72749
kep
FAQ - mielőtt alapdolgokat kérdeznél, olvasd el
Lényeges elemeket, történéseket eláruló spoilerek törölve lesznek, ha nincsenek elrejtve!
[ Letöltőhelyeket fitogtató kérdések és válaszok törölve lesznek! ]
[ Anime Addicts ] [ Aoi Anime ] [ Anime képrejtvény (SG) ] [ AMV (SG) ] [ MyAnimeList ]

Vannak itt blogok is ám: [ Grouther's Anime Diary ] [ LasDen Sub ] [ Prof. William blogja ]
Megoldások 10 bitre: [ PetruZ tanácsa a topikban (MPC-HC, FFDShow) ]
  • LasDen #72549
    crunchyroll vagy nyaa torrent...
  • Nagydög
    #72548
    Majd jon Petruz es reszletezi, de azt hiszem, mara be lehet zarni az internetet: Akiba Maid Senshou.
    Mi a szentseg ez?! Ki engedte Tarantinot animek kozelebe?! Egyaltalan torvenyes-e, hogy valami ennyire eszement orultseg legyen? (Es ilyen eszement jol nezzen ki? Ugye P.A. Works)
  • CSOCSO
    #72547
    ezeket te hol nezed? vagy torrenten szerzed be oket?
  • PetruZ
    #72546
    Na, ma jöttek az első nagyobb, ismertebb nevek:

    Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute (AniDB): Középiskolás hősünk mindig is a hősszerepre vágyott, erre készült, de nem a rivaldafényben pompázó lovag, hanem az árnyékokban megbújó zseniális lángész szerepe érdekelte jobban. Tudja, bármennyire is fejleszti magát, a Földön a képességei behatároltak maradnak, de miután Truck-kun "meglátogatja", egy pre-modern mágikus fantasy világban végre beteljesítheti álmát...
    A mangáját követem, annak hatására kezdtem bele az LN-ekbe is, de azt kell mondjam, a manga jobb, és az első rész alapján az anime is inkább azt követi. Más hangulatú a kettő, a könyvben a hős inkább csak belebotlik dolgokba és nehezen hiszi el, hogy amiről fantáziál (ja, nem kicsit chuuni), az valójában is létrejön, miközben a manga (és az anime) tudatosabbnak festi le őt. A lényeg, hogy egy, a nyilvánosság előtt visszahúzódó, a képességeit elrejtő figura, aki a háttérből manipulálja a szálakat egy saját maga kreálta titkos társaság segítségével, és bár az események messze túlfutnak majd a kezdeményezésein, mindig jókor lesz jó helyen, hogy menő álcájában az utolsó pillanatban keresztülhúzza a démonimádó szekták és titkos társaságok terveit.

    Tensei Shitara Ken Deshita (AniDB): Ez is egy isekai fantasy, de a hős lelke egy mágikus kardban születik újjá. Miután feltápolja magát, véletlenül csapdába esik és egy macskalány rabszolga menti meg őt, aki később a forgatója lesz, és együtt indulnak kalandokra.
    A mangáját ismertem ennek is, egész tűrhető, bár elég tipikus "kalandozófantasy". Az első részben volt pár jó beállás és animált rész, nem olcsósították le, az időnként felbukkanó 3D sem lóg ki a képből.

    Mob Psycho 100 III (AniDB): Mob. :)
  • PetruZ
    #72545
    Yama no Susume: Next Summit (AniDB): Elvileg ez már a negyedik évada a "hegymászós lányok cuki dolgokat csinálnak hegymászás előtt/közben/után"-sorozatnak, az első rész viszont nagy ugrásokkal az első évad újrafeldolgozása volt. Remélem, nem kell 4-5 részt várnunk, mire új tartalmat is látunk...
  • PetruZ
    #72544
    Shinmai Renkinjutsushi no Tenpo Keiei (AniDB): A nagyon fiatalon a szüleit elveszítő Sarasa bezárkózik és minden idejét a tanulásnak szenteli, és sikeresen leteszi a királyi alkimista akadémia hírhedten nehéz vizsgáját, majd szert tesz egy gyanúsan olcsó, megüresedett házikóra a világ háta mögött, ahol már régóta üresen várakozik egy betöltetlen alkimista praxis...
    Nem volt ismeretem róla korábban (LN származék ez is), vakon néztem bele, mert a leírás alapján könnyed fantasynek tűnt. Egynek elment a kezdés.
  • PetruZ
    #72543
    Yuusha Party o Tsuihou Sareta Beast Tamer, Saikyoushu no Nekomimi Shoujo to Deau (AniDB): Reint kirúgják a Hős csapatából, mert használhatatlan harci képességei vannak, és csak teherhordásra jók az idomított állatai, szóval ha nem akar éhen halni, be kell állnia kalandozónak. A vizsga közben összebandázik egy lánnyal, akiről kiderül, hogy egy ultraritka és szuper erős macskaszellem, és együtt indulnak új kalandok felé...
    A hosszú címek mindig riasztók szoktak lenni, itt sincs másképp, amire az előzetes kritikák is rátettek még egy lapáttal, de azért nem annyira rossz a helyzet. A címkép és az op/ed alapján egyfajta "buta" kalandozós szoft-hárem várható minden erotikus felhang nélkül, és azt hozza is.
  • PetruZ
    #72542
    Elrajtolt a 2022. őszi szezon:

