8
  • lammaer
    #8
    Azt mégis hogy szüntetnéd meg az okokat? :D

    Kb csak úgy lehetne, mint ami egy klasszikus scifi alaptéma: az emberiséget kell megszüntetni. Arra meg pont jók a robotok... ;)

    Megyünk elemnek a nagy VR szerver üzemeltetéséhez...
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.08.05. 12:20:43
  • lammaer
    #7
    Mindig furcsállom amikor arról van szó hogy a háborúkkal kapcsolatban valamit szabályozni akarnak.

    Az én szememben a háború az, amikor már elszabadulnak az indulatok, hiszen már konkrétan öli egymást a két fél, és ilyenkor csak az a kérdés ki mennyire van begőzölve...

    Pont annyi értelme van mint betiltani magát a háborút...
  • Agyturbinikusz
    #6
    Miért az jobb hogy az emberiség maga ellen fordul?
    Vagyis akkor be kell tiltani bármilyen nemű hadviselést a bolygón.
    Én támogatom.

    Mert ugye az jön le, hogy megint az eszközt hibáztatni egyszerűbb mint az okokat megszüntetni.
  • Csaba161
    #5

    De csak addig, amíg egy harci robot ellenségnek nem néz, és a karosszékeddel együtt szét nem lő...
  • Sydra
    #4
    Majd a robotok háborúznak, mi meg kakaót szürcsölgetve nézzük őket és drukkolunk nekik.
  • kvp
    #3
    Nos, alapvetoen be kellene tiltani az aknakat, a robotrepulogepeket, az automata gepagyukat es legvedelmi egysegeket is. Maradna az emberek altal mukodtetett tuzerseg, a gyalogsag es az ember vezette harci repulogepek. Nem lenne kevesebb halott, de sokkal kisebb az eselye, hogy a fegyveresek az egesz emberiseg ellen fordulnak.

    Nem sok ertelme van jelen formajaban barmirol is targyalni. Akik betiltanak ezeket a rendszereket, azoknak nincs egy sem, akiknek meg van, azok nem hajlandoak megvalni toluk. Az egyetlen mod a betiltasra az lenne ha mindenki onkent lemondana az osszes modern fegyvererol, kb. a 2. vilaghaborus szint folott. Aztan eleg ha egy fel megszegi, maris jelentos folenybe kerulne mindenki massal szemben.

    Alapvetoen nem erre megy a vilag. A 4. ipari forradalom lenyege pont a munkasok es veluk egyutt a katonak kivaltasa.
  • Macropus Rufus
    #2
    ezt nem fogják tudni betiltani, akárhogyan is erősködnek.
  • Agyturbinikusz
    #1
    Szerintem az ideológiai alapon szerveződő droid sereg nagyobb veszélyt jelent.
    Miért is nem tiltják be őket?