Anime, manga és LN

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

LasDen
#59355
én is...csak még nemtudom hogy 3 részt egymás után vagy 1+2 részt 2 nap alatt 😄

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Lelouch
#59354
Nem semmi.

Lassan már meg kellene néznem, csak a nem túl pozitív vélemények kicsit megtorpantottak. Majd talán a hétvégén sort kerítek rá...
LasDen
#59353
Nem szaroznak...😄

Blu-ray
*1, 312,842 312,842 Evangelion: 3.33 You Can (Not) Redo
DVD
*1, 120,826 120,826 Evangelion: 3.33 You Can (Not) Redo

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Zomil
#59352
WTF!!!!

Heeding The Call, one and for all \"But now the rains weep o\'er his hall,with no one there to hear\" \"Never let your sense of morals get in the way of doing what\'s right.\"

IMYke2.0.0.0
#59351
Nem lettem megszólítva, de: utoljára nem is tudom, mikor néztem meg egyben anime sorozatot.
Pedig, idõm - ha nagyon akarnám - lenne rá.
Több félbehagyott sorozatom is van, a MAL szerint.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

armageddon666
#59350
Sajnos én is tapasztalatból írtam ezt a kiégést. Régen habzsoltam az animéket, és most sem kizárólag az idõhiány korlátoz. De szerencsére vannak még nagyszerû mûvek a terítéken. 😊 Pl. a nemrég látott Fate/Zero... csak sajnos ezek ahelyett hogy motiválóan hatnának, tovább erõsítik az érzést, hogy nehéz lesz legalább ilyen jót találni.

@

IMYke2.0.0.0
#59349
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

<#nevetes1><#nevetes1><#nevetes1>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

armageddon666
#59348
Jó olvasni a kommentjeidet. 😊

@

Lelouch
#59347
Köszönöm, de inkább kihagyom... 😄
PetruZ
#59346
Á, inkább csak flörtölés. Meg a kamera mindegyiket vonzza, mert szereplési lehetõség. Igazából ecchi-rõl nem is nagyon lehet beszélni, csak max. fürdõruhás / sportruhás jelenetek voltak eddig.
Amúgy a 4. részben szép példa van arra, hogyan lehet három kosárlabdát vinni egy kézben úgy, hogy van két hatalmas melled. 😄
IMYke2.0.0.0
#59345
Ja, nem azért "kiáltottam" Spartaaaa-t 😊
A leírásod alapján azonnal maga az állam, és egyúttal a film ugrott be 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

LasDen
#59344
hentainak sokkal jobban elmenne a sorozat...3 rész után már dugni akar minden csaj vele 😄

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

PetruZ
#59343
Photokano. 😊 Fotós harem-ecchi-romkom amúgy is ritkaságszámba megy.
PetruZ
#59342
Inkább azt mondanám, hogy valami felpörgetett és csúcsra járatott Ender's Game-világ, vagy egy olyan hely, ahol "az emberi lények többé nem születnek - termesztik õket" (hogy egy klasszikust idézzek 😊 ). De igazából elég kevés derült még ki arról a helyrõl, meg nem is ott játszódik, szóval ez egyáltalán nem spoiler.
Lelouch
#59341
Értem. Ami engem illet, én most kb. abban a kiégett állapotban vagyok, amirõl Armageddon beszélt... 😄 Mostanában nem nagyon találtam olyat, ami olyan jó lenne, mint a kedvenceim... A KamiNomi képében ráadásul szerintem a mûfaj csúcsának voltam a szemtanúja, szóval innen tényleg csak lefelé vezetne az út... 😄 Ezért nem szívesen kezdek már bele én se romcomokba... Legutóbb a Chuuni-t meg a Haganai Next-et néztem, de nem mondhatnám, hogy meghozták volna a kedvem... 😄 Inkább mégjobban elvették... 😄
IMYke2.0.0.0
#59340
//Spártaaaaaaa....

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

PetruZ
#59339
Egy olyan ûrbõl, ahol a gyengéktõl és a betegektõl megszabadulnak, és csak annak van joga az élethez, aki harcolni is tud... 😊
LasDen
#59338
én szeretem a mechat, így elvárom a harcot is 😄
Ledo meg Chambers nélkül nem hiszem, hogy csinálna bármit is...az ûrbõl jött, ahol nem hinném, hogy vannak közelharcok 😄

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

PetruZ
#59337
Nekem annyira nem hiányzik (bár kétségtelen, hogy néha kell egy ilyen sorozatba). Vagy ha mégis, akkor Ledo villanthatna már valamit Chambers nélkül is...
LasDen
#59336
csak ne menjen át túlságosan....kis lazítás, de azért legyen valami eksön 😄

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

PetruZ
#59335
Shuu kevésbé volt crybaby, mint besz*ri alak. 😄
IMYke2.0.0.0
#59334
/////// Úristen! Egyiket sem ismerem!!! //////

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

PetruZ
#59333
Gargantia 4: Na, ez most tök érdekes rész volt, sok beszélgetéssel, meg új infókkal (Ledo-ról is). Jó kontrasztban volt Ledo katonás, formai nyelve (és viselkedése) a helyi könnyed beszédhez képest is. És végre most semmi fight nem volt. 😊
LasDen
#59332
Én nem kötök bele
Chihaya, Haruhi és Evan kívül a többihez nemtudok hozzászólni.