    Spy x Family S2 (AniDB): Igazából a félbevágott első évad második fele, de mindegy. Az animáció érzésem szerint valamivel jobb lett.

    Uzaki-chan wa Asobitai! S2 (AniDB): A mangáját már elengedtem egy ideje, azt hiszem, ezt is el fogom. A sztori már nem igazán érdekes és egyre több ero-shottal próbálják feldobni.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2022.10.01. 23:00:25
  • TBTPumpa
    #72541
    Befutott az új és valószínűleg az utolsó előzetes Makoto Shinkai új filmjéhez, a Suzume no Tojimari-hoz (すずめの戸締まり).


    És igen, a zenei témák egy részét ezúttal is a RADWIMPS szállítja.
  • LasDen #72540
  • TBTPumpa
    #72539
    Ma zajlott le az Aniplex Online Fest 2022, ahol néhány új információval is szolgáltak néhány animével kapcsolatban.
    Nagy örömömre új anime feldolgozást kap a Rurouni Kenshin, eléggé látványos trailer is van hozzá. 2023-ban érkezik.


    Továbbá 2023-ban a NieR: Automata is megkapja a saját anime adaptációját.


    És Shinkai novemberben megjelenő új anime filmje is kapott egy új plakátot:


    Volt még több is, de ezeknek személy szerint örülök.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2022.09.24. 22:51:05
  • IMYke2.0.0.0
    #72538
    Wow!
    Ez jobban hangzik.
  • LasDen #72537
    Cyberpunk 2077
  • IMYke2.0.0.0
    #72536
    Trailerre direkt nem nézek rá - csak nem Blade? :)
  • PetruZ
    #72535
    Én is a 4. résznél járok, nagyon penge.
  • CSOCSO
    #72534
    Netflixen lehet nezni. Kurvajo! lenyomtam 4 epizodot 1 ultemben.


    Eleg ha a trailer felet nezitek meg szerintem. Akinek tetszik ez a stilus az ugyis azonnal raugrik.


    Kicsit ghost in the shellre hasonlit. A gare meg valamiert az eureka 7 bol juttatja eszembe a kek haju csajt.
    Utoljára szerkesztette: CSOCSO, 2022.09.16. 19:40:22
  • LasDen #72533
    sorozat nem lesz. Két film érkezik, ami a 2017-es film folytatásai lesznek. És ezeket nem a netflix készítette, hanem csak nemzetközileg terjeszti...
  • Inquisitor
    #72532
    Tizes skálán mennyire fogják elszabni Netflixen az élőszereplős Full Metal Alchemist sorozatot, ami most érkezik?
    Tanultak vajon az előző pofáraesésekből?
  • PetruZ
    #72531
  • ximix #72530

  • PetruZ
    #72529
    Hataraku Maou-sama! S2 (AniDB): Elég ritka, hogy kilenc év elteltével folytatódjon egy sorozat... Valamennyire emlékeztem rá, ezért is néztem bele, meg az elején van egy nagyon rövid összefoglaló is az alaphelyzetről, aztán sorban nagyjából felidéződtek a szereplők és az események. Szerintem nézhető lesz ez is, főleg a cuki új szereplő érkezése és a fura új helyzet miatt.

    És a nyár nekem ennyi volt. Tudom, hogy vannak még nagy nevek (DanMachi S4, Isekai Harem, Dr Stone, Strange Maid, ...), de ezeket szándékosan hagytam ki a korábbiak, vagy a mangájuk ismerete miatt.
  • TBTPumpa
    #72528
    Új trailer érkezett a Sinkai Makoto féle Suzume no Tojimari-hoz (すずめの戸締まり)
  • PetruZ
    #72527
    Dragon Ball fanime:

  • ximix #72526
    fél OFF


    "Gyere és lazíts Taliyah-val, az ifjú Csillagőrzővel, aki a plázában tölti a szabadnapját. De vigyázz, mert Fiddlesticks el akarja csalni a Csillagőrzőt a kötelességeitől az álmodozás világába.

