8
  • Tetsuo
    #8
    De pl. a holland ASML el van tőlük zárva, anélkül meg nem sokra mennek ezen a téren. A teljes embargó akár be is következhet, ketté szakadhat a globális piac, afelé haladunk.
  • Sydra
    #7
    Mi nem tetszik kisgyerek?
  • kvp
    #6
    A megoldas viszonylag egyszeru. A nyugati, foleg amerikai egyetemeken a legtobb mernok hallgato kinai szarmazasu. A phd hallgatok kozott meg nagyobb az arany. Ezen diakok egy jelentos resze marad az egyetemeken kutatonak, egy masik reszuk a nyugati high tech cegekhez megy dolgozni. Aztan a tudasuk hirtelen megjelenik Kinaban is.

    Amig nincs teljes gazdasagi embargo Kina fele, gyakorlatilag cocom lista szeruen (mint az oroszok fele) es nem vonjak ki a teljes nyugati termelest Kinabol, addig minden informacio zavartalanul tud aramlani. Szinte minden termeket amit ott gyartanak le tudnak masolni es minden uj fejlesztest at tudnak venni, amihez hozzaferhetnek kinai szarmazasu nyugati mernokok vagy kutatok.
  • Tetsuo
    #5
    Nyugat a csúcstechnológiát viszont elzárja Kínától és Oroszországtól. Kérdés, ők mikor tudják azt saját fejlesztésekkel helyettesíteni.
  • kvp
    #4
    Jelenleg a legjobb kvantum szamitogepek a kinai fejlesztesuek, mivel ok elektronok helyett fotonokat hasznalnak Neumann rendszeru optikai szamitogepekhez csatolva. Ezeknek megvan az az elonyuk, hogy szobahomersekleten is mennek, kevesbe erzekenyek az elektromagneses terre es sokszor gyorsabbak a legjobb nyugati kvantum megoldasoknal. Hatranyuk, hogy kisebb qbit szamot tudtak egyelore elerni veluk.

    A kvantum gepek gyakorlati felhasznalasa egyelore tenyleg varat magara, mert akkora kapacitasu rendszereket nem nagyon gyartanak ami a mai nepszeru tiktositasokat torni tudna. Vagy legalabbis ha van is ilyen, senki nem vallja be.

    A hetkoznapi elethez egyebkent lassu de olcso mikrovezerlok, motor meghajto aramkorok es hasonlo egyszeru, de fontos alkatreszek kellenenek. Ezeket a 80-as evek technologiai szintjen is lehet gyartani, de jelenleg az alacsony profitrata miatt csak Kina foglalkozik veluk. Viszont mivel a termelesuket felveszi a belso piac, ezert az olcso kinai import aramkorokre alapozo nyugati cegek alkatreszhiannyal es potencialisan csoddel neznek szembe. Ennek ellenere nagyon lassan reagal a nyugat es nem igazan sikerul atallni az onellatasra meg az alacsony komplexitasu aramkorokbol sem. (feszstab ic-k, diodak, diszkret tranzisztorok, mikrovezerlok, stb.)
  • nyerek01
    #3
    Alapból vagy ilyen tudatlan?
  • Tetsuo
    #2
    Az EU már csak ilyen területen vezet.
  • Sydra
    #1
    "a kvantumszámítógépekbe kellene befektetnie, egy olyan területbe, ahol az EU még vezető szerepet tölt be."
    Hogy lehet vezetni olyan dologban, amiből még senki nem csinált semmilyen működő megoldást, de még a közelében sem jár?