26171
  • CAD
    #1380
    Dia: http://diablo.fantasy.hu
  • méphisto
    #1375
    15-31 bastard sword!!
    :-))
  • zsozso
    #1374
    Melyik a legjobb fegyver?
    Ha kétkezes akkor gerbarb-é 179-291
    Ha egykezes akkor egy battle hammer 68-141.
    Van még 1 67-131 ig sebzőm ezekkel elég szépeket lehet csapkodni...
  • méphisto
    #1372
    ja és lenne még egy kérdésem: mitől van az hogy állandóan eltünik a térképem. majdnem mindig amikor belépek ujra fel kell deritenem az egész pályát
  • méphisto
    #1371
    Hello mindenki!
    elöször írok és lenne 1 kérdésem.
    1. nekem van egy 30-as barbárom, most öltem meg diablo-t normalban. A baj az, hogy nm 1-es akt-ban csak lassan jön az xp, nem tudok jó cuccokat venni, nem tudok jó cuccokat szerezni. Mit csináljak?
    ja és érdekelne hogy szerintetek melyik a legjobb barbár skill?

  • nyunyu
    #1369
    Ez nagy szivas...
  • nyunyu
    #1362
    Nem tudom, hol olvastam, hogy Nekronak az IM elvileg a mana, meg life stolen per hites cuccokkal ad vissza eletet/manat, es ez akkor is igy van, ha a revivedet, meg a golemet utik.

    Ezzel kapcsolatban kerdezem: miert NEM kapok akkor manat, ha van 9%-om?
    Lehet, hogy az 1.02-es patch az oka? Abban meg nem volt?
    Nincs kedvem a gyengitett 1.03-ast, vagy a tovabb gyengitett 1.04-et felrakni :-(

    Multishot: akkor itt csesztem el az amazonomat, hogy en strafe-re raktam sokat... Pedig jonak tunt...
  • diegho™
    #1358
    ugyanez igaz a többi karakterre is!
  • zsozso
    #1357
    Zozokiller jól beszél, a BARBI-nál nincs jobb karakter!(Ha nem hiszitek nézzétek + a laddert a battle.net-en! Van 1necro +1 sorsceres a többi barbár...)
    Én nem vitatkozom mert értelmetlen és az tudja csak mit tud a barbár aki használja!
  • diegho™
    #1351
    Én hellen 19 revive el 10 másodperc alatt levágtam Diablot, hiába varázsolt, ha 10-es volt a summon resist. Az addig OK. , hogy a Nekró lassú, de egyszemélyesben az a legerősebb, a sorci meg csak magas szintű orbbal tud gyakni rendesen. Az amazonnál te melyik skilleket nyomattad, mert most van egy gyengus 20. szintűm, de kellene azt is nyomatni. Ja és a nekrómmal soha nem fogy el a mana 40. szint felett, 200-as energie-vel már egész jól regenerál a csávó.
  • diegho™
    #1348
    Csak a nekró 50. szinten 20 újraélesztett emberkével nehogy má ne legyen ütős! Nem az Irom maiden adja ott a tápot, hanem a revive. A bone spirit jól sebez. A hullarobantás meg a legerősebb varázslat. A gólemek szarok.
  • diegho™
    #1346
    Szerintem a nekró nyer összesítésben. Diablo és a kemény ellenek ellen a Barbár a legjobb. A sorci főleg tömeg ellen király.
  • diegho™
    #1342
    Ja köszi a segítséget, majd kinyírom a köcsög diablot, aztán jöhet a hell fokozat, csak kellene már valami fegyvernek látszó tárgy, mert ami nálam van azt még normalon csináltam a kovácsnál és 20.szint óta azzal nyomom(war sword)!
  • diegho™
    #1341
    Szerintem is a Nekró a király, a Barbár valahogy nem jön be a Sorci is elég jó, a Paladinomnak meg tök kicsi értékei vannak pl. Attack:683 Defense:684 Damage:41-114 hp:450 körül mana 83
    most 36. szintű és mégis elég jól elvan a chaos sanctuary-ben nightmare fokozaton, igaz az obi...(van kenubi) knight-ok elég jól szivatnak, de aki megüt az meghal, a resistek mind 60 fölött, úgyhogy jöhetnek! Azt már én is észrevettem, hogy az amzonnál nem jön be a pl 50% dupla sebzés és az elugrás sem, szóval nem valami jó.
  • nyunyu
    #1340
    En azert nem mondanam, hogy az amazon a kiraly.
    Nagy szopas, hogy az ijakra rosszul szamolja a merciless, meg hasonlo modifiereket...
    Landzsaval meg nem fogok nyomulni...

