61
Star Wars Outlaws
  • lwb
    #21
    Nem tudom megmagyarázni. Nekem desktop gépen megy launcherből, hang sem akadozik, nincs vele semmi baj.
    Sőt, asus rog ally x-en is kipróbáltam és leszámítva, hogy kevés neki a vas (30-40 fps dlss ultra performance és low setting mellett is), nincs vele semmi baj, megy baj és hiba nélkül.
  • hawkie22
    #20
    Illetve javítom magam, a hang továbbra is torzít meg akadozik néha, de legalább a game nem akad.
  • hawkie22
    #19
    És akkor ezt most magyarázzátok meg nekem. Mindent kipróbáltam, adminisztrátor, kompatibilitás, driver reinstall, minden, semmi se segített. Letöröltem a gamet, reinstall, most meg minden megy faszán. Én ezt nem értem. Annyi a különbség most, hogy direkt a játék mappájából indítottam, mert Ubi launcherrel csak pörög a töltésjelzö, de nem csinál semmit.
  • PiszkosFred
    #18
    Kisse elavult, de meg egesz korrektul dolgozo i7@8700 + 3060 konfigommal sincs gond, igaz en medium-high fokozaton jatszok (stabil 60 fps, varosban benez neha 50 korulre), de nem huzom tul a beallitasokat (DLSS balanced), max a fotok miatt tekerem fel a minoseget es kapcsolom be az RTX-et is :), plusz nekem az alaplapi integralt hangkartya(chip) gerjedt, igy mar a legelejen anno vettem egy kartyas audigy x-fit es az adja a hangot.

    Nem tudom mi lehet a gond.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.09.03. 15:09:32
  • lwb
    #17
    Valami driver issue lesz nálad, mert nálam i7 13700k és 4080-on 3440x1440-en, maxon, RTXDI high, DLSS és frame gen mellett, de stabilan 60 fps felett megy a játék mindenhol. Nálad is kellene, hogy menjen. Lehet, valami laptop-specifikus driver gond lesz.
  • lwb
    #16
    Hát igen, a játékmenet középszerű. Ez ugye nem azt jelenti, hogy rossz, hanem azt, hogy ... közepes. De a világ és a hangulat feljebb húzza az élményt. Ezért lett 7-8 nálam és nem 9-10. A játékmenet nekem nem annyira fontos szempont egy ilyen játéknál. Ha megkapirgáljuk, akkor a Last of Us 1 vagy az uncharted lövöldéje meg lopakodása sem volt valami nagy szám. Igazából mindkettő hasonlít is egy kicsit erre.

    Viszont a látvány, a világ, a sztori és a hangulat ott is kárpótolt mindenért. Azért ez a játék nem lett egy TLOU vagy Uncharted, de nem is olyan rossz, amilyennek beállítják a yt videók. Az tuti, hogy jobb, mint szinte bármi, amit az ubi csinált és open world és az elmúlt 10 évben jött ki.
  • hawkie22
    #15
    Azt mondja már meg nekem valaki, hogy az ASUS Rog Strix laptopon miért akadozik? Már mindent levettem low-ra, de még így is olyan szintü röccenések vannak, hogy ihaj. Azért egy Ryzen 9-et, NVidia 4080-at meg 64GB RAM-ot nem kéne ennyire megizzasztania a játéknak. Így viszont játszhatatlan a game.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2024.09.03. 14:25:03
  • MerlinW
    #14
    "a harc és a lopakodás viszont csak középszerű"

    Végülis csak a lényeg gáz, a játékmenet :) Ha meg azt vesszük, hogy a Division-ös Massive készítette a játékot, akkor katasztrófa a cucc (mondjuk szerintem az 5 éves Division 2 jobban néz ki mint az Outlaws).

    No mindegy, én imádom az SW világát, de 1 órát bírtam elviselni ebből a játékból, mielőtt uninstalláltam, de ez én vagyok.
  • MerlinW
    #13
    "szeretem, ha valami az enyém, amiért pénzt adtam"

    Hallottál a Crew-ról, vagy az Overwatch 1-ről, csak hogy az aktuálisakat említsem? :) Nem a tied amit veszel, bármikor elveheti a kiadó (használhatatlanná / beszerezhetetlenné teszi). A játékokat határozatlan időre liszenszeled.
  • hawkie22
    #12
    Na, elkezdtem a játékot. Valakinek ötlet, miért szakadozik idönként a hang? Elöször azt hittem, hogy a grafika miatt, de így is csinálja, beállítástól függetlenül. A gépem biztos, hogy elviszi a gamet, szóval az nem lehet probléma, driverek up to date, nem tudom, miért csinálja. Ötlet?
  • lwb
    #11
    Annyival egészíteném még ki a Fred által írtakat, hogy 4080-on RTXDI high-on a játék az egyik legszebb játék a piacon. A részletesség egészen elképesztő, a városok meg valóban városnak hatnak, tele vannak lakosokkal, akik élik az életüket.

    A youtube-on elnézve a véleményvezéreket a játék kb a világ legrosszabbika, de ennek ne üljön fel senki. A hangulat nagyon ott van a szeren, a harc és a lopakodás viszont csak középszerű, de ezek ugye pl egy uncharted játékban sem voltak olyan nagyon lehengerlőek. Alacsony nehézségen javaslom a játékot mindenkinek, mert akkor kevesebb időt kell ezekkel a dolgokkal tölteni és több marad a felfedezésre. Nekem stabil 7-8/10. Nem világmegváltó, de a SW játékok jobbik feléhez tartozik.
  • PiszkosFred
    #10
    Detto. Mar a streamingnel is frusztralo, amikor a nyugdijas tempoban daralt 4-5 evados sorozatnak a vege fele olvasod a hirt, hogy jovo honap elejevel eltunik a kinalatbol es emiatt jo lesz sietni... :)

    Ami kell, azt megveszem es majd amikor jut ra ido, akkor jatszok vele. Most pl az Outlaws ket napig ment, de hetvegen teljesen kimaradt (csaladdal "veletlenul" elkezdtuk ujra ledaralni az Alchemy of Soult es nem jutott ido a jatekra), de mivel nem hajt a tatar, nem kell nezni a ubi+ fordulojat, hogy meg pont beleferjek, igy nincs belole gond.

    Az mar mas kerdes, hogy ha megszunik egyszer a steam, ubi, uplay, stb. akkor a letoltott gog-os installereken kivul minden kuka, de ez legyen majd a gyerek/unoka gondja, aze, aki orokli majd az accountjaimat, addig meg csak kibirjak a platformok :)
  • hawkie22
    #9
    Igen, én még a régivágású vonal vagyok, szeretem, ha valami az enyém, amiért pénzt adtam és nem attól függ, hogy tudok-e vele játszani vagy sem, hogy fizetek-e havidíjat. Az Ubi+ számomra jelenleg nem opció, nem a pénz miatt, hanem 1. amit említettél játszadozáshoz nincs kedvem, lemondani, megint felvenni, megint lemondani... 2. azok a játéksorozatok, amikkel szeretek játszani (Division, AC, Splinter Cell), azoknak az összes része megvan a profilomon, illetve pár másik önálló game is, pl. Rayman Origins és hasonlók és az ehhez a franchisehoz tartozó részeket is meg fogom venni, 3. nem attól akarom függövé tenni, hogy mennyit tudok játszani, hogy lejár-e a havi Ubi+, mielött automatikusan meghosszabbításra kerülne vagy sem. Inkább megveszem, aztán akkor játszom vele, amikor akarok. :)
  • Sunrider924
    #8
    Az Ubi+-t nem kell folyamatosan fenntartani az aktivalas utan, aktivalod, kiporgeted a jatekot ami erdekel es utana lemondod igy a honap vegen nem kerul automatikus meghosszabitasra, tehat csak 1 honapot fizettel ki, az kerul 18 euroba. Utana barmikor ujra aktivalhatsz egy honapot nincs semmifele megkotes vagy kovetkezmeny hogy a koztes idoszakban az account nem volt aktiv. Azok a jatekok amiket Ubi+-al jatszottal azok megkapjak a cimket es miutan lejar az elofizetes nem elerhetoek de ha utana akarmikor akar evekkel kesobb aktivalod megint az Ubi+-t akkor megint hozzaferhetove valnak es megorzik a progressed is az adott cimen belul.

    Fizetett hirdetest olvastal

    Najo nem, csak ugy erzem te is az a regivagasu faszi vagy mint en voltam es nem izlik ez a fajta licenszelesi metodus inkabb szereted megvenni amire szukseged van hogy az utan akkor a tied. Te dontesz, en kiprobaltam, semmilyen problemam nem volt vele, hibatlanul, gordulekenyen mukodott a szolgaltatas es miutan kiporgettem az AC Valhallat vagy a FC6-ot igy nem ereztem semmilyen modon hogy de most ez miert nincs ott a polcon hard copyba a tobbi mellett, erdekelt a game, vegigjatszottam, kerem a kovetkezot :)
  • hawkie22
    #7
    Jó jó, 18 dodó, de a sok kicsi összeadódik. Gyerekek miatt van Disney+ meg Netflix, nekem ott az Amazon Prime, a Playstation Plus, mellé a Wow havidíj, azért ez így összeadódik. Ha most még behúzom mellé a Ubi+-t, akkor ott vagyok, hogy havi 100 dodó. :) És annyit meg nem játszom Ubi-val, megvannak a régi játékaik, de az újak közül most csak az AC Shadows lesz biztos vétel.
  • Sunrider924
    #6
    Hat pedig pont az a lenyeg hogy nem univerzalis a problema, akit en kovettem az pc-n tolta es semmi ilyen gondja nem volt.
    Amit Fred irt azt meg adnam en is, mert annyira tetszett amit lattam, hogy meg akartam venni, vegul ugy alakult hogy mast vettem helyette :P. Az Ubi+ megvar.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2024.08.31. 12:02:09
  • PiszkosFred
    #5
    Nem akartam, de lattam par tenyleges gameplay videot (akik tenyleg jatszottak, nem bugokra es baromsagokra fokuszaltak) az Early elso napjan, ott megtetszett, aztan ugy voltam vele, hogy lehet jo lesz ez. Pont tegnap irtam le a SWtOR topikban, hogy 5-6 oranyi jatek utan mi a szitu, bevagom ide, bar tul sok konkretum egyelore nincs benne.

    "Engem beszippantott, az elso par ora eddig nagyon tetszik (most ertem az elso bolygora) - bar aki a speeder iranyitasat kitalalta ott, azt peklapattal vernem agyon :) Kivancsi leszek a prologue utan, amikor szabad kezek kap az ember, akkor milyen lesz, egyelore elegge sztori vezerelt.

    Egyelore bugba nem futottam bele, de azert kell majd patch, az tuti, olvastam erdekes dolgokat :) A 3060-as birja medium-high hibrid beallitasokat (rtx nyilvan off), az animaciok jok, a berthesdahoz szokott lelkem picit sajnalja, hogy nem lehet mindent lootolni, amit meglatok, de hat ez van. A motor ugyanaz, mint a Div1-2, vagyis baromi szep a latvany. Nagyon jol osszeraktak a kornyezetet, a belso terek (kocsmak, "varosok", stb.) tenyleg az eddigi egyik legjobb, amit SW jatekban lattam.

    Ami fura meg most, hogy rengeteg gyorsbillentyu van, elszoktam mar tole es meg nem rogzult minden, igy neha nem tudom melyik gombot is nyomjam, ha ezt akarom, vagy azt akarom. A kis joszag iranyitasa egesz jo, red deadbol lenyultak a slow motion alatti kijelolt celpontokra lovest, tetszik. Az ilyen arkad jellegu falakon ugralok meg kapaszkodok dolgok egyelore nem tobbek, mint az AC vagy Tomb Raider barmelyik reszeben, remelem kesobb sem lesz tulzasba veve.

