13
-
Gabbbbbbbbbbbb #13 Igaz amit írsz, de nem ilyen limitált 50-100 éves időintervallumban gondolkodtam. -
Nagydög #12 Lenyugozo, hogy menyi munkat teszel bele, hogy szinte mindenben tevedj.
btw.:Alapvetoen van egy a demokratakkal szavazo regi republikanus csoport, tenyleges szavazoi tamogatas nelkul es van egy meg a parton belul is ellenzekben levo csoport, a szavazoik elsopro tobbsegenek tamogatasaval
Ahogy egyik kedvenc "elemzom" Beau szokta mondani, a republikusok lunatic szarnya hajlamos osszekeverni a facebook/twitter zajt a tamogatottsaggal. Ugy tunik te is ugyanazokba az altright godrokbe estel, mint ok. -
kvp #11 A szemelyeskedes altalaban azt jelenti, hogy nincs erv. Vagy csak siman igazam van vagy a masik fel nem kepes vitatkozni. Egyik sem nyero.
"minden republikánus véleménye ez?"
Nem, en elsosorban konkretan a ketparti kozos allaspontrol irtam, amit mindket politikai part szenatorai elfogadtak. Ez pedig a kinai agyelszivas es ezaltal bekovetkezo technologia lopas tenye. Egyik amerikai part sem kerdojelezi ezt meg es Kina barat arulonak tartjak azt aki megis, foleg ha a kinai cegekkel szembeni szankciok ellen szolal fel. A feherek es keletazsiaiak elleni egyetemi megkulonboztetesrol pedig legfelsobb birosagi itelet szuletett. Ez kvazi az ottani alkotmanybirosag dontese, tehat a tenyallas adott, az amerikai egyetemek rasszistak voltak a feherekkel es keletazsiaiakkal szemben.
https://www.usnews.com/news/national-news/articles/2023-06-29/supreme-court-strikes-down-use-of-race-in-college-admissions
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-65886212
Ertem, hogy ezt a ket tenyt nehez megerteni itthonrol, de attol meg tenyek. Sok ember ilyenkor nem fogadja el a tenyeket, mert ellenkezik a kialakult nezeteivel. Ilyenkor szoktak pl. szemelyeskedni, mert mas ervuk nem marad.
Ettol fuggetlenul a republikanusok maguk is tobb csoportra vannak szakadva. Alapvetoen van egy a demokratakkal szavazo regi republikanus csoport, tenyleges szavazoi tamogatas nelkul es van egy meg a parton belul is ellenzekben levo csoport, a szavazoik elsopro tobbsegenek tamogatasaval. Ez a tomeg kb. a teljes aktiv szavazok 45%-at jeletni, tehat kisebbsegi velemenynek szamit a teljes alkossagon belul. Igen, az amerikai lakossag majdnem felet nevezi az amerikai balodali media konspiracios elmelet hivonek. Azan amikor kiderul, hogy igazuk van, akkor meg azt mondjak nekik, hogy valoban igaz es ez igy jo.
ps: Neha a tenyek konteonak tunnek az emberek egy reszenek akik nem kovetik a hireket, pedig csak sima hirek. -
ENVE #10 Próbálj már meg nyilvánvaló kognitív torzítások nélkül írni, mert fáj olvasni ezt a hülyeséget. "megegyezik az egyik oldal véleményével" = minden republikánus véleménye ez? Azért ekkora baromsággal ne égesd már magad könyörgöm... Az oké, hogy egy konteos, paranoid szardarab vagy, de erőltesd már meg magad, mert esküszöm nevetséges :D -
kvp #9 "Ezt a sok faszságot te tényleg honnan szopod?"
Szenatusi meghallgatasok, legfelsobb birosagi dontesek, stb. Iszonyat durvan szelektalnak az egyetemek es szilicium volgy cegei a feher es keletazsiai ferfiak rovasara. Ezt hivjak hivatalosan antirasszizmusnak, magyaran a feherek es kinaiak elnyomasanak.
2020 ota rengeteg feher es amerikai kinai szakember ment kinai ceghez dolgozni, ugyanis nem csak megbecsulik, de jobban is fizetik oket.
"Az a legviccesebb, hogy észre se veszi magát."
Mivel nagyjabol megegyezik a velemenyem az egyik amerikai oldal narrativajaval, ezert kb. az amerikai lakossag 45%-a szerint is igaz amit irok. Ebben a temaban az amerikai szakertok tobbsege is ezt gondolja es a kinai allamilag szervezett agyelszivassal kapcsolatban a szenatus abszolut tobbsege is egyetert a megallapitassal. (partszimpatiatol fuggetlenul) Tenyleg nem kovetitek a kinti politikat?
ps: Kina allamkapitalizmus. Kvazi egy nagy cege minden. Ez a kapitalizmus egyik stabil allapota, amikor monopolhelyzet miatt megszunik a belso verseny. Hatalmas gazdasagi elonyt jelent mas allamok egymassal is versengo cegeivel szemben. -
ENVE #8 Az a legviccesebb, hogy észre se veszi magát. Én már mondtam neki, hogy keressen fel valami szakembert, mert innen még menthetőnek tűnik, de szerintem le se szarja, pedig elég paranoid. :D -
militavia #7 WUT? A kapitalizmus megjelenését és felfutását lényegében az alkotmányos monarchiák megjelenése és a köztársaságok felemelkedése tette lehetővé. Nem egyeduralomra épülő rendszerek hozták ezt össze.
A II. vh után is kik buktak el hosszútávon? Szu és az összes komcsi diktatúra.
Kínában ma államkapitalizmus van, ÉK halott, Kuba egy rakás szar. -
Gabbbbbbbbbbbb #6 A probléma az, hogy a demokrácia egy nagyon sérülékeny rendszer, nem véletlen, hogy a történelmet is jellemzően diktatúrák dominálták és sajnos ez visszacsaphat még, ahogy ezt Magyarországon is egyre inkább látjuk, de Kína is csak az elmúlt 3-5 évben lett újra diktatúra. (USA is csak kvázi demokrácia, mert kétpártrendszerük megbonthatatlan és extrém szinten korrupt.)
Egyébként addig, amíg Kína annyira hipernacionalista, hogy egyes városokban köpköd az emberek egy része, ha nem ázsiai embert lát, addig nem kell attól tartani, hogy sikeresen menne az agyporszívó. Legalábbis nem a mérnöki/kutatói szférában, leszerelt katonai specialistákkal lehet gond, mert azokat nem fizetik meg eléggé, nincs megfelelő lehetőségük arra, hogy könnyen önerőből belépjenek az amerikai felső-középosztályba.. -
Gabbbbbbbbbbbb #5 "Mar sok-sok eve szinte csak kinai szarmazasu diakok vannak az amerikai egyetemeken real szakokon. "
Ez a legnagyobb baromság, amit tőled mostanában olvastam, pedig volt egy pár gyöngyszem. -
militavia #4 Ezt a sok faszságot te tényleg honnan szopod?
Jelenleg a jenkiknél még a fehér családoknál is az egyik legjobb parti egy lánynak, ha ázsiai származású mérnök férje van.
Nagyobb stigma az, ha ateistának vallaod magad, mintha sárga van.
Iszonyatosan fárasztóak félkonteós baromságaid. -
AndReWsss #3 Soha nem fog hosszú(!) távon egy diktatúra jobban prosperálni, mint egy demokrácia.
A történelem során (és a józan ész alapján) még mindig ez történt. -
dyra #2 Az agyelszívás úgy müködik, hogy csengetik a lovét. Emiatt ne aggódj az USA miatt. Pénzük van (ráadásúl ők már ezt évtizedek óta csinálják). Viszont a tudást nem lehet örkké magadnak tartani ezért természetes, hogy azok az országok akik erre ráállnak fejlődni fognak. Sok ilyen volt pl Dél-Korea. 50-es 60-as évek kb rizsföldek most meg a világ egyik vezető techólógiai országa. Ez az egyik legjobb befektetés érdekes, hogy sok ország mégse ezt az utat válatszja gondolom ez a nehezebb edukálni egy egész ország összes lakóját rengeteg errőforrást jelent. Kina jól csinálja. Meg is van és lesz az eredménye.
Utoljára szerkesztette: dyra, 2023.08.25. 06:38:26 -
kvp #1 Mar sok-sok eve szinte csak kinai szarmazasu diakok vannak az amerikai egyetemeken real szakokon. Jopar eve pontosan igy szerzi meg a tudast es a nyugati technologiakat Kina, ez az agyelszivas uj iranya. A vegen nem nagyon marad az USA-ban szinte senki aki ertene a modern technologiakhoz, de az amerikai cegek meg segitik is Kinat ebben azzal, hogy tech cegeknel a keletazsiai (kinai) es a feher ferfiak hatranyban vannak a felvetel soran, igy meg az USA-ban szulett amerikai allampolgar kinai mernokoknek sem nagyon marad mas valasztasuk, mint Kinaba menni dolgozni vagy ha nem is koltoznek at, de joreszt kinai cegnel kapnak csak munkat.