62
  • Sydra
    #1
    Na megvan a második befutó. Majd a huszadiknál kezd érdekes lenni.
    Biden-ék most minden baklövést elkövetnek ahhoz, hogy kimozdítsák a dollárt a világpénz pozíciójából. A Bitcoin jó eséllyel