1130
Milyen TV kartyat erdemes szerintetek venni?
  • 0ppika
    #1130
    Esetleg ezt: Leadtek WinFast DTV Pro HD DVB-T tuner ismeri valaki?
    Szimpatikus ez a külső teljesen független megoldás.

    Pedig nagyon szerettem ezt a Pinnacle kártyát meg a PC TV Visiont :(
    Új konfigot vettem és direkt olyan alaplapot választottam amin van még PCI foglalat, de hiába... meg vettem soros port átalakítót (távirányítóhoz) mert a mai lapokon már az sincs ugye...
  • 0ppika
    #1129
    ettől tartottam :(
  • Inquisitor
    #1128
    Rengeteg márkás termék van, amihez a gyártó nem csinált és nem is fog Vista/W7 drivert csinálni. Ilyenkor van az a vicces dolog, hogy ugyan azon chipre épülő másik termék meg megy. Szerintem nem fog rajta külső szoftver segíteni. Még Linux alatt lenne némi esély "házi" driverre, de így nincs.
  • 0ppika
    #1127
    Hello!

    Régen írtátok az utolsó kommentet, de hátha valaki tud megoldást...

    Pinnacle PC-TV Pro TV tunerem van, régi pci-os, és Win7 alatt nem akar működni. A drivert XP SP3 kompatibilitással sikerült feltelepíteni /simán nem ment/. Viszont nem indul el a program, és butaságokat ír ki, valaki találkozott már hasonlóval? Vagy valami ötlet hogy hogyan lehetne elindítani? /XP SP3 kompatibilitással is próbáltam természetesen/.



    Vagy esetleg létezik másik tv program, amivel működik win7 alatt?
  • gurubefree
    #1126
    Nem akarlak elkeseriteni de a "tv kártya" szinte semmiben nem kulonbozik a TV-ben talalhato tuner-nel csak is abban hogy olyan csatolofelulettel van ellatva amivel lehet PC-vel hasznalni + software ( lsd. kulso ; belso <> usb PCI etc. )
    Szoval azt tudod rajta nezni mint amit a TV-n is nezel kvazi ha azt ott levo TV-n nincs magyar csatorna akkor PC-n sem lesz.
  • blackie
    #1125
    Sziasztok!

    Kint dolgozom svájcban és szeretnék tv-t nézni,mármint magyart.Nem nagyon vágom ezt a tv kártya dolgott.És kérdezném hogy én itt hogyan tudnék normálisan magyar nyelvű tv-ket nézni.Mit javasoltok.Parabola nem igazán megoldható.
    Köszönöm.
  • xido
    #1124
    ahogy látom,olyasmi a kártya,mint az én Pixelview kártyám..hivatalosan ebbe menne bele a hang-jack is,majd egy másik jack innen benne tovább a hangkártya line-in bemenetébe....viszont én is pont így szoktam bekötni,a tunerkártyába csak a video/sárga,a hangkártyába a hang,jól csináltad,vonali bemenet...viszont én a videóból erősítőbe dugom és onnan jön át a gépbe....szóval...vagy a videó közvetlen nem ad így hangot át-ami csak felvetés,de hülyeség is lehet:)- vagy ami velem is megesett már,nézd át a hangkártya panelt,nehogy nullán legyen a line-in hangerő...
  • chapog
    #1123
    hello

    a gépházban kéne dugdosni

    A tv kártya hangját kéne rádugni egy alaplapi hangbemenetre és akkor lesz hangod
  • #1122
    Hang sehol :(

  • Solten
    #1121
    Azé'.. Ha a line in-ba dugva meg se nyikkan, dugd a mikrofon bemenetre és pipáld ki a négyzetet.
  • #1120
    Hangkártyám szoftvere így mutat:



    Próbáltam oda is , de semmi :(
  • Solten
    #1119
    Elvileg jó.. Az egyesített jack kábelt próbáld a hangkártya valamelyik bemenetére dugni (mikrofon talán).
  • #1118
    Sziasztok!

    Nem vagyok nagy szakértő, de igyekszem érthetően elmondani mi is a gondom és képekkel is próbálom mutatni.

    Van egy tv/av wdm tv tuner nevezetű tv kártyám. Gagyi, de nekem elég.
    Az eszközt telepítem, minden rendben, de csak képem van, hangom nincs...

