26171
  • sirdond
    #26131
    bnet

    amúgy link
    a közösség nagyon jó, csak mivel usa szerver ezért elég nagy a latency.
    egyébként pont holnap lesz ladder reset náluk.
    Utoljára szerkesztette: sirdond, 2016.06.16. 20:26:11
  • Ic3 m4n
    #26130
    Tudtok valami jó szerót?
  • AdamBast
    #26129
    Akit érdekel: kijött az 1.14-es patch ami semmi újdonságot nem hoz, két hónap alatt végigmentek 1.14a-tól 1.14d-ig, kijavítgatták az új patch által behozott bugokat, a dropok állítólag rosszabbak, nem tudom mi értelme volt
  • Krusade
    #26128
    Hali.
    Aki még a mai nap szokott nosztalgiázni annak ajánlok egy elég jó kis módot.
    neve: Median XL Ultimative (XVI verzió)
    weboldal (forum) : forum.median-xl.com
    Trailer (bemutató) : www.youtube.com/watch?v=_qtQcV3N9Bo

    engem nagyon megfogott, kicsit összetettebb mint a sima vagy a többi mód, nehezebb is, és a legjobb benne vannak szerverek is, ami aktívak is.:)
  • Sippie
    #26127
    Meghaltak a szerverek vagy mi a fene? Nem tudom felcsatlakozni, mert töltene patch-et, de azt írja hogy disconnecteltem a battle.net-ről csatlakozzak újra...
  • slycoop
    #26126
    én a damage reduced by % ra gondoltam, nem kevertem össze, régről még rémlett hogy 75% pvm ben, és 50% pvp ben, de így már oké.
  • sirdond
    #26125
    jól összekeverted a dolgokat :)

    először is vannak az elemental resistek: fire,lightning,cold,poison ezeknek az értéke 75% (itemekkel 95%) lehet, ezek megjelennek a karakter adatlapon is. értelemszerűen az adott elementállal szemben növeli az ellenálásod adott százalékkal. plusz van egy fizikai resist is (damage reduced by %), ami nem jelenik meg az adatlapodon, a max értéke 50% lehet és a fizikai sebzések értékét az adott százalékkal csökkenti.

    ezeken kívül van egy (magic) damage reduced by x érték is,ami összeadódhat és nincs felső határa. ez a tényleges összértékkel csökkenti a feléd irányuló fizikai sebzést. azaz, akár nullázhatja is azt. pl van egy mob 70 fizikai sebzéssel. 50% damred-nél (damage reduced by 50%) 35-öt fog levenni a hp-dból, de 50 PDR-nél (damage reduced by 50) csak 20at (70-50).

    Barbárból, paladinból és assassinból léteznek olyan buildek, amik erre építenek, jó magas PDR-t összeszedve gyakorlatilag sebezhetetlenek hellen is.
  • nearo
    #26124
    +50% a max. Ha jól rémlik, akkor a nightos és helles penaltyk nem vonatkoznak rá. Egyébként egészen 150%-ig lehet értelme halmozni. Ha van 150% DR-ed, és bekapsz egy amplifyt, még úgy is marad 50%, azaz maxon maradsz. De ahhoz már nagyon high end cuccok kellenek.
  • slycoop
    #26123
    Üdv.
    Valaki megtudná mondani hogy mennyi a max damage reduced? két dolgot olvastam, az egyik 50% a másik 75% ot ír.
  • plu604
    #26122
    Hehe, tök egyszerű.
    1.: Ezen az oldalon katt a "buy it now" gombra
    2.: Kifizet
    3.: Letölt
    4.: Telepít
    5.: Elindít
    6.: Főmenüben "multiplayer"
    7.: battle.net
    8.: Karaktert kreál, belép, játszik
  • Davidof20
    #26121
    Tudnál kicsit segíteni benne? Battle-ra hogy kell csatlakozni meg ilyesmi. Esetleg valami jó link.

    Köszönöm előre is.
  • sirdond
    #26120
    battle.net
  • Davidof20
    #26119
    Sziasztok. Tudnátok segíteni abban, hogy van e még működő diablo2-s szerver? Kyra, Kani már nem működik.
  • sirdond
    #26118
    2 éve nem voltam bnet-en már,mivel inkább privát szereveren játsztottam, úgyhogy nem tudom. Esetleg jó viszonyítás,ha megnézed,hogy jsp-n mennyire pörögnek a "hirdetések". De azért arra készülj fel, hogy botok ezerrel, meg rengeteg dupe, hc-n nem lehet publicban játszani, szóval "fantasztikus" élmény. :)
  • tigeroo
    #26117
    ma megyek a teszkóba megnézem van-e:D
    és mennyien szoktak még lenni az eu szervereken? gondolom már nem pezseg úgy a dolog mióta kijött a diablo 3
  • sirdond
    #26116
    nekem úgy rémlik 2008ban még nem lehetett bnet acchoz hozzáadni d2-t, csak miután bejött a bnet2.0 (sc2-vel)

    de amúgy meg simán próbáld ki. ha nem tudod hozzáadni, úgy is írni fogja.
  • tigeroo
    #26115
    nekem az lenne a kérdésem hogy van egy diablo2 lod játékom, kulccsal mindennel együtt. 2008 körül eladtam a wow accom, és ugye nemtudom hogy akkor volt-e már bnet acc "párosítás" de valszeg hozzá volt bindelve a diablo2 cd kulcsom is. hozzá tudom adni a cd kulcsomat az új bnet accomhoz vagy buktam és vehetem meg újra a játékot? a diablo 2 accom login és pass megvan amit kreáltam hozzá, elvileg akkor be tudok lépni majd vele.

    (jelenleg nincs nálam hogy kipróbáljam, haverokkal szeretnénk bneten diablozni és én meg kideríteném hogy kell-e vennem új játékot)
  • Nandor1988
    #26114
    Szevasztok! Nagyon régen játszottam dio 2 vel. Azt kérdezném, hogy kinek lenne kedve netten tolni? Lanba, vagy esetleg bneten, bár nézelődtem és legtöbb ki van halva, ha esetleg vki tudna egyet ajánlani ami mükszik még? Vagy a rendes tört szeróval bnetre föltudok mennie e?
  • MadJani
    #26113
    Sziasztok !

    Reset-ről van infoja valakinek?
    Addig OK, hogy november, de esetleg valami pontosabb?
  • BarackHUN
    #26112
    Köszönöm szépen, kipróbálom! :)
  • phalanx
    #26111
    nem kell mod, csak single játékban beírod hogy /players 8
  • BarackHUN
    #26110
    Sziasztok, egy MOD-ot keresek (azt hiszem), amivel nagyon régen találkoztam egy haveromnál. A lényege annyi volt hogy sokszorozza a mobokat, így sokkal hamarabb tudsz fejlődni, viszont nem nagyon találok olyat ami csak ezen változtat, máson viszont nem annyira.
    Valaki valami ötlet?
  • plu604
    #26109
    Szia GLIPX, ez egy fórum, nem egy chat, nem ül előtte mindenki egész nap az F5-öt nyomogatva. Nincs mit amúgy, látod a google a barátod.
  • sirdond
    #26108
    szívesen
  • GLIPX
    #26107
    Nah. Szerintem megvan a "hiba" oka.
    http://us.battle.net/en/forum/topic/13271477704
    Köszönöm szépen a segitséget mindjájatoknak.:s Cheers.
  • GLIPX
    #26106
    Egyikőtöknek sincs fent a játék, vagy csak lusták vagytok megnézni? :P
    15 másodperc nem több!!
  • GLIPX
    #26105
    Connecting to the fastest server.Ennyit is ki és próbál csatlakozni de nem sikerül.
  • GLIPX
    #26104
    Csak én nem tudok fellépni Battle.net -re?
  • nearo
    #26103
    Diablo Clone
  • Sippie
    #26102
    ki az a DC?
  • nearo
    #26101
    Lol... hostoltam haveroknak szervert, hogy megnézzünk valamit. Pár percen belül spawnolt DC, megöltük, és lett egy potya annim :D 14stat/19res/10%
  • sirdond
    #26100
    ezekre én már sajnos nem tudok érdemi választ adni. több,mint 1 éve volt mikor utoljára d2-höz nyúltam és azóta elég sokat felejtettem, főleg az ilyen kisebb részleteket :D

    az,hogy mi számít legitnek singleben, igazából ugyanaz,mint neten is. a lényeg,hogy ne használj 3rd party programokat. de amúgy ja, mindenki saját megítélése szerint játszik.
  • nearo
    #26099
    Ja mondjuk vicces ez, hogy legit nem legit... singleben mi számít legitnek? Amit még eltűr a saját pofám :D
    Eleve mostanában hell mefit egy kifejezetten mf-re összerakott sorcival farmolom (összerakott = hero editor) és ami cuccok esnek, azokat elrakom, mondván hell mefit simán ölném a rendes karikkal is, csak lassabban, és kevesebb mf-el.
    Plusz plugy-zok, ami megengedi a ladder only rw-ket, itemeket és cube reciket, soj számláló pörög dc-hez, és pandemonium event is él... és akkor végtelen stashről meg végtelen számú stat és skill újraosztásról még nem is beszéltem :)
    Szóval akkor mi a legit nálam... torchom és annim azért nincs még egyik rendes karin se, mert még nem húztam fel editor nélkül olyan karit, ami tudná ölni dc-t és üt-t. Szóval nekem ez a legit item sigle-ben. Ami olyan szörnyből esik, amit a "rendes" karikkal is meg tudnék ölni.
  • nearo
    #26098
    Aha... én erre találtam rá, és az ötletem pár héttel később jött, amikor már nem emlékeztem a teljes equipre :D
    Viszont összerakva, kipróbálva pár dologban egyetértek vele, pár dologban nem. Nem értem pl miért craft gyűrűket használ, én maradnék továbbra is nature's-dwarf kombónál. Beltnek és glovenak viszont thundergod és hellmouth teljesen jó... többet érnek azok az absorbok, mint a 15 mdr. Cipőnek viszont ráadnék egy hotspurt (esetleg infernostride frw miatt), és akkor tűzre kb immun lesz.
    Kérdés ezek után, hogy mivel öl, és hogy marad életben? Nos... fegyvernek last wish. Kár, hogy egyik létező legdrágább rw, és ez az, ami single-ben legit módon az életbe nem lesz meg.
    Hogy miért ez? 60-70% cb (mindennek jó, smite pala, kick assa, conc barb, akármi) és life tap on hit a legfontosabb. PMH-t és ITD-t is szeressük, blind, might aura és mf meg hab a tortán. Ja és fade when struck, assán kívül mindenki szereti... (neki inkább BoS-t erőltetném).

    Így CS-ben beállva egy csapat megademon közé, ami hp-t nagy nehezen leütöttek ph-val, azt vissza is gyógyították az inferoval :D Gyanítom infectornál és ventarnál is hasonló lenne a helyzet.
    Szerintem soulok se lennének gázosak act5 wk-ben, ha igaz a diablowiki-s adat a 200-300-as lighningról, akkor 50 mdr, aztán 85% resist, végül 20 abs már gyógyításban végződik :D

    Amiktől félnék így, azok a magic dmg-s szörnyek... viperek, meg azok a csonti támasztó szöszök. Azokhoz nem elég az 50 mdr, és más nincs.
    Illetve coldra sincs absorbom (és ha jól rémlik baal wawe2 mindig coldos), de arra legalább van 75% resist... és potizni mindig lehet pár percnyi +10%-ért.
    Adott esetben poison is csúnya lehetne, de arra is ott van az antidote.
  • sirdond
    #26097
    ilyet én is csináltam már, assat és barbot is. ezt tudom ajánlani elolvasásra, ha még nem tetted volna.

    fun kari amúgy,csak sajnos a dmg output elég rendesen lecsökken.
  • sirdond
    #26096
    futás közben igen, 0 defed van.hc karakternél ezért is ajánlják sokan, hogy kapcsold ki az always run-t.

    viszont charge-nál nem, az csak a blockolás rovására megy
  • nearo
    #26095
    Na akkor még egy kérdés, most más témában (build):
    Abban azt hiszem megegyezhetünk, hogy act5 wk-ban lehet a legerősebb szörnyekkel találkozni, és azt nézegettem, hogy ott az átlag szörnyek sebzései úgy 100-150 között maximalizálódnak. Össze akarok rakni ugyanis egy olyan karit, amin sok dr és mdr van, amolyan félig-meddig sebezhetetlenre (assa vagy pally, bár cuccok alapján kb bármi megfelel). Most dr 80-100, mdr 60-80, és van négy üres socketem, ahova mehetne sol vagy mal, csak nem tudom melyiket lenne érdemesebb még magasabbra emelni.
    Ti mit raknátok socketbe, illetve változtatnátok e valamit a cuccokon?

    Cuccok:

    sapi és amu - magic, lényeg a life everlasting suffix, lehetőleg 20+ dr-el. Prefix mindegy, legjobb szerintem +2 class skilles lenne.
    Larzuk kis szerencsével 2 socketet rakhat sapiba, vagy artisans/jewelers prefix 3 socketér, de akkor nincs skill.

    fegyó és cipő - assának natalya, +15 mdr set bonus... más kasztnak esetleg safety boots, de azok nem túl erősek, kb bármi megfelel. Fegyónak ginthers riftet mondanám, de fegyverből sincs túl sok dr/mdr-es.

    armor - gladiators bane... 15-20 dr és mdr, na meg cbf, fhr és plr se rossz, érdemes Larzukolni.

    shield - gerkes sanctuary... szintén egyszerre dr és mdr, plusz resistek és block... lehet upolni is, és Larzuknak is oda lehet adni egy körre (és akkor megvan a 4 socket mal/sol-ra).

    öv - string of ears... life steal, mdr, és egy kevés %-os dr, assának fade-t kiegészítheti akár 50%-ig is, bár nem az a lényeg. Szintén upolható.

    gyűrűk - natures peace és dwarf... egyiken dr, másikon mdr, ezen kívül pmh, slain monster rip és fire absorb

    kesztyű - ugyanaz, mint a nem nati boots, lehet safety, de gyakorlatilag bármi jó

    charmok - (közel) perf resistes anni és torch lenne jó, mert resistekből eléggé csehül áll, ha nincs fade. Fhr sincs túl sok, 86%-ot illene elérni, így sc-ből meg gc-ből kéne összerakni még 56%-ot. Többi vita suffix-es, sc-re allresist prefix, gc-re valami skiller.

    Ami kesztyűre és cipőre (ha nem nati) jó lenne: resistek, life/mana steal, frw, ias, rare kesztyűre mehet skilltab amazonnak meg assának... +statok is jók.

    Így első nekifutásra ennyi. WK-ben biztos nem tudja elérni a sebezhetetlenséget, de egy jó life steal-el (esetleg life tap wand switch-be) szerintem simán életben maradna , és még a "piros gömbje" sem liftezne (értsd: max hp környékén tudná tartani magát). Vélemény?
  • nearo
    #26094
    Kérdés:
    Pallynak a charge leírásánál olvastam itt a következőt:
    "While charging, blocking is reduced to 1/3 (maximum 25%) but attackers still require a hit-check (so they do not always hit, as would be the case while running)."
    A block harmadolásáról futás közben eddig is tudtam, de a def teljesen "eltűnne"? Ez nekem új... megpróbáltam utánanézni pár helyen, de nem találtam sehol se utalást erre ezen kívül.
  • slycoop
    #26093
    Közben sikerült megoldani a fagyás gondot.
    1.08 ban 33as szintű vagyok, kezdtem egy ama-t, hogy működik ez a guided arrow és pierce bug? pierce-re tettem 1 skillt, meg guided arrow ra is, de nemnagyon akar többször átmenni egy nyilvessző a szörnyeken.
    gondoltam csinálok egy fury, és freezing arrow ama-t, ez hogy működik 1.08 ban, és milyen itemek kellenének neki?
  • slycoop
    #26092
    Win7 alatt nekem rengetegszer lefagy az egész játék. erre létezik valami megoldás?