312
Paintball
  • 0Fritz0
    #271
    Ez sok mindentől függ.

    Milyen játékstílus: Woodball, Speedball?
    Elektromos, vagy mechanikus markerek?
    Legfőképpen: Mennyire viszket az ujjatok? :)

    Az alábbi videón látható scenario-ra 2000-2500 labdaccsal szoktunk menni és egy ilyen hatalmas bujkálós terepen elég is egész napra.
    Viszont egy kisebb pályán már jobban osztja neki az ember és 200 simán elmehet egy körben. (5-10 perc)

    A kezdők általában óvatosabban tolják, ott akár 4-5 körre is elég lehet. (Főleg, ha már az elején kiesnek )
  • mapi
    #270
    ha vlki már paintball-ozott,az meg tudná mondani,h 8 személynek,fejenként 200 golyó meddig tart?
  • 0Fritz0
    #269
    Majális:

  • mNzJean
    #267
    Hello Tippman a5 öt vennék ,ha lehet felextrázva kiegészítőkkel . [email protected]
  • Youri
    #266
    Hello! Augusztus 16.-án játékot szervezünk tökölre, a játék azoknak akiknek nincs felszerelés az 10.000Ft / fő ami tartalmaz minden felszerelést + 1000db lőszert, egész napos pályahasználattal.

    További infóért írjatok itt vagy youri(kukac)citromail(pont)hu-ra
  • hitman55
    #265
    Hello hétvégi paintball-ról csináltunk vidit akit érdekel nézze meg link :paintball
  • simplex
    #264
    40-70ért odaadom megegyezés és kiegészítők szerint, keress
    meg privátban:
  • rambo109
    #263
    Hol lehet neten használt paintball fegyvereket venni?
    És simplex te mennyiért adod?
  • Zsófy
    #261
    Köhm... na de kérlek!
  • Gando
    #260
    a golyók... vagy az ujjaid? :D
  • Zsófy
    #259
    Köszi a választ:)! Az ujjaimra vigyázok, kitudja, mire kellenek még:P:D
  • Brinn
    #258
    Hát szerintem egész reális. 500db-t lőttünk el kb. 2 óra alatt. Persze ez attól is függ hogy mennyire tudsz vigyázni az ujjadra... :)
  • Zsófy
    #257
    Sziasztok!
    Látom eléggé pang a fórum de megkérdezném: mennyi lőszert szoktatok kilőni egy játék során? Bátyám azt mondta, olyan 1000db körül... de sztem az rohadt sok...
  • szkrisi
    #256
    Sziasztok!
    Eddig igazából csak 1x paintballoztam és nagyon megtetszett. Nemsokára gyakori paintballozást tervezek és egy kis pénzhez jutok, szóval körülnéztem 1 marker után. Szerintetek ez megéri: http://sebaraya.com/product_info.php?cPath=17&products_id=35
    Nekem első utánanézésre nagyon megtetszett. A kérdés, hogy kezdő paintballosnak ajánlanátok-e?
  • Monoton
    #255
    Tiszta jó, hogy az oldal fele tele volt reklámmal.
  • zoleeka8
    #254
    Na okés mostmár vágom, köszi a felvilágosítást!
  • mzcsiga
    #253
    na akkor igen heggeszto palackrol toltik utan mindenhol, de ahhoz kell egy atfejto, az 10rugo korul van, pb boltokban tudnak szerezni
  • zoleeka8
    #252
    Én egy szóval sem mondtam hogy van palackom :), mondtam még amatőr vok , csak tájékozódom hogy mi a helyzet!Meg tudni akartam hogy hogy tudom újratölteni a palackokat, és hogy milyen lenne a jobb ha veszek!Az lenne a jó ha itthon újratudnám tölteni a palackot egy nagy palackból, azért kérdeztem hogy a hegesztős co palackból lehet-e tölteni, mert havernak van és akkor abból tudnám tölteni nemkéne elrohangálni 20 km-re a legközelebbi pályáig ahol esetleg megtöltenék nekem!Persze érthető volt és köszi szépen!
  • mzcsiga
    #251
    istenem zolika talald mar ki milyen palackod van:D levegos vagy co? nem mindegy mert mint mondtam a CO palackba NEM szabad suritett levegot tenni mert nem birja a nyomast es szejjel megy es az nem jo ha meletted robann fel, a pb balackoknak mar a levegoseknek kell kb 3500-4500PSI nyomas, ez cirka 280+ atmoszferanak fele meg(atmoszfera=bar) tehat egy mezei 20 rugos kompresszorral ami tud 30 bart nem fogod feltolteni, neked egy kb 400ezres regulatoros kompresszor kell ami tud 400bar koruli nyomast elo allitani( a regulator az nyomas szabalyzo) ez azert kell mert egy 4000psi-re hitelesiett kevlar palackot nem tudsz 4500psi-vel megnyomatni mert a palackokon van egy biztonsagi lapka, asszem vorosrezbol ami ha tul nagy neki a nyomas akkor kiszakad es tonkremegy a palack, ami meg mindig jobb mintha felrobanna es kinyirna a szilank, plussz ezeket a palackokat nyomasporbaztatni kell 4(asszem, de lehet hogy 3 vagy 5) evente

