72749
kep
FAQ - mielőtt alapdolgokat kérdeznél, olvasd el
Lényeges elemeket, történéseket eláruló spoilerek törölve lesznek, ha nincsenek elrejtve!
[ Letöltőhelyeket fitogtató kérdések és válaszok törölve lesznek! ]
[ Anime Addicts ] [ Aoi Anime ] [ Anime képrejtvény (SG) ] [ AMV (SG) ] [ MyAnimeList ]

Vannak itt blogok is ám: [ Grouther's Anime Diary ] [ LasDen Sub ] [ Prof. William blogja ]
Megoldások 10 bitre: [ PetruZ tanácsa a topikban (MPC-HC, FFDShow) ]
  • LasDen #71227
  • Nagydög
    #71226
    A Gintama mindennek parodiaja ami anime vagy manga. Onmaganak is.
    A Monogatari sorozat kultikus, bar elegge "reteg" szerintem. A vizualitasa viszont annyira kulonleges, hogy azota csak hangrol is megismerem a Shaft hattereket.
    A Bunny Girl senpai az 5. helyen szerintem nezendo drama sorozat es igy most ezt a mozit is meg kell szereznem. Az opening Kimi no Sei a Peggiestol odaver.
    igy most eszembe jutott, hogy a Wolf childrent is nagyon regen meg kene mar neznem.
    Haruhi Suzumiya: johogy!
    A Fate sorozat ami sosem sikerult megfogjon.
    A Mushishi nekem is ismeretlen, de most utananeztem, es ugy tunik erdemes lenne megnezni.
  • Trucker39
    #71225
    Csak az első kettőt láttam. A többi ismeretlen számomra.
  • TBTPumpa
    #71224
    Másik lista:
  • PetruZ
    #71223
    Ha valaki még nem látta a Madoka Magicát, lehet, a filmekkel érdemesebb kezdeni. Az első két film a sorozat összefoglalója, utána meg lehet nézni a a sorozatot is (a feljavított, BD-n kiadott változatot, mert az eredeti tévés nem készült el időben és csomó textúra helyett szimpla fedőszínek voltak), és végül a harmadik filmet, ami a folytatás. Anno a Kyuubee mémek és a "Die, Kyuubee!" kiszólások ebben a topikban is eléggé elterjedtek voltak - nem véletlenül. :)
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2019.12.23. 16:41:13
  • Nagydög
    #71222
    Haaat... Ez egyreszt szandekos: a fordulat, hogy amirol ugy tunik valami, valami massa valik hozzaad az osszkephez. Masreszt viszont jogos, sokan feladtak, meg mielott kiderult volna, hogy a pillango igazabol darazs.
  • IMYke2.0.0.0
    #71221
    Hát, akkor valamit elszúrtak a készítők... mert ha 2x 24 perc alatt nem tud elkapni valami, akkor egy harmadik részre már nem pazarolok egy másodpercet sem.
    Sőt, élőszereplős filmeknél és sorozatoknál ennél durvább intervallumom van.
  • Maala
    #71220
    De tényleg, pont ez az a sorozat, aminél a 3. részben dől el, hogy mész, vagy maradsz. :-)
  • Nagydög
    #71219
    "A Puella-val küzdöttem, de egyszerűen nem ment... nem is tudom, talán ha 2 részt tudtam legyűrni."

    Ott a hiba. Addig egy teljesen egyszeru mahou shoujo tortenet, amibol a szombat delelotti rajzfilm blokkba is becsuszik par. Aztan a harmadik reszben gyomron vag, majd a maradek idoben azzal van elfoglalva, hogy osszetaposson es berugdosson a sarokba.
  • IMYke2.0.0.0
    #71218
    Utólag, lehiggadva nekem sem volt bajom az endless 8-el, de a 3. rész után már azé' nem volt őszinte a mosolyom. :)

    A Puella-val küzdöttem, de egyszerűen nem ment... nem is tudom, talán ha 2 részt tudtam legyűrni. (Igaz, nem shift+del, ott van még a gépen, de akkor is...)
  • RelakS
    #71217
    Szóval te is végignézted, és kerested az apró különbségeket? :D
  • Nagydög
    #71216
    A Madoka Magica nem meglepetes, de plusz pont jar a Sakurasou no pet na kanojo-ert.
    Az O maidens ... pedig animeben is rendben van.
    Haruhi Suzumiya szinten megkerulhetetlen(Ez mar tenyleg perverzio, de en szerettem az Endless Eight arc-ot is.)
    Es van egy par nekem meg potolando is a listan.
  • TBTPumpa
    #71215
    Az évtized (2010-2019) legjobb anime alkotásai az angolok szerint
  • Nagydög
    #71214
  • TBTPumpa
    #71213
    Januári felhozatal:
  • LasDen #71212
    azt értem, hogy mikor ott vele beszélgetsz vagy japánban vagy, akkor ott van értelme. De itt nem látom értelmét :D
  • TBTPumpa
    #71211
    Lement a 11. epizód is, már csak 1 van hátra a szünetig...
    Legalább eléggé tartalmas epizódot kaptunk.


