312
Paintball
  • potyi99
    #312
    Eladó Triumph típúsú markerem palackal és tárral együtt!
    Keveset használt, újszerű állapotban!

    Irányár: 23000 Ft.

    Tel.: +3620/213-8571
    Email: [email protected]

    http://aprod.hu/hirdetes/paintball-marker-tar-palack-IDjuqM.html
  • majoros23
    #311
    Eladó Tippmann US Army Alpha black marker. 1szer használt. Kiválló állapotban, dobozával. +a képen látható tartozékok.
    48.000 Ft.

    Email:[email protected]
    Tel:06308224060

    http://indafoto.hu/majorosm/alap_album
  • juhaszp20
    #310
    Hibás Proto SLG 08 Új állapotban 1Ft-ról a vaterán:

    http://sport.vatera.hu/sportfegyver/paintball/proto_slg_08_paintball_marker_fegyver_hibas_1548696797.html?adult=1
  • reiszdavid
    #309
    SSajnos nem tudok többet ennek a sportnak hódolni, ezért megválnék a használt, ámde szép és jó minőségi cuccaimtól:(

    -eclipse ego 7 - igen jó kis fegyó, könnyen karbantartható, kevés hibalehetőség(nálam hibátlanul működödtt) dye drop,cp on/off csatos tárnyak,lcd kijelző...stb. extra:D ÁR: 63e Ft
    -Dye Rotor tár leopárd mintás teljesen hibátlan 5-7 szer használt majdnem hogy új. ÁR: 26e Ft
    -Luxfer 1.1 es Kompozit Palack, myth(5000PSI)regulátorral elv. nyomáspróbával. ÁR: 22e Ft
    -Proto felső test protektor szép, nics kinyújva,méretben M-XL-ig javasolt. ÁR: 4e Ft
    -Dye könyök proti használt, pici szakadás van rajta, de nem befolyásolja a használatát. Mérete (L-XL).ÁR: 4e FT
    -Dye térd proti szép állapotban, kényelmes, nagy védelem,puha anyag. ÁR: 5e Ft
    -Tomahaawk fegyver táska szép állapotban, nem szakadt, nem festékes, alig használt. Fegyó, palack, cső, tár, térd-könyök proti belefér. ÁR: 5e Ft
    -Smart parts kesztyű piros 2 újnál levágva!( a mutató újj és a középső újjnál van levágva ) használt, jó állapotban lévő. Méret: (M-L) ÁR: 3e Ft
    -NXE tabitartó =tabikkal)4 tubes front playereknek 3 verenyt használtam (fekete) dupla tépőzár, szép állapotban lévő. ÁR: 6e Ft
    -Proto 08 ruha mez és nadrág 1 versenyen volt rajtam, kék, szinte új! Méret: XL ÁR: 15e FT
    -Dye palackvédő sárga-fekete, jó állapotban. ÁR: 2e FT
    -Empire event 1 sárga használt, 3 cleer lencsével (reballnál használtam),sárga (verenyre)egy két karc van rajta (nem vészes), zsír új smoke lencse, sárga thermo lencse! a maszkon a gumi nem szakadt! ÁR: 10e Ft
    Egybe 160e Ft ra jönne ki de!
    Komoly érdeklődő esetén ha egyben vinné: 140e Ft-ért viheti!

    Képet kérésre tudok küldeni!

    Érdeklődni:
    [email protected]
    06209564110
  • Raptor660r
    #308
    Elado Tippmann A5 reaktiv 65,000ft + extrak
    ELado Smart parts Ion (palack es halo reloader tarral) 55,000ft

    Egyeb:
    Eredeti Amerikai Katonai gyakorlo ruha, BDU,DBU, DIgital Sivatagi Marines ruha, also felso, 8000ft per szett.
    Tippmann a5 m16 cso, 8000ft
    co2 palack 4000ft
    Erdeklodes: [email protected] tel: 0620 466 8106
  • csakicsaba
    #307
    ELADÓ komplett felszerelésem:
    - Tippmann 98 marker,
    - tuning cső,
    - csőzsák,
    - ejtőtár,
    - 20 OZ CO palack palackvédővel,
    - párásodásmentes maszk,
    - nyakvédő,
    - 2 db tube,
    - RED DOT,
    - szerelő csomag,
    - ajándék golyókkal!
    - + ÁLCARUHA ÉS SAPKA

    Kezdőknek, és haladóknak jó választás. Mindent adok hozzá, csak játszani kell vele.

