1036
Bethesda új open world játéka
  • Voltan
    #143
    .
  • lwb
    #143
    De ugye nem érhető el. Ha előrendeled, akkor egy héttel korábban lesz elérhető. És 35 euróért, ami ezért nem 30 000 forint. Még.
  • Voltan
    #141
    Nyilván mindenki azt csinál, amit akar, természetesen nálam is előfordult már, hogy elgyengültem, és a legtöbb esetben nem bántam meg a végén, bármennyire is értelmetlen az előrendelés egy digitális terméknél.

    Viszont ez esetben, amikor konkrétan day one elérhető az egész 3000 Ft-ért, akkor mi a fenének kifizetni ennek a tízszeresét? Megtehetem? Megtehetném. De a világon semmi értelmét nem látom.
  • lwb
    #141
    Azért a bethesda nem naponta ad ki sajátgyártású SP játékot és az elmúlt bő 20 évben nem volt olyan, amit megbántam volna, hogy megvettem tőlük. Az előrendelés értelme itt nyilván a goodie-k,amiket adnak az alapjáték mellé, meg az early access, ahogy lent is írtam.
    Van olyan, hogy bizalom is a fogyasztó részéről. Ezt a bizalmat el lehet veszíteni, ahogy pl. a Bioware elveszítette az enyémet. De egyelőre a bethesda nem itt tart. Bízok bennük, szívesen támogatom őket. Ahogy bíztam a Larianban is, őket is szívesen támogattam és a bizalmam kifizetődött. A pénzem az egyetlen, amivel a trendeket tudom befolyásolni és én nem ott látom a nagy problémát az AAA játékokkal, hogy bugos vagy nem lesz jó a megjelenéskor a végtermék, hanem hogy egy sz.r live service pénzpumpa lesz belőle. Ez utóbbit meg már most kizárhatjuk a starfieldnél.

    Ezerszer inkább még egy CP2077 bugos megjelenés, mint akár csak egy darab újabb Anthem vagy Diablo Immortal.
  • PiszkosFred
    #138
    "A többi meg le van sz@rva."

    Reszemrol ennyi a kulcsmondat.

    A magam reszerol en drukkolok neked, kivanom, hogy legyel tudatos vasarlo es legyel buszke arra, hogy nem rendelted elo az X jatekot, ezzel is segitve a jatekipar megtisztulasat. Tolj ki a gonosz fejlesztokkel es kiadokkal, harcolj veluk, ellenuk. Nemes cel, komolyan, tenyleg drukkolok is neked. Mutasd meg nekik ki a legeny a gaton, legyel kemeny es celtudatos, egy peldamutato ikon a mai fiatalok szamara. Sot, keszits errol akar videot, podcastet, streamet, tarts szonoklatokat vagy akar cirkuszolj nagyobb megjelenes elott minden forumon vagy kozossegi terben. Az internet mindent elbir.

    Latom, hogy mi zajlik az iparagban, nem vagyok hulye, megeltem az egesz folyamatot a kezdeti C64-es aranykortol kezdve, de abszolute nem erdekel. Nincs idom, se energiam szelmalomharcokra, meghagyom neked es a tobbi aktivistanak a hisztikezeset :)

    Ennyi. Telibesz*rom az egeszet. Aljas es "drogos" modon csak az erdekel, hogy NEKEM aktualisan mi a jo. Latok egy jatekot, ugy gondolom, hogy kell nekem, megveszem, pont. Ha tevedek, az en penzem banja, ha nem, akkor jol dontottem. Nem erdekelnek az internetes hisztik es urambocsassa meg, de az sem erdekel, hogy neked/nektek mi a jo. Elolvasom az aktualis jatek topikjaban a hasonlo kommentedet (nem tudok mast tenni) es ennyi. Ez a te/ti problemaitok es nem az enyem, oldjatok meg te/ti.
  • Kancsalborz
    #139
    Fogalmuk sincs.
    Én már feladtam. :)

    "Megveszem mer' megtehetem ultimate érv" bevetve mindíg...

    Bármi gondolat ami mondjuk pl a hosszútávú közösségi érdekről, vagy mondjuk vásárlói öntudatosságról szól, az itt és minden ilyen fórumon annyira elvont gondolatok hogy 99%-ban fel sem merülnek. Még az sem hogy miért is kellene egyáltalán ilyeneken gondolkodni...

    Amikor közeledik a legújabb széthájpolt "cucc" megjelenése ( igaz hogy századjára is ugyanazon recept szerint ahogyan eddig a fantáziátlan tömeggyártott fosaikat eladták )
    hirtelen senkinek nincs baja azzal amit az "AAA" játékipar az elmúlt években művelt, és mindenki szó szerint remeg az új sz@rért mint egy drogos az adagjáért, csak hogy első nap már játszhasson vele...

    A többi meg le van sz@rva.

    Kedvenc gondolatom itt : "Egyetértek veled, de ez a Starfield :)"....XD

    Ennyi.
    Cukorka ismét felmutatva, és az összes kisgyerek századjára is nevetve szalad a furgonba gondolkodás nélkül...XD

    "De hát ez csak játék", minek ilyeneken gondolkodni.

    Félelmetes...XD
  • Voltan
    #138
    Lol, én is, nagy autoexec.bat és config.sys zsonglőr voltam, de mi köze ennek az előrendelésekhez?
  • Carlos
    #137
    Én a CyberPunk-kal voltam igy. Nem bántam meg, már a vanilla verzióval is rengeteget játszottam bugok ellenére is.
    Szerintem ez valami generation gap lehet... Mi még állítottunk IRQ-kat hogy elinduljon dos-ban a wolfeinstein.
  • PiszkosFred
    #136
    Reszemrol sosem bonyolitom tul ezt a kerdest: mert ugy dontottem az elso trailer utan, hogy kell es mivel megtehetem, megtettem. End of story. :)
  • Voltan
    #135
    De minek rendeltek elő egy játékot, ami ráadásul game passos lesz már a megjelenés pillanatában?
  • mike01010101
    #134
    Pont ezen gondolkoztam én is, tizenéves korom óta - a nyolcvanas évek vége óta játszok és talán mindig egy ilyen játékra vártam, szóval úgy 35 éve várok érre :) Nem okozhat csalódást.
  • PiszkosFred
    #133
    En is beszamolok majd rola (remelem a humbli addig kuldi a kulcsot), de nem lesz elfogulatlan :)

    A C64-es Pirates! ota nalam az (ur)hajo + szabadsag kombinacio mindig nyero, kepes vagyok barmilyen fos jatekba szemmel is lathato orakat beleolni, legyen az Elite szintu sandbox, X4 fele gazd.sim., FS fele arkad vagy a regi WC/DS1/Freelancer altal kitaposot utat koveto kaland. (Pl a teljesen megbukott, de meg vegetalo Atlasban atleptem a nyaron a 2000 orat, ami kb 1999-nel tobb, mint amennyit egy normalis player kibir, csak mert imadok benne hajokat epiteni es tesztelni azokat)
  • Caliph
    #132
    persze hogy jöhetnek a vélemények :)
  • mike01010101
    #131
    Én az eary access verziót vettem meg, elsején már nekiugrok. Ha valakit érdekel, adok majd elfogulatlan infókat első kézből.
    A hardware igénytől nem félek, elég lesz a gépem, szép lesz a játék, de a játékmenet, az igéretek és bugok nagy kérdés.
  • Carlos
    #130
    Szintúgy...
  • Caliph
    #128
    az még jobb,mert jövő héten nyaralás,mire visszajövök már kész tények lesznek hogy milyen lett. legalábbis az első pár óra :D
  • lwb
    #128
    Én is megnéztem előtte és azt mondják a hivatalos support oldalon, hogy megy. Nagyon remélem, hogy nem kamuznak, mert már előrendeltem.
  • PiszkosFred
    #126
    Ez biztos, hogy mukodik? Nem kell hozza a megvett base game, a "gamepass verzios" Starfield is eleg?

    (nem szoltam, megneztem a beth supporton es mukodik)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.08.17. 09:09:48
  • lwb
    #126
    Elvileg kint lesz game passon, de ravaszok voltak a bethesdánál, aki megveszi a 35 eurós "premium upgrade"-et, az megkapja egy héttel korábban már. :D
    Röhögök, de engem megfogtak vele, sikeresen kicsalták tőlem ezt a pénzt. A játék előrendelve, pre-loadra vár.
  • Caliph
    #125
    na meg sem nézem,nyakunkon a kiadás,megvárom az első teszteket és infokat az aktuális kiadásról. aztán döntök hogy kell e nekem :)
  • MerlinW
    #123
  • TomStorm
    #123
    Kurátorokat olvasgatom elég sok az ajánlott.Persze erre nem lehet adni mert ugye lehet valamilyen szinten ez hype is.
    Én várom és bizakodó vagyok de day1 a fullos csomaggal nem merem bevállalni:)
  • Carlos
    #122
    Régóta szarfoshúgy már ez az egész kóceráj.
  • MerlinW
    #121
    Működik az SG, Írtam egy hsz-t ami nem jelent meg, de legalább törölte az előző hsz-t...
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.08.06. 23:11:07
  • MerlinW
    #118
  • mike01010101
    #117
    Egyetértek veled, de ez a Starfield :)
  • MerlinW
    #116
    Játékot előrendelni 2023-ban egyszerre bátorság és butaság. Főleg Beth játékot amelyek megjelenés után fél/egy évvel játszhatók szívás nélkül.
  • mike01010101
    #115
    Megvettem a premium editon-t, elvileg már szept.1-től játszható lesz. Nagyon kiváncsi vagyok.
  • Caliph
    #113
    meglátjuk mi lesz ebből,én már csak a saját szememnek hiszek,de annak se mindig :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.07.28. 09:40:21
  • lwb
    #113
    Azért 100 bolygó az nem kevés.

    Sok vád érte meg érheti is a Bethesda játékait, de az szerintem nem, hogy ne lenne bennük elég content. Ez a 100 bolygó azt hiszem egy ideig leköti a játékosokat. Aztán a maradék 900-on meg lehet kiegészítők, dlc-k, modok-nak hely.
  • PiszkosFred
    #112
    "Itt mi lehet az ideológia az esetleges járműhiány mögött?"

    Erre en is kivancsi vagyok. Azon tul, hogy a Gamebryo engine es leszarmozattjai keptelen gyors mozgas eseten betolteni az erintett cellakat es tartalmaikat, tuti lesz valami "lore" a jarmuvek hianyarol. Mondjuk olyasmi, hogy lasd az emberi telepulesek es gocpontok helyzetet bolygokon. A jarmuveket utazasra meg szallitasra talaltak ki eredetileg (meg farokmeregetesre bizonyos embereknel), amelyet itt felvaltanak mas eszkozok: egyszer a jetpack es egyszer a robot(ok). A bolygokon keves telepules van, azok viszont olyan tavolsagban, amelyet jarmuvel felesleges megtenni, arra inkabb ott a hajoja mindenkinek. A rovidtavu kalandokra meg ott a jetpack. A szallitasra meg ott a robot "zsebe".

    De majd kiderul, hogy mivel magyarazzak meg, kivancsian varom en is.
  • MerlinW
    #111
    Meglátjuk, nem tudjuk még milyen a játékmenet. Viszont a végén a jó egyenlet mindig játékmechanika > "realizmus".
  • mike01010101
    #110
    Persze, tudom, ezért irtam macskakörmök közé a végtelen szót. Csak arra akartam utalni, hogy egy jövöben játszódó játékban, ahol az emberiség már intergalaktikus faj, furcsa, hogy még nem fedezték fel a kereket :) Az eddigi Bethesda játékokban elfogadható volt hogy nincs jármű (az Oblivioban, Skyrim-ben volt ló) a Fallout-okban tönkrementek és csak autóroncsként voltak ott, de itt? Itt mi lehet az ideológia az esetleges járműhiány mögött?
  • MerlinW
    #109
    Nincs itt szó végtelen világegyetemről, ez egy Beth sztori központú RPG lesz, és csupán 100 bolygón lesz élet az ezerből.

    "Furthermore, Howard also revealed that only “about 10% of those planets have life on them”.

    While there are over 1,000 planets to explore, you will have to do so on foot, or using the boost pack for added mobility. In the above interview, Todd Howard confirmed that Starfield does not have any kind of vehicles or animal mount systems. With that said, there are some planets that will have low gravity, changing the way you navigate the environment. Nevertheless, make sure you’ve got some sturdy space boots before setting down on a planet."
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.07.27. 18:47:38
  • mike01010101
    #108
    Jönnie kéne. Az kizárt, hogy csinálnak egy 1000 bolygós, szinte "végtelen" világegyetemet, ahol nem létező technológia a négykerekü jármű.
  • MerlinW
    #107
    Igazából nem is kell hogy bejárhatók legyenek. Elég az illúzió :)
  • PiszkosFred
    #106
    Ezzel a teljesen bejarhato bolygo dologgal en azert finoman fogalmaznek, mert amig egy Elite, NMS, Atlas, stb. szeru sandboxban azt es ott csinalsz a vilagban, amit akarsz, itt lehet, hogy maskent lesz. Az interjukban nagyon finoman es arnyaltan fogalmaznak ezzel kapcsolatban, elhangzik a barhova mehetsz, meg az, hogy a teljes bolygo le van generalva (felszint tekinteteben) es teljesen felfedezheted, de sose hangzott el, hogy korbesetalhatod vagy az egyes landolasi helyszin kozott van e direkt atjaras (ugye leszallni sem oda szallsz le, ahova akarsz, hanem ahol a jatek engedi - akar tobb tucat helyszinre is egy-egy planetan)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.07.20. 19:45:07
  • Caliph
    #105
    igen,a moddereket el is felejtettem. nem is értem a készítőknek miért nem jut eszébe. egy rakás állítólag teljesen bejárható bolygó,és kihagyják a ziccert hogy egy kis buggy vagy hoverbike,vagy rover benne legyen alapból. felmerül a miért kérdés :D
  • mike01010101
    #104
    Jó lenne :)
  • Carlos
    #103
    épp akartam irni, hogy majd jönnek a buggy meg exosuit DLC-k.