2359
Dizájnos számgépház - de hol?
  • Biker
    #103
    üveget vágatni a gatyátok is rámegy, ha nem egyenes vonalról van szó.
    plexit otthon nem nagyon tudsz vágni, mert ha próbáltad volna már, akkor tapasztalhattad volna, hogy már kézi fűrészzel is megolvad a vágás széle, és nyúlik a sorja, nem hogy dekopírral, vagy flexxel!
    van viszont egy anyag: Lexxan(polykarbonat). ez nem törik(hidegen lemezhajlító géppel lehet derékszögbe is hajlítani), nem reped, ha fúrod vagy feszül, abszolút töréssálló, és 3-400°con kezd forrni, és 800°c felett is szilárdan tartja az alakját. nem karcolódik már a ránézéstől is, mint a plexi, súrolhatod is, amúgy olyan tiszta, mint az üveg. a plexit mire kivágod, vagy eltörik, vagy összekarcolod, de legkésőbb ha elviszed valahova, és a ruhádhoz fogod.
    egy hátránya van, az ára. jelenleg azt hiszem a 3mm-es 15.000.-/m2. viszont az életben nem karcolod meg, és ha matricázod, és cserélni akarod, akkor a plexiről semmivel nem szeded le a ragacsot(csak a plexi megmarásával), a Lexxan viszont bírja a nitrót is.
    egyszer opálozni akartam, hogy sejtelmes fény jöjjön át az opálon, és egyetlen dolog marta meg(24óra alatt), ez a metil-etil-keton tömény oldata(elektronikában jártasok imerik), ennek 1%-os oldata az aceton!
    ha valakinek kell, kisebb daraok vannak nekem is(20x20,25x25cm-esek), vagy küldök postán mintát(picit), próbálgassa
  • atee
    #101
    hat az tuti!:((
    en is tennek meg ra mast is eloszor arra gondoltam hogy keritek valami fasaz grafitist
    es festetek ra valami cool dolgot:) de ezt kilottem mar!
  • l3alF1aKe
    #100
    jah...mégis..de lehet hogy minden favorit játék logoja ott lesz ...értsd : ut q3 mohaa ...ecc..--)
    deha nem én csinálom saját kezüleg akkor valszeg a gatyám is rámenne-(
    -)
  • atee
    #99
    na megkerdezem a heten meg asszem ez olyan hely ahol allitolag a plexibol ugy vagnak ki hogy a vastagsagabol ha ertheto tehat marad pereme amit lehet siman ragasztani! belul!
    de nem olcso allitolag!!!
    na majd meglatjuk!
  • atee
    #98
    :)
    na megis lessz unreal benne:))))
  • l3alF1aKe
    #97
    közepére egy frankó "kis" unreal logot
    bocs ez lemaradt-)
  • l3alF1aKe
    #96
    azt hiszem a világítási megoldás átvilágításával-), és üveg helyett plexi alkalmazásával, megkönnyíthetema dolgom egy kicsikét. Ugye a plexit ugy lehet faragni ahogyan akarom, tehát elvileg dekopirral vagy lomfürésszel ki tudok vágni a közepére egy frankó "kis" (szó szerint "a szerk".-)), és a megvilágítással ki tudom ragadni az amugy "egyszinű" plexi lapból a kis ábrát. Elképzelés megvan, már csak a megvalósításon kell a fejem törni. De persze amint megtudsz valamit közöld pls. Addig én megpróbálkozom a plexi kivágásával. Amint lsz kép, azt közölni fogom.-)
  • atee
    #95
    huh koszi hallani sem akarom:))
    kozben kaptam nemi infot hogy hol csinanak meg aztmondjak az sem olcso de rakerdezek!!
    majd beszamolok rola
    addig igen olcson csinaltatok ra valami matricat:) legalabb majd lesz mit korbevagni:)
  • l3alF1aKe
    #94
    itt helyben...deeeeee....megkérdeztem a csávót...
    háááát nem akarlak elkeseríteni, de még nem látta a logót, máris egy égbekiáltóan nagy számot mondott a kivágásért.-)
    Sztem ez máshol sem lesz másképp
  • atee
    #93
    jo jo de en igen:))
    szoval hol vagjag ki az uveget neked?
  • l3alF1aKe
    #92
    dehogy unreal logo...annyira nem vagyok UT fun-)
  • atee
    #91
    remelem a ventidet kicsereled valami halkabra majd es nem kell egesz ejel eq-n hallgatnom megint
    Kulonben azert eleg bonyolult pl. 1 Unrealos logo
    ahoz hogy dekopiral vagjam ki!
    hol van olyan szakember aki pontosan meretre tud uvegbolvagy plexibol ilyen bonyolult format kivagni??
    en csak siman egyszeruen azt szertnem hogy atlatszo legyen azon areszen a hazam vilagitast nem tervezek!
  • l3alF1aKe
    #90
    persze a méretre vágásra is gondoltam, aztán gumifiberrel rögzitem a kivágott rész pereméhez, és akkor még csak le sem kell festeni a lekopott részt, vagy ha már lefestem, és megcsúszik az ecset, nem rondít bele az összképbe a hiba.-)
  • l3alF1aKe
    #89
    Dekopier fűrésszel vágom ki jól...én sem egyszerű formát vágok ki nehidd-)
    Neon t már megvettem, de mivel ez fehér, a ház meg kék, vennem kell vagy kék, vagy uv csövet.
    Nem plexit rakok bele hanem üveget. Ugyanis ha a szélein elég helyet hagyok,akkor annak is van olyan stabilitása, hogy ki ne ugorjon, ugyanakkor szilikonragasztóval (rugalmasság miatt) rögzítem, ezzel elérem azt a hatást, amit szeretnék. Most azon töröm a fejem, hogy hogyan kössem rá a tápvezetékre a neonlámpát, és hogy benne hagyjam e a tokjában, illetve kivegyem e belőle, és alapos felrögzítéssel előzzem meg a tok ide-oda csuszkálását a házban, lanpartira, erre-arra való gépköltöztetés során.
    A másik amit nem tudok, hogy mivel fogom kifúrni az üveget, mivel 1, de lehet hogy mindkét ventillátor az üvegre lesz szerelve. Hogy miért teszem az üvegre? Mert láttam egy nagyon szép áttetsző müanyagból készült cooler fejet, aranyozott ráccsal, amit ha nem látható helyre teszek nem tudok benne csodálkozni, az esetlegesen UTólag beszerelt UV, illetve kék neoncső megvilágításában.
    A folyamat a következő: Sablon elkészítése mind a számítógépházoldal, mind az üveg kivágására. Megfelelő összetételű szilikonragasztó bekeverése, és száradni hagyása. Mindezek UTán az oldallemez, és az üveglap kivágása. (Nekem az üveglapot szakemberek vágják majd ki, mert ezt nem bízom magamra, lévén mint mondottam volt, nem egyszerű művelet, nem kicsit görbe ábrát kellett kiokoskodnom, hogy ne zavarjon bele semmibe, illetve a coolereket oda tudjam tenni, ahova szeretném, és persze hogy jól nézzen ki, és ne találkozzak hasonló ábrázatú házzal mondjuk egy eq-n.)
    Ha ezek megvannak, akkor természetesen finomcsiszolóval eltávolítom a festékréteget a megfelelő helyről (belül). Felkenem a ragasztókivonatot, majd ráhelyezem az üveget. 2db présfogót rakok rá, majd hagyom száradni 1 napig. Ezután felszerelem, és élvezem a holdfényt a szobámban, akár borult időben is-)
    Recept: 2 db tojás
    10dkg liszt
    ........
    Persze tudom hogy nem hülyéknek írom most le ezeket, csak annyira belejöttem máér a végére, hogy nem tudtam rendesen abbahagyni.
  • [Walaki]D`Lair
    #88
    miért akarod az egészet kivágni ezzel az erővel nem kell rárakni az oldalát és akkor vágni sem kell
  • atee
    #87
    na ja a plexit gyos szaradasu ragasztoval de az eleg stabil mert a peremen nem igazan van felulet ahol megragadhat
  • [Walaki]D`Lair
    #86
    gy.k. Flex = sarokcsiszoló
  • [Walaki]D`Lair
    #85
    Flex-el gondolom. Utána +csiszolja a szélét esetleg lefesti. A plexit gyors száradású pattex ragasztóval....
  • atee
    #84
    Bal: mivel vagod ki a hazad oldalat en is ezen torom a fejem:) ez mondjuk meg az egyszerubb de hogyan rogzitesz bele plexit?
    ja es persze en nem egyszeru format szeretnek bele vagni:)
  • nyunyu
    #83
    Ehhez kepest a Chieftec Dragon nagytornya olcsonak szamit Csak 34-35e+afa, elettartam garival!
  • Lazarus
    #82
    Hangtompit a wincsihez mennyiér lehet kapni?
    (Ezt lehet nem ide kéne de azon a tornyon a sok hütö láttán..:] )
  • l3alF1aKe
    #81
    Na ok...vettem egy feel 5 öst..-)
    Most gyüjtök a másik gépemre egy click21 re..
    Feel5 ös oldalát kivágom, plexit bele, neoncső...1-2 plusz venti a kártyák főlé...és eszméletlen jól fog kinézni-)
  • Laalee
    #80
    50+fa ért házat venni?:)
  • l3alF1aKe
    #79
    Biker: ez a click ez egyszerűen gyönyörű...az ára is...hol lehet ilyet venni...ha nagykerből megrendelni nem lehet?-)
  • K.András
    #77
    én látam egy nagyon jot csak hát az ára az olyan hogy azthitem szivgörcsöt kapok alig 115.000.-ft még jo hogy lehet kapni....
  • Biker
    #76

    click21 ház. P4, 300W, ATX2.03, és jól szellőztethető
    15000.-+fa
  • Pheel
    #75
    Nem az enyém. Lakótársam gépháza. Majd megkérdem holnap hol vette. Nem rossz kis kütyü, de hogy drága az tutis és még szerelni sem egyszerű a kulcsos zárása miatt. Ahhoz hogy levedd az oldalát, előbb le kell venni az elejét. Háááát...
    Viszont 300-as duplahűtős táp van benne, ami nem kis dolog. Főleg, hogy azért vette, mert az előző házban lévő táp szétégette neki az egész gépét pici túlárammal :)
  • Kft.
    #74
    az az SC750-A vagy SC760-A nem rossz télleg hol lehet ilyet Mo-n. beszerzni ?? és mennyiért ???
  • hackett1977
    #73
    Vazze, komolyan? Hol vetted? Mennyit kostál?
  • Pheel
    #72
    Jaja. Ilyen van olyan 3 m-re tőlem... :))))
  • hackett1977
    #71
    Íme egy Supermicro full tower:

  • hackett1977
    #70
    Tudja valaki hogy kik forgalmaznak Magyarországon Supermicro
    termékeket? A Supermicro nagyon szép házakat dob piacra.
  • Biker
    #69
    ha tudnám, hogy kell ide képet beszúrni, megmutatnám az én házam. szerintem király. és 14.500+fa
    (Másolás/beillesztéssel nem sikerült, azért kérdem. egyszerűen nem engedi?!?)
  • lordring
    #68
    Direwolf!
    Én 1 hete vettem egy TASK3004B-t.Tökéletesen meg vagyok vele elégedve.Kialakítása már P4-hez való,de még van benne normál ATX csatlakozó is ,így ahhoz is használható,nekem is egy ABIT BE6 van benne.Igaz szinte elveszlik benne.:)
    A táp sztm elég csendes.legalábbis a cégnél lévő P4-k tájaihoz képest.Bár nálam otthon elnyomja a FPO32.:) Ja és az előlapra kivezetett csatlakozók is jó ötletnek tűnnek.
  • [Walaki]D`Lair
    #67
    -----------
    | |
    | |
    | | <===== Designos gépház
    |_________|
  • K.András
    #66
    én látam egy nagyon jot csak egy kicsikét drága 115.000ft ugyhogy kihagyom.......
  • direwolf
    #65
    Köszi, de úgy tűni ezek semmivel sem jobbak, mint a TASK, és nekem az jobban teccik.
  • [Walaki]D`Lair
    #64
    ja és többfajta kinézettel árulják. PC-Direct Wesselényi u. 36-38 asszem. De mást ne vegyél mert kurva bunkók és parasztok is. Én sem megyek oda többet.
  • [Walaki]D`Lair
    #63
    maga a ház tök csendes mivel nincsen benne venti. a táp az amiben van. szerintem vegyél codegen házat. rohatt jól néz ki (nekem is az van) jól szerelhető jól szellőzik, irtó jó tápja van és 12000 Ft BRUTTO
  • direwolf
    #62
    Sziasztok!

    Nem 100% ontopic, de azért felteszem a kérdésem:
    tudtok olyan házat, ami nagyon halk, és ~15e környéki az ára? Néztem egy TASK 3004B -t (www.task.com.tw), ami ugyan nagyon szép, nagyon jól szerelhető, de a hangjáról semmit nem ír. A tápja PSII, ez jelent valamit?