    A Sessions egy zenegyűjtemény, amelyet számos tehetséges zenésszel együttműködve hoztunk létre, és amelyet mindenki felhasználhat a saját tartalmaihoz anélkül, hogy a szerzői jogok megsértése miatti figyelmeztetésektől kellene tartania. Részletek és letöltés: https://sessions.riotgames.com"
  • ximix #72525
    [Anime mix]-Get ready for it//

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    zene: Oh The Larceny - This Is It


    Supreme God

    For those who wanted the English titles
    Its 1 second late in all-
    00:00 Hanamonogatari
    00:01 Fate/Grand Order CM
    00:02 Boruto
    00:03 SAO 2, Code Geass: Akito the Exiled
    00:04 Rebuild of Evangelion Trailer
    00:05 Kabaneri of the Iron Fortress
    00:06 Garden of Sinners
    00:08 Boogiepop Phantom, Megalo Box
    00:09 Kobayashi-san Chi no Maidrago, DARLING in the FRANXX
    00:10 Haikyuu
    00:11 Attack on Titan, Fate/Grand Order - Absolute Demonic Front: Babylonia
    00:12 Kyoukai no Kanata
    00:13 Naruto
    00:16 Hinamatsuri
    00:18 Assassination Classroom
    00:20 Jujutsu Kaisen
    00:23 SAO 1
    00:24 Bleach
    00:27 Attack on Titan
    00:32 Fate Stay Night Unlimited Blade Works
    00:34 Akame ga Kill!
    00:35 Scissor Seven
    00:36 Demon Slayer
    00:37 Fate Stay Night Unlimited Blade Works
    00:38 Fate Zero, Magical Girl Site
    00:39 Fate Zero
    00:41 One Piece
    00:43 Kabaneri of the Iron Fortress, Fire Force
    00:44 Fate/Grand Order - Absolute Demonic Front: Babylonia, Demon Slayer
    00:45 Sword Art Online: Alicization
    00:46 Boruto, Fate Stay Night Unlimited Blade Works
    00:48 Wu Shan Wu Xing
    00:49 Jujutsu Kaisen
    00:52 Kabaneri of the Iron Fortress
    00:53 Angel Beats!, Tokyo Ghoul
    00:54 Chuunibyou demo Koi ga Shitai!
    00:55 Nisemonogatari
    00:56 CLANNAD, Fire Force
    00:57 Demon Slayer
    00:58 CLANNAD, Nisemonogatari
    00:59 Akame ga Kill!, Nisemonogatari
    01:00 Ben-Tou (thanks Kyle)
    01:01 Mob Psycho 100
    01:03 Honkai Impact 3rd
    01:04 Fire Force
    01:05 Naruto, Fire Force
    01:06 Magi: The Labyrinth of Magic, King of Thorns
    01:07 Gleipnir
    01:08 Mob Psycho 100
    01:10 Kabaneri of the Iron Fortress
    01:11 Mob Psycho 100
    01:12 Attack on Titans, Noragami, Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online, Fullmetal Alchemist, EVANGELION, Naruto, One Piece, No Game No Life, Kill la Kill
    01:13 Honkai Impact 3rd
    01:14 Wu Shan Wu Xing
    01:16 Tokyo Ghoul
    01:18 RWBY
    01:19 Canaan
    01:20 Bungou Stray Dogs 2
    01:21 Black Bullet, One Piece
    01:22 Sword Art Online: Alicization
    01:23 Touhou Project, Angel Beats!
    01:24 SAO 2, Bungou Stray Dogs 2
    01:26 Hidan no Aria
    01:28 Puella Magi Madoka Magica
    01:30 SAO 2
    01:31 Puella Magi Madoka Magica
    01:33 Demon Slayer the Movie: Mugen Train Trailer
    01:39 Re:Creators
    01:40 Lord El-Melloi II-sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note
    01:42 Re:Creators
    01:44 Hero Cantare (game)
    01:46 Fate/Stay Night: Heaven's Feel
    01:50 Akame ga Kill!
    01:55 Demon Slayer
    01:59 SAO 2
    02:00 Black Bullet, SAO 2
    02:01 Monster Musume
    02:02 Taboo Tattoo
    02:03 Puella Magi Madoka Magica, Gleipnir
    02:04 Toaru Majutsu no Index 2
    02:05 Tokyo Ghoul
    02:07 Jujutsu Kaisen
    02:08 Fate/Grand Order - Absolute Demonic Front: Babylonia
    02:09 GATE, Fate Apocrypha
    02:10 Kyoukai no Kanata
    02:12 Kill la Kill
    02:13 RWBY
    02:15 Kill la Kill, Honkai Impact 3rd
    02:16 Musaigen no Phantom World, King of Thorns
    02:17 Toaru Kagaku no Railgun, Nisemonogatari
    02:18 Kabaneri of the Iron Fortress, One Punch Man
    02:20 Chuunibyou demo Koi ga Shitai!
    02:21 Yi Ren Zhi Xia 3, JOJO
    02:23 Dragon Ball Super: Broly
    02:25 Little Busters! ~Refrain~, Kabaneri of the Iron Fortress