    Kihasználatlanság miatt eladó, csak néhányszor használtam, kb. 1 doboz (2000 db golyót

    lőttem el vele).
    Ár: 65.000Ft

    Érd: 70/33-22-682

  • Kly
    #306
    Üdv

    Nem tudom, hogy olvassa-e még valaki a topikot, de azért szerencsét próbálok és felteszem a kérdésem: Fejér megyében (lehetőleg Székesfehérvár közelében) nem tudtok egy relatíve jól felszerelt, nem túl drága paintball-pályát?
  • laca83
    #305
    Eladó egy Dye DM11-es sup'airball marker palackkal együtt. a marker alig használt, versenyen volt csak használva. i.ár: 185.000Ft
  • Knabb
    #304
    Futkosást ne is említsd :D imádom, hogyha egy egész napi paintballozás után már enni sincs erőnk :D
  • SG rock
    #303
    rég nem paintballoztam, én airsoftozom, de kitöltöttem. leírtam, hogy mi lenne nagyon jó, bár az árak eléggé merészek !
  • Eduardos
    #302
    Sziasztok!
    Szeretnék megkérni mindenkit, aki szereti a paintball-t, töltse ki ezt az öt kérdést.

    http://ripet.hu/feedback.php?kid=pr67j2q16riyd5rz

    Köszönöm:)
  • Gabo
    #301
    Én sose rajongtam a futásért. Viszont paintball közben az ember menthetetlenül lohol, ugrál, kúszik fedezékről-fedezékre, ha nem akar találatot kapni. (Persze ez függ attól is, hogy milyen stílusú játékról van szó.) Tény, hogy rólam is szakadt a víz, és menet közben betermeltem legalább másfél üveg ásványvizet, de ez nagyon bringázás közben sincs másként, csak ott egy kicsit jobb a ruha szellőzése. Gondolom lányként még rád akasztottak egy védőmellény is, ami még jobban gátolta a szellőzést. Ha védeni akarod az érzékenyebb részeidet, ez ellen sokat tenni nem tudsz. Kelleni fog a vastag ruha és esetenként a védőmellény is. (Vannak kimondottan paintballra szánt protektorok, de ezek nem éppen a legolcsóbb kiegészítők.) Amin ebből a szempontból változatni lehet, hogy esetleg kicsit hűvösebb napokon kell játszani.
    Az is tény, hogy a kezdőknek szánt kölcsönzős maszkok többségének nem éppen erőssége a szellőzés, a lencsék párásódásáról nem is beszélve. A megoldás erre egy saját maszk, ami a játék iránti elkötelezettség nélkül szintén csak pénzkidobás.
    Ha tetszik, ha nem a paitballhoz hozzá tartozik, hogy találatot kapsz. Az adrenalin átsegít a fájdalmon, a foltok pedig idővel eltűnnek. Ha valaki ezt nem tudja vagy nem akarja vállalni, akkor ezt a sportot nem neki találták ki. A kolléganőm nem éppen egy amazon típus. Az első alkalommal neki voltak a legnagyobb kék-zöld foltjai, a második alkalommal fejbelőtték és eltört az egyik ujja egy találttól, mégis ő az egyik leglelkesebb szervező a játékok mögött. Van akinek bejön ez a játék, van akinek nem.
    A játékosok kulturáltsága sem mellékes. Alap dolog, hogy két lépésről nem lövök rá a másikra. Helyette ráüvöltők, hogy adja meg magát. Nincs annál megalázóbb, mint amikor valaki tiszta ruhában kénytelen kisétálni a játék közepén. ;o)

    Egyébként szerintem az airsofttal sem leszel jobb viszonyban. Az arcodat ott is védened kell és a vastag öltözék sem árt. Ráadásul a paintball kötetlenebb játékstílusaival szemben az airsoft erősen a katonai szimuláció felé húz. Én pedig nem akarok katonáskodni. (Abból elég volt 1 év is kötelező jelleggel.)
    Még képletesebben számomra: Paintball = Unreal Tournament, Airsoft = ARMA azaz két teljesen más játék. Az UT-t jobban szeretem. ;o)
    (Azt meg csak csendben jegyzem meg, hogy számomra kiábrándító az a prüttyögés, amit az arisoft fegyverek többsége produkál. A paintball markeremnek legalább van hangja és látom ha eltaláltam a másikat. :oP )
  • Knabb
    #300
    Pedig a paintball az ilyen :D. Én már voltam párszor, nagyon bejön, csakhát mostanában nemigen jut rá :\
    Amúgy addig örülhetsz, ha csak 3 tüzes golyót kaptál :D engem multkor rommá lőttek :DD
    Az airsoft is hasonló, csak ott kicsit nehezebb észlelni a találatot, mert nem üt akkorát ruházaton keresztül(bár attól függ hol találnak el, mert azis fájhat keményen). Meg kicsit realisztikusabb az élmény fegyverek tekintetében.
  • csakicsaba
    #299
    ELADÓ komplett felszerelésem:
    - Tippmann 98 marker,
    - tuning cső,
    - ejtőtár,
    - 20 OZ CO palack palackvédővel,
    - párásodásmentes maszk,
    - nyakvédő,
    - 2 db tube,
    - RED DOT,
    - szerelő csomag,
    - ajándék golyókkal!

    Kezdőknek, és haladóknak jó választás. Mindent adok hozzá, csak játszani kell vele. Kihasználatlanság miatt eladó, csak néhányszor használtam, kb. 1 doboz (2000 db golyót lőttem el vele).

    Ár: 55.000Ft

    Érd: 70/33-22-682
  • evereal
    #298
    Próbáltam már egyszer a paintballt, nem jött be.
    Pedig viszonylag nagy társasággal voltunk, jó volt a hangulat is, de valahogyan nem élveztem. Lett rajtam három akkora folt, mintha egy tüzes golyóval megégettek volna... Meleg is volt, s a ruha alatt úgy éreztem, hogy megfulladok. Én csináltam valamit rosszul? Csak, mert annyira ki akartam már próbálni, imádok mindenféle sportot, meg ahhoz hasonló dolgokat, és nem lett jó élmény.
    Mit kellett volna másként csinálni? Mert gondolom, a ruha mindenhol ugyanolyan, azon nem nagyon lehet változtatni.
    És úgy tudom, hogy a töltet is ugyanaz, illetve van még az az airsoft, vagy micsoda, ahol kisebbek a golyók. Lehet, hogy azt kellene kipróbálnom. :-D
  • hitman55
    #297
    Hello.

    Hétvégén volt egy kis harc Kazincbarcikán.
    Video megtalálható itt: http://www.youtube.com/watch?v=Vg15AXA-1do
  • hungary27
    #296
    1:43 nál xD
  • hevittothistvan
    #295
    Sziasztok!
    Eladó Triád markel 4 palackkal,maszkkal,lőszeradagolóval 38000ft-ért.Üdv mindenkinek:István 06 20 99 80 834. [email protected]
  • Gabo
    #294
    A kérdés az, hogy mit értesz középkategória alatt.
    Azok az elektronikus markerek, amikkel már egy-egy versenyen is lehet próbálkozni használtan 30-50k környékén vannak. Ezekhez már illik venni egy jobb motoros tárat, ami 10-20k. Versenyre a CO2 már felejtős, helyette sűrített levegő kell. Az alu palackok dög nehezek, szóval egy kompozit palack beszerzése javasolt ezek pedig 30k fölött kezdődnek. A gyári cső helyett elég hamar szükségét fogd érezni egy jobb, minimum 14"-es csőnek. Az ár változó.
    És akkor a többi kiegészítőről még nem is eset szó...
  • hitman55
    #292
    Helló.:)

    A minap voltunk Kazincbarcikán Paintballozni:) És a végén Játszottunk 2 v 2 meg 1 v 1 es csatákat:) Öszeállítottam egy videót :) http://www.youtube.com/watch?v=pVQo9PwiG0c
    Itt meggnézhetitek :)
    Nagyon bejön a PAintball. Gondolkotunk haverokkal h versenyezni kéne.:)
    Van itt olyan aki rendszeresen jár versenyekre?
    Milyen árban mozognak az ilyen középkategóriás fegyverek?

    köszi.
  • yugoslave
    #291
    sziasztok
    Budapest környékén keresek egy ár/érték arányban optimális paintball pályát, kis csoportoknak. Rendszeresen szeretnénk járni, tehát ha a visszatérő vendégeknek lenne némi kedvezmény az még jobb lenne. Kérem aki ajánl bármit is, írjon árakat is mindenképpen (lövedék, felszerelés, pályahasználat stb.)
  • TBGetto
    #290
    http://www.poznanici.com/index.php?p=user_image_comments&user_id=181953
  • nyikhaj
    #289
    Sziasztok!

