A Meta jogi nyomása miatt némán ült a Facebook-botrány kiszivárogtatója egy fesztiválon
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Alapból a META rosszul működik. Mindegy hogy Facebook vagy Instagram. Túl szigorúak a szabályaik, a pénzre mennek, jogtalanul felfüggesztik a fiókokat vagy éppen letiltják hiába igazolja magát mindenki, az AI része teljesen hibás.
#2
Ami a cég dolgait illeti, nehéz igazságot tenni, annyi állítás van (a másik cikkel együtt). Ismerve, hogy a Facebook mennyire a bevételre van kihegyezve, milyen undorító egy csomó szempontból, inkább azoknak hiszek, akik elítélően nyilatkoznak, és még csak abban sem vagyok biztos, hogy amit mulasztásnak neveznek, az mulasztás-e vagy több annál stb.
Ami miatt visszataszítónak nevezem (és számomra elviselhetetlen), az nemcsak a hírfolyammal kapcsolatos módszerek és a reklámok, hanem pl. az, hogy nem lehet a beszélgetésekkel információt összehordani és megtartani, mint egy rendes fórumban, mert az egész úgy van elkészítve, hogy nehézkes legyen bármi régebbit is megtalálni. Már akkor kezdődnek a bajok, mikor öt-hat hozzászólás összegyűlik, mert egy részét már egyesével kell kinyitogatni, ha át akarom tekinteni. Csakis a pillanatról szól minden, az engagement maximalizálása az abszolút elsődleges cél, és már csak ez káros mindenkinek, de nagyon.
Ilyet csak visszataszító szellemiségű (vagy egyszerűen hétköznapian műveletlen, e korcs világba szépen beilleszkedő) ember tart életben. Bár lehet, hogy a mögötte levő tőke irányít és nem ő - nehéz innen tájékozódni. Ezért nem érdekel annyira, de nem is használom, legfeljebb nagy ritkán néhány irodalmi lap, ill. információ olvasására, amit máshol nem találok meg.
Ami miatt visszataszítónak nevezem (és számomra elviselhetetlen), az nemcsak a hírfolyammal kapcsolatos módszerek és a reklámok, hanem pl. az, hogy nem lehet a beszélgetésekkel információt összehordani és megtartani, mint egy rendes fórumban, mert az egész úgy van elkészítve, hogy nehézkes legyen bármi régebbit is megtalálni. Már akkor kezdődnek a bajok, mikor öt-hat hozzászólás összegyűlik, mert egy részét már egyesével kell kinyitogatni, ha át akarom tekinteni. Csakis a pillanatról szól minden, az engagement maximalizálása az abszolút elsődleges cél, és már csak ez káros mindenkinek, de nagyon.
Ilyet csak visszataszító szellemiségű (vagy egyszerűen hétköznapian műveletlen, e korcs világba szépen beilleszkedő) ember tart életben. Bár lehet, hogy a mögötte levő tőke irányít és nem ő - nehéz innen tájékozódni. Ezért nem érdekel annyira, de nem is használom, legfeljebb nagy ritkán néhány irodalmi lap, ill. információ olvasására, amit máshol nem találok meg.