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Zomil
#59331
És mondjuk Shu a GC-böl? 😄

Heeding The Call, one and for all \"But now the rains weep o\'er his hall,with no one there to hear\" \"Never let your sense of morals get in the way of doing what\'s right.\"

PetruZ
#59330
Madoka nagyobb crybaby, mint Mikuru? És hol van Ganta a DW-bõl? Ne már, nagyobb objektivitást várnék el. 😊
Zomil
#59329
Azért a 3.-4. hely elég érdekes 😄

Heeding The Call, one and for all \"But now the rains weep o\'er his hall,with no one there to hear\" \"Never let your sense of morals get in the way of doing what\'s right.\"

LasDen
#59328
7 Biggest Crybaby Heroes:

7. C-ko (Project A-Ko)
6. Chihaya Ayase (Chihayafuru)
5. Sakura Kinomoto (Card Captor Sakura)
4. Mikuru Asahina (The Melancholy of Haruhi Suzumiya)
3. Madoka Kaname (Puella Magi Madoka Magica)
2. Usagi Tsukino (Pretty Soldier Sailor Moon)
1. Shinji Ikari (Neon Genesis Evangelion)

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Zomil
#59327
Magi end: 7/10. -1pont azért, mert sokat emozott a föhös...jo jo kell ilyen is, de minden arc végén már kicsit sok volt. Meg aztán azt sem értem, hogy miért kaptunk anime original endinget amikor szinte egyböl bejelentették a 2. évadot...nah mind1, remélem nem megy az anime rovására.
Bár egy végtelenitett animének jobban örülnék, de végülis nem kell sokat várni egy 2. évadra 😊

Heeding The Call, one and for all \"But now the rains weep o\'er his hall,with no one there to hear\" \"Never let your sense of morals get in the way of doing what\'s right.\"

Ruley
#59326
Végül is ha belegondolsz, a fiatal férfiak demográfiájában elég ritka a romcomok szeretete, már az is csoda hogy az anime mûfaj hatására ennyien hozzájuk szoktunk.

http://myanimelist.net/animelist/Alterego-X

Zomil
#59325
Nem a romcomokkal van bajom, a sima romcommal ami nincs megfüszerezve valami extrával 😊
(valami misztukus, mágikus, stb. dologgal)
Mert azért a listámon szerintem van pár romcom.

Heeding The Call, one and for all \"But now the rains weep o\'er his hall,with no one there to hear\" \"Never let your sense of morals get in the way of doing what\'s right.\"

Lelouch
#59324
Mi a bajod a romcomokkal? Valamilyen rossz élmény? 😄
IMYke2.0.0.0
#59323
Röviden: mint minden, a minõség eldöntése is szubjektív. 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Ruley
#59322
Végsõ soron szerintem ez az XKCD oldal azt is elég jól jellemzi, hogy sok minden máshoz hasonlóan hogy is mûködik az animék egyre jobban való megismerése.



Végsõ soron ki járt jobban? az akinek az összes bor egyformán ízlik, vagy az aki remekül leköti magát azzal hogy apró, mások számára láthatatlan különbségeket elemez?

Egyrészt lehet mondani hogy ahogy emberek rajonganak dolgokért akkor elõbb-utóbb sznobok lesznek, és belelátnak valami minõséget bármibe amiben igazából nincs is.

Másrészt onnantól az õ szemszögükbõl nézve egyes dolgok valóban mélyebbek lesznek mint mások. Egy újszülöttnek még minden vicc új, de éppen az adja a felnõtt életnek a zamatát, hogy már nem csak mindenen vigyorgunk mint egy hülyegyerek, hanem elõbb utóbb különbséget tudunk tenni jó és rossz között. (Már ha szabad egy ilyen animébe illõen pszeudo-bibliai utalásal zárnom gondolatomat 😛)

http://myanimelist.net/animelist/Alterego-X

#59321
Helyes. Ettõl még nagyon jó anime, csak nem szeretem az ilyen stílust. 😊
IMYke2.0.0.0
#59320
Véleménnyel nem vitatkozom.
Nekem megvan a sajátom 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#59319
Jó az az Elfen Lied, de nekem nincs bent a toplistámban. A rajzolásával se tudtam igazán megbarátkozni, bár ez letudható annak, hogy nem mai darab. Az már (számomra) gázosabb, hogy igazából nincs olyan karakter aki szerethetõ lenne. Aki pozitív szereplõ lehetne, az szimplán csak idegesít, a többi meg ellenszenves, vagy õrült/nyomorék. Ingadoztam aközt, hogy drukkoljak-e az egyik félnek, vagy csak szimplán várjam meg míg kiirtják egymást (lehetõleg az egész viláágukkal együtt).
LasDen
#59318
2 hete v mikor megnéztem ezt az Asurát...de kegyetlen szar volt. Sokkal jobbra számítottam. Nem is a cel shading volt a probléma, azt meglehet szokni pár perc után, hanem a történet volt béna. az elsõ 20 perc nagyon erõs kezdés volt, de utána ment lefelé...
10/4