    ertheto voltam?
  • zoleeka8
    #250
    Én sem nagyon értek hozzá, de a kompresszorralm lehet sűrített levegőt nyomni a palackab, van akkora nyomás?!
  • Gando
    #249
    jaaa hát azt nem mondta hogy milyen palackja van :D én levegőre értettem (de azt kompiról is lehetséges) de inkább nem vitatkozok olyan témában amihez nemsokat értek :D
  • mzcsiga
    #248
    altalaban a jatszohelyeken toltik nagypalackrol
  • zoleeka8
    #247
    És ha kifogy a co akkor honnan tom újratölteni?
  • mzcsiga
    #246
    suritett levego a legjobb, de ahhoz kelll egy jo suritet levegos palack 35ezer + egy jo fajta regulatorral az is van vagy 20 meg ahhoz mar olyan cucc is kell, egy tippmann 98hoz meg havi 1 jatekhoz full felesleges a levego, ahhoz jo a co is, az a leg olcsobb, mind a gaz mind a palack
  • zoleeka8
    #245
    Mostmár világos, köszi! Csak még azt akarom kérdezni hogy mi a frankóbb a palacka, Co2, sűrítet levegő, vagy a nitro?
  • mzcsiga
    #243
    na ácsi, kezdjük elején, ugye a 3 fő dolog amivel játszun az a CO, C. Air (suritett levegő) meg a Nitrogén, namost Van CO palack AMIBE CSAK co mehet, meg van Levegős palack amibe mehhet a levegő meg a nitro meg co is(de mondjuk faszság co-t belerakni) CO palackba NEM ÉS NEM ÉS NEM szabad levegőt tölteni mert esetleg 80% az esélye felrobban és a szilánkok szépen kinyírnak:D és igen a co palacskot nagy co palackrol toltjuk sima atfejtovel, semmi mas extra nem kell hozza, co-ra sosem toltunk ra, eloszor kiengedjuk a palackot, utanna pihentetjuk 2-3 percig hatha a szelep elfagyott, aztan ratekerjuk az atfejtot, ha tuszelepes akkor az atfejto kupakjat is ratekerjuk, ha on of szelepes akkor kupak nem kell csak nyissuk meg on off szelepet aztan mehet a moka, miutan tele a palack (nincs sziszeges) zepen lezarjuk a nagy palackot, majd lezarjuk a kicsit, nyomas mentesitjuk az atfejtot majd huzunk jatszani, nitro toltes ugyanez, altalaban 300baros nitro palackbol, suritett levego meg kompresszorral, vagy 300as buvar palackbol
  • zoleeka8
    #242
    Aki otthon van a paintball-ban, jelezzen már nekem legyen szíves, lenne pár kérdésem!
    Köszi!
  • zoleeka8
    #241
    Te sem vagy nagyon otthon paintball témában?
  • Gando
    #240
    fingom sincs :D
  • zoleeka8
    #239
    Értem,de a CO2-val nem lesz jobb(nagyobb) a nyomás? Vagy az miért jobb, miért azt írják mindenhol hogy CO2 gáz van a palackban?
  • Gando
    #238
    bersze csak megvelelő "csatlakozó" kell

  • zoleeka8
    #237
    Kompresszorral is lehet tölteni a palackot?
  • Gando
    #236
    hát ha van elég nyomás akkor valószínü de biztonságosabb kompresszorral :D
  • zoleeka8
    #235
    Na frankó! Szóval az lenne a kérdésem hogy a markerekhez való palackokat, a hegesztéshez használatos Co2 palackról után lehet tölteni?
  • Gando
    #234
    inkább azt írd le hogy mi a kérdés
  • zoleeka8
    #233
    Sziasztok!
    Valaki tudna nekem segíteni? Teljesen kezdő vagyok paintball ügyben!
  • JunkYard
    #232
    A párásodás megelőzhető a búvár boltokban kapható páragátlóval.
    Belülről befújod a lencsét és hagyod megszáradni.
  • Gando
    #231
    mondjuk lehet megoldás a símaszk alá :D csak nyáron nem éppen kellemes
  • Gando
    #230
    pfff... akkor egy ideig nem valósul meg :D hát ezt szoptam :D
  • mzcsiga
    #229
    sztem a legjobban egy thermo lencsevel tudod ezt megoldani, de mondom probald meg azt h kitorlod a maszk szivacsat, letorlod a hajad az arcod mindened mikor bemesz hogy minel kevesebb izzadsag legyen rajtad mert vegulis az parolog el es az csapodik ki a maszkon, a cso amire gondolsz az a mamba 10rugo korul lehet kapni, valltamasz meg van millio fele 15-50 ezerig:D