7
  • Macropus Rufus
    #7
    emlékszel mikor a wii megjelent? A nagy gyátók lenézték és azok fun-ja is nagy részt. Aztán olyan siker lett belőle, hogy lett hirtelen kinekt meg move, közelébe sem értek. Vagy ott van maga a a kontroller. Amit szintén a Nintendo adott a világnak a jelen formájában. Hihetelten inovatív cég. Nem is értem azokat akik fikázzák.
  • takysoft
    #6
    "Benyelték a saját mantrájukat"
    Sosem mondok olyat, hogy aki gazdag, az nem hibázik. Főleg Musk :D

    De a Nintendo-t kritizálni... az erős, koma :D

    Azt hiszed, hogy jobban értesz valamit, mint a világ legpatinásabb és egyik legsikeresebb céga valaha, akkor szerintem próbálj magadba nézni, hogy "biztosan a víz a hülye"?

    A Nintendot mint céget 1889-ben alapították, szóval úgy kábé 135 éves. Elektronika még a közelben nem volt, ők már kártyajátékokat gyártottak.

    Jó persze, azt sem mondom, hogy egy cég nagy múltját nem tudja tönkrevágni egy retardált újhullámos vezetés (khm... Boeing....)

    De azért a Nintendo mindig is remekül jövedelmezett abból a stratégiából, hogy a lehető legobb játékélményt probálja nyújtani.

    Sosem volt érdekelt benne, hogy a leggyorsabb legyen, vagy nála fussanak legszebben a játékok.

    Egyszerűen csak játékokat adott ki, amik nagyon élvezetesek.
    És bár sok sikeres játékuk volt az arcade korban is, a Capcom volt a piacvezető.
    És bár sok sikeres játékuk van azóta is most sem piacvezetők.
    (Talán a Gameboy volt az a termékük, ami tényleg piacvezető volt anno)

    Hidd el, ki van ez találva.

    Kritizálják az emberek, hogy "hát szar a Pokemon, mert nézd meg, hogy pciit változtatsz a recepten, és mennyien játszák"
    Igen, pár hónapig felkapott lesz,

    A Pokemon meg 20 éve a legtöbbet termelő média franchise a VILÁGON.
    Maga mögött olyanokkal, mint Star Wars, Disney hercegnők, meg Harry Potter.

    Pikachu a világ királya, és az is marad.
    Ne azt próbáld bizonygatni, hogy "mit rontott el a Nintendo".
    Semmit :D

    Elemezgesd azt, hogy lehetnek ilyen mocsok-sikeresek!
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #5
    Pedig exkluzivitás bizony sokat számít egy konzolnál. Összességében, hogy mi érné meg jobban hosszútávon a cégnek már más kérdés.
  • Cat #4
    Gamepassban benne van ingyen, ezért ezekre senki nem veszi meg.
  • lammaer
    #3
    Benyelték a saját mantrájukat, hogy a játégképek/konzolok a nagy pénz, a PCn nem játszik senki...

    Nehezen tudom elképzelni, hogy többet nyernek azon hogy nem adják ki PCre a dolgaikat, mint azon hogy azt feltéelezik hogyha kijön vmi nintendó exklúziv cucc akkor mindenki rohan nintendót venni...
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2024.01.27. 15:34:38
  • lammaer
    #2
    "ebben a szemkápráztató számban az Xbox és Windows PC platformok benne sincsenek"

    őőő.. a Steam as nem Windows PC platform?
  • takysoft
    #1
    "Eddig az is jól indokolható volt, hogy húzóneveit megtartja márkán belül, de a PC-s siker láttán bizonyosan átgondolják ezt az álláspontjukat."

    Nem lehetséges a jelen állás mellett. Ami egyébként sosem volt másképp a Nintendo életében.

    Ahhoz, hogy a játékaik sikeresek legyenek az ökoszisztémájukon kívül, olyan minőségű játékokat kellene gyártani, amik versenyképesek.

    Én a PC-men (ami nem is erős darab) 4K-ban toltam végig 60fps-el a Zelda: Breath of the wild-ot, és feltelepítettem hozzá még vagy modot, hogy jól nézzen ki a víz meg a minden. Csodaszép is volt, nem azért....

    De ha 720p-ben menne 25fps-sel, akkor azért morognának sokan.
    Ha meg úgy nézne ki, mint nálam, kutya nem venné meg a Switch-et.

    A Nintendo mindig is gyengébb hardverrel játszott, mint a konkurensei.
    Egyszerű az oka: Nem volt rá sosem szükségük. És most sincs.
    A játékaik atomszférája teljesen jól működik abban az ökoszisztémában is, amin üzemelnek.

    Sokkal többet ér(t) a Nintendonak egy millióval több eladott Switch(/Gameboy), mint 7 millió eladott játék. Mert azzal berántják a játékost az infrastruktúrába, és a Pokemonon kívül eladnak nekik még 20 játékot.

    A Palworld jött, látott, győzött, és 2-3 hónap múlva sehol se lesz. A készítőik vagy rongyosra gazdagodnak addig, vagy a Nintendo kifacsarja belőlük az egészet. (Mert ez nem csak Pokemon, ez a játék legalább annyira Zelda is :D )

    De a Pokemon meg ott lesz 20 év múlva is.

    A Nintendo magasról tojik erre az egészre. Megteszik a szükséges lépéseket, de higgyétek el, nem kapkodnak a vészforgatókönyvekért :D

    Ez még nagyon-NAGYON mesze van attól, hogy bajban lennének.

    Fegyvereket meg nem adnak Pikachu kezébe, mert a franchize így éri el a legtöbb embert, akit elérhet.

    Azért meg lehet nézni, hogy melyik a világ legtöbbet hozó franchize-a....

    Spoiler: Nem a Palworld :D