    Mindenesetre szoptam mar parat a tehenes palyan amazonnal... Nekroval MEG nem sikerult ott meghalnom, amazonnal? Korbealltak, aztan szivas...
    Se Iron Maiden, se Revive... Csak 1 szal segito...
    Ehh...
  • nyunyu
    #1339
    De, mivel az Izual kinyirasa, meg a Soulstone megsemmisitese NEM kell az ACT 4 sikeres teljesitesehez. Csupan opcionalis.
    Csak erosen javasolt, mivel ad egy par ekkovet :-)
  • diegho™
    #1338
    Na ugye mégis mi vagyunk az okosak! Én is csak partyban játszok, mert úgy a legjobb. A hétvégén találkoztam haverral, azt mondta, hogy:
    "eddig azt hittem, hogy a nekró a legerősebb karakter, de az amazon mindent otthagy!" - hát nem tudom, lehet, hogy igaza van, de majd közelebbről megvizsgálom azt a karakter!
    Ja sikerült kinyirnom azt a faszt az utolsó epizódban, akinél a hellforge hammer van, de most jött egy hatalmas probléma! Történt ugye, hogy nem tudtam kinyirni, de a lélekkövet felraktam a forge-ra és kiléptem. A kő faszán eltűnt és mephisto újboli kinyirásával sem kapom meg! Na most mit csináljak? Szoptam egy nagyot, vagy ha kinyirom diablot, akkor átmehetek hellre vagy nem? HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Yeti
    #1337
    Na, igen, ezért mondtam, hogy én csak partyban játszok múltit.
  • diegho™
    #1333
    Lehet, hogy igazad van, de mi partyban nyomtuk 18. szintig, de mindig ugyanakkor léptünk szintet, annak ellenére, hogy közel nem annyi ellent gyaktunk le! Én legyengítettem őket staticcal ő meg faggyal leszedte lőket!
  • diegho™
    #1330
    én azt vettem észre, hogy ugyananyit kap aki kinyirja, mint aki csak asztitál. egyszerre kezdtük haverral 2 sorcival és egyszerre lépünk szintet. szóval ez van.
  • CAD
    #1329
    Ja persze azert nem midegy hogy hol vagy ... ha pl.: act1 be vagy mikozbe kinyirjak diablot akkor persze nemkapsz semmit :).
  • CAD
    #1328
    MZ/X aki kinyirja egyertelmuen tobbet kap, de nem olyan mertekben ahogy te azt itt leirtad ...
  • Yeti
    #1327
    mzperiksz: én nem tudom, hogy ez hogy van, de ezért játszok mindíg barátokkal, és partyban, mert úgy tuti, hogy nem csak a kivégző kap tp-t, hanem mindenki a partyban.
  • MZ/X
    #1326
    Tanya:
    lehet hogy "ez igy iszonyú nagy marhaság", de ez a valosag. Elkepzelheto hogy 1 db pontot kapsz akkor is, ha csak nezelodsz a kornyeken, de hogy attol meg se fog mozdulni az exp bar-od, az biztos. Ha esetleg szoktal is jatszani a jatekkal, nem csak ide irogatod a velemenyed, akkor figyeld majd meg hogy mennyi XP-t kapsz akkor ha te vegzed ki Diablot, es mennyit, ha csak utogeted.
  • CAD
    #1325
    Örülök, hogy itt van közöttünk egy Diablo2 fenomén aki mindent tökéletesen tud ... (egybknt valóban nem csak a "kivégző kap expet" és ha érdekel titeket, hogy egyes szörnyeknek mekkora experiencük van különböző szinten akkor: http://diablo.fantasy.hu (cikkeknél).
  • MZ/X
    #1322
    Diegho: termeszetesen lehet massal is probalkozni, esetleg eredmes lehet meg a Fire Wall + Static kombot kiprobalni. Azert irtam le a tapasztalataimat, hogy ha 'tokeletes' varazslot akarsz csinalni, ne kesobb jojjel ra hogy elrontottal valamit. En is sokszor kezdtem mar ujra, mert nem olyan lett a karakterem mint amilyennek szerettem volna.
  • zsozso
    #1321
    A Defence csak akkor 5300 ha fent van az ancient shield!
    (Ha a két battle hammerrel nyomom akkor csak 4600!!)
  • zsozso
    #1320
    HALI!
    Én egy 70-ik szintű barbi vagyok!
    Lenne egy aprócska kérdésem:
    MI A FÉSZKES***** TUDNAK AZOK A *****
    Oblivision mage-ek meg****** azzal a *****
    iron maiden-nel??
    Defence 5300(ornate plate+ancient shield+grand crown)
    Leap 1900(Két battle hammerrel)
    Whirlwhind 1450
    Iron skin maxon
    natural resist 14 levelen
    Hell-en a resistek mind maxon vannak kivéve poison az 67%
    Senki nem tud megüntni Diablo 5 Whirlwhind, de azok a ****** oblivision mage-ek egy iron maidennel leveszik életem 80-90%-át!!!
    Ennyire el van cseszve??
    (Egyedül a leap segít semmi más)
    EZ IGY ELÉGGÉ SUXX
    (Meghaltam Diablo elött és most oda kb 4 milla, ez így xa*)
  • diegho™
    #1319
    MZ/x
    ezekkel egyetértek, de ha így fejlesztenék, akkor könnyű dolgom lenne, de én útálom ha valami könyű, ezért töröltem le a nekrót!
  • diegho™
    #1318
    van diablo2 magyarosítás topic is valahol lejebb!
  • MZ/X
    #1316
    Diegho:
    normal szinten barmivel lehet irtani, ott tokmindegy hogy milyen varazslattal nyomulsz. Ahol mar nem lenyegtelen, az a Nightmare, de foleg a Hell fokozat. Ott mar nem er semmit az 1-es Thunderstorm, mert minden szorny gyorsabban regeneralodik, mint ahogy a Thunder sebez. A Thunderstorm csak egy kiegeszito varazslat, onmagaban nem eleg a sebzese. Sokkal jobban jarsz, ha az erre szant pontokat a fontosabb tamado vagy vedo varazslataidra koltod el.

