Kanada akár tíz új atomreaktort építene 2040-ig

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

RJoco
#1
Vajon mikor kezdenek el komolyan foglalkozni a rádióaktivitással?
Mikor már volt pár nagy baleset, amit nem tudtak eltusolni?
Vagy amikor már nem tudják hova tenni a hulladékot?

Először azt kellene megoldani, hogy a fűtőrudakat addig tudják használni, amíg eléggé el nem veszti a sugárzását, hogy a környezetre ne legyen káros.
Aztán lehetne építgetni az erőműveket.
Jönnek itt a felmelegedéssel, közben az "elhasznált" rudakat hatalmas víztartályokban hűtik évekig. Vagyis folyamatosan fűtik a környezetet.
De a nagyon beharangozott ai-t sem erre használják, pedig ígérték. Ahhoz képest csak az áramot zabálja és semmilyen haszonnal nincs az emberiségre nézve.

Warning! Cargo bay open, shields are down!