
    Mclaren mitől javulhatott ennyire fel?
  • Stockbauer33 #181378
  • RatBaG #181377
    annyira éreztem, hogy össze fogják törni. és nem meglepő, hogy az együgyű norris volt...

    https://twitter.com/i/status/1683131289635901440
  • lac coo
    #181376
    Nesze neked több millás herendi porcelán ... :DDDDDDDDDDDDD
  • lac coo
    #181375
    Na innentől vege a magyar versenynek, lehet menni szunyalni ! :))(
  • lac coo
    #181374
    Durván jobban kezelI A GUMIT AMERCI, IGAZ AKÖR VÉGÉRE MÁR OTT IS VOLT BAJ, DE vER MÁR AKÖZEPÉN A KANYARGÓSBAN ELMELEGÍTETTE ....

    Szerintem ot szivatott meg mindenkit a Pirelli, hoigy a leges leglágyabb gumikat hozta :D
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2023.07.23. 08:39:02
  • Stockbauer33 #181372
  • bakkerman
    #181372
    Oriasit kene mennie szezon hatralevo futamain hogy jovore ulese legyen…nem veletlen hogy idenre nem kapott. Ha a japant nem veri el latvanyosan akkor jovore is max tartalek lesz valahol,lehet pont megint az Alpha-nal
  • lac coo
    #181371
    De amúgy a mai nap igazi nagy nyertese mészáros lölő, úgy érzem... :DDDDDDD
  • lac coo
    #181370
    egy hajszállal volt gyorsabb mint Cuki, kb egy tempót ment vele ....
  • Stockbauer33 #181369
    Jól ment Ric.Ha versenyen is magabiztos lesz akkor jöhet vissza v Redbull v Mclarenhez.Majd lassan
    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2023.07.22. 18:22:43