    Szóval a videómból ha jól tudom a nevét jön ki egy euro-scart csatlakozó, amiből kapom két kábelen a hangot, egyen a képet. A két hangkábelt egy külön kábellal egyesítem:



    A kártyához mellékelt kábel így néz ki:


    A sárgába megy a scartból a kép, a fekete jack-be pedig a hang.



    És a végén pedig mehet az egész a kártyába, a fekete sok tüskés bemenetbe:



    Most amin nem tudok eligazodni, az a következő:

    Azt az egyesítet hangkábelt jó helyre dugtam?
    A hangbeállításoknál ezek a lehetőségek vannak:




    Lehet hülység , de próbáltam a hangkártyába is bedugni, de hangot így sem kaptam...

    Tudtok segíteni?

  • rambuu
    #1117
    Ja az...
    Tudom akkor már, me próbáltam.
  • dara
    #1116
    3. Nem bonyolult. Annyit jelent, hogy a csatornák nem megfelelően vannak behangolva. A PVR2 sem feltétlenül teszi meg ezt rendesen, nem árt kézzel utána hangolni. (Ctrl + és Ctrl -)
  • rambuu
    #1115
    Hát thx, leszedtem az ujabb progit, és most már jó a teletext THX!!!
    Hát azt a picture and picture opciot értem a PIP alatt. De ok értem, már.

    Ja ok me hallodtam olyat hogy a Codec is ér valamit, de akkor mind1.
    Különben meg hát az:
    1.re nem igazán tudok, mit mondani, me hát nem tudom, hogy lehete vele gond.
    2. szerintem a Samsung 2232BW 22"-es monitor nem gyönge hozzá
    3. "Nem megfelelő hangolás" alatt mit értesz?
    4. Hát Vistát nem igazán akarnám használni, me ATI9600xt-m van, meg 2giga ramom és hát nem tudom, hogy menne, igaz hogy gépen nem játszok már, de azé majd holnap felteszem és egy próbát megér.

    És THX még egyszer.

    UI: a 3.-as állítást fejezd ki bővebbe, és segíts ha tudsz, THX!
  • dara
    #1114
    A teletext azért nem megy, mert valószínűleg meglehetősen régi PVR2-t használsz. Rakd fel a 2.0.3.1-et, azzal megy rendesen. (A telepítőlemezt el kell felejteni. Igazából csak arra van, ha nincs a közelben net.)

    Mit értesz PiP alatt? Mert ha egyszerre akarsz két csatornát nézni, akkor ahhoz két tuner kell (azaz vagy két egytuneres kártya, vagy egy dualtuneres). A Global egytuneres. A kézikönyvben is benne van, hogy a PiP jelen esetben azt jelenti, hogy nézhetsz egy TV csatornát és közben egy videot is.

    A codec-ek nem szólnak bele semmilyen szinten sem a TV kép minőségébe. Ha nem kellően tiszta a kép, annak több oka lehet:
    1. gyenge, zajos bemenő jel.
    2. gyenge minőségű TFT (bizony!).
    3. Nem megfelelő hangolás.
    4. Használj Vista-t, messze jobb képminőséget produkál.

    Maga a Global a Leadtek hagyományainak megfelelően kifejezetten jó képet produkál, megfelelő bemenő jel esetén messze jobbat, mint az átlag TV-k.
  • dara
    #1113
    Igen.
  • rambuu
    #1112
    Hali!
    Én pont tegnap vettem meg a kártyát, pont ezt Leadtek TV2000 XP Global és én 22"-esen nézem és hát nem tökéletes, se rossz hanem türhető.
    De a Teletext valamié nem megy, azt nem tudom miért, meg se a PiP, bár öszintén azt nem is tudom hogy kell kezelni...
    A másik meg még az érdekelne, hogy milyen Codec-et jó feltenni a gépre, hogy jobb legyen a kép minőség???
    Vagy van valamilyen progi amivel lehet szépíteni képet?
  • Sordoran
    #1111
    Hello! Szerintetek a Leadtek TV2000 XP Global jó lenne egy 19 colos monitorra? Bár úgyse rakom ki teljesbe, most egy vmi TV AV Capture van (ennyit ír róla a rendszer is XD) és ez tökéletes, de nem akarom átrakni az új gépbe majd, meg ennek elkopott a távirányítója, nincs benne teletext meg rádió se ami az újban lenne. Jó vétel?
  • rambuu
    #1110
    Hát ok jó lessz csak küldjed, me epp a megvásárlás előtt állok, és érdekelne már a minőség!
  • chapog
    #1109
    küldj címet privátba és küldök pár képet, ha az megfelel,
  • rambuu
    #1108
    Valami kis videót felvennél és feltöltenéd valahova, megnézni hogy milyen kb.
    Előre is thx.
  • chapog
    #1107
    Hello
    Nekem egy 226Bw-m van és egy WinFast Tv2000XP Expertem nekem tökéletesen megfelel a képe, vagyis engem nem zavar.
  • rambuu
    #1106
    Hali!
    Az lenne a kérdésem hogy pl. ez a TV kártya WinFast TV2000XP Global
    Ennél ha én 22"-es Monitoron nézem az nem ront a képen? Me itt már jobban szét húzza mint egy síma 17"-esen.?!

    Thx előre is a válaszokat!
  • joshua
    #1105
    Szevasztok! Most szereztem egy Pinnacle PCTV Stereo tunerkártyát. Szépen beraktam a gépembe, a Vista ki is írta h sikeresen telepítette magától, de a media center azt írja ki h nem találja. Másik programot használjak? ELőre is köszi a segítséget!
  • dara
    #1104
    Leadtek Winfast PVR2. Szóval a gyárit. És nagyon meg vagyok vele elégedve, bár tagadhatatlanul vannak vele kisebb problémák.
  • tyler82
    #1103
    ÉS milyen softvaret használsz?
  • tyler82
    #1102
    Te én megőrülök ettől a Chris TVtől Feltörtem de egy idő után nem fogadja el a törést (v.4.70) Aztán felraktam valami non-commercialos free-t 5.10 de abbol meg kivették a kezelőpanelt...le van butítva... ráadásul ha elindítom elmegy a hang a gépen. hallgatom a zenét és nyekk. Elkussol. 4.9 est se tudtam felrakni törés miatt...
  • dara
    #1101
    Én spec belső tunert használok (Leadtek PVR3000 Deluxe és TV2000XP Expert).

    Egyébként a Leadtek PVR2 is messze jobb képet produkált a nálam járt pájneköl USB-s tunerrel, mint a gyárija. Csak ugye hang nem volt.
  • tyler82
    #1100
    Igen énis észrevettem. De akkor mit csináljak?
    Te mit használsz?
    Jó lenne, mert van néhány műsor főleg National Geographicon amit fel akarok venni.
  • dara
    #1099
    Passz. Én nagyon rövid idő után feladtam, hogy megoldjam. Főleg, hogy nem az első USB-s tuner volt, amivel így jártam (hulladék saját sw, külsőben meg nincs hang).
  • tyler82
    #1098
    Hát igazad lett. Hangot nem bírok kipréselni ChrisTVből.
    Esetleg nincs valami hasnos tanácsod hogyan lehtne??
  • tyler82
    #1097
    Egyébként rosszl mondtam, nem nero showtime az, hanem egy másik integrált része a teljes nero csomagnak. Valami Nero HomeTV vagy mi de nem sokat vesztettél vele ha nem próbáltad eddig...
  • tyler82
    #1096
    Sikerült felrakni egy aránylag normálisat
    ami nem trialos. ChrisTV 4.7
    A program amgyarul is tud eléggé korrektnek tűnik. Bár nemhogy hangot még képet is eléggé nehezen ciholok ki belőle....
  • dara
    #1095
    Az asszem nem is jó ilyesmire. De lehet tévedek.

    Egyébként K!TV, ChrisTV. Esetleg VirtualVCR, ha van kedved szarakodni sokat, akkor dScaler.

    Gyaníthatóan a hang kicsiholásával lesz a legtöbb problámád.
  • tyler82
    #1094
    Tudsz ajánlani valamit?
    De ne nero showtime-ot.
  • dara
    #1093
    Maga a gyári "sw" is egy nagy rakás trágya. Esetleg megpróbálhatod másik hasonló célú sw-rel, akkor viszont nem biztos, hogy lesz hangod.
  • tyler82
    #1092


    Valamit lehet csinálni hogy jobb legyen a kép? Nagyon kásás szinte az összes adó. :(
  • dara
    #1091
    A pájneköl USB-s tunerek már csak ilyenek.

    Megoldásnak meg a belső tunert tudom ajánlani. Azokal nem szokott képminőségi probléma lenni, legalábbis a Leadtek-ekkel nincs.