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2022.07.11. 22:25:19
  • PetruZ
    #72524
    Isekai Yakkyoku (AniDB): Egy fiatal, híres gyógyszerész túldolgozza magát és meghal, majd felébred egy villámsújtotta fiú, Farma testében egy másik, reneszánsz-stílusú világon, egy gazdag nemesi családban. A családfő a nagyrabecsült királyi orvos és a fiai is ezt a pályát követik, csakhogy Farma a jelenleginél messze modernebb ismeretekkel rendelkezik és pár különleges képességet is birtokol...
    A mangáját olvasom, bár elég rendszertelenné vált a megjelenése. Jobbféle, egyszerre érdekes és könnyed isekai (ami azért néha nem fogja megkerülni a sötétebb témákat sem), ahol bár a főhős elég op képességekkel rendelkezik, ez pusztán orvosi célokat szolgál, és védőistenének egyfajta avatárjaként az általános közegészség javítása és a pusztító járványok megfékezése lesz a feladata. Plusz egy kis harem vonulat is lesz majd. :)
  • PetruZ
    #72523
    Soredemo Ayumu wa Yosetekuru (AniDB): A rendíthetetlen Ayumu szerelmes a cuki Urushi-szenpaiba, de megfogadta, hogy csak akkor vallja be ezt neki, ha egyszer végre legyőzi shogi sakkban, viszont annyira átlátszó, amit érez, hogy Urushi nem tudja megállni, hogy meg ne próbálja csőbe húzni (ami persze állandóan visszafelé sül el). Vajon ki adja fel először?...
    Aranyos romkom, aminek a mangáját is olvasom és követem. Az anime nem hagy ki semmit, részenként 4-5 fejezetet dolgoz fel (3-4 oldalas fejezetek), és követi a karakter dizájnt és Urushi meglepett arckifejezései is hűek, de azért a manga jobban néz ki. Mivel már valami 160+ fejezet van belőle, az anime nagyjából a feléig fog eljutni.
  • PetruZ
    #72522
    Kumichou Musume to Sewagakari (AniDB): Kirishima a jakuza nagyfőnök jobbkeze, aki élvezi a "munkáját" és ha megindul, senki sem álhat az útjába, így nem véletlenül kapta a "Démon" csúfnevet, és egyesek rettegnek tőle, mások meg bosszút forralnak ellene. Aztán egy nap olyan feladatot kap, amivel nem biztos, hogy meg tud bírkózni: a nagyfőnök hétéves kislányát kell felügyelnie...
    Szokásos "felelőtlen gazember x ártatlan kislány" felállás, amit cukisággal vegyes humorral és hősünk mindenbe belesz*ró modorával próbálnak eladni. Közepes kezdet, sokat nem remélek, de egynek (eddig) elmegy.
  • PetruZ
    #72521
    Made in Abyss: Retsujitsu no Ougonkyou (AniDB): A kaland tovább folytatódik a Mélység bugyraiban...
    Csak most esett le, hogy a két sorozat közötti filmet még nem láttam, az új évad eleje tele van hivatkozásokkal rá és nem is tudtam teljesen összekapcsolni az előző évad végével. Muszáj lesz bepótolni.
  • PetruZ
    #72520
    Overlord IV (AniDB): Miután legyőzte az ellene szövetkezőket, a Sorcerer Kingdom bekebelezte E-Randel városát és a környező birtokokat is, és ismét békésebb időszak köszönt be, amelyet Ainz szeretne a királysága felvirágoztatására és a környező népekkel való jobb kapcsolat kialakítására használni, hogy egy új utópiát teremtsen a határain belül, ahová szívesen jönnek a mindenféle népek letelepedni és kereskedni...
    Az animáció valahogy darabos, bár sosem volt igazán a sorozat erőssége. Egyébként az első rész még nem villantott fel semmit abból, mi fog következni ebben a szezonban. Elvileg a 10-11. kötetek jönnek most, plusz bejelentették már a folytatás filmet is, ami a 12-13. könyvben lévő Holy Kingdom sztorit dolgozza majd fel.
  • LasDen #72519
    én meg leszarom :D
  • PetruZ
    #72518
    A nem hivatalos fordítású manhwát kétszer olvastam végig, plusz a hivatalos fordításokat (ami eddig megjelent), a WN-t teljesen, meg a négy könyvet én is (ami kb. a sztori fele), szóval ja, sokat várok tőle. :)
  • Nagydög
    #72517
    Elolvastam az elso 4 kotetet par nap alatt, es az A-1 csinal belole animet. Remelem ez lesz az elso igazan jo manhwa adaptacio!
  • PetruZ
    #72516
  • PetruZ
    #72515
    Tensei Kenja no Isekai Life: Daini no Shokugyou o Ete, Sekai Saikyou ni Narimashita (AniDB): Programozó hősünk belehal a túlmunkába és egy fantasy világon találja magát, ahol rögtön megszelidít egy halom nyálkát, amiknek a segítségével aztán egy egész könyvtárnyi tudást magába szippant, és a leghatalmasabb erők egyike lesz az egész világon. Persze hiába igyekszik meghúzni magát és kerülni a feltűnést, a képességei egyszerűen lelógnak a képről...
    Az n+1. "tamer" cheat isekai. A mangáját olvastam egy darabig, egynek elment, de aztán félbehagytam, mert eluntam (túl OP főhős). Egyedül a nyálkák aranyosak a beszólásaikkal, talán csak emiatt nézem végig majd az animét is.
  • PetruZ
    #72514
    Shoot! Goal to the Future ([url=https://anidb.net/anime/16980]AniDB): Hősünk valaha focizott, elég jól ment neki, de aztán egy bizonyos esemény után minden érdeklődését elvesztette a játék iránt, és direkt egy olyan középiskolába ment, ahol a régió legrosszabb csapata van, amit a megszűnés fenyeget. Az iskola viszont még egyszer megpróbálkozik a régi dicsőségük feltámasztásával és ehhez megnyerik az egykori bajnokcsapat kreatív irányítóját, hogy legyen edző...
    Teljesen idegroncs főhős, aki képes hányásig és sírásig hergelni magát a foci iránti gyűlöletével, és az egész sztori csöpög az angst dühtől és a melankóliától (némi yaoival megfűszerezve, mert azt a találkozást ott a végén nem lehet máshogy értelmezni), amibe beletoltak még egy kis Captain Tsubasás világító kék szemes manőverezést és erőtől ellapuló labdákat. Borzasztó az egész, kuka.
  • PetruZ
    #72513
    2022. nyár, go!