    Paintball pályát keresek (Szécsisziget) Lenti környékén.
    A 30. hét végén játszanánk kb. 10-en. Nem találok pályát neten.
    (Zalaegerszeg messze van).

    Előre is köszönöm
  • csakicsaba
    #288
    Lemértem a palackomat. 885g üressen, feltöltve kb. 1250g. Van ismerősöm, aki fel tudja állítólag tölteni 1500g-ra is. És azt mondja az a jó, azzal 600 lövés kimegy.
    Mi változik ha fagyasztóba teszed? Miért jobb? 1050g az nem túl sok. Vagy hidegen másabb?
  • TBGetto
    #287
    Én még le sem szoktam üríteni a palackokat hanem bevágom őket a fagyasztóra. Kb. 3, 4 óra múlva kiveszem és mérlegen töltöm SZIGORÚAN 1050 g ra {üres palack súja + 350 g} mért ha több kinyit a biztonsági. 550 600 lövést bírnak a puskák.
  • Gabo
    #286
    Ha tippelnem kell, akkor vagy nincs feltöltve rendesen a palack és/vagy ereszt valahol a marker. Más ötletem nincs.
  • csakicsaba
    #285
    Tudna nekem segíteni valaki? 20 OZ CO palack töltésével vannak gondjaim. Kiengedem a maradék gázt, feltöltöm a palackot és csak kb. 200-250 lövedék kilövésére elegendő. Azt olvastam, hogy olyan 400-500-at is ki kellene tudni lőni egy teli palackkal. Mit rontok el?
  • TBGetto
    #284
    Nagyon köszi a tanácsot, csak az a baj evvel hogy a club amit nyitottunk az asszonnyal vagyis inkább ami az övé, elég költséges lenne átállítani a sűrített levegőre. Tudjuk ,hogy jobb de még sajnos a befektetés sem térült meg.
  • Gabo
    #283
    Ha végig gondolod, szerintem te is rájössz.
    A paintball golyó alapvetően egy lassú lövedék. Nagyjából 25-30 m után már elég szépen ívben repül. Ezért általában célzásnál nem valamilyen irányzékot használ az ember, hanem megnézi hova csapódik be a golyó és ez alapján korrigál.
    Ha a fegyver nem egyenletes nyomáson dolgozik, a golyó vagy kisebb sebességgel repül ki, vagy nagyobbal a kelleténél. Így ha a fegyveren nem is mozdítasz, a lövedék mégis máshova fog becsapódni. Ha ehhez a fentiekben leírt célzást is figyelembe veszed, akkor már elég jelentős is lehet az eltérés.
    Márpedig ha az ellenfeledből csak egy tenyérnyi részt látsz, akkor elég nehéz lesz eltalálni 10-20 cm-es szórással.
    Ráadásnak a CO2 nyomása hőmérséklet függő is.

    Ezért javasolják szinte minden jobb oldalon a CO2-ről a sűrített levegőre való áttérést első helyen azon lépések között, amivel a pontosságon javítani lehet.
  • TBGetto
    #282
    Nagyon köszi a választ valami ilyesmit gondoltam én is. Csak még egy kérdés az alatt, hogy pontosság mit értesz jobbra balra vagy csak le föl irányba. válaszodat előre is köszönöm.
  • Gabo
    #281
    A CO2 nagy nyomáson folyékony. Nem túl szerencsés, ha a folyékony halmazállapotból a fegyver belsejében megy át gáz halmazállapotba. Az ugrásszerűen megnövő nyomás nem tesz jót az alkatrészeknek. Illetve így nem igazán egyenletes az a nyomás sem, amivel a golyókat kilövi a fegyver. Ez pedig nem tesz jót a pontosságnak. A tágulási kamrának az lenne a feladata, hogy ott történjen meg a folyadék-gáz átalakulás.
    Hogy a hatásából egy Tippman 98 esetében mennyit fogsz érezni, nem tudom. Ha CO2-vel használod, ártani biztos nem árt. Sűrített levegő esetében nincs rá szükség.
  • TBGetto
    #280
    Üdv mindenkinek.
    Lenne egy kérdésem mindenkihez illetve az azokhoz akik tudnak nekem segíteni. Van egy Tippmann Custom 98 Platinum markerom és érdekelne hogy mi a véleményetek Expansion Chamber Kit hatásáról. Válaszokat előre is köszönöm.
  • Gabo
    #279
    Az a 100k nem oszlott semerre. Ez a saját költségem volt. Persze nem egyszerre, hanem apránként, ahogy a lehetőség adódott rá, ahogy jó ajánlatot találtam. Itt-ott alighanem lehetett volna még faragni belőle. :o/ Mindenesetre bízok benne, hogy ez a felszerelés egy jó darabig ki fog szolgálni.
    A markert használtan vettem egy másik játékostól. Ahogy mondtam adok-veszek rovatokat érdemes bogarászni. Ki lehet fogni jó ajánlatokat és néha még alkudni is lehet. Döntés előtt érdemes több ajánlatnak is utána járni, érdeklődni, infokat gyűjteni.
  • Noveee
    #278
    Persze tudom, de nem is az a cél, hogy a legdrágább markert vegyük meg. Az a 100ezer körüli dolgod hány személyre oszlott szét nálatok hogy ennyi lett fejenként?
    Te a fegyveredet hol vetted?
    Nagyon szépen köszönöm a fáradozásodat, hogy válaszoltál a kérdéseimre.
  • Gabo
    #277
    Továbbra sem vagyok szakértő, de megpróbálok válaszolni erre-arra.

