15
  • zola2000
    #15
    Egyébként a flash kivezetése is sok helyen problémát okozott világszerte...
  • zola2000
    #14
    Nemcsak Japánban, dél Koreában is hivatalos ügyintézéshez active x szükséges, tehát internet explorer.
  • Nagydög
    #13
    Az érvelésed alapján te lehetsz az, aki nincs képben, mivel egyetlen érved, hogy a jutyubot nézed.


    Lehetsz... Sz'al nem tudod, ahogy azt sem, milyen csatornakat kovetek, de youtube algoritmus. Ezert erdemes volt.
    Utoljára szerkesztette: Nagydög, 2022.06.20. 14:41:22
  • mortep
    #12
    Szerintem nemcsak japánban, hanem mindenhol, ahol az activex-re épített applikációval dolgoznak. A pánik szerintem túlzás. Hát legalább most mindenki korszerűsíti az ős-rendszert
  • Akva
    #11
    Az érvelésed alapján te lehetsz az, aki nincs képben, mivel egyetlen érved, hogy a jutyubot nézed. A jutyub algoritmusa szarik az igazságra, azt tolja, amit szeretsz, meg ami nézettebb. Aki Magyarországról is abból tájékozódik, az tudja, hogy mindent a magyarok találtak fel, és Magyarország kánaán.
  • Nagydög
    #10
    Nem latom mi a marhasag ezekben


    Legyen...

    Japanban meg a fax is elfogadott es mindennapokban hasznalt kommunkacios eszkoznek szamit.


    Ceges kornyezetben es a hivatalok kornyeken.

    Nem a neten rendelnek etelt az emberek, hanem faxon.


    Marhasag #1

    Ha azt a technologiat kivezetnek egyik naprol a masikra, akkor rengeteg idos embert vagna el a kommunikaciotol.


    Marhasag #2 (Nem, az emberek nem kommunikalnak egymassal faxon. Az idosek sem.)

    Japanban gyakorlatilag a 80-as evek vege, a 90-es evek eleje korul megallt a fejlodes, legalabbis a lakossag tobbsege szamara.


    Marhasag #3

    Nem csak vezeto, de beosztott pozicioban is joreszt nyugdij koruli emberek vannak, a fiatalabb generaciok egyre jelentosebb resze mar meg sem probal dolgozni, a meg fiatalabbak pedig az iskolabajarast is ertelmetlennek latjak.


    Marhasag #4(Lasd kivel van dolgod, ezeket egyszeruen egynek szamolom, ahelyett, hogy szetszalaznam.)

    Erdemes a nem direkt kulfoldieknek keszitett anyagokkal probalkozni, sokkal realisabb kepet festenek mint a PR celu videok. De kint elo es dolgozo nyugatiak blogjaibol is eleg egyertelmuen latszik a tarsadalmi helyzet, legalabbis miutan elmulik a cseresznyevirag szinu kod ami az elso idoszakra jellemzo.


    Ugy egy tucat japan temaju csatornat rendszeresen nezek es meg egy csomot esetileg koszonhetoen a Youtube algoritmusnak.



  • kvp
    #9
    "Eppen akartam javasolni, hogy ha mas nem, a youtube tele van videokkal Japanrol."

    Erdemes a nem direkt kulfoldieknek keszitett anyagokkal probalkozni, sokkal realisabb kepet festenek mint a PR celu videok. De kint elo es dolgozo nyugatiak blogjaibol is eleg egyertelmuen latszik a tarsadalmi helyzet, legalabbis miutan elmulik a cseresznyevirag szinu kod ami az elso idoszakra jellemzo. A 3-as hozzaszolasban faxon kivul igazabol csak a munkaerohianyrol es a NEET jelensegrol irtam, amire mar itthon is tudok peldat mondani. Az, meg hogy a legtobb helyen meg mindig megragadtak a papiralapu folyamatkezelesnel es 1001 olyan dolgot vegeznek kezzel es sokszor papiron ami mar reges regen automatizalhato lett volna nem igazan titok. Nem latom mi a marhasag ezekben, ez a japan tarsadalom karakterisztikajahoz tartozik, viszont manapsag ez mar nagyon elavult, meg Kina is lehagyta oket es meglepo, de az elmaradott, periferialis Magyarorszag is jobban all a digitalis atallasban, meg allami szinten is.
  • Nagydög
    #8
    Eppen akartam javasolni, hogy ha mas nem, a youtube tele van videokkal Japanrol. Eleg gyorsan megallapithattad volna beloluk, hogy a japan vallati fax megszallottsagtol eltekintve a #3-ban tett minden megallapitasod szemenszedett marhasag.

    Az a trukk, hogy csak ahhoz szolok hozza amirol van valamennyi informaciom.


    Nem probalnad ki, hogy tenyleg...!
    Utoljára szerkesztette: Nagydög, 2022.06.18. 19:34:09
  • kvp
    #7
    "és azt tudják egyébként, hogy a szoftver ettől nem szűnik meg -mintegy varázsütésre- létezni?"

    Sajnos a hardverek viszont igen. Tehat ha tonkremegy egy desktop vagy laptop, akkor az uj gepen mar nem lesz gyarilag IE es utolag felrakni se nagyon lehet ra. Ezzel az osszes evtizedek ota befagyott vallalati szoftver valik elerhetetlenne az uj hardverekrol. Marpedig ha mar nem tudja a japan ceges informatikus felrakni az uj gepre a jol bevalt windows xp-t, akkor gondban van. Japanban meg tomegesen leteznek es frissulnek a mai napig olyan regi weboldalak (pl. szemelyes blog-ok, ceges termek katalogusok), amiket meg netscape-re irtak es meg a unicode-ot sem kezelik. Ezeket chrome-on olvasasra betolteni is egy kisebb project. Mint magancelbol, mind a munkam miatt szoktam szivni ilyenekkel. (ennel mar csak a kinai gyartok jobbak, a ketnyelvu fejlesztoi kezikonyveikkel, van kinai es egyszerusitett kinai, valaszthatok)

    "Lenyugozo, hogy barmely temaban kepes vagy szabatos, osszeszedett, kimerito hozzasolast kanyarintani es mindezt az adott tema ismeretenek teljes hianya mellett."

    Az a trukk, hogy csak ahhoz szolok hozza amirol van valamennyi informaciom. A japan tarsadalomrol pont igen, mert erdekel. Sokminden mas is erdekel, de foleg a tudomany, technika, stb. koreben. Szerencsere az sg.hu joreszt ezekrol ir cikkeket, lehet ezert is olvasom.

    ps: Amikor mar tobb tucat a japan tarsadalomrol keszult videot es cikket latott/olvasott az ember es ugyanazok a jelensegek vannak leirva ujra es urjra lassan 30 eve, de csak annyit tesznek, hogy nagyon sajnaljak, akkor eleg konnyu felismerni a mintakat. Nem csak a japan lakossag orogedett el, de a technikai fejlodes is megallni latszik vagy legalabbis annyira lelassult, hogy az emberek mindennapi eletebe nem szivarog be. Egy 30-as evekbeli japan szamara a 60-as evek hatalmas technologiai es eletszinvonalbeli fejlodest hoztak. Ez a felemelkedes es a vele jaro tarsadalmi valtozasok gyakorlatilag megalltak a 80-as evekbeli japan gazdasagi osszeomlas kovetkezteben es a japan tarsadalom joreszt megallni latszik a 90-es evek vege szintjen. Azota inkabb a negativ folyamatok latszanak, a letszamhiany mindenutt es a deindusztrializacio, ami egyebkent nyugat Europara es az USA-ra is jellemzo, de nem olyan draszikus mertekben mint Japanra. Mindezeket sulyosbitja a japan tarsadalomban meglevo eros hagyomanya az automatizacio elutasitasanak. Amikor 5 ember kell egy allomasra egy vonat menesztesehez (a vezer, a kalauz aki az ajtokat zarja a hatso vezetoallasrol, ket peron felugyelo mert ives a peron es a bakter kozepen a biztbernel) az eleg fajdalmas. Igy azert ertheto, hogy soha nincs eleg ember semmire. Bar az alternativa, amikor egy videki vonalon elso ajtos felszallas van egy 16 ajtos, 4 kocsis motorvonaton, mert nincs kalauz, ugyanakkor jegykiado es/vagy jegykezelo automatak sincsennek, azt is fajdalmas nezni.

    Egyebkent a problema legjobb mutatoja a hatalmas kihalt regiok a japan videken, mivel a nagyvarosok kivetelevel mindenhol rohamosan csokken a lakossagszam. Amikor mar a turisztikai, vagy akar a vasutbarat videokban is visszatero tema a videk elneptelenedese (beleertve a videki nagyvarosokat), akkor azert nagyon latszik, hogy valami nincs rendben. De ha nem hiszed, akkor erdemes megnezni a japan emberek 1-1 napjairol keszult videokat vagy 1-1 kisebb regiot bemutato japanok altal forgatott turisztikai vagy akar helyi gyartasu railfan musort. Igen, mi is eleg hasonloan eltunk a 80-as evek vegen, a 90-es evek elejen, de azota eleg nagyott valtozott a vilag, meg Magyarorszagon is. Ami meg aggaszto, hogy a Japanban evtizedek ota tapasztalhato negativ tarsadalmi jelensegek egy resze mar itthon is megjelent.
  • dyra
    #6
    Aterzem a helyzetüket. Nálunk is maradtak applikációk bőséggel amik csak ezen működnek normálisan. Pl a vasúti fuvarbejelento vagy a hilvision kamerák a regebbiek biztos az újak nem tudom.
  • Nagydög
    #5
    Lenyugozo, hogy barmely temaban kepes vagy szabatos, osszeszedett, kimerito hozzasolast kanyarintani es mindezt az adott tema ismeretenek teljes hianya mellett.
  • gothmog
    #4
    és azt tudják egyébként, hogy a szoftver ettől nem szűnik meg -mintegy varázsütésre- létezni?
  • kvp
    #3
    Japanban meg a fax is elfogadott es mindennapokban hasznalt kommunkacios eszkoznek szamit. Nem a neten rendelnek etelt az emberek, hanem faxon. Ha azt a technologiat kivezetnek egyik naprol a masikra, akkor rengeteg idos embert vagna el a kommunikaciotol. Japanban gyakorlatilag a 80-as evek vege, a 90-es evek eleje korul megallt a fejlodes, legalabbis a lakossag tobbsege szamara.

    ps: Nem csak vezeto, de beosztott pozicioban is joreszt nyugdij koruli emberek vannak, a fiatalabb generaciok egyre jelentosebb resze mar meg sem probal dolgozni, a meg fiatalabbak pedig az iskolabajarast is ertelmetlennek latjak. Persze ez elsosorban tarsadalmi problema, nem gazdasagi.
  • Cat #2
    Japánban ami működik, ahhoz nem nyúlnak hozzá. Ennek leglátványosabb példája talán a fax, amit ma is széleskörűen használnak, míg a világ többi részén már rég kiveszett.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #1
    Ez a probléma, ha 60-70 éves emberek vannak vezetői tisztségekben.