12
  • uwu2020
    #12
    Én atranzakciós díjáról írtam, amit a bányászok kapnak. Az most is van csak alacsony, de abban az elméleti esetben amiről szó volt, erre menne el a pénz OTC ügylet esetén is, tőzsdén ez sokkal magasabb, de miért kéne ehhez tőzsde?
  • Vanek úr
    #11
    Ha a (kripto)tőzsdéken kereskedik valaki vele, akkor igen, van tranzakciós adó. De maga a BTC azért jött létre, hogy bankokat (és különbféle tőzsdéket) megkerülve lehessen egymásnak 'fizetni' vele. Persze, manapság már nem egyszerű megoldani egy pl. Binance-on kívüli kereskedést se, így már bele kell kalkulálni az ilyenkori 'veszteséget' is (kivéve talán, ha egy adott üzlet maga foglalkozik bitcoin elfogadással, és a tranzakcióival; hiszen akkor elvileg megoldható a kikerülése, de ahhoz biztosan kell pár perc, míg az utalás végbemegy - csak mivel túl nagy az értékingadozás, így nem sok üzlet vállalja be (hiszen a boltok nem megtakarításként kezelnék a coint, hanem forgótőkeként, amit át kellene váltaniuk).
  • Vanek úr
    #10
    Nem végtelen apró a töredék, csak annyira sok, hogy egyesek úgy írják le, mert nem akarnak olyan mélyre süllyedni (olyan 8-9-10. helyiértékű %-kot fognak az utolsó korokban kapni a blokkokért a bányászok). Vagy annyira nem értenek hozzá, hogy azt hiszik, tényleg végtelen időkig fog tartani. Holott nem.

    Az energiaigénye tényleg hatalmas (és még növekszik is, hiszen úgy lehet több bevételt szerezni, ha a gépeid erősebbek a többieknél (nem véletlen, hogy ezt már otthoni számítógéppel nem is számolják, mert nincs értelme)). Bár jönnek ki folyton újabb és újabb ASIC-ok, amik egyre energiahatékonyabbnak mondják magukat; de ettől még a felhasznált áram nem csökken (sőt).

    Viszont ezt nem vásárlásra használják, hanem inkább mint egy részvényt: befektetésnek. Úgy vannak vele sokan, hogy minél többen vannak benne, annál inkább lesz értékálló (vagy akár még emelkedő értékű is). Ezért mennek a reklámok dögivel, ezért ülnek már rá bizonyos bankok, tőzsdei cégek, .....; hogy ők is nyerhessenek az egészből (ami további hype-ot generál, így még többen próbálkoznak vele, ....).
    És sokan vannak a hagyományos bankrendszer ellen. Ezért kellemes nekik, ha a pénzüket nem hagyományos banki befektetési körbe rakják (amiért még kamatadót is kellene fizetni), hanem egy olyan befektetést keresnek, ami adómentes (na jó, valami adóformát biztosan kellene utána fizetni, csak meg nem mondom, mit - ráadásul ha nem is jelented be, de nem látszik az életszínvonaladon a változás, akkor nem is fogja senki megkérdezni, mennyid is van, és mitől lett a nem létező változás).
  • dyra
    #9
    Én leszarom ki mit mond. Évek óta veszem a BTC-t akkor is mikor lent volt meg most is mikor csucson van.
  • uwu2020
    #8
    Akinek nem tetszik a BTC, ne pánikoljon! Egy dolog biztos: semmi nem tartott még örökké. Szerintem ez se fog, csak valószínűleg nagyon sokat kell még várni a végét. Legkésőbb az univerzum végével mindenképp eltűnik, és sokkal valószínűbb, hogy sokkal hamarabb. További jó hír, hogy aki nem akar, annak nem kell vele foglalkoznia, ez egy választható dolog, simán lehet nélküle élni.
  • uwu2020
    #7
    Kicsit konkrétabban, a tranzakciókért is fizetni kell. Először is sorba állás van, aki kevesebbet fizet, az hátra sorolódik. A másik, hogy a tranzakciós díj nem állandó, ha nagy a forgalom magasabb szinten van. A leírt bavatkozás gyakorlatilag lehetetlen. Ha valaki így akarná felpörgetni, embertelen mennyiségű vagyont kellene elégetnie, persze btc-ben, amihez először jó sokat meg kéne szereznie. De még ha nagyon elszánt is valaki, és rendelkezik korlátlan emnyniségű pénzzel, valószínűleg technikailag nem tudja megcsinálni.
    Utoljára szerkesztette: uwu2020, 2024.04.22. 11:44:35
  • uwu2020
    #6
    Ez kb. annyira elmélet, minthogy én nekiállok elpusztítani a földet atombombával. Sima ügy, csak jól után kell járni, hogy gyártják az atombombát. Aztán gyűjteni kell egy kis uránt és egyéb összetevőket. Kicsit időigényes, de zsebbe haza lehet hordani mindent apránként, aztán otthon megfinomítok egy kis hasadóanyagot, összeszerelem, ledobom és kész.

    Mellesleg a btc-t is, meg az összes kriptót is manipulálják, legalábbis próbálkoznak mióta csak létezik, ez is kellett hozzá, hogy ellenálló legyen. A kicsiknél rendszeresek a csalások, kamu projektek, tízezrével születnek és halnak meg rögtön. Amíg a hálózat kicsi, ennél sokkal összetettebb manővereket is szoktak csinálni. Btc-nél meg sok szerencsét hozzá, ha bárhogy is megpróbálsz beleavatkozni a működésébe! Kína megpróbálta betiltani. Nem sikerült. Erősebb vagy-e mint Kína? Ha igen, menynivel? Mert lehet hogy az is kevés lesz.
    Utoljára szerkesztette: uwu2020, 2024.04.22. 11:34:05
  • uwu2020
    #5
    Ezeket most te komolyan gondolod vagy valami vicc?
    Kicsit olyan, mintha trollkodni akarnál, de nem szeretnéd, hogy teljesen nyilvánvaló legyen, ezért olyan dilettánsnak tetteted magad, aki tényleg elhiszi, hogy tudja mit ír. Szerintem nem menő, hisz oda lehet szúrogatni anélkül is, hogy földbe döngölnéd magad.

    Ha esetleg tévednék, és nem viccelsz, hanem tényleg ez van a fejedben, szánjál rá 10 órát, olvasgassál, és azután gondolkodjál, ha már van információd! Tudnod kell, hogy van akik rajonganak érte, és van akik utálják, anélkül, hogy tényleg tudnának róla bármit is, ezért kicsit melós utána járni de nem lehetetlen.
    Utoljára szerkesztette: uwu2020, 2024.04.22. 11:19:31
  • Szefmester
    #4
    Ha elvileg véges a száma, akkor hogy lehet kb végtelen apró töredékre szétosztani? Mert nem azt látni hogy vásárolni kojintot csak ilyen 60k dolcsiért lehet, hanem aprópénzért is.. Ha lehet darabokat birtokolni akkor ki nem tojja le hogy véges a nagy tallér?

    Nem kellenek bankok.. ok. De kellenek a tárcák és azok az egyének akik pénzre váltják azokat. Szal adtak a szarnak egy pofont. "Nem szeretem az ótépét úgyhogy csinálok másik bankot!" Csak ez mégkamatot sem ad.

    Minden átutalást validálnia kell a rendszernek és minél többen részei annak annál több validátorra van szükség hogy hiteles legyen a tranzakció. Ez egyre több számításigény összesen, s minél többen használnának a reggeli kv és cigike megvételére a presszóban kojintot annál több a az átutalás... és a validálás. De jó!
    Akkor vélhetőleg fel kombinálni kell az utalásokat és blokkosítani majd a nap végén egyben leszámolni azt. Kevesebb a validálás (kicsivel), de megint csak olyan lesz mintha a presszó mikrobank lenne aki hitelezi a cigikét és a kávét hiszen csak a nap végén lesz belőle pénze. Mindezt azért hogy ne kelljen az új és hűdemodern antibank tallérocskákat egy közepes ország energiaigényével táplálni.
    És persze Margitka a presszótulaj teljesen jól érzi magát hogy olyan pénzt használhat aminek a napi árfolyamingadozásából esetenként egy egész napi bérét kifizetheti/elvesztheti.
  • RJoco
    #3
    Na ennyire mélyen én nem ismerem.
    Így tényleg nem lehet gyorsítani a folyamatot.
  • Vanek úr
    #2
    Csak pár apróság, amit én olvastam itt-ott (vagyis nem értek hozzá nagyon, csak annyira, hogy tudjam, szerencsejáték, bár hosszabb távon lehet nyereséges a jelenlegi helyzetben is).

    Blokkokat átlag 10 percenként hoznak létre (amiben több tranzakció is van). A blokkok 'bányászatáért' jár a BTC. Vagyis nem igazán tudják felgyorsítani a folyamatot azzal, ha több a tranzakció. A több tranzakció arra kell, hogy emeljék a BTC értékét (ha valami iránt nagy a kereslet, akkor annak emelkedni fog az ára), semmi másra.

    A 21 millió BTC-t 34 kornak nevezett időszakban fogják kiadni. Jelenleg a 4-esből 5-ösbe váltásnál járunk 2009 január 3-a, a bitcoin elindulása óta (vagyis olyan 15 éve). A 7. korban érik el a kiadott BTC 99%-át, a 10. korban a 99,9%-át, a 14.-ben a 99,99%-át; ....

    Vagyis nagyon sokáig velünk lesz még (aki akarja, az előre számolgathat, hogy a 34. kor mikor is érhet véget - lehet, nem érjük meg), összeomlása akkor lesz várható, amikor a számoló/ellenőrző (vagy más néven: bányászó) gépek tulajdonosai kevesebb pénzt fognak keresni, mint amennyibe kerül az egész. Épp ezért nekik az az érdekük, hogy folyamatosan emelkedjen a bitcoin ára, hiszen a folyamatosan csökkenő BTC bevételt így lehet jó értékben valódi pénzre váltani, és realizálni a hasznot. Épp ezért egészen addig nagy lesz a hype körülötte, hogy fenn tudják tartani a keresleti oldalt, hiszen a nélkül összeomlana az egész rendszer (ami a bányászás megszűnésével előre látható, hiszen onnan már jelentősen kevesebb ember érdeke lesz, hogy magasabb legyen az ára, mint amennyiért szerezték a saját BTC-jüket). De -mint említettem- ez még meglehetősen messze van.
  • RJoco
    #1
    "bitcoin-tranzakciók száma elér egy bizonyos küszöbértéket"
    Ezek szerint simán fel lehetne gyorsítani a dolgot, hogy elérjük a 21 millió darabot. Így is volt már cikk, hogy egyesek mesterségesen generálnak tranzakciót azzal, hogy egyik számláról a másikra küldik az érméket.
    Aztán, ha elértük a 21 milliót, akkor megnézném, hogy ki az, aki fenntartja a számítási kapacitást olyanra, ami nem hoz neki semmit. Ott lenne a vége.
    Persze át lehet állni másikra, de azt is ki lehetne nyírni ilyen módszerrel hamar.
    Az új érmék kiadása meg pont azt eredményezné, mint más fizetőeszköznél.