    Sot, ha multiban jatszol, ott ez csak hatvanyozodik. Hellen, egy 8 playeres jatekban siman 5000 felett van az ellenfelek elete, gyorsan regeneralodnak, de a legnagyobb veszely, hogy valaki mas viszi be az altalad legyengitett ellenfelnek a vegso utest, ezzel ellopva eloled az erte jaro teljes pontszamot (XP). Sok barbar csinalja azt hogy megvarja amig Static-kal felezed, 3/4-eled a szornyek eleterejet, majd egy WW-vel kivegzi oket. Ez ellen jo taktika, ha 3 Static utan mindig elengedsz 3 Orbot is, vagy tuzmagus eseten a Static elott lepakolod a Hydrakat, nem pedig harc kozben.

    Az Inferno jol mutat, sebzese se rossz, de nagy hatranya, hogy kozben mozdulatlanul kell allnod, es szinte biztos hogy korbevesznek, es megolnek kozben. Raadasul nem hat teruletre, ami szinten nagy hatrany.

    A Blaze legnagyobb hatranya, hogy allo, teged nem igazan koveto ellenfelek ellen hasznalhatatlan. Ilyenek pl. az Oblivion Knightok a Chaos Sanctuary-ban. Mivel nincs korlatlan szamu elkoltheto pontod, erre is az vonatkozik mint az Infernora, Thunderstormra: felesleges ezekre pontot rakni.

    A leghasznalhatobb varazslatok: Static, Orb, Hydra. Masra nem erdemes pazarolni a pontokat, ha sikeres akarsz lenni Hell-en akar 7 masik jatekos mellett is.

    ice sorc: lvl 81, 52, 48,
    fire sorc: lvl 38.
    (Closed Battle.net)
  • Protozerg
    #1315
    Bocs, hogy itt is kérdezek, de a Daikatana rovatot nem nézi senki sem. Megvannak az AEGIS-t alkotó rúnák, de a nagy kapu mindig bezáródik. Mit hagytam ki?
  • diegho™
    #1314
    Én a thunderra csak 1-e raktam, az is elég pl. egy kovács megöléséhez, csak futkorászol körülötte, aztán egyszer csak megdöglik. A blizzard is megér 1 skill pontot, de többet nem. pl diablora ráküldtem 6-7 et és lőtte glacial spike-al aztán 15-20 másodperc alatt megharmadoltam a hp-ját. Most van egy sorcim ami 18-as szintű és csak fire és lightning skilleket fog tanúlni, most 13-as a warmth ja és chain lightning-al elég jól kaszál. A tűzből még elég jól használható az inferno is és a blaze is. Amikor sokan vannak elnyomsz egy blazet köbefutsz, aztán mindenki sebződik, mint állat! Az inferno multiban király, amikor a harcof karakter üti a köcsög ellent, te meg rányomsz egy infernot aztán sebződik, mint állat!
  • MZ/X
    #1313
    Jegnel is ugyanez a helyzet, csak ott a Hydra helyett az Orb kell max-on, cold mastery meg 13-14.

