5
  • wraithLord
    #5
    "Amit eleve mobilra találtka ki, az teljesen jó mobilon."

    Alapból a kézben tartós kicsi képernyő a gondom. Persze a képtapicskolás is, de az megoldható kontrollerrel. Van is, de az is csak minimálisan orvosolja a gondomat.
    Nem az a baj, hogy van olyan játék, amit nem lehet rajta rendesen játszani, hanem semmit nem akarok rajta játszani. :D
  • takysoft
    #4
    "kijött a Google Play Games Windows-ra"
    Hát az még akárhová mehet, de a jelenlegi pár ezer játékkal nem lesz nagy siker... főleg, mivel egyik kedvencem sincs benne.

    "egyszerűen a formátum miatt (rühellek hordozható eszközökön játszani)"
    Játéka valáogatja. Amit eleve mobilra találtka ki, az teljesen jó mobilon.
    Nagy favorit pl a Devil's Attorney. Zseniálisan jó kis játék.
    Másik a Middle Manager of Justice, de azt nyilván baszták frissíteni androidon.... apk-ból még bárhol megtalálod azért :)

    Nyilván az ilyen 3D-s RPG-ket förtelem játszani, shootert még inkább.
    De a kvízjátékok... sőt, akár point&click kalandjátékok is remekül működnek. ScummVM-el még a nem mobilra tervezett darabokkal is el lehet lenni :D
  • wraithLord
    #3
    Úgy értem, hogy nem érdemes ilyen játékot fejleszteni, mert nincs belőle bevétel.
    Nem úgy, hogy már nincs jó játék a műfajban.
  • Kissssss0 #2
    "Az RTS műfaj nagyjából halott sajnos..."

    azért vannak még próbálkozások, tempest rising mondjuk egynek.
  • wraithLord
    #1
    Már hivatalosan is lehet androidos játékokkal Windowson játszani, mert tavaly kijött a Google Play Games Windows-ra (igaz, még béta).
    Én ugyan mobilon nem vagyok hajlandó játszani egyszerűen a formátum miatt (rühellek hordozható eszközökön játszani), de ha esetleg valami véletlen folytán kijön androidra valami normális játék, akkor azzal már lehet játszani gányolásmentesen is PC-n.

    Az RTS műfaj nagyjából halott sajnos... persze, hogy nem jön semmi PC-re. Mondjuk csinálhatnának C&C RPG/shooter/kalandjátékot is (khm, Renegade), azok most jól mennek, nem muszáj minden IP-nél leragadni egy műfajnál, pláne, ha az a műfaj már nem igazán rúg labdába, viszont a franchise igen.
    Utoljára szerkesztette: wraithLord, 2023.08.26. 19:12:02