Norvégia betiltja az MI használatát az általános iskolákban
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#5
A gyerekkori MI hasznalat gatolja a gondolkodasert felelos teruletek fejlodeset. Ez kb. olyan eset, hogy ha egy gyereknek soha nincs szuksege beszedre es nem is probalnak kommunikalni vele, akkor soha nem fog megtanulni beszelni es az agyaban a beszedert felelos terulet sem fejlodik ki es kesobb se tud megtanulni beszelni. Az MI ugyanezt teszi a teljes gondolodasert, problemamegoldasert felelos terulettel.
A dolog olyan hogy ha egy gyerek 0 vagy nagyon kis gravitacioban no fel, akkor nem lesznek eleg erosek az izmai a foldi 1 g-s gravitacioban valo letezeshez. Ha egy gyerek ugy no fel, hogy nem kell gondolkoznia, akkor az agya nem lesz eleg fejlett ahhoz, hogy onalloan gondolkozzon.
A dolog olyan hogy ha egy gyerek 0 vagy nagyon kis gravitacioban no fel, akkor nem lesznek eleg erosek az izmai a foldi 1 g-s gravitacioban valo letezeshez. Ha egy gyerek ugy no fel, hogy nem kell gondolkoznia, akkor az agya nem lesz eleg fejlett ahhoz, hogy onalloan gondolkozzon.
#4
Akva írta (#1):
A technikai fejlődés már az ipari forradalom óta végzetes hatással van az emberiség képességeire. Először a fizikai állapotunkat és kreativitásunkat tette tönkre, majd a számológép feltalálásával kezdődően a szellemieket is elkezdte. A MI-val megkezdődött az általános és totális elbutulás.
Amúgy miféle elbutulásról beszélsz???? szerinted te nem vagy 100-szor nagyobb tudású azoknál, akik 200 éve éltek? Persze olyan, hogy "okosság" szubjektív fogalom. Lehet a világ legokosabb embere 300 éve élt és egy kecskepásztor volt a hegyekben mondjuk a Pireneusokban. csak soha nem derült ki, mert semmi féle lehetősége nem volt arra, hogy kiderüljön róla. Ki tudja hány Einsteint vagy Shakespeare-ét vagy Mozartot vesztett az emberiség csak mert nem voltak adottak a lehetőségek arra, hogy ez a kiderüljön. Ma sincsen rá mindenkinek lehetősége de sokkal többeknek van, mint 200 éve volt.
#3
Akva írta (#1):
A technikai fejlődés már az ipari forradalom óta végzetes hatással van az emberiség képességeire. Először a fizikai állapotunkat és kreativitásunkat tette tönkre, majd a számológép feltalálásával kezdődően a szellemieket is elkezdte. A MI-val megkezdődött az általános és totális elbutulás.
ez így baromság. logikusan próbáld összehasonlítani a lehetőségeidet mondjuk azoknak a lehetőségeivel, akik 200 éve éltek. A te életed a jobb vagy azok élete volt jobb, akik akkor éltek. Na erre nem nehéz válaszolni.
#2
ok akkor mi az alapvető kézség egy mai gyereknek amit tudni kell és mi az amivel boldogulni tud az életben??????? Aminek értelme is van?
#1
A technikai fejlődés már az ipari forradalom óta végzetes hatással van az emberiség képességeire. Először a fizikai állapotunkat és kreativitásunkat tette tönkre, majd a számológép feltalálásával kezdődően a szellemieket is elkezdte. A MI-val megkezdődött az általános és totális elbutulás.