8
  • gosub
    #8
    "Álomvilág azt gondolni, hogy egy másik ország rövid vagy akár középtávon fel tudja váltani ebben a szerepben Kínát"
  • palesz101
    #7
    "Az USA rendelkezik a világ legnagyobb germániumbányáival"
  • Kissssss0 #6
    "Németország, Kazahsztán és Oroszország is szállította ezeket a nyersanyagokat"

    ezek közül a ruszkikat eszetlenül szankciózgatjuk.
    kazahok gyakorlatilag elvannak zárva mindenféle tengeri kereskedelmi úttól, a szárazföldi utak pedig mind "barátságtalan" országokon keresztül megy.

    mennyit is termel németország?
  • ENVE
    #5
    Nyilván nem is sejtették, egyértelműen okosabbak vagytok náluk, és jobban képben vagytok =D
  • RJoco
    #4
    Nem is értem, hogy gondolták, hogy majd tétlenül tűrik ezeket a korlátozásokat.
    Viszont elég sokára sikerült reagálni valamit.
    A "legszebb" az egész amerikai-kínai cécóban, hogy az EU jól megszívja.
  • peterx
    #3
    Helyes
  • Tetsuo
    #2
    Na, én is azt írtam, hogy várható volt. Ki gondolta, hogy Kína tétlenül nézi, amint kizárják a nemzetközi kereskedelem azon részéből, ami neki hasznos?
  • kvp
    #1
    Ez varhato volt. Ha ok nem kapnak gyartastechnologiat, akkor az alapanyagokat nem engedik ki. Igy a nyugati gyartoknak nem marad mas valasztasuk, mint hogy odavigyek Kinaba a gyarakat es veluk egyutt a gyartasrechnologiat is. Persze ekkor Kina le tudja masolni es utanna a sajat allami hatszelu cegei alaigernek mindenkinek, amig monopolhelyzetbe nem kerulnek. Onnantol mar nem is kell kivinni semmit, mert minden (is) csak ok fognak majd gyartani. A legtobb szektorban ez mar bejott, most itt az ido, hogy a felvezeto ipar (chipek, napelemek, stb.) is ezek kozze tartozzon.