    A hol vegyük meg kérdését szerintem jól látod. A legegyszerűbb, ha az adott webshop oldalán nézed meg, hogy mennyiért szállítanak, vagy tőlük érdemes megérdeklődni ezt. Értelemszerűen ha többen összeálltok, a költségek megoszlanak. Persze ha nem itthon vásároltok a garancia kérdése mindig zűrős lehet.
    Ezen kívül esetleg, a használt felszerelést is érdemes mérlegelni. Erről a magyar paintball fórumok adok-veszek rovataiban tanácsos tájékozódni. Nomeg vatera és társai. Itt is van persze rizikó, de hol nincs...

    Hogy a komplett felszerelés mennyibe kerül erősen igény kérdése. No meg attól is függ, hogy milyen játékot szeretnétek játszani.
    Nekem sokból jött ki, annak ellenére, hogy használtan vettem amit lehetett, de volt egy színvonal ami alá nem akartam menni. Sacra 100k nagyságrend környékén járhat a dolog. Talán valamivel alatta. Ebben benne foglaltatik a játszóruha (katonai gyakorló), maszk, marker, motoros tár, csőkészlet, sűrített levegős palack (ez új), tubeok és egy tube tartó (ezek szintén).
    Nálam okosabbak azt tanácsolják, hogy a kiegészítőkből érdemes a jobbat venni. Egy gyenge markert is össze tudsz rakni egy jó palackkal és tárral. Viszont egy jó markert egy ejtőtár már nem fog kiszolgálni. Egy olcsó, szimpla lencsés maszk megvéd ugyan, de mit érsz vele ha a párásodás miatt nem látsz? Szóval a jobb kiegészítőkkel hosszabb távon akár spórolhattok is valamit.

    A Speedster MG egy Spyder klón, nagyjából még alkatrész szinten is kompatibilis vele. Szóval a két markek kb. egy szinten van. Mind a kettő teljesen mechanikus és viszonylag könnyen karbantartható. Talán egy 14"-es csővet esetleg érdemes még beszerezni hozzájuk, de ennél többet tuningra nem biztos, hogy érdemes fordítani.
    A jobb markerek viszont nem ebben az árkategóriában kezdődnek. És ezt szerintem te is sejted.
  • Noveee
    #276
    Szeretném a segítségeteket kérni.
    Most jött el az idő, hogy barátaimmal saját paintball felszerelést vegyünk, annyira beleszerelmesedtünk ebbe a sportba...
    Hol vegyük meg a felszerelést?
    A magyar paintball üzletek rendkívül drágák. Maradtak a webáruházak.
    Usaban fillérekért lehet venni, viszont a szállitási dij 30 0000Ft.
    Tehát maradtak az Eu-sak, honnan rendeljek Németországból vagy Szlovákiából vagy mit ajánlatok? mennyi ezekre a postaköltség és van rájuk vám?
    mennyibe fáj fejenként egy komplett felszerelés?
    Milyen fajta markereket vegyünk? Nem a legolcsóbbra gondoltunk, viszont nincs pénzünk megfizetni a százezres markereket.Kettő marker tetszett meg nekünk a Spyder Victor és a Speedster MG. Melyik a jobb? vélemények?
    Köszönöm szépen előre is a kérdésetekre a választ:)
  • Gabo
    #275
    A jobb markerek nem itt kezdődnek, de szerintem ezt már te is tudod. ;o)

