3
  • Cat #3
    "ez a technológia elavulttá teszi őket."
    Az MI idővel mindenkit elavulttá tesz. A programozót, a grafikust, a titkárnőt, csomó olyan szakmát, ahol évek/évtizedek gyakorlata kell, hogy profi legyen valaki.
  • bdzsana
    #2
    Pontosan ugyanez a véleményem. És még azt is hozzáteszem, hogy eddig nem volt senkinek problémája abból hogy a "művészek" kopizzák egymást. Senki nem háborgott, hogy minden weboldal ugyanúgy néz ki, senki nem háborgott, hogy minden zene ugyanúgy hangzik, senki nem háborgott, minden játék egy kaptafára épül. stb

    Mindenki agyba főbe kopizta egymást, mindenki felült a trendre, és maximum az 1% csinált valami innovációt ami ha sikeres lett egyből millió "művész" kezdte kopizni.

    Ez eddig nem volt probléma, most hogy a gép megtudja ugyanazt csinálni csak hatékonyabban az hirtelen probléma. Ebből ki lehet következtetni, hogy az ő bajuk nem a jogvédett tartalom felhasználása, nem másolás, hanem a hatékonyság. Az hogy ez a technológia elavulttá teszi őket.
  • Szefmester
    #1
    Ha rendszeres könyvtárba járó ember vagyok, és elolvasom egy író összes könyvét, majd kitalálom hogy írok egy fanfictiont az ő stílusában akkor most mi történne?

    Ugyanazt a módszert alkalmaztam a megírásra mint az AI csak kisebb léptékben.

    Rajzolók és festők dettó ezt csinálják. Innen onnan szedett képeket másolnak módosítgatnak míg nem kialakul a saját stílusuk és megszokott képi világuk.
    Bob Ross csinált tutorial videókat, ha azt lekövetem akkor mi van? Boris Vallejo képeket lemásolom pár részletet módosítva akkor mi történik? Vagy ha csak a stílusát másolom? Azaz félpucér barbár harcol egy lenge öltözetű amazonnal egy sárkányon lovagolva...

    Dalszerzők ugyanezek csak pepitában. Ugyanarra a négyes akkordra épül megannyi világsláger. A Nickelback énekese pont így írta meg a legnagyobb slágerüket. Megnézte hogy az elmúlt pár évben mik voltak a top10es dalok. Megnézte milyen bpm-el mentek, milyen hangolásban, mely akkordokkal, milyen ütemmel, majd verselemzéssel a tartalmát elemezte és csinált egy "tökéletes" dalt, ami instant ment is a toplisták élére, mert mindenkinek ismerős volt és mert a tartalmát szerették az emberek. Akkor őt most nem kéne beperelni?
    Vagy pistikét aki úgy tanul meg gitározni hogy ül a szobácskájában és tabokat les meg videókat hogy miként fogja a kedvence a gitárt? Nekem is csak mostanság kezdett kialakulni a saját stílusom basszusgitáron. Addig próbáltam játszani mindenfélét amivel találkoztam Slayertől Beethovenig. Az én tanulási módszerem ugyanaz mint a gépi csak lassabb az adatbevitel...

    Persze ha valaki mutat egy kb 2 éves gyereket aki a nulláról megtanul profin zenét szerezni, vagy festeni, vagy regényt írni... de akár csak olyat is aki kb 1 év alatt eljut profi szintre nulláról és kb 20 éves volt és soha előtte nem csinált hasonlót sem.. Akkor el fogom fogadni hogy ez biza probléma, de amíg nem ez az általános addig csak nyüszögés a kiadók részéről.