    Thunderstorm-ra ne rakj, en is raktam 9-et ra, de inkabb a staticot kellett volna max-ra vinnem. Frozen armorra is raktam 1 pontot, azt is kar volt. Nem eleg jo a Thunderstorm ahhoz, hogy megerje hasznalni, inkabb oszd szet a felesleges pontjaidat a meg nem max-on levo fontosabb skilljeid kozott!
  • MZ/X
    #1312
    Nem rossz a tuz se. Igaz, a Hydran kivul mast nem is erdemes onnan hasznalni. 30-as szintig eleg nagy szenvedes eljutni, de onnantol mar sokkal konnyebb. Elonye a hydranak, hogy leraksz egy parat, aztan el is futhatsz, es ugy sebzed az ellenfelet, hogy eselye sincs eltalalni teged. Ezenkivul segitheted a hydrat static-kal is. Amig nincs hydrad, addig rakd a pontokat staticra, meg warmthra, minden, a hydrahoz szukseges skillre csak 1-et rakj! Hasznalj sok fast(est) cast targyat, akkor a fireball-lal + static-kal elleszel a hydraig.

    Hasznos skillek (es ameddig erdemes pontot rakni ra):
    Warmth (max)
    Hydra (max)
    Fire mastery (10-13)
    Mana shield (10)
    Teleport (1)
    Static (max)
    Frost nova (1)

    Nem erdemes mindenfele kevesbe hasznalt skillekre elpazarolni a pontokat, mert kesobb megbanod. Inkabb keves, de erosebb skill, mint sok gyenge. A harc heveben ugyse jut idod kettonel tobbet valtogatni, tehat felesleges is tobbet fejleszteni, eleg a leghasznosabbakat.
  • diegho™
    #1311
    ate!
    én az átkokat abszolút nem használtam. a gólemekre ne rakj, mert szarok, 30. szintig bone spear-rel nyomultam, utána bone spirit meg revive. Nagyon hasznos a summon resist, a legtápabb meg a corpse explosion, amivel hell fokozaton nagyon lehet írtani a népet!(a végén 10 percenként léptem a szinteket 50-ig! - aztán letöröltem a karaktert.
    Paladinnal most nem is nyomulok tovább, inkább majd multiban. Sorcival is kellene fejlődni, mert csak 28-as. A lightning spellek tényleg nem a legjobbak, de a chain lightning nagyon jókat tud írtani már 2. szinten is a thunder storm nagyon jó kiegészítő varázslat, az energie shield az alap, a 20-as warmth is kell, a fagyasztásból a védővarázslatok és a glacial spike nagyon tetszik, a blizzard nagyon tuti, a frozen orbot még nem tudom megtanulni, de gondolom az a legjobb. A fire spellek elég gyengék, a tűzfal sok mana, a meteor lassú, a hydra csak magas szinten sebez normálisat!
    Remélem a kiegészítőben azért valamelyik karakter kiegyensúlyozottab lesz, mint az alapban!
  • nyunyu
    #1302
    http://www.diabloii.net/strategy/wraithfighter/index.shtml

    itt van vmi leiras kezdo nekroknak. Hasznosnak tunik, bar mar 43-as vagyok :-)
  • diegho™
    #1301
    A nekróval nyugodtan nyomulj normal utolsó részében! Öldd meg párszor diablot és szintet is léptél, utánna csak a revive-re és a bone spiritre rakj! Nekem az 50-es nekrómnak 67-es vértje volt és nem volt vele semmi gond! Mit jelent nálad az, hogy jól vannak elosztva a skilljei? - vagyis eddig mikre raktál?
    A sorcival nem érdemes botot csináltatni, inkább kesztyűt, övet, csizmát, vagy páncélt! Sisaknak meg 2 perfeckt koponyás great helm aztán minden oké!
    Ja! Most éppen paladinnal nyomulok, de nem tudom leütni nightmare-on az utolsó pályán az a faszt - most nem jut eszembe a neve - aki a hellforge hammert őrzi. Az addig oké, hogy 7-es thorns-al rámüt aztán negyedelődik a hp-je, nekem meg 90%-a elfogy, de teleportál a köcsög! Egyszer már majdnem lekúrtam, de maradt neki egy hajszál és elteleportált! Ja 34. szintű vagyok, és szerintem a paladin egyedül nagyon gyík!
  • nyunyu
    #1300
    Arin: ha felrakod a playdisc-rol az asszem mpq kiterjesztesu fajlokat, amiket a full install nem rak fel, akkor +200 mega, de nem ker semmi cd-t, ugyanis a karakterek adatait (mi micsoda, stb...) a cdrol olvassa, meg a hatterzenet, ha jol emlekszem. (d2char.mpq, meg d2mus? )

    Nekem igy megy fel eve, azota kb. 10 windows reinstall volt, meg mas gepen futtattam az egyszer felrakott D2-ot, es csak akkor ker cdt, ha animot akar jatszani, mert eppen epizodot valtok... Azt meg lehet skippelni...
  • CAD
    #1293
    Yeti_ nem ... ha magasabb szinten vagy ugye akkor tudod a legfelsobb jeges varazs latot --- hasznald. Paladin duelre szar ide a charge vagy oda ... .)