    Elmondom, hogy én milyen szempontok szerint nézelődtem:
    Az oldalról becsatlakozó tárnyak helyett én inkább a felülről, függőlegesen becsatlakozó változatot preferálom. Mivel itt nem a fegyveren lévő irányzékot használód a célzáshoz, hanem a golyó becsapódása alapján korrigálsz, így nem okoz gondot, hogy felül van a tár. A szimmetrikus kialakítás miatt pedig könnyebb váltott kézzel használni a fegyvert. Ez pedig sokszor előnyt jelent.
    A palack csatlakozása legyen vízszintes a fegyver hátsó markolatán. Ugyanis ha hátra, lefelé lejt, a vállgödörbe támasztva a palackot, a fegyver hátsó fele túl magasra kerül. Ez pedig célzáskor nem éppen előnyös vagy kényelmes.
    Az elülső markolat ne legyen se túl elől, se túl hátul. Magyarul legyen kényelmes a fegyver fogása. Ez a kezelhetőségét is alaposan befolyásolja.
    A csőhosszról a nálam okosabbak azt mondják, hogy általános használatra a 14"-nél rövidebb még nem jó, a 16"-nél hosszabb már nem jó. Szóval valahol a kettő között van az ideális. (Magyarul legyen a markerhez elérhető tuning cső készlet.) A 16"-nél hosszabb cső már gondot okozhat mozgás közben, könnyebb vele beakadni.
    CO2 helyett ha lehet sűrített levegőt. A CO2 nyomása hőmérséklet függően változik. Ráadásul gondoskodni kell arról, hogy lehetőleg ne a fegyver belsejében, vagy legalábbis a tágulási kamrában alakuljon vissza folyékony állapotról gáz halmazállapotúra. A sűrített levegő stabilabb nyomást ad, így sokkal pontosabban használható a fegyver.
    A könnyű karbantarthatóság sem egy hátrány.

    Ha megnézed, ezek a mechanikus markerekre is érvényesíthetőek.
    Az elektronikus vezérlésű példányoknál ehhez még jönnek olyan finomságok, hogy optikai érzékelő figyeli hogy a helyén van-e a golyó vagy se. Így kisebb a festéktörés esélye. No meg persze elektronikusan történi meg az elsütés is, ami pontosabb beállíthatóságot és nagyobb tűzgyorsaságot jelent.

    Nálam a Tippmann 98 és az általad felvetett Spyder MR1 is ezért eset ki. Az olcsóbb markerek közül nekem szimpatikusnak tűntek a Speedster MG és a Spyder modelljei.
    De most már szinte biztos, hogy egy használt tuningolt Smart Parts Ion lesz belőle, csőkészlettel együtt. (Elég mélyen a pénztárcámba nyúlva... :o/ )

    Érdemes szétnézni a magyar paintball oldalakon, meg persze az adok-veszek oldalakon. Kis keresgéléssel, sok türelemmel lehet találni jó ajánlatokat. Néha még alkudni is lehet.
  • wigec
    #274
    Nagyon nem tudom még hogy milyen irányba eleinte csak sima játékra.
    Nézegettem csomagokat és szerintem azok közül választok csak valami jobb markert kéne találni.
  • Gabo
    #273
    Nem mintha nagy szakértő lennék, lévén én is csak kóstolgatom a paintballt...
    Milyen irányzatba szeretnél elindulni? Inkább military style, scenario game, woodball vagy speedball, airball felé?
    Milyen szempontok számítanak számodra a marker esetében?

    Amúgy szerintem inkább érdemes egy jobb maszk és egy jó tár beszerzésével indítani. Utána egy jobb sűrített levegős palack. És csak végül a marker, mikor már tudod, mi vonz igazán a játékban. (Mondom én úgy, hogy már jócskán túlléptem azt a keretet, mint amit erre a játékra szánni akartam. ;o) )
  • wigec
    #272
    Hali!!

    Egy kezdő paintballosnak milyen markert ajánlanátok.
    Én egy Spyder MR1-est néztem ki magamnak.Kérlek írjátok meg a véleményeteket.Előre is köszi