11
-
Gabbbbbbbbbbbb #11 Takargatnivalója mindenkinek van, főleg vállalatoknak. A minden titkos sokkal jobb, mint a semmi sem titkos.
Igazából a legjobb érv az, hogy szervezett bűnözés titkosításhasználatát nem lehet hatékonyan hátráltatni, ha összesz****k magukat, akkor sem tehetnek semmit. Ebből kifolyólag a titkosítást támadó törvényjavaslatok mindig az állampolgárok megfigyelésértől szólnak. (kontroll, aktuális politikai hovatartozás, érzelmi állapot stb) Effektíve országtelemetriáról van szó, akik ezt szeretnék, ott baj van a fejekben. (demokráciaellenes is, mert csak a hatalmon levők hatalommegtartását segíti)
Utoljára szerkesztette: Gabbbbbbbbbbbb, 2023.09.10. 07:20:35 -
#10 A Google drive például ezt csinálja, de egy egyszerű számra is hamis pozitívat képes adni
https://youtu.be/BSvUbDUKJ4E?si=stqm_lyTeKz7uTzM
Szóval a hash alapú szűréssel sem csak bűnösök kerülnek vád alá. És ha valaki ezzel vád alá kerül... -
kvp #9 Az apple fele technologia ket dolgot tudott volna:
- mar ismert es a rendorseg altal felcimkezett kepek ujjlenyomatai alapjan ismer fel file-okat meg a felhobe valo feltoltes elott, ez gyakorlatilag csak hash illesztes mint egy viruskeresonel
- ismeretlen kepek MI-s feldolgozasa, kepelemzessel, ez jelenleg meg teljesen megbizhatatlan
Az elso esetben ismert tartalomrol lett volna szo, a telefon nem tolti fel a kepet a felhobe es riasztja a rendoroket, egyertelmu a bunosseg. (ez akkor lehet gond, ha a telefon tulaja pl. email-ben vagy mas szolgaltatason at uzenetben kap ilyet, tehet kvazi tudta nelkul kerul a keszulekere a kep)
A masodik esetben a kep tiktositasra kerul, de ket kulccsal, az egyik a tulaj sajat privat kulcsa, a masik az apple ellenorozo kulcsa (backdoor-ja). Ennek segitsegevel emberek neztek volna at a kepeket a felhoben (de csak amiket bejelolt a telefonon futo MI), majd ez alapjan szolnak a rendorsegnek. Itt megeshet, hogy hibazik az MI es a cenzor is, igy teves riasztasra megy ki a rendorseg.
Miert rossz a ket technologia? Az elso eseten ahogy a windows viruskeresoje riaszt a linux-os programok csomagkezeloi altal hasznalt wget alkalmazasra mint virusra, ugy az allami tiltott kep adatbazisban konnyen szerepelhet politikai mem vagy olyan kompomittalo allamitok ujjlenyomata, amit nem szeretne a kormanyzat ha kiszivarogna. Igy politikai cenzurara is hasznalhato lenne az automatikus szuro szolgaltatas. Raadasul ebben az esetben nincs emberi ellenorzes sem, a szoftver a rendoroket riasztja es a rendorok se tudhatjak, hogy gyerekbantalmazas vagy poltikai mem terjesztese miatt kell bevinniuk a gyanusitottat. (persze utolag, akar honapokkal kesobb a birosagon mar kiderulne)
Az USA-ban a baloldali szavazok joreszt a hamis (vagy valos) pozitiv talalatok miatt aggodtak, mig a jobboldaliak a politikai cenzura miatt. Ezzel sikerult mindket fel taborat az otlettel szemben ellensegesse tenni. -
tom_pika #8 Azért takargatni való, hogy ne kössem az orrodra, ha kérdezed, hogy mi az. Bonyolult? Nem hinném... -
grobs #7 Magyarországon a megfigyelési törvény egy vicc. Bárkit meg lehet figyelni, csak mondani kell, hogy nemzetbiztonsági kockázat. Nem kell indokolni miért. Ezért itt a pegasus-nak se lett semmilyen következménye.
Egyébként az apple átnézi a képeket, csak nem az icloud-ban hanem a telefonon. Különben nem lehetne cimkézni. Még így is pontosan tudok keresni képeket rajtuk szereplők nevével.
A pedofil riasztó viszont icloud volt. Ezt meg leginkább a népharag söpörte el talán 1-2 éve. Privacy okokra hivatkozva keltették a pánikot. Pedig ott is kizárólag automatáról volt szó, nem arról, hogy majd moderátorok nézegetik a user képeit mint FB-nél, vagy Tesla-nál.
A probléma, hogy ez kényes kérdés. Ha automata "nézi", akkor is elég nagy az esély, hogy egy home videot esetleg pedofilnak talál amit így ember is meg fog nézni. A gyermekkorú, és a kiskorú közötti határ elég szűkös. A kiskorú és a fiatal felnőtt közti határ is sok esetben elmosódik. Ergo tömeges riasztás lehetne kiskorúak, vagy fiatal felnőttek privát felvételei miatt. A másik oldalról az apple azt is megigérte, hogy csak terjesztett (ismétlődő) videokra riaszt.
A felháborodás mértéke alapján a privát közösülés rögzítése sokkal elterjedtebb mint azt gondoltam volna.
Egyébként itthon is több olyan eset volt amikor valaki privát felvételt posztolt közös csoportba, amin ráadásul kiskorúak, vagy gyermekkorúak voltak, mert a posztoló is az volt és saját felvételét tette ki. Így pedofil tartalom terjesztéséért feljelentették.
-
ENVE #6 Ha tönkre akarják a NER lovagok tenni az üzleted, akkor tönkre fogják tenni. És arról szó sem volt, hogy mindenféle ellenőrző szerv nélkül kéne az ilyet csinálni, meg a Fidesszel.
Mielőtt bármi ilyenről lehet szó egy olyan EU-s szervre van szükség, amelyik pl. a Pegasusos témánál is képes lett volna megfelelően kivizsgálni az ügyet, és megtenni a szükséges lépéseket, hogy az olyan visszaélések ne maradhassanak következmények nélkül. -
Csaba161 #5 Például így hozzájuthat az állam az üzleti levelezésemhez, amelyet aztán továbbít a NER-lovagoknak és tönkreteszik az üzletemet...
-
ENVE #4 Ezt hiába kérdezed meg a konteosoktól, hogy mi félni valójuk, takargatn ivalójuk van, válasz sosincs rá :D
Utoljára szerkesztette: ENVE, 2023.09.06. 14:31:54 -
Cat #3 Oké, de itt jön a kérdés, hogy az a jó a társadalomnak, ha minden titkos, vagy az, ha nem. (Mindkettőre tudok féltucat remek érvet mondani, és én sem tudom a választ. De _érzelmileg_ én inkább az átláthatóság felé mennék el, egyszerűen azért, mert nincs takargatnivalóm.)
Utoljára szerkesztette: Cat, 2023.09.06. 13:04:37 -
felemelő #2 A titkosított kommunikáció titkos.
Ha át lehet vizsgálni, akkor onnan nem titkos.
Ha át lehet vizsgálni, onnan megszűnik a titkokra alapuló minden gazdasági-kulturális rendszer... teszem azt a pénzügyi rendszer biztonsága.
Passz.
Teljesen hülyék az emberek? -
Gabbbbbbbbbbbb #1 Nehéz azt mondani a felhasználónak, hogy titkosítva vannak az adatai icloud-ban, "mi sem tudjuk megnézni", de azért törölni is az összes pedo képet ezzel együtt.