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

IMYke2.0.0.0
#59317
Elfen Lied az enyém is - 10/10 - örök favorit. S már többször láttam - tudom, sok klisé van benne, és mégis szeretem.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

DasIsFuck
#59316
szerintem az elõször látott animék amúgyis kiemelkedõnek hat az adott ember számára még úgy is ha vannak tõle jobbak a kategóriájába, mert azt látta elõször.

Nekem pl az Inuyasha a ami napig kedves a sízvemnek emrt annó azt láttam elõször még az A+-on.
Pedig a mûfaját szivembõl utálom, de aki a narutoval kezdi az meg arról fog kedves emlékeket tárolni késõbbre.

Nekem a mai napig az Elfen Lied a top 1 animém, azt még nagyon régen kb mikor lett netem és elkezdtem animék után érdeklõdni akkor láttam.
Félek ha megnézném még egyszer akkor már teljesen más véleménnyel lennék róla.

"Mi egy bankrablás egy bankalapításhoz képest?"

IMYke2.0.0.0
#59315
"A lényeg, példák nélkül: ha a túl korán látod a legjobb mûvet, onnan már csak lefelé van." --- <#eljen><#eljen><#eljen>

Eva és társait ezért nem nézem. Ja, a kezdeti mecha-ellenességem kopik ám rendesen 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

armageddon666
#59314
@PetruZ (#59298): azért statisztikailag ki lehet hozni valami pontszámot nekik, illetve lehet objektíve(bbe)n is értékelni az animéket, csak ezt nagyon kevesen teszik meg. (Én ritkán, akkor is megtartom általában magamnak)

@Zomil (#59299): Összehasonlítási alap mindenképp lesz. 😊 A kérdés hogy egyre rosszabbakat látsz, vagy egyre jobbakat?

@NovaTerra (#59301): Azért "baj" (nem, egyébként nem feltétlen baj. 😊), mert a középszerû animék is sokkal élvezhetõbbek tudnak lenni, ha javuló tendenciát mutatnak. Ez tetszett, ez jobb mint az elõzõ, ez még jobb... És fejleszti az optimista jellemet! 😄 Az utolsó bekezdésed elgondolkodtató. Valós veszély.

Szerintem sokszor azért jön elõ, hogy régen minden mennyivel jobb volt, meg most minden szar, mert az ember a régi dolgokból csak a legjobbakkal ismerkedik meg, míg az újakból bepróbál mindent.

@Ruley (#59302): Ebbe nem igazán tudok belekötni. 😊

Örülök hogy ennyi korrekt válasz jött. 😊

@

IMYke2.0.0.0
#59313
Kicsit egyetértek, de azért egy S.E. Lain-t nehogy "kezdõként" nézzen meg, mert az túlságosan komoly darab egy 'jé, japán rajzfilm, akkor biztosan jókedvû leszek tõle'****-elváráshoz képest.

**** = miközben, még én is kapásból tudok olyan OVÁ-t, sorozatot, amit finomságként, éppen a nem könnyed témában kötelezõvé tennék.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#59312
Kezdõ animésnek inkább Angel Beats, mint Clannad. Egyetértünk.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#59311
Én sem bírtam 2 résznél tovább - talán, majd, egyszer - pedig 1080P-s BD-rip van meg, Dokitól .

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Zomil
#59310

Heeding The Call, one and for all \"But now the rains weep o\'er his hall,with no one there to hear\" \"Never let your sense of morals get in the way of doing what\'s right.\"

LasDen
#59309
nemtom...de biztos bennem van a hiba 😄

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Zomil
#59308
Ah igaz, most hogy igy leirtad, már elékszek, hogy ilyet is olvastam...nah ennyit ér nálam az elöre olvasás 😄

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Az adott falus dologhoz: elég sokat elárul a 2.(?) részben lévö Eren rémálom is.

Heeding The Call, one and for all \"But now the rains weep o\'er his hall,with no one there to hear\" \"Never let your sense of morals get in the way of doing what\'s right.\"

Ruley
#59307
Tudom, csak vicces, hogy vagy én vagyok ma ilyen "bullshit hírek hozója" formában, vagy neked különösen egyoldalúak a mai reakcióid. :p

http://myanimelist.net/animelist/Alterego-X

LasDen
#59306
nem neked szól, félre ne értsd

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár