5225
star-wars-banner.jpg
  • Olifat
    #3148
    Életem első Star Wars filmjére készülök! :D
    Persze most sokan tanácsoljátok, hogy nézzem meg az előző részeket is, de azok nem igazán érdekelnek, viszont a sztori ami most indul az annál inkább!
  • Pares
    #3147
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen, Rey-nek elég nagy esélye van arra a látottak alapján, hogy Luke lánya legyen. Na de mi van Snoke-al? A Darth Plagueis-es elméletet nem cáfolta a film... És ha igaz lenne, akkor szépen bezárulna a kör. Snoke, abból amit láttunk, öreg és tele van súlyos sebesülésre utaló hegekkel. Ren azt mondja az apjának, hogy Snoke "bölcs" :)
  • Pares
    #3146
    Nem annyira jó az, ha mindenről mindent tudunk...
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2015.12.23. 00:18:18
  • gerinstyle
    #3145
    Mindig Yoda fajáról szerettem volna többet megtudni Lucastól. Szülőbolygójukról meg a nevükről. Amúgy Yoda visszatérhetne mint szellem. Bár biztos visszafog mert Luke szeretett vele beszélgetni.
  • Bandicoot
    #3144
    Rey-el kapcsolatban egyre biztosabbak azok a teòriák amiket felállítottak egyesek. A látomásában sokaknak feltünt Yoda és Obi hangja. Obi konkrétan azt mondja hogy Rey ezek az első lépéseid...

    A rendező megerősítette, azok tényleg az ő hangjaik. :)
  • karajjj
    #3143
    Ezt olvasta valaki?
  • karajjj
    #3142
    Kyloból akkora főgeci lesz, hogy te magad sem fogod elhinni. :D
  • Tatyla
    #3141
    eddig kétszer láttam a filmet egyszer a nejemmel az éjféli premiert majd most hétfőn délután a két lányommal,és egyet értek veled mindenben kicsit elfogult vagyok meg fanboi de imádtam és igen én is félek kicsit a rendező váltástól,na de addig még lesz egy Rogue One...
  • gombabácsi
    #3140
    de hát luke elmondja hogy valami buckapatkányokat lövöldözött... ez szerintem simán jó magyarázat...
  • Rita79
    #3139
    Ez iegy + nagydög bá, de továbbra ia az a baj, hogy egy ilyen film eposzon itt vergődünk, sztem.
  • Nagydög
    #3138
    "Ugyanakkor ezeket az alapokat amiket lefektettek ütősre tudják formálni,Kylo karakterfejlődésével..."

    Az a baj, hogy a kovetkezo filmeken azzal lehetne a legtobbet javitani, hogy a Hugo Boss Rendet kihajitjak az ablakon. (Igazabol Kylo fiuval egyutt, de belole meg talan lehet valami.) Nem tudom, miert, de lehet nekik a legnagyobb legvillantosabb fegyveruk, akkor is operett hadseregnek tunnek.
  • Bandicoot
    #3137
    Egyébként a régi trilógia logikai buktatóira bár hülyén hangzik de a Family Guy Star Wars-os részei zseniálisan rámutatnak...
  • Rita79
    #3136
    +++1
  • Bandicoot
    #3135
    Nem vártam csodát, egy SW filmet vártam és azt is kaptam a gyengeségeivel együtt,éppen ezért tetszett.
    Tetszett mert 30 évvel a Jedi után nem hirtelen előkotortak egy "új birodalmat", hanem egy jóval szétszórtabb és rendezetlenebb ellenfél került elő, aminek vezetői hatalomvágyók,önfejűek és fiatalok. Tetszett mert féltem tőle hogy előkapnak egy új Vader-t a semmiből ami semmissé tenné az egész eredeti trilógiát. De nem ez történt, az "új Vader" tökéletes alapokat kapott, egy képzetlen hatalommániás, megfelelési kényszeres embert aki fel akar nőni Vaderhez, de örlődik magában a film döntő pillanatáig. Önuralma és fegyelmezettsége pedig jócskán elmarad Anakinétól,aki kölyökkora óta Jedi rendben nőtt fel,és az erdeti trilógiában már felnőttként egy kimért megfontolt sith mester akit teljesen átjár a sötét oldal és aki fölött mestere teljes uralmat gyakorol... És igen nekem Rey is tetszett, mégpedig azért mert számtalan kérdést vetettek vele fel az emberekben és számtalan olyan jelenet és egyéb dolog köthető hozzá amiből az emberek joggal következtetnek kilétére. Ebből kifolyólag ahogy az erőt használta számomra nem tűnik logikátlannak, az pedig ahogy a fénykarddal bánik például jóval komolyabban fel van építve mint Luke fénykardos mivolta. Az is tetszik hogy kimaradtak Lucas szuper ötletei amik az előzménytrilógiát jócskán hazavágták és amik az eredeti trilógiát is az úkrakiadásokban a sárba döngölték... Tetszik hogy nem minden cgi,vannak maszkok,modellek,eredeti helyszínek. Itt vannak a régi arcok is. A látvány elképesztően jó lett, a harci jelenetek bitangok, és külön kiemelném, nekem tetszik a film végén a fénykard összecsapás. Végre megint "emberközeli" volt mint az eredeti trilógiában és nem repkedett mindenki (tudom Jedi-k de akkor is) mint az előzmény trilógiában. Ráadásul számomra hiteles is volt, egy fejében szétzilált mesternek sem nevezhető ráadásul durván megsebesített "sith padawan-t" nyomott le Rey, akinek látványosan sok tapasztalata van a kézifegyverekkel,mint azt a film első felében is láthatjuk. Hogy a fénykardot bevonzotta? Hiába megy erről a feltételező megmagyarázás, Luke is megtette mikor még csak annyit tudott az erőről hogy "koncentrálj" és "hagyatkozz az erőre" (ennyi volt Obi tanítása Luke-nak nem több Yoda tanítsáig a filmek szerint). Ráadásul Rey rejtélyes múltja szerintem szinte egyértelműbbé (ha nem az lesz amire sokan gondolnak akkor eléggé elb*szott magyarázat lesz...) is teszi az egészet. Lényegében egy hatalmas fanservice volt számomra az egész film amiben azért voltak jócskán logikai gondok illetve ami sokkal nagyobbat is üthetett volna ha a zenéje nincs elcseszve....

    Apropó logikai gondok. Nekem ezzel az a fő bajom,hogy logikai buktatókról beszélgetünk,miközben az eredeti trilógiában is sorra lehetne sorolni a logikátlan vagy megmagyarázatlan dolgokat. Ilyen például Luke kézifegyveres képessége. Miközben apját képezték kifejezetten kézifegyverre és a "legjobb vívó" addig Luke a harcoktól távoltartva egy családban nőtt fel. Az össz kézifegyver képzése kimerül abban amit az Új Reményben láttunk. Persze nyilván gyakorolt,de valjuk be józan ésszel, attól hogy megmutat nekem egy karatemester egyetlen rúgást, majd elkezdek gyakorolni,még nem leszek karatemester.:) Vagy ilyen akár a halálcsillag mozgása...Mitől? Mi? Hogyan? Persze le van írva könyvekben és a neten,de ezek is számtalan sebből véreznek. Olvastam olyat hogy vontatták (még ha nevetségesen is hangzik)... Olyat is hogy hiperűrugrásra is képes volt akár a hajók... Ennyi erővel az Új reményben miért nem úgy tért ki a lázadók bolygójánál a sebességből hogy rögtön csak lőni kelljen?:) Minden részben vannak logikai buktatók,csakhát 2015-öt írunk amikor is az emberek de még a fanok jórésze is mást sem csinál csak hibákat keresgél a filmekben.
    Fanyalgók pedig mindig lesznek. Ha a filmet valamelyik könyv alapján csinálják akkor jönnének a könyvek hívei és dobálnák a sárt amiért esetleg egyes dolgok kimaradtak...Jönnének a fanyalgók akik szerint nem azt a könyvet kellett volna megfilmesíteni... Lenne aki azért fanyalognak mert újra számított nem egy könyv megfilmesítésére. Mindig lesznek fanyalgók, ilyen évezredben élünk,hosszú évek óta trend és sajnos divat is. A legszánalmasabb amikor valaki színész vagy rendező neve miatt ítél el egy filmet és ennek hangot is ad, teljesen mindegy hogy a film jól vagy rosszul sikerült.

    Egyébként visszatérve a filmre,mint mondtam nekem tetszett, még ha eléggé remake is volt,még ha voltak logikai buktatók és még ha a tipikus überelési kényszer is megvan benne. A fentebb leírtak miatt. Viszont az egészben Lawrence Kasdan keze is benne volt (birodalom visszavág ugyebár), és reméltem hogy az első rész ennél baljósabb hangulatú és befejezésű lesz 30 évvel a Jedi happy end után. Ezt a ziccert sajnos kihagyták, persze így is baljós,de szerintem a filmnek erre a pontjára nagyjkából minden SW fan aki annó olvasgatott az eredeti trilógia készítéséről, számított....
    Szerintem a fanyalgók száma jóval csekélyebb lett volna egy durván sokkoló befejezéssel, amiben a szupercsillaggyilkos (szakadok..:D) nem bagatel ellenfélként megsemmisül,hanem amiben a lázadók kudarcot vallanak, támaszpontjuk megsemmisül (akár Leiástul extrasokként), és menekülni kényszerülnek. A túlélők pedig megkeresik Skywalkert a droidok segítségével (és nem,nem közlik be a film vége elött pár perccel a rendnél hogy egy régi arhívban megtalálták a hollétét,ergo az egész film BB8 üldözése értelmetlen volt). Valamint ezt a szupercsillaggyilkost majd valamikor a 3. részben amiben tartományok és egyéb népek összefogva (akár kalózok is, csempészek is YT 1300-asokkal és egyéb gépekkel) lenyomják egy gigászi csatában azt a szart (még ha klisés is lett volna,de könyörgöm,melyik SW film nem az mai szemmel nézve?)...

    Én nagyon kíváncsian várom a folytatást, ugyanakkor nagyon tartok is tőle,mert szerintem egy trilógia gyilkosa tud lenni ha nem mindhárom részt ugyan az rendezi. Ugyanakkor ezeket az alapokat amiket lefektettek ütősre tudják formálni,Kylo karakterfejlődésével, Rey karakterének megmagyarázásával, miegymással. Viszont attól is félek hogy a szupercsillaggyilkost megint überelni akarják majd....Ez is sok volt,nem kéne....
    Illetve szomorú vagy sem (nekem a kedvenc karakterem volt és az egyik legkedveltebb színészem egyben), remélem nem hozzák vissza tudjukkit.... Ordító baromság lenne, de persze ha fénykarddal átdöfött mellkassal ő is megkapaszkodott párszáz méter zuhanás után valamibe,akkor szerintem az ötlet megálmodója már most ássa el magát a hülyeségével...
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2015.12.22. 19:31:03
  • Nagydög
    #3134
    Jobban belegondolva ezert is dobhattak az EU-t. Amikorra az EU tortenelme odaig haladt, hogy az Fordek jelenlegi korahoz passzolt volna, addigra nagyon sulyosan megvaltoztak a viszonyok, es nem biztos, hogy a megvaltozott korulmenyeket olyan jol el lehetett volna adni a nezoknek. (Ez mar az Uj Jedi Rend kora. Yuuzhan Vong invazio, Chiss/Killik haboru, ilyesmi. ) Az eredeti szereplok teljes kihagyasat meg megint nem akartak kockaztatni.
  • Quantumleap
    #3133
    A folytatásban Luke-nak nyilván nagyobb szerepe lesz.
  • Rita79
    #3132
    Sztem Hant nem hozzák vissza, már a forgatás alatt is sok volt vele az egészségügyéből származó probléma (Harrsion Ford), ami hátráltatta a forgatást. Sztem ő kinullázva, ami nem feltételül baj. emberek halnak ilyen akció sci-fi-ben, még ha az egy kulcs szereplő is. :D.
    Luke személyét hiányoltam rohadtul (lehet amiatt mert a korábban említett Timothy Zahn regényekbe éltem bele magam, mint folytatás, és ott nagyon is kulcs figura volt), remélem lehelyettesítik valahogy a szinészt, mert valóban lezüllött ilyen bonyi szerepekhez, meg eleve öreg is már. :D
    Viszont ha így lesz, akkor Han-t is helyettesíteni kéne, most kapok eszemhez.


    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2015.12.22. 18:50:56
  • Pares
    #3131
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azzal, hogy erősen odacsaptak a Köztársaságnak, így az Ellenállás is támogatás nélkül marad, hogy Ren valószínűleg végleg átáll a sötét oldalra, szerintem csak "rossz" felé fordulhatnak innen a dolgok. De ha most egyszerre kiiktatják a Köztársaságot és az Ellenállást is, akkor miről szólt volna a következő két epizód? Ki maradt volna harcolni az Első Rend ellen? Rey, Poe, Finn meg Csubakka? Azt aztán megnézném.
  • Quantumleap
    #3130
    Erősen vegyes érzéseim vannak.
    A képi megvalósítás és a látvány kiváló, a régi trilógia feelingjét hozza, azon belül is az eredeti felújítatlan változatét (amit én jobban preferálok).
    A történet viszont helyenként hiányos, sok dolgot nem tudtunk meg. Kicsoda Rey és Finn valójában? Előbbi honnan tudja így használni az erőt, meg a fénykardot, hogy még csak gyorstalpalót sem végzett? Remélem, ezek már a folytatásban megválaszolásra kerülnek.
    Ami Hant illeti, jobban örültem volna valami egyértelműbb lezárásnak. Félek, hogy majd Gandalfosat játszanak vele, ami nekem nagy csalódás volt. Renn karaktere kiforratlan, mindenesetre a Sithek bosszúja sokkal jobban tetszett volna, ha a film második felében Anakint valami ilyesmi módon ábrázolják. Majd gondolom, a folytatásban jobban el lesz sötétítve.
    Még ami nem annyira tetszett, az a prológ szövege. Egyrészt ugye lehetett volna felolvasós (ha már a régi trilógia feelingjét hozzák) :). Másrészt jobban örültem volna valami átfogóbb infónak, és valami efféle szövegkezdésnek: "Harminc év telt el a gonosz galaktikus birodalom bukása óta...". Persze, lehet csak nem akarták nagyon szájbarágósra venni a figurát.
    A hiányosságok felrovása közben eszembe jut, ha a nyolcvanas években lettem volna ennyi idős, és akkor látom az Új reményt, nem lehetséges-e, hogy ugyanilyen véleményt alkotok? Elvégre ha a klasszikus trilógiából csak azt nézi meg az ember (és nem folytatja rögtön a másik kettővel), szintúgy előjöhet némi kvázi hiányérzet.
    Összességében egyik klasszik epizóddal sem ér fel nekem, az előzménytrilógiánál viszont jó pár fokkal magasabban helyezkedik el. Bizakodva várom a folytatást.
    Utoljára szerkesztette: Quantumleap, 2015.12.22. 18:24:59
  • Pares
    #3129
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Durván dupla annyi vagy még több X-Winget küldtek, mint amit írtál, és erősen vesztésre álltak, a flotta felét elvesztették, mikor Hanék bementek abba az építménybe. Vesztettek volna, ha nem sikerül lyukat robbantani a építmény oldalán, mert kívülről meg se tudták sebezni. Amikor újra látjuk az X-Wingeket, már magasan a légkörben, messze az oszcillátortól harcolnak... Szóval rohadtul nem gyalázták le a bolygó védelmét. Ez van, törődjetek bele.


    Hidd el, nekem sem ez volt a kedvenc részem a filmben, de nem volt annyira gyalázatos, mint amennyire beállítják egyesek. Elég ha annyit mondok, hogy a kedvenc epizódjaim a ESB és a RotS, mert ott nem a "jók" győznek.
    Engem mondjuk jobban zavart a RotJ-ben hogy egy A-Wing a parancsnoki hidat eltalálva kiiktatta Vader egész Super Star Destroyerét, vagy hogy az Ewokok legyőzték a birodalmi rohamosztagosokat... Szóval ilyen alapon az összes Csillagok Háborúja filmet, és majdnem minden mást is cafatokra lehetne szedni. De van ennek értelme? Nincs.
  • Rita79
    #3128
    Ne várj csodát, manapság már könnyen fogyaszthatóvá és kevésbé izgalmasabbá kell tenni a filmeket. Sztem világ égés történt volna, ha úgy fejeződik be, mint a Birodalom Visszavág, amikor a sebeiket nyalogatva jöttek fel a betűk
  • Bandicoot
    #3127
    Amikkel elbánt az a 6-8 X-wing...Ez valljuk be akármilyen sztárpilóta is Poe (erősen eltúlzottan a filmben), nevetséges....
  • Bandicoot
    #3126
    Jó. Akkor most leírom mint SW filmeket szerető ember,aki nem olvasgat csak nézi a filmet..Mit is látott a Jedi után MEGMAGYARÁZATLANUL.

    A rend szétlő pár bolygót amivel az új köztársaságnak odatettek. Meg akarják semmisíteni az ellenállást is. Az ellenállás tudja a gyengepontot,tudja hogy ők a cél. Az ellenállás a halálcsillagnál 50szer nagyobb bolygó ellen bombázás céljából ellentámadást indít, illetve egy összehangolt rajtaütést mint a Jedi visszatérben. Erre a feladatra kiküldenek 6-8 darab x-winget. Wtf??? Kérdezi magában a fan. Hol van az ellenállás flottája? Hol vannak az Y Wingek ha már bombázni akarnak? Elpicsázzák őket,nem kérdés... Zajlanak az események, a szuperfegyveren a parancsnok közli hogy küldjenek fel minden támadó egységet. A rajongó joggal feltételezi hogy most jön a gebasz, ennyi Tie fighterrel nem fognak elbírni...A rajongó várja a csavart hogyan húzzák ki magukat ekkora szarból. Mármár siratná a lázadókat...De nem történik semmi, a 6-8 xwing szépen legyalázza a bolygó teljes védelmét és minimális rásegítéssel megsemmisíti az egészet. Happy end, elvégre a lázadók a szuperfegyvert hazavágták, szomorú end mert tudjuk....
    Logikátlan és ostoba húzás volt megmagyarázatlanul hirtelen egy ilyen überfegyvert berakni a filmbe és ilyen jelentéktelen csatában "ledarálni".
    Ha a filmet mondjuk azzal fejezik be hogy megtörténik a tudjukmelyik jelenet, és a lázadók nem bírnak a túlerővel, a szuperstarkiller lő és talál és a megmaradt lázadók menekülőre fogják a dolgot, milliószor többen értékelték volna a befejezést mint ezt a teljesen megmagyarázatlan és logikátlan harcijelenetet....És még a superstarkiller is megmaradt volna mint aduász....
  • Pares
    #3125
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha mégegyszer megnézed a filmet, akkor láthatod, hogy baromi sok TIE vadászt küldtek oda.

    Utoljára szerkesztette: Pares, 2015.12.22. 17:56:56
  • Pares
    #3124
    Az Ellenállást nem sikerült megsemmisíteniük, de az Új Köztársaságnak elég nagy pofont adtak.

    "As one its first acts following the signing of the the Galactic Concordance, the Senate passed the Military Disarmament Act which drastically reduced the New Republic's military to a small peacekeeping force, an early goal of Mon Mothma's. The move lauded by most who believed that the remaining Imperial hardliners posed no threat. Leia Organa disagreed and was sidelined from the New Republic's political process. Organa then formed the Resistance, a private military force which kept watch over the First Order's movements. Although she petitioned for assistance from the New Republic, the Senate was too self-absorbed to take much notice and its slow political process frustrated the former princess."

    Amúgy jó olvasást:
    Új Köztársaság
    Ellenállás

    A Köztársaság központját megsemmisítették néhány másik bolygóval együtt. Az Ellenállás csak egy kisebb szervezet.
  • Rita79
    #3123
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    sztem a "szarozás"-t nem rád értelmezte.
  • kissssss
    #3122
    sehol nem írtam konkrétan olyat hogy te lettél volna az aki így válaszol egy véleményre, de ezt te is jól tudod :)
    Utoljára szerkesztette: kissssss, 2015.12.22. 17:46:57
  • Bandicoot
    #3121
    Én nem szaroztalak meg nem is vitáztam veled se, ez a ti harcotok..
    Emlékeim szerint mi nomrálisan eldiskuráltunk az egészről spoilerekben. :)
  • kissssss
    #3120
    ohh... mintha én is valami hasonlót mondtam volna az első véleményemben a filmről :) de ugye ez csak "szarozás" volt.

    egynéhány robbanó és lövöldözős jelenetet igazán kihagyhattak volna és egy szűk 15 percben összefoglalhatták volna miért állnak úgy a dolgok ahogy most látjuk.
  • Bandicoot
    #3119
    * gondolod.
    * a halálcsillag ellen is rajtaütés volt szabotázzsal

    Mint ítam nagy bajom nincs,de illett volna a lázadók "méretére" is magyarázatot vagy bármiféle sejtetést adni ahogyan Rey karakterével is megtették,elvégre egy fő pontja a filmnek ami így elég nevetségesnek tűnik. Mocskosul komikus hogy a bázis parancsnoka felküldött minden mozdítható egységet egy jelenetben az égre, de Poe akkor sztárpilóta hogy egymaga és pár másik Xwing pilóta kiírt mindenkit. Azt pedig ugye nem gondoljuk hogy egy ekkora bázison 20-30 db tiefighter van.:)

    Az első rend totális győzelme azért nem igaz,mert pont hogy a lázadókat és bolygójukat nem tudták megsemmisíteni, ellenben a szuperfegyver megsemmisült (és remélhetőleg nem tér vissza a következő két részben).
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2015.12.22. 17:40:09
  • Pares
    #3118
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ahh... hogy az értetlenkedésnek sose lesz vége... Nyilván nem az egész Köztársaság volt abban az egy rendszerben (Hosnian), csak a főváros (Hosnian Prime), és még négy másik bolygó. Ez nem jelenti azt, hogy a Köztársaság csak egy rendszerre korlátozódik, értem? Továbbá az mond neked valamit, hogy az egészen apró eltérés a távolsággal arányosan egészen nagyra is nőhet? Egyszerűen nem értem, hogy ezeken a dolgokon mit nem lehet érteni.
  • Rita79
    #3117
    Azért itt is kár magyarázni azt, hogy elcseszték és egy tremors féle dczsyxé kategória lett. Azon az anyagilag is drága star killer mesterséges bolygón minimum 12.000 Tie vadásznak kellene lenni, akik bármikor felröppennek 1 mp leforgása alatt, ha gond van. Mint ahogy a tűzoltóknak is van 1 percük a való világban, amikor ügyeletben vannak, és jelzés jön. Elvégre háborúban állnak, gondolom emiatt nagyobb katonai fegyelem és felügyelet szükségeltetik. A hiper űrből bármikor bárki elő ugorhat, erre számítani kell(ene)
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2015.12.22. 17:36:03
  • Pares
    #3116
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Galaktikus Köztársaság flottáit nyilvánvalóan a Galaktikus Birodalom örökölte. A Galaktikus Birodalom ellen harcoló Ellenállás flottáját meg gondolom az Új Köztársaság vette át, a Birodalom megmaradt flottáit meg az Első Rend. Az ellenállás, mint írtam most már nem ugyan az, mint ami régen volt, csak egy "terrorista" szervezet, amit az Új Köztársaság pénzel az Első Rend eltakarítására. X-Wingekből a bázis ellen indított támadásnál 12-t számoltam össze, a "komplett kikészített flotta" alatt nem értem mire gondolsz. A Starkiller bázis ellen indított támadás egy tipikus rajtaütéses támadás volt szabotázzsal párosítva. Nyilván erősen benne volt az is, hogy végülis a jónak kellett győznie. Valójában egyébként az Első Rend totális győzelmével zárult a film, és a bázis is teljesítette a célját. A Halálcsillag egyébként pont ezért volt nagy hátrányban a Starkiller bázissal szemben. Míg előbbinek nem volt konkrét célpontja, mert az Ellenállás elég mobilis volt, addig Az Új Köztársaság nagyon jó célpontot nyújtott. Egy ilyen fegyver ellen meg nem lehet védekezni.
  • Bandicoot
    #3115
    Azt nemigen értettem mitől ágazott el - de igazából azt sem mit lőtt...Energianyalábnak tünt..De akkor mitől vált szét, mintha "több kisebb rakétára" darabolódott volna szó szerint?:)
    Holnap kiváncsi leszek,nézem újra....
    De igazából ez viszont jellemző, hogy überelni akarták az eddigi szuperfegyvert méretével és tűzerejével egyaránt... Kár volt, mert logikai buktatók sorát vezették ezzel fel... Egy ilyen fegyvert TALÁN a 3. részben egy gigászi űrcsatával megspékelve (persze akkor az lenne pár síró arctól, hogy Jedi visszatér remake) kellett volna bemutatni, sokkal logikusabban felépítve az egészet.
    Ebből a szempontból tartok a folytatástól, 4. "halálcsillag" már tényleg nem kéne még agyonfelspécizve sem, ezt a szuperfegyvert pedig überelni még eröltetettebbnek fog hatni.... Ráadásul egy szinte noname rendezővel...
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2015.12.22. 17:26:12
  • Rita79
    #3114
    Lehet az Imperium Galactica -ból indul ki. Ott egymáshoz közel kell kolonizálni, az a jó kereskedelmi szempontból. :D
  • Nagydög
    #3113
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    "A bolygókat nem építik, azok ott vannak és kolonizálják őket... Amúgy meg mondják a filmben (az Ellenállás bázisán, amikor összeülnek), hogy hiperűr fegyver, tehát a "lövedék" vagy sugár a fénysebességnél gyorsabban halad, úgy mint a hajók."

    Ugynevezett ironia. De mennyire valoszinu, hogy a Koztarsasag egyetlen rendszerben, egymastol latotavolsagban levo bolygokon ucsorog? (Es szerencsere azt a bolygot, amin hosein tartozkodnak pont nem lottek.) Tartok tole, hogy a sracok a naprendszernek ezt ezt a modeljet lattak csak. Mondom, hogy a tavolsagok koncepciojaval Abrams mar regeben is hadilabon allt.

    Azt inkabb csak ugy bedobtak, mert kulonben tenyleg nem lenne semmi teteje a latottaknak. Nekem nem tunt hiperter fegyvernek. Egy szep lathato sugar volt az indulasi es az erkezesi oldalon is. Raadasul valaki lusta volt, es inkabb nem akart vacakolni tobb lovessel, igy inkabb elagazott.
  • karajjj
    #3112
    Lehet, hogy igazad van... :D
  • Pares
    #3111
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A bolygókat nem építik, azok ott vannak és kolonizálják őket... Amúgy meg mondják a filmben (az Ellenállás bázisán, amikor összeülnek), hogy hiperűr fegyver, tehát a "lövedék" vagy sugár a fénysebességnél gyorsabban halad, úgy mint a hajók. Egyébként pedig azért "Starkiller", mert az adott rendszer csillagát "leszívja", ezzel tölti fel magát a lövéshez (igen, a központi csillag elpusztítása már magában is elég egy rendszer elpusztításához), a lövéssel pedig ugye egyszerre több bolygót is kitudnak lőni az egész galaxison keresztül. Gyakorlatilag Halálcsillag a köbön. Egyébként amikor felrobban, akkor látszik, hogy csillag lett belőle. Most abba, hogy ennek az egésznek mennyi realitása, és milyen fizika áll mögötte, inkább ne menjünk bele, jó? Space magic, úgy ahogy majdnem minden más is a Star Warsban.

    Utoljára szerkesztette: Pares, 2015.12.22. 17:01:40
  • Nagydög
    #3110
    Na mar most igy megfogalmazva, tenyleg. Lehet, hogy at is kene nyergelnie a porno iparba, ott vegre lenne eleg megragadnivaloja.
  • Nagydög
    #3109
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Azert az a tizenpar X-wing is szepen elpicsazta az Elso Rendet a Takodana felett, hogy aztan rendkivul kenyelmesen kodde valjanak, mig Kylo lelep az elrabolt Reyel.