    Teppen!!!: (AniDB) Fiatal középiksolás lányok, akik azért jelentkeztek egy bizonyos oszakai suliba, mert a hely híres arról, mennyi komédiást adott már Japánnak. A fő sztori egy háromfős manzai csoportról szól, akik megcélozzák a Teppent, ami egyfajta országos humorista vetélkedő...
    Nagyon gyenge szerintem, rögtön sűrű és fárasztó karakter dumppal kezd 3x3 szereplővel (amihez később még biztos jönnek további triók), és a poénok is elég laposak, nekem ennyi volt.
  • ximix #72512
    Ha jól emlékszem a guglival fordíttattam le.
    Érdekes amúgy, mert ha a mondat egy részét fordítom, akkor jó,
    "a beautiful yet unforgiving planet - egy gyönyörű, de könyörtelen bolygó."

    ha az egészet, akkor meg ilyen "érdekesre" sikerül.
    "The plot follows “the surviving crew of a damaged deep space freighter who are stranded on a beautiful yet unforgiving planet. - A cselekmény egy megsérült mélyűrhajó túlélő legénységét követi nyomon, akik egy gyönyörű, de megbocsáthatatlan bolygón rekedtek."
  • Count Adyn
    #72511
    "gyönyörű, de megbocsáthatatlan bolygó" /saller a fordítónak:D egy sörbe hogy "beautiful but unforgiving" volt :D
  • ximix #72510
    fél OFF
    https://www.filmaffinity.com/us/film794393.html
    "Az HBO Max új, felnőtteknek szóló animációs sci-fi drámát rendelt "Scavengers Reign" címmel.
    A Joe Bennett és Charles Huettner, valamint a Titmouse producere által készített sorozat
    egy megsérült űrhajó túlélő legénységét követi nyomon, akik egy gyönyörű, de megbocsáthatatlan bolygón rekedtek."