1331
Problémák, észrevételek
  • Pheel
    #1271
    "a Voodoo szép és gyors grafikát produkál" 3 éves játékokkal. De manapság labdába sem rúghat az a V2. :)
  • Tomhud
    #1270
    A videoram 12 MB természetesen!!!
  • Tomhud
    #1269
    VOODOO A KIRÁLY! Szarintem a Voodoo szép és gyors grafikát produkál, attól függetlenül, hogy 16 bites. Nekem Voodoo 2-esem van 12 MB RAM-ról gy P1 166-on és tök jól megy, szóval ne szoljátok le a Glide-es játékokat se, meg a 3Dfx egyedülálló teknológiáját.
  • Pheel
    #1258
    DroneZMark jószar
  • Evil
    #1257
    nezd meg a Q3 fenyeit.
  • Pheel
    #1255
    Persze van csökkenés.
  • Pheel
    #1254
    függ. De akkor is ez a jövő és nem a 16 bit. Főleg azóta igaz ez, mióta az nVidia kártyák gyakorlatilag teljesítménycsökkenés nélkül képesek 32 biten dolgozni a 16-hoz képest.
  • Pheel
    #1250
    Nem mindenkinek látja meg a szeme elsőre a különbséget, de tény, hogy van. A 32 bites képeken a színátmenetek sokkal simábbak és ez a lényeg.
  • [Walaki]D`Lair
    #1248
    Gef 256mx? Jólvan pistike. Tény hogy az (illetve a Gef256 mert abból nemigen létezett mx) is megverte a Voodoo 4-et és abban t&l is ot volt jól de hát a sebesség nem minden. A 3dfx-nek az utsó piacvezető kártyája a V2- esetleg a V3-volt, de amikor kijöttek a Geforcok akkor vége volt a dalnak. Nekem is 256-osom volt pedig mondták hogy vegyek vudu hármat mert az állatifaszakirály+gyors de azért ezt már akkoriban is nevetségesnek találtam. az tány hogy a V3 gyors volt, de randa képet adott, + a 16bit + a tnt2-vel szembe max.
  • Evil
    #1246
    erre vannak progik mondjuk ,de teny hogy akkor meg kisebb fps kapunk.Mindegy.
  • asysoft
    #1245
    Tény, hogy a 3Dfx-nek homály képe van... De az nVidiáé se éppen tökéletes. Az S3TC-támogatásáról hagy ne mondjak semmit, olyan ronda, hogy szinte fáj a szemem tőle (voodoosan homály)...
  • Evil
    #1244
    jo lehet vaknak lenni es a fekjeket egymas seggebe nyomni nemlatva azt hogy a 3dfx hulyenek nezte a vasarlot.Ha az tortent volna amit a 3dfx akart volna meg mindig bamulnatok a 16bit es ,homalyos jatekokat.
    "no meg a rampage.... ami odabaszta volna azt a szar GEF sorozatot" :na ja nemletezo termekrol lehet am odakat zengeni. Nvidia az isten!!!Ja meg az Ati amit tisztelek becsulok hogy szembeszall az nvidia uralmaval ,nemugy mint a 3dfx aki fulet farkat behuzva csodbe ment.Nesze nektek isten es hasznaljatok meg vagy 10 evig a voodoo kat.Megerdemlitek!
  • [Walaki]D`Lair
    #1243
    Ait az nVidia csinált az logikus volt. (bár kicsit szemét) így a 3dfx fejlesztői neki doplgoznak és a rampage alapjai ott vannak/lesznek a Gef3-4-5 lapokban. E nélkül teljesen csődbe ment volna a cég (3dfx). De az erőteljes piaci törtetései miatt az nVidiáról egyre jobban a Microsoft (picipuha)ugrik be. nehogy azt higyjétek hogy szeretem az nvidiát,de nem is utálom ( biztos ami biztos alapon Ati Radeonom van :DD )
  • KOCsi
    #1242
    Banshee-hez a legjobb talán az Xpentor féle nem hivatalos meghajtó:

    http://www.hwhunpage.com/drivers/3dfx/XbGamers3.zip

    Ezzel eddig minden játék ment nálam. Még a Max Payne is, bár igen siralmas teljesítményt nyújtott...
  • KOCsi
    #1241
    Én speciel nem azért utálom, hanem a sz*r drivereik miatt, de ettől függetlenül mégis azt használom, mert a legolcsóbb és leggyorsabb cuccokat gyártják.
  • GAMECUBE
    #1240
    VOODOO AZ ISTEN ES AZ IS MARAD!!!! HA ISten videokartyat csinalt vlna, a voodoo seria az lett volna.... no meg a rampage.... ami odabaszta volna azt a szar GEF sorozatot... de a sors.... remelem Ti is sokan utaljatok emiatt az nvidiat:)
  • Jacek
    #1239
    Amit az elobb irtam az nagyon bejott hwhunpage ott le lehet szedni.
  • Jacek
    #1237
    A most megjelent Xpentor 11.13-ai nagyon jol bevalt XP alatt soha nem latott FPS-t nyomott nem hittem el a havernal:)
  • l3alF1aKe
    #1235
    hát rdo még mindígnincs meg...de ca nagyon bejön nekem...nem is nagyon van kedvem leszedni,..-)
  • Tomcat
    #1229
    RDO linkje valóban nem él, a host törölte az oldalt valamiért...

    Nos volt egy aranyos kis format C: a gépemen éppeg, szal újra kellett rakni a V3 drivereket is. x3dfx community 1.08.03 as drivere kerult fel. Install után irány a registry, kiszedni a 75Hz es limitet. No itt a bibi. Valamiért sehogy sem akar 85Hz en menni. Ha átírom 85-re, akkor se, ha kitörlöm, akkor se. Mintha nem is létezne a registry. valaki help please. Kissé tanácstalan vagyok. Powerstrip megoldja, de akkor 2 aranyos kis szürkés vonal jelenik meg a monitor bal alsó srakában...
  • l3alF1aKe
    #1228
    RDO -t nem érem el...fene..biztosan én vagyok pancser, de nem találtam az irányított oldalona linket..ha valaki segítene megköszönném.
  • l3alF1aKe
    #1226
    Árnyalati különbség rulZ...itt csak az a baj, hogy jelen esetben mind1, hogy vigyorogva, vagy brutálmonokrom fejjel mutatsz be...vkinek-)
    De mindegy.
    HJ...amint odaérek...közlöm a tapasztalataimat.
    thx.
  • mainruler
    #1224
    Talán nem érted az árnyalati különbséget ezen: és ezen: jelek között...sebaj.
    Nem feszegetem. Majd talán egyszer elmagyarázza neked valaki.
    Folytasd még kérlek, ennyi nem elég egyszerre.
  • l3alF1aKe
    #1223
    hmm
    feltettem v3xgamers5 driverét...és keres egy filet, most nem tudom melyik3et, mert nem jegyeztem fel-), de ettől függetlenül minden müxik rendesen....lehet hogy regclean kell?
    amit keres.....majd legközelebbi rebootnál meglesem és beírom ide....egyébként valami...3?glide?.dll ...hmm valami ilyesmi-)
  • l3alF1aKe
    #1222
    1.)HJ...ezer hála....mivel a 3/4 éről nem tudtam.
    szal kösz. Most jön az, hogy szépen cserélgetem a drivereket, melyik alatt produkál legtöbbet a kártyesz-) ...eddig xpentor a kul.
    2.)Már nem foglalkozok vele, mert megint nem értette mit mondtam, dehát nem lehet elvárni egy ilyentől mást.
    ja mainruler...lehet hogy te is olvasod<< ez mi?.mert én nem használtam ilyet, mégcsak nem is UTaltam rá, de elmondom..az értelmi szinted-) persze tudom...mekkora voltam...tudom szar volt..épp mint te.
    "picinyem"...hát ez sem igaz..
    és megint bebizonyítottál vmit. De nem érdekes.
    De még írj valamit mert nem nevettem eléggé, ahhoz hogy nyerj-)
    buy..
  • mainruler
    #1220
    Hja, most már kezdek rájönni, hogy a borzalamas mipmap-minőség (is!) egy beépített extra funkció, és sokkal szebbé teszi a játékokat. Ha már itt tartunk, miért nem keni szét az egész képet, akkor legalább lehetne találgatni, mi is van előtted...sokkal izgalmasabb!
  • mainruler
    #1218
    Mentem a menthetőt?
    Gondolod picinyem, hogy érdekel mit tartasz felőlem és azért módosítottam a hangnemen, hogy jajj, ne tartsá' má' büdösbunkónak?
    Már meg ne haragudj, de nem tartalak annyira nagy embernek, hogy kompetensnek érezzelek a megítélésemben, nem igazán foglalkoztat, mit képzelsz magadban rólam. Sorry!

    "Egy tanács: Hamár idegen szavakat használsz mondandódban, akkor legalább ne ismételd azokat, mert fordított hatást érsz el velük."
    Mond tovább mester!
    Féregnek is alig nevezhető tanítványod epedve csüng minden egyes leírt betűdön, kérlek oszd meg velem végtelen bölcsességed apró morzsáit, mert az oly csodás lesz nékem, mint a Bülbül madarak édes szava egy elbűvölő török rózsakertben! Legalább!

    Olyan szórakoztató, hogy azt hiszed, hozzászólásaiddal megtérítettél egy ostoba nyolcévest és érett józanságoddal felülemelkedtél ezen az egész "színvonaltalan sárdobáláson", holott csak azt csináltad -és most is tökéletesen azt teszed- amit elvártam tőled.
    Én is jót nevettem - ezek szerint már ketten vagyunk!
  • Tomcat
    #1217
    Miért ugatnálak le? Kényszerképzeteid vannak!
    Serious tényleg nevetséges V3 -al. 1.05 v. 1.07 mind1. Szép színes. Amúgy saját színvilágot alkothatsz benne. elég ha meglpdözöd a falakat, máris más a színűk :)
    Amúgy lehet meg kéne néznem az x3dfx 1.08 as driverrel. Full DX8, stb...
  • l3alF1aKe
    #1216
    Na...közben megnéztem egy fullgrafikás q3 mapot...nagyon szép...bár nem igazán ment a 125fpsDE!...az elmosás, igen szépre sikeredett, hogy idézzem kocsit "egyenletesen keni szét a tájat" na ez teljesen igaz vala. És nem azért mert védem a dolgot, hanem mert így is gondolom.
  • l3alF1aKe
    #1215
    erre én ismétlem magam...a mindegy
  • l3alF1aKe
    #1214
    ja és mainuler, még annyit erre: "egy kétségkívül kompromittáló hozzászólás ugyanoly alpári megválaszolására." ha jobban elolvasod, én csak a szellemi értékedre tettem megjegyzést, azt sem olyan módon mint ahogyan te tetted azt az egész voodoo scene vel. szal még megközelítőleg sem oly módon. Válaszolj rá kérlek, és ha megint jót nevetek, beírom hogy nyertél.
  • l3alF1aKe
    #1213
    Érdekesnek találom,hogy mainruler barátunk visszavett az arcából, és többé- kevésbé (inkább többé) normálisan közölte a mondandóját. Ugye hogy lehet ezt így is, nem nagymellénnyel imitt- amott hülyeségeket beszélve lehordani egy nagyon fasza technikát, ami manapság már nem egy hudejó dolog, de a maga nemében meghatározó. Arról meg hogy 5 re vizsgáztam..nagyon örülök, ugyis mindíg mindenből 4-5 voltam..mostmár ebből is, hogy vettem a bátorságot és kiálltam a "hőn szeretett" kártyám mellett. Persze UTolag már hiába mented a menthetőt, az első hozzászólásodból kiderült, hogy ez nem általad nevezett " vizsga" volt, hanem értelmi szinted béka alsó fertája alá merülő megnyilvánulása. Egy tanács: Hamár idegen szavakat használsz mondandódban, akkor legalább ne ismételd azokat, mert fordított hatást érsz el velük. Nekem van s3(igaz trio), voodoo, meg egy ati radeon kártyám, és ebből csak a voodoo az amelyiket igazán szeretem. közkincse annak akinek van. Neked nincs, nem szereted. Én is UTálom az nvidia-t, (mert e cég vette meg a voodoo.-t, nem másért.) mégsem rontok be a forumukra ütlegelni az ilyen kártyát használókat "vizsga" címen , mert nem a stílusom. Ebben különbözünk.
    Mosott kép: hát nem lehet zavaró, mert én nem is nagyonveszem észre, csak ha überfrankón lebutítom a graficsot.Na akkor mosott-) De ha nincs lebutitva, 1024 ben is éles képet látok magam előtt, persze ez nem jelenti azt, hogy nem mossa el, csak én ezt eddig még nem vettem észre, a 2-3 éve alatt vagy amióta megvan.
    Driverek: külön gyüjtöm egy könyvtárba a bugos drivereket, amikről azt írják hogy ilyen jó, olyan jó..aztán még regclean UTán sem mennek rendesen.-) Szal azért akad az is.
    És ha már driver...kéne nekem valami xgamers driver, amiről hallottam hogy megjelent egy uj, de a címüket sajna nem tudom.
  • KOCsi
    #1212
    Volt nekem S4-em, úgyhogy tudom miről beszélek...
    Viszont azt neked is el kell ismerned, hogy a S4 egy ultragagyi kártya. SEMMIRE sem jó. 2D-ben és 3D-ben is igen szegényes teljesítményt nyújt. Komolyan mondom, hogy a régi, 5 éves, 1 megás ALi chipes VGA kártyámon nem szaggatott annyira a Commandos c 3 éves játék, int ezen a S4 csodán! 3D-ről jobb, ha nem is beszélünk...
    Még jó, hogy azt nem mondod, hogy a S4 jobb a V3-nál. És igenis bugosak volt a driverei, amikor én használtam (1.5 évvel ezelőtt). Lehet, hogy azóta történt változás, de az én tapasztalataim igencsak negatívak.
  • Dikkma
    #1211
    Na én már kinőttem ebből a V3 vs. S4 vitából, de felejtsük már el ezt a "bugos a S4!" dolgot! NEM BUGOS!!!
    SEMMI!
    Egyetlen játék nem megy vele, ME alatt! A Tribes2! Régebbi driverrel az is megy de nem fgom ezért felrakni!
    Ellenben láttam én már bugos V3 drivert... (majd jön Tomcat, úgyisl leugat hogy az 1.05-ös driver volt de a Serious Sam valami burál V3-on)
    taszkváltáskor a nem tudom mid fagy le Savage4 biztos nem..
  • KOCsi
    #1210
    idézet mainrulertől: "Mosott kép: A Voodoo rémes auto mipmap-ja miatt már két "szintre" tőled teljesen kivehetetlen a kép, nem a textúrák felbontására gondoltam."

    -Van benne valami, amit mondasz, de ez baromira nem zavaró. Sőt! Bizonyos játékokban még igen jól néz ki, mert legalább egyenletesen "keni szét" a tájat (autós játékok leginkább), és nem csíkozik vizszintesen, mint a legtöbb kártya. Szerintem ez pozitivum, de semmiképpen sem rossz, legalábbis én így láttam.
    És te mire mentél a S2000 "húdecsicsmicsabaromisokeffektettámogató" kártyáddal? Hiába a jó hardver, ha nincs megfelelő driver, ami azt kiszolgálná! És el is érkeztünk oda, hogy mi is az én bajom az S3-mal és az Nvidia-val, és miért is becsülöm a 3dfx-et. Inkább tudjon a kártya egy-két effekttel kevesebbet, de menjen rajta minden drivercserélgetés nélkül is megbízhatóan és gyorsan! Nekem ez számít!
  • mainruler
    #1209
    Meghajtók: Elhiszem.

    Mosott kép: A Voodoo rémes auto mipmap-ja miatt már két "szintre" tőled teljesen kivehetetlen a kép, nem a textúrák felbontására gondoltam.

    32bit: Tudom hogy nincs sok értelme,igazából engem a 3Dfx mentalitása háborított fel. Hadd én döntsem már el, miben szeretnék játszani és ne ők jelentsék ki, hogy "felesleges, nem játszhatsz ilyenben". Lehet, hogy az -bár azért van némi különbség-, de akkor is...
    Elvileg a fejlesztő van a vevőkért, és nem fordítva...

    MX...hagyjuk. Télleg szar.

    Nem volt szar a monitor. Illetve lehet, hogy az volt, de a többin is ugyanolyan képe volt. Pláne mostanság ugyanazon a monitoron sokkal szebb képet látok ám...

    A kártyám (cak hogy lehessen az elkövetkezendő napokban mit viszontszidni...):
    Diamond Viper II Z200 - Savage2000
    Ezzel meg pont az a baj, hogy nincsenek hozzá driverek. Semmilyen. Amit most használunk, szerintem egy 512Kb-os előző modellé lehetett...
    Elvérzett szegény Viper II, pedig messze a legjobb kártya lehetett volna a piacon a GF3-ig, ha lett volna hozzá meghajtó.
    A már említett auto mipmap az egész piacon egyedülállóan csak itt számolódik átlagolással és nem egzakt értékekkel, ez az egyetlen kártya, ami ezt az eljárást használja (GF3-at nem tudom). Ennek következtében a kép nem lesz elmosott, jóval szebb képet ad mind a Voodoo-knál, mind GF-nál. A trilinear fileringje egyike volt a legfejlettebbeknek a GF3 megjelenéséig, 2D-ben pedig többek szerint (köztük Voodoo-birtokosok is) simán ver minden más kártyát képélességben (mondjuk Matroxot nem hiszem, de majdnem olyan jó, Voodoo-nál meg határozottan jobb).
    Aztán ott a hardveres S3TC (néhány példaképet találsz rá a Savage4 fórumban), valamint a QudTexture engine, a 8 hardveres fényforrás-támogatás, a legszebb képet produkáló DVD lejátszás (Motion Compensation engine), stb.
    Az egész ott lett elkúrva, hogy pl. az Anisotropic Fileringet és Anti-alias-t is tudja hardveresen, de a driver nem támogatja ezeket, így nincs ilyen opció! Ugyanez van a T&L-el is: D3D alatt nem működik sehogy, vélhetően szintén a driver miatt. OpenGL-ben egyes esetekben működik, máskor nem, ez egyértelműsíti, hogy nem hardverhibáról van szó.
    Szal a legjobbak egyike lehetett volna, mostani teljesítménye is kb egy Gf2 MX-el egyezik meg, pedig a GF1-el egy időben adták ki, a GF2 egy generációval feljebb van, mégis bírja a Savage2000, és ilyen driverekkel!
    Kár érte!!
    Hát ennyi.
  • KOCsi
    #1206
    Na, látod! Nem volt még. Mert ha huzamosabb ideig is használtál volna pl egy V3-mat, gondolom más lenne a véleményed. Én továbbra is fenntartom, hogy a 3dfx nyújtotta a legjobb drivertámogatást kártyáihoz. Ezekkel a meghajtókkal egyedül a Matrox meghajtók vehetik fel a versenyt funkcionalitásban, megbízhatóságban. De ezt már elmondtam. Nekem ez egy igen fontos szempont. A minőségről annyit, hogy CSAK a mai, legújabb játékokon látszik meg a 256*256-os textúráknál nagyobbat nem kezelő V3 hátránya. Ez az egyetlen, érezhető negatívuma a boardnak. Egészen a tavalyi évig minimális különbség volt egy V3 és mondjuk egy TNT2 képe között egy adott játékban.
    Leszögezném, hogy a Voodoo-k képe éles, kontúros, és már-már Matroxos magasságokban van 2D-ben. 3D-ben csak a textúraméret miatt lehet "mosottabb, homályos" képe egy Voodoonak. A 32 bit pedig szvsz parasztvakítás, ami csak egy-két technológiai demóban tud látható különségeket produkálni 16 és 32 bit között. Semmivel sem néz ki jobban egy MX-en 32 biten pl. az UT, mint Voodoon 16-on.
    Ezek ellenére elfogadom a véleményed, ám gondolj bele; nem lehet, hogy egy szar monitor képét bámultad és nem egy szar Voodoo-ét?

    Egyébként neked milyen videokártyád van?
  • Bilux
    #1205
    Hja ja semmi gond!! Előfordul...
  • asysoft
    #1204
    Jéé, most látom csak, én voltam az 1200-adik.
  • mainruler
    #1203
    Valójában nem 1000W ám... Hitted volna?
    Csak írtam egy kellően érzékletes nagy számot.