24
  • Bruce_Willis
    #24
    Nézd csak: https://hvg.hu/tudomany/20240625_google-youtube-premium-elofizetes-kiskapu-bezaras-vpn-tiltas

    "A YouTube Premium ára eltér a világ különböző pontjain, esetenként drasztikusan: míg az Egyesült Államokban havi 14 dollár az előfizetési csomag, addig Ukrajnában, Törökországban, Indiában és még néhány helyen csupán körülbelül 3 dollárnak felel meg az ár."

    Utoljára szerkesztette: Bruce_Willis, 2024.06.25. 22:59:39
  • Bruce_Willis
    #23
    Ezt pontosan így látom mint RJoco írta.
    IP cím alapján simán kiszűri, és ha soha nem járt egyikőjük sem a lakásomban, akkor joggal függesztheti fel az előfizetést.
    Végső soron te is trükközöl. Én blokkolóval, te pedig "hazugsággal". Nekem egyik sem fáj.
    Az viszont tény, hogy rühellem a google-t és nem szívesen fizetek neki egy fillért sem.

    "De szerintem mar most tobb energiat oltunk bele a beszelgesbe oraberben, mint amennyi jelentosege van."

    Ide csak kikapcsolódni jövök. Ezek a témák érdekelnek.
    Ezt valóban túltárgyaltuk. És van amikor hevesebben is reagálok egy egy hírre, mert szerintem marhára nem az a jó út hogy behódoljunk a világ "urainak". De elhiheted, egy nekem szimpatikus szoftvercég szolgáltatására bármikor előfizetek. Van néhány előfizetésem, hasznos szoftverekre.
  • Bruce_Willis
    #22
    Passz. Nekem ezt hozza fel ha rákattintok.
  • RJoco
    #21
    Ezek milyen csomagok?
    Csak, mert az 1790Ft és a 13€ valahogy nincs köszönőviszonyban egymással. Kettős mércével mérnék a díjakat?
  • RJoco
    #20
    Egyelőre nem igényük az ellenőrzés. Aztán majd egyszer csinálnak egy olyat, mint a netflix.

    Azt nem kell elfelejteni, hogy a google-ről beszélünk. Otthoni gépek esetén egyszerűen IP cím alapján ellenőrizni tudják, mobilok esetén, ha androidos, akkor a helyadatok alapján szintén nyomonkövethető az ember. Emellett, ha hazamegy, akkor általában ott wifire csatlakozik, így megint csak az IP cím alapján tudják.
    Biztos, hogy szépen gyűjtik az adatokat és készítgetik a statisztikákat rendszeresen. Aztán, ha nem fog tetszeni nekik a helyzet alakulása, akkor lépnek.
  • BrockSamson
    #19
    En nem akarok meggyozni senkit, hogy vasaroljon vagy regisztraljon; de az internetrol beszeltunk, ahol minden szolgaltatas ki akarja ismerni a szokasaidat. Ha van barmilyen social media fiokod, kereso motort hasznalsz vagy kommentelsz, ez reszben mar megvalosult (ami nem teszi ezt jogossa vagy elfogadhatova, de igy van).
  • BrockSamson
    #18
    Hat akkor szoljal nekik, mert mi evek ota hasznaljuk haverokkal. Amugy is, esetek jo reszeben telefonon is hasznalja az ember a Youtubeot meg a Youtube Musicot, annal hogy ellenorzik, hogy egy haztartas vagytok-e?

    De szerintem mar most tobb energiat oltunk bele a beszelgesbe oraberben, mint amennyi jelentosege van.
    Utoljára szerkesztette: BrockSamson, 2024.06.19. 09:07:11
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #17
    Nekem még mindig az a legnagyobb bajom, hogy manipulálni is akarnak, meg maximálisan kiismerni a szokásaimat, akkor miért is fizetnék nekik?
  • Bruce_Willis
    #16
  • BrockSamson
    #15
    Mi? A csaladi csomag nem azt jelenti, hogy csak a csaladodat hivhatod be, professzorom. Barkinek az accountjat megadhatod, es a csoport tagja lesz, a Google nem ker DNS tesztet.
  • Bruce_Willis
    #14
    Te egy matekzseni vagy!
    Biztosan megéri 4 gyereket csinálni emiatt. Vagy ha egyedülálló vagy, magadhoz költöztethetsz 5 embert. Páratlan logika! :)
  • BrockSamson
    #13
    2650 Ft a csaladi, hatan hasznalhatjatok, a matekot rad bizom.
  • Kissssss0 #12
    sg már rég egy kis lábnyommal rendelkező pénznyelő oldal amiről már a tulajdonosai is megfelejtkeztek.
  • Bruce_Willis
    #11
    Jó, mondjuk az SG miből élne másból?
  • Bruce_Willis
    #10
    Dehogy szenvednek. Én speciel csak simán blokkolom a hirdetéseket szenvedés- és reklámmentesen.
    Meghagyom a balfékeknek az előfizetés lehetőségét, akik azt hiszik bedől a yt, ha nem fizetnek elő.
  • RJoco
    #9
    Meignt az alátámasztatlan parasztvakítás, mi?!
    Ahogy enyac is írta, 13€. Az meg nem 500Ft. Vagy ilyen jól állna Magyarország?

    Emellett a nagy gond, hogy hiába a yt reklám mentes videó, ha a videóba a feltöltő beletolja a szponzorát, ami szintén reklám. Vagyis fizessek olyanért, ami nem működik tökéletesen.
    Akkor inkább maradok a blokkolónál.
    Ráadásul a blokkoló nem csak a yt-n szűri a reklámokat, hanem mindenhol. És ez azért nem mindegy. Míg 13€-ért csak egy helyen kapsz valamilyen szintű blokkolást.
    Ennek az SG oldalnak a reklámos verziója kétszer annyi adatforgalmat generál, mint a reklámmentes verziója.
    Aztán meg sír a szájuk, ha a szolgáltatók tőlük is akarnak pénzt a fejlesztésre.
  • duke
    #8
    Kivancsi vagyok mit akarnak . Tudom hogy evek ota megy hiszti de meg soha nem lattam reklamot jutubon, szoval igazabol nemt udom mirol beszelnek. evek ota.
  • Milo01
    #7
    Erre láttam 1x egy képet ezzel a szöveggel " When your advertising interrupts my video... It just makes me hate your product" .
  • Kryon
    #6
    Be kell hozzá jelentkezni. A reklámblokkoló bejelentkezés nélkül is működik.
  • enyac
    #5
    Hol kerül 500 forintba? Mert ahol én vagyok, ott 13 euró. Esetleg van 6 euróért olyan, ami gyakorlatilag funkcióiban teljesen limitált, mellette azért még mindig mutat reklámokat, csak kevesebbet. És ez csak egy előfizetőre. A családi 23 euró 5 főre. Ennyit nem ér. 6-ot érne, ha hozná a 13 eurós csomag paramétereit.
  • BrockSamson
    #4
    Durva, mennyire szenvednek az emberek, hogy ne kelljen havi 500 Ft-ot kifizetni. Tudom tudom... elvi kerdes.
  • Macropus Rufus
    #3
    én kezek leszokni a youtube-ról. Nem a reklámokkal van a bajom. Hanem a mennyiségével. Egyre több olyan videóba futok bele amiben átlag 2 percenként van egy reklám. Azért na.... Én sztem el fog oda jutni a cég, hogy valaki kifejleszt egy olyan blokkolót, amit nem fog tudni kijátszani. (pl. letölti a reklámot, de nem játssza le.)
  • lovejigsaw
    #1
    már megint hisztizik a google muhahhahahahahhahahahah