27
  • Frekvency
    #27
    nagyjából ez a földi civilizáció átlag szellemi nívója, mit vársz..
  • zetortraktor
    #26
    Emberek, akik kritikátlanul minden szart megnéznek.
  • Kelta
    #25
    Marhára tetszett hogy a végén belerepül egy haldokló csillagba és bebikázza :) szénné röhögtem magam.,.
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2023.12.12. 01:03:03
  • kalapos01
    #23
    És mégis, egy tíz éves gyerek, ha elkezdi, mindent tökéletesen ért, és egy kérdése sincs.
  • Macropus Rufus
    #21
    Azért van ilyen kavar, mert egy rakat játékot és könyvet vesznek már alapul. Aki nem látta mondjuk a rajzfilmeket esetleg nem játszott egyik SW játékkal sem az nem érti az egészet, és levonja a konzekvenciát: katyvasz az egész. Mert, hogy az.
  • dyra
    #19
    Majd a bevételek eldöntik ezt a kérdést. Ha anyagilag bukó lesz akkor nem érdemes többet gyártani.
  • Macropus Rufus
    #16
    Persze ha szereti valaki akkor ez kevés, ez teljesen érhető. De még is kezdenek besokalni az emberek, mert a sztori egyre rosszabb.
    A látvány meg hót egyforma, semmi új nincs benne. Anno a SW VII. részét is nagyon várták (én is), aztán annyi SW jött viszonylag rövid idő alatt, hogy a végén már totál érdektelenség lett belőle. (most a mozikra gondolok, mert a sorozatok azok még úgy ahogy jók voltak.)
    Szokták mondani, hogy a kevesebb néha több. ;)
  • zetortraktor
    #15
    Itt a Marvelről volt szó. De persze kitágíthatod műfajokra. Persze, van bőven szuperhősös film. De egyrészt csak az látott 4 havonta egy Marvel vagy DC filmet, aki oda van a műfajért, másrészt szuperhősös filmnél lehet, hogy gyakrabban látunk romantikus filmet, komédiát, űrhajós filmet, vagy horrort. Én, ha valamilyen műfajért oda vagyok, mondjuk a horrorért, biztos, hogy nem zavarna, ha havi 1-2-nél többet látnék. Ezért is volt jó, amikor a Hulu meg az Amazon csinált ilyen horrorgyűjteményeket.

    Engem egy pillanatig nem zavar, hogy vannak olyan műfajok, amikből egy csomó film van. Maximum nem nézem őket. Ha pedig szeretem, akkor reklamálok, hogy miért csak ennyi van belőlük.

    (Ha már szuperhősös filmek és sorozatok, mint műfaj, éppenséggel pont azért kell ennyi, hogy legyen bőven remekbe szabott darab. Nyilván ezek adaptációk, de ettől még, ha nem lenne ennyi, akkor lehet, hogy nem lenne Boys vagy Umbrealla Academy vagy Invincible vagy Moving vagy Extraordinary. Mindenki el tudja dönteni, hogy mit és mennyit néz. Ha valaki nem képes leállni vele, akkor magát okolja, ne azt, hogy készülnek filmek.)
  • Macropus Rufus
    #14
    Sztem lényegtelen, hogy mcu vagy dc. Marha sok készül belőle.
    33 Marvel 21 DC film készült 2008 óta. Átlag 4 havonta láthattunk egy Marvel vagy DC filmet. 15 éven át.
  • zetortraktor
    #13
    " Megint villogsz, hogy mennyire fogalmatlan vagy?"

    Amikor valaki házhoz meg a lóf*szért:) A jelek szerint nem mindenki van képben azzal, hogy mi Disney és Marvel.

    Vegyük sorba végig őket.

    Filmek iden:
    MCU
    Nem MCU.
    MCU
    Nem MCU
    Nem MCU
    Nem MCU
    MCU
    Upcoming: Nem MCU

    3 -- a 2-3 definiíciója

    TV:
    MCU
    MCU
    Nem MCU
    Nem MCU
    Nem MCU

    2 MCU -- az 1-2 definíciója

    "Csak Marvelbol 2008 ota keszult 33 mozifilm...."

    33:13 = 2,5. A 2-3 darab definíciója.

    Köszönöm a lehetőséget a általános iskolai matematikai ismereteim fitogtatására.