    Kis változtatás az LN-hez képest, hogy:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Visszatér Eiji és Yuna.



    Az viszont eléggé cringe, ahogy a Japánok elképzelik az Amerikai gémereket:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2019.12.21. 20:04:03
  • TBTPumpa
    #71210
    Songs of Tokyo-ban nevezték sokszor így, bár tény, hogy sok olyan műsort nem nézek.
  • LasDen #71209
    mi értelme a "-san"ozásnak? :D
  • TBTPumpa
    #71208
    Felkerült a január elején induló Darwin's Game anime trailere is:


    Felcsendül benne a ASCA-san új dala is.
  • TBTPumpa
    #71207
    Ez a SAO-s kvíz haláli a szereplőkkel.
  • Trucker39
    #71206
    Igen, már tegnap bele futottam. Nálam az a szerencse - nevezzük így - hogy rendszeresen leszedem, átmásolom és TV-n nézem meg az animéket.

    Az Indavideo letiltotta az ablakot, de a letöltő program meg simán leszedte.

    Igaz nálam Linux van telepítve a gépre és ahoz kerestem letöltő programot. Minden különösebb gond nélkül leszed mindent.

    Xtreme Download Manager a neve. Ha nyitva a Chrome, akkor automatikusan megnyitja a letöltő sávot ( A képen, jobb alsó sarokban. ) Nincs más dolgom, csak az ott megjelenő linket elindítani és megvárni, míg letöltődik.



  • ximix #71205
    Ingyen reklám az ADblokkernek :))
    Amúgy a FF-nél a tovább fejlesztett követes elleni védelem bekapcsolt állapota okozza nálam, az url sáv elején a lila pajzs ikonnál lehet mokolni.
  • RelakS
    #71204
    Vajon mennyien lesznek hajlandóak kikapcsolni az adblockot?
  • Malachit
    #71203
    Más is belefutott az Indás ADblokker őrületbe? Vicc, hogy nincs is telepítve...
  • Trucker39
    #71202
    Ne bosszants!
  • xblades
    #71201
    Ezt nevezik talpraesettnek fickónak :) és nem bejött neki?
  • TBTPumpa
    #71200
    Best waifu ever a lista élén:
  • TBTPumpa
    #71199
    Arra az esetre, ha hiányoltátok volna a csajok mennyiségét a jelenlegi SAO-ban...


    Az Asuna nerf is megérkezett. A többit spoilerben:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Egész jól indult, az egymásra találós jelenet talán az egyik legerősebb volt ebben az Alicization-ban és még az is tetszett, hogy Asunára csak úgy kérdés nélkül rátámadt Alice. Azt hittem ezzel kezdenek majd valamit, de aztán jött a takarítóbrigád (lévén mégiscsak egy SAO-ról beszélünk, amit csajok írnak csajoknak) és valóságos brainstorming lett az epizód java része. A visszautalgatások is aranyosak voltak Asuna részéről (honnan, mióta ismeri Kiritót és miért van érte oda ennyire).

    És kiderült, hogy Asuna sem Goddess, hanem csak valami random csajszi, de mivel elfogyott a manája így spéci képességei sincsenek már... Ehh. Az összes eddigi játékban broken volt, de aztán jött az overnerf és Kiritonak kellett megmentenie. Csak nem ez lesz most is?

    Elég sok olyan anime-t látok, amiben a férfi karakter ilyen esetlenke - közben meg valóságos rajongótábora van csaj fronton.
    Lehetséges, hogy a valóságban is ilyenek a férfi-női kapcsolataik?

    Asuna nem fogja dobni, mert "anyás" karakter, mivel anno nem élte ki Barbie hajlamait, így most Kirito segítségével meg tudja valósítani azokat. Kirito meg úgysem nagyon fog ellenkezni, ahogy eddig sem tette.
    És ugye a második évad alapján tudjuk, hogy Asuna komoly elnyomásban részesült szülői részről, így külön plusz neki, ha gondoskodhat másról/másokról.
    Szerető, támogató, aggódó, megértő, empatikus, barátságos, érzelem-gazdag karakter, aki ráadásul jól is néz ki + broken. Olyan karakter, aki képes szó szerint tönkretenni magát a másik fél miatt. Feltétel nélküli szeretet. Best waifu ever.

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2019.12.19. 09:45:38
  • Trucker39
    #71198
    Nos megnéztem.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A végén a csirkék összegyűltek és jól kipletykálták ki, mikor, hányszor és milyen pózban mosta Punci mágnes, "lekvár, zokni" Kirito nyomjelzős alsó nadrágját.
    Kereshetnének ezek a lányok valami értelmesebb kétlábút is, nem ezzel a nyikhaj, negyven kilós üvöltözős csíterrel bajlódnának. Ha jól tévedek, minden egyes világban csalással - nevezzük szándékos bug kihasználásnak - nyert.
  • RelakS
    #71197
    Nem tudom, hogy rajtam kívül kit érdekel, de a Kisaki tó környéke a vonat elejéből:

    Az Ooito vonal (大糸線) a Kisaki tó (木崎湖, Kizakiko) mellett halad el, itt játszódott az Onegai Teacher és Onegai Twins jó része.
    Az első állomás Uminokuchi (海ノ口), ami után 39:52-nál látszik a háttérben egy bolt. Szerintem itt dolgoztak a lányok, de majd kijavítotok, ha az egy másik bolt :) (ez az oldal mintha megerősítene ebben) A következő állomás Inao (稲尾), ez lesz az, ahol az egyik lány ücsörgött. Sajna kb távcsöves puskára való lencsével van felvéve az egész, ezért a vonat a valódinál is lassabbnak tűnik, a hegyek meg nagyobbnak. Mindenesetre a vonat így is olyan lassú, hogy le sem kell szállni, alaposan meg lehet róla nézni a partot :D

    Utoljára szerkesztette: RelakS, 2019.12.18. 21:56:34
  • ximix #71196
    Jim Morrisont elkéne kapni, ő a kisujjából kirázna valami dizájn, csak előtte közös nevezőre kell jutni.
    pl így néz ki egy slideshow, (5sec időzítés)
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.12.18. 20:17:02
  • LasDen #71195
    csináltunk vagy ezret ezekből :D
  • IMYke2.0.0.0
    #71194
    En is csak 8-at lattam a listadrol...
  • RelakS
    #71193
    Jó is volt, amíg ment az anime bannereket köpködő oldal, és ilyenek felpattantak:



    Kettő abból, amit én csináltam. A galériámban van a többi saját gyártmány.
  • PetruZ
    #71192
    Nem néztem össze a listáddal és egy csomót én sem láttam, de az AniDB szerint ezekben működött közre. Kiindulásnak biztos jó, mert ha kihúzod, amit már láttál (vagy ha van account-od ott, akkor egyszerűen látszik), a többire könnyebb lesz keresni és utánanézni, van-e magyar belőle.
  • Nagydög
    #71191
    Szerintem eleg alaposan kimeritetted. Egy parat meg en se lattam, es most bogarat tettel a fulembe, ideje lenne ujraneznem a tobbit is.
  • Trucker39
    #71190
    Mint korábban már írtam, felfedeztem magamnak Hayao Miyazaki filmjeit.

    Az alábbi filmeket sikerült idáig megnéznem:

    - Chihiro szellemországban
    - A vándorló palota
    - A vadon hercegnője
    - Totoro - A varázserdő titka
    - Szél támad
    - Laputa - Az égi palota
    - Nauszika - A szél harcosai
    - Kiki - A boszorkányfutár
    - Porco Rosso - A mester pilóta
    - A könyvek hercege
    - Fent a Pipacs-dombon
    - Macskák királysága

    Tudom, rengeteg filmje van még, de melyiket ajánlanátok megnézésre. Olyasmire gondolok, ami elérhető és van hozzá magyar felirat is. Az sem baj ha szinkronos.
  • TBTPumpa
    #71189
    "Sword Art Online - War of Underworld Part 2 Airing in April 2020."

    Még 2 rész és tavasszal folytatjuk.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2019.12.17. 19:44:46
  • Trucker39
    #71188
    Nagy igazság van benne...