    Kay karaktere is tetszik, nem tudom mit hisztiztek a nepek, hogy csunya meg mittomen, szerintem egeszen szeretheto es szimpatikus, abszolute illik a sztoriba, hogy nem egy eyecandy a foszereplo.

    En a gold editiont vettem (gmg-n volt voucherem es igy majd 25%-ot sporoltam, kvazi annyiba fajt ott a gold, mint ubi storeban a standard), igy a season pass-szal majd jonnek a cuccok, tobbet nem kell foglalkoznom ezzel. Megvan az osszes AC, de valahogy hosszu tavon sosem tudott lekotni egyik resz sem (Black Flaget leszamitva, az top mai napig), de ebben latok potencialt. Es faj a szivem, hogy mar megint SW jatekot kapunk, ST-t meg senki sem csinal (a Resurgence ehhez kepest egybites amator pixelhalmaz, pedig az sem rossz annyira)

    A skinek meg annyira nem erdekelnek itt sem, hogy azokert fizessek."


    Az, hogy meddig fog kitartani a lenduletem, nem tudom, de egyelore az elmult evekben kiprobalt/jatszott uj megjelenesu jatekokhoz kepest ez most jobban lekot es jobban odaszegez a monitor ele, sot, van kedvem is folytatni a kalandot masnap, vagyis van ra esely, hogy beleszalad ebbe is majd ket, aztan haromszamjegyu oranyi jatekido.
  • Plata
    #4
    Early acces ennél a játéknál kicsit vicces lett ha jól láttam,early acces utáni peccs hazavágta a mentéseket és lehetett kezdeni újra,hogy melyik platformon azt nem tudom,annyira nem érdekelt a cikk.
    Ráadásul valami nevetséges értéktelen kárpótlást adtak a pórult játékosoknak.
  • Sunrider924
    #3
    Bakker az Ubisoft+ havi elofizetes 18 dodoert, mar early accesben is jatszhato volt az Outlaws, es ha kiporgeted hamarabb mint hogy lejarjon az egy honap akkor ott a teljes katalogus marhasok jatekkal, jatszhatsz amit akarsz, ez mar nem ujdonsag, csodalkozom amikor olvasom hogy ki mit vacilal meg learazasra var...
    Korabban az EA Originje ugyanigy mukodott es azt is gondoltam konkretan hogy az Ubi onnan vette kolcson az otletet, ha jott jatek ami erdekelt befizettem az egy honapot es kijatszottam a jatekot( Anthem) es meg kerestem mast is( SW Jedi Fallen order)ami jo volt idotoltesnek.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2024.08.31. 11:44:32
  • Caliph
    #2
    először is,nekem nincs meg mégis belemagyarázok :D mert ugyanebben a dilemmában voltam mint te. Amit láttam,hogy sokkal jobb ,mint a hiszti ami előtte volt,hogy fos lesz. néztem The VR,néztem asmongoldot,szal láttam pozitiv és negatív véleményt is róla. és arra jutottam hogy nem húzom be ennyiért. várok egy akcióra,és 30-40 dollárért kb karácsonykor egy akcióban behúzom. számítok rá,hogy addigra lepörög,és karira beakciótzzák.
    ugyanúgy vagyok mint a homeworld 3-al,nagyon lehúzták,mert nem olyan mint az elődök,rövid a sztori stb,és többnyire az jött ki hogy teljes áron nem éri meg. majd akcióznak azzal is,akkor behúzom.
  • hawkie22
    #1
    Sziasztok!

    Megvette valaki a játékot? Nagyon vacilálok rajta, mert érdekesnek tünik, de nem tudok dönteni, YT-on is felemás videókat találok a játékról. Kinek mi a véleménye? Érdemes megvenni? Csak úgy 70$-t nem akarok kidobni érte.