746
Savage 4
  • [Walaki]D`Lair
    #746
    DE a Savage4-et én is nagyon szerettem.
  • [Walaki]D`Lair
    #745
    Ez dicsőség? hiszen el van baszva a kártya...
  • mainruler
    #744
    Pheel, nem akarsz megint Savage-t gyalázni? ;)
  • mainruler
    #743
    "Hiszen a T&L egységet rá sem adták!"
    Hát ez az! :))))
    És még így is MX200 vagy egy gyengébb MX400 szintjén van. T&L nélkül! OpenGL-ről már nem is beszélve.
    Egyébként azt az S3 hivatalosan is elismerte, hogy a T&L motor D3D része egyáltalán nem is működik -hardware tervezési hiba állítólag-, s OpenGL alatt is csak esetlegesen, többnyire inkább véletlenszerűen -ez viszont software hiba-.
    Ez egyrészt szégyenletes, viszont annál nagyobb büszkeség is, hisz ráver a GF256-ra T&L nélkül.
  • [Walaki]D`Lair
    #742
    Savage4 manapság egy szart sem ér. GF3-4 powah!!!!!!
  • [Walaki]D`Lair
    #739
    Gyorsabb a lófaszt! Hiszen a T&L egységet rá sem adták! Szoftveresen lekorlátozták!!! Ha meg valaki átírta a registry bejegyzését, akkor ugyan az unreal gyorsabb lett, de minden más szétfagyott rajta!!!!!

    DE!: Savage4 powah!! (nosztalgia)
    DE!: S2K suxXx!
  • mainruler
    #737
    Ennyi erővel akár egy 386SX és egy P4 Xeon teljesítményét is összehasonlíthatnád az UT2K alatt...
    Kicsit nagy a két fejlesztés között az eltelt idő, nem gondolod? :)
  • mainruler
    #735
    Biztos hülye fanatikusok...
  • mainruler
    #733
    Kár, hogy a S2K még így is jóval gyorsabb egy GF256-nál...képzeld el mi lett volna, ha még be is tartják az ígért specifikációkat... :))
  • [Walaki]D`Lair
    #732
    hát nemde. Melőtt kiadták az S2000-et azt írták hogy így meg úgy GeForce verő lesz 300MHz-es core meg minden aztán milyen szar lett a végén. Akkor döntöttem el hogy a Savage4-et nem S2000-re fogom cserélni hanem GF256-ra...(hejj de rég írtam már ezt le...:DDD)
  • mainruler
    #731
    Nincs/nem volt különösebb gondom velük. A trükk csak annyi, hogy soha sem szabad feltenni új drivereket. De tényleg. Minél újabb egy S3 driver, annál lassab és szarabb. Ez már jó néhány éve az S3 egyik alaptétele. Szerintem kőbe is vésték. :)
  • mainruler
    #730
    Dehogynem...
    Már a Columbia 2-ről is lehet specifikációkat olvasni. Ők azt írják, 3x lesz gyorsabb a még ki sem adott Columbiánál...
    Biztos kiadják, hisz az S3 szavában mindig is meg lehetett bízni, nemde... ;))
  • mainruler
    #729
    A Savage2K lazán van olyan jó, mint egy MX400 (teljseítményben), csak épp szebb a képe. :))
    Ja, azt se feljetsd, hogy az MX egy generációval későbbi, mint a Savage2K. Meg, hogy 32bit-ben ratyi, élvezhetetlen, totállassú, stb. Ennyit a drágalátos NVidiáról.
  • bolic
    #728
    Bocs, félregépeltem... ;) 1204 32 bit --> 1024 32 bit

    MX400 királyul lehet játszani az 1024 alatt, azonban az ut2k3 játékkal sajnos aggasztó, mert kb. 20-25 fps körül mozog, ami már játszhatatlan a gyorsan mozgó botok miatt... :(
  • bolic
    #727
    De miért? :) Jó neked a S3? ;) Pl. nálam MX400 kártyám van, Savage4 már nem bírja az 1204 32 bit mellett játszani bármelyik játékprogrammal... :( Sajnos, elég bosszankodó, hogy legfeljebb 640x480 felbontásan folyékonyan lehetett játszani... :( Azért ne haragudj, csak próbáltam segíteni neked.. :( Na szia! ;)
  • MuERTe
    #724
    Sosem jön ki a Columbia ;)
  • mainruler
    #723
    A többség valahogy mindig könnyen eltántorodik...
    Driver/BIOS ide vagy oda, nálam 7 éve csak S3 kártya van és az is lesz! Le az NVidiával!!
  • bolic
    #722
    Ne frissítsd a VGA BIOS!

    Inkább az eredeti BIOS-t rakjál fel!!!

    Nekem is volt, nagyon mérges voltam, ezért másik videókártát vettem...
  • [Walaki]D`Lair
    #720
    Megmondjam? Mert egy szar. Mármint a Driverek szarok hozzá. Meg már régi is.
  • MuERTe
    #718
    98/me kompatibilis módban megy rendesen. Másképp meg sem mukkan.
  • Dikkma
    #717
    Le van töltve 1.16 s3tweak, de sigma-val nem megy... a savagegamers.hu-t meg ln is olvasom ám :P
  • Laalee
    #716
    avval a powerstrip el is lehet allitani
  • MuERTe
    #715
    Hejj Dikkma, töltsd le a s3tweak 1.16i verziót, ez megy xp alatt a sigma driverrel is.
  • MuERTe
    #714
    2001. November 10., szombat


    Hivatalos DirectX 8.1 Írta: Tessier


    A Microsoft végre hivatalosan is letölthetővé tette a DirecX 8.1 végleges verzióját:
    Windows 9x/ME, 2000, XP
    Csak Windows 2000
    XP felhasználóknak nem igazán érdemes a letöltéssel pazarolni sávszélességüket, ugyanis az oprendszer ugyanazt a verziót tartalmazza, mint ami a letölthető változatban helyet kapott.


    (savagegamers)
  • MuERTe
    #713
    A savagetweak-ben nincs ilyen lehetőség? Mert az állítólag megy xp alatt is.
  • MuERTe
    #712
    Az s3tweak tud ilyen, de az nekem speciel nem megy xp-n.
  • Laalee
    #710
    ja de erre van speci progi is w2k hoz, gondolom semmi akadalya xp alatt hasznalni.
  • MuERTe
    #709
    Előbb állítsd át a destopot 800x600x16-ra és úgy állítsd be. Utánna elméletileg megjegyzi és ha egy játék átkapcsol arra a módra, akkor 100hz dolgozik majd.
  • Dikkma
    #708
    Ottan azt beállítom hogy a desktop 85HZ-en menjen 1024x768ban de a 800x600x16 bites 100 Hz-et nem tudom...
  • MuERTe
    #707
    A display properties-ben nem megy?
    Settings->advanced->monitor->refresh rates.
  • Dikkma
    #706
    Ja de lehet.. nemtom, na...

    Hogyan lehet megoldani, hogy ne 60 Hz-en menjen a CS 800x600-ba?
  • Dikkma
    #705
    Én sem, de tuti nem 8.1
  • MuERTe
    #704

    Én semmiféle dx-et nem raktam fel külön.
  • Dikkma
    #703
    Hát nem hiszem...
  • MuERTe
    #702
    98se alatt eléggé röcögött, de ott ha neteztem memóriakezelési bajok miatt másfél óránként lerohadt a rendszer. Memóriamenedzsert kellett használnon és rendszeres időközönként ujra kellett indítani az exlorert(explodert hehe) a normális működéshez. Mióta xp van fenn csak azt veszem észre, hogy reggel bekapcsolom a gépet és este úgy kapcsolom ki, hogy egyszer sem indítottam újra. A sigma driverről csak annyit, hogy eddig egy játékban sem találtam textúrahibát és mind dx, mind opengl alat gyorsult a kártya.
  • MuERTe
    #701
    Az xp-ben már az van. Legalábbis a dxdiag szerint. Érdekes mi? :)))
  • asysoft
    #700
    Uhh. Nem akarlak elkeseríteni, de az a Cyrix 200-as, 64Mb ram os gépemen nem szaggatott (ja, és a VGA: 3Dfx voodoo1)
  • Dikkma
    #699
    Tényleg, kijött dx 8.1? Akkor ki is kell gyorsan prószálni.
  • MuERTe
    #698
    Nekem eddig csak kellemes tapasztalatain vannak. Most olyan játékokkal játszom amik 98 alatt szaggattak a 64mega ramom miatt. Végre megtudom nézni a Rune demót :DDD
  • Dikkma
    #697
    OpenGL-ben lassú, de majdnem minden bugtalan, még a Tribes2 is megy mint atom pedig semmilyen más driverrel képtelen voltam elindítani.
    Az Alien vs. Predator 2-ben elmászkálnak a textúrák, de ha kikapcsolok vmi vertex megvilágítást tuti jó lesz.