    Szóval, ott tartottunk, hogy "Akinek túl sok az évi 2-3 film, meg egy-két sorozat"
    Utoljára szerkesztette: zetortraktor, 2023.11.19. 06:59:41
  • cateran
    #12
    "Akinek túl sok az évi 2-3 film, meg egy-két sorozat"

    Megint villogsz, hogy mennyire fogalmatlan vagy?
    Filmek iden:
    Ant-Man and the Wasp: Quantumania
    Shazam: Fury of the Gods
    Guardians of the Galaxy Vol. 3
    Spider-Man: Across the Spider-Verse
    The Flash
    Blue Beetle
    The Marvels
    Upcoming: Aquaman and the Lost Kingdom

    TV:
    Secret Invasion
    Loki Season 2
    Gen V Season 1
    Gotham Knights
    The Boys, season 4

    Csak Marvelbol 2008 ota keszult 33 mozifilm....

    "A Star Trek például soha nem volt sikeresebb" vs "a mostani részeik jóval kevesebb pénzt hoznak, mint a régebbiek, a pár sorszámmal alacsonyabbak. De ez nem unalomba fulladás, hanem egyszerűen nézői lemorzsolódás."

    Nem akarom elhinni, hogy nem trollkodsz....
  • Sequoyah
    #11
    Nem hinnem hogy az irok alulfizetettek, csak rosszul alkalmazzak oket.

    Normal uzemben az iro ir egy jo sztorit, amit a producekrek megvesznek, majd keritenek hozza foszereplot es rendezot, es ha az alapok megvannak, akkor kituzik a datumot.
    Ezt egyre gyakrabban kiforditjak, foleg a folytatasok eseteben. Sikeres az elso resz, mar ki is tuzik a folytatas datumat. Es utana rendelesre kiadjak hogy irjanak tortenetet, es minden mast hataridore. A jo sztori az viszont ennel ritkabb, nem megy rendelesre. Kiszamithatatlan mikor pattan ki valakinek a fejebol, nincs olyan hogy valaki kap 2 honapot hogy kitalalja. De megis megtortenik, es ezert kapunk sablon sztorikat folytataskent...
  • csulok0000
    #10
    Ha fognák magukat és a cgi-re költött 100 millióknak egy kis szeletét átmozgatnák a történet írásra, egyből sikeresebbek lennének. + attól, hogy ezek "mesék" még lehetne picit több komolyságot beletenni. A korábbi filmek komoly történetek voltak, humoros jelenetekkel. A mostaniak vígjáték/paródia kategória, minimális mélységgel. A Thor: Ragnarok-ben is elmentek ez irányban, de ott még jók voltak az arányok(vagy határeset). De a 4. rész az ultra gáz volt. Nem egy-két jelent volt benne kínos... A korábban felépített karakterekből bugyuta szerencsétleneket csináltak. Lásd: Nick Fury a marvelekben vagy már a Titkos invázióban is. Persze ezek szórakoztatásra készülnek, de az emberek várnak egy kis komolyságot is ezektől a történetektől.
  • Sequoyah
    #9
    Az a baj a sok filmmel, hogy nincsen iro kapacitasuk hogy JO filmek legyenek. Evente van kb 1 film ami jo is, a tobbi csak meh, amit az MCU logoval probalnak eladni.

    Ha a Ferrari elkezd szar kocsikat gyartani, akkor egy darabig meg veszik az emberek a szep sarga Ferrari emblema miatt, aztan amikor mar mindenki tudja hogy szar, mar nem tudjak csak a nevevel eladni.

    Az MCU pont ilyen fejostehenne valt. Kiadnak sok gyenge filmet, ami igy is hoz 100+ millio profitot, mert a neve miatt megnezik az emberek a moziban. Mostanaig... Nem a "sok" a baj, hanem a "gyenge". Oszinten, az Endgame utani filmek kozul melyik az amelyiket ha 2008-ban mutatjak be az Ironman helyett, akkor sikeres lett volna?
  • Sequoyah
    #8
    Az utobbi MCU filmek/sorozatok mindegyike olyan mint egy LSD laz-alom. Antman3 es Dr Strange viszik a primet benne. Barmilyen elborult otlettel all elo a CGI es design reszleg, azt jovahagyjak, es beteszik a filmbe mindenfele kontroll, vagy egyseges logika nelkul. Ez mar messze nem egy egyseges univerzum.
    Az egesz multiverzum-otlet csak arra volt jo, hogy a fent leirt zagyvasagot eladjak nekunk, es gyakorlag a multiverzum bevezetese ota hanyatlik az erdeklodesem. A multiverzum nem tobb mint egy kifogas hogy miert nem irnak tobbe jo torteneteket.

    Most mar elertem arra pontra, hogy akkor sem nezem meg, ha egyebkent jo, mert mar nem varom. Amikor megjelenik a Disney+-on, akkor meglepodok hogy van egy uj MCU film/sorozat amirol nem is tudtam, es akkor talan megnezem.
  • zetortraktor
    #7
    Ja. Ez úgy működik, hogy a 27. film, A galaxis őrzői 3 még majdnem 1 milliárd dollárt hoz, de hirtelen unalomba fullad a 28. filmre a sorozat. És feltételezed, hogy ha tavasszal jönne az Amerika kapitány 4, akkor az nem lenne legalább 700 milliós siker.

    "Starwars, star trek, Halálos iramban 167. rész.."

    Ezek nagy része még mindig hatalmas siker. A Star Trek például soha nem volt sikeresebb, mint most, és a többinél sincs sok sikeresebb film - ami igaz, hogy a mostani részeik jóval kevesebb pénzt hoznak, mint a régebbiek, a pár sorszámmal alacsonyabbak. De ez nem unalomba fulladás, hanem egyszerűen nézői lemorzsolódás. Attól még lehet, hogy egy 10. rész sokkal jobb, mint egy ötödik, mert jobban írták meg. (Sok példa van, de egy Mission Impossible-nek is a 6. része volt a legsikeresebb, más kérdés, hogy a 7. nem vált be. És azokból pár évente van egy, nem évente egy pár.)

    "amik egyre laposabbak egyre zavarosabbak és egyre inkább nincsen semmi értelmes történetük.... "

    Most vagy nézed őket, és akkor nem értem az érvelést, hogy unalomba fullad (ha még te is nézed őket, akik szerint unalmas, akkor más miért ne nézhetné tovább). Vagy az a bajod, hogy nem érted őket, ami fura, mert a 16 éves fiam simán megbirkózik a "bonyolult" történetükkel. Aki látta a The Marvelst, az nem mondhatja, hogy bonyolult lenne a sztorija, és talán azt sem, hogy nem lenne jó az ötlet - más kérdés, hogy a megvalósítás milyen lett.
  • t_robert
    #6
    A helyzet az, ha egy rókáról már túl sok bört akarnak lehúzni az egy idő után unalomba fullad. Más filmekkel se jobb a helyzet. Starwars, star trek, Halálos iramban 167. rész... a Mervel filmek ennél már sokkal rosszabbak. úgy 26-27 darab készült eddig a sorozatba. A gombócból is megárt a sok nem hogy a filmekből, amik egyre laposabbak egyre zavarosabbak és egyre inkább nincsen semmi értelmes történetük....
  • zetortraktor
    #5
    Akinek túl sok az évi 2-3 film, meg egy-két sorozat, az nézi lassabban, de sosem értettem ezt, hogy mi miért sok valaki szerint. A többség örül, ha valamiből, amit szeret, sokat kap. Jöjjön csak sok abból, amit én szeretek, és nem 2-3-ra gondolok, mert az nem sok.

    Egyébként is, a képregényes műfajról van szó, amiből csak Marveles havonta megjelenő füzetből van vagy 100-féle. És még az sem túl sok.
  • dyra
    #4
    Szerintem csak annyi hogy megunták az emberek. Túl sokat kaptak. Sokkal kevesebb film és sorozat jobban kitalált történet és menne ez.
  • Cat #3
    FIlmek azoknak készülnek, akik moziba járnak. Moziba a randizgató párocskák és a tinik járnak. Tehát nekik készülnek a filmek. A szüleid, a nagymamád akkor volt utoljára moziban, amikor az unokákat vitte valami éppen játszott rajzfilmre.

  • militavia
    #2
    Az egész képregényezés ilyen szar. Végetérhetne ez a korszak.
    Én már a Avengers 1. részén is rögögtem. Arra ricsiröcsizett mindenki, hogy fúúúúúúúúúúúúú, mennyire egyben van az univerzum.
    Én már akkor elröhögtem magam.

    A Thor-ra elrángattak, ahol a végén meredten néznek az elpusztított utazó kapura, hogy most mi lesz....

    ... majd az Av 1. részében Thor és mindenki más utazgat kvázi instant sebességgel, ahol akar.

    10-14 évesen jópofa volt a képregény, de hogy kik nézik ezt a töményszar képregényt, én nem értem. Az egész lezárását áttekerve sem tudtam megnézni, annyira unalmas és vicces is az egész, a maga komikus módján.
  • t_robert
    #1
    Hát láttam hétvégén...... kár volt a kiadott pénzért. Tök zavaros az egész történet, mintha összehányták volna az egészet. Már ha van egyáltalán története....... a látvány elemek ott vannak persze csak az nem derült ki igazán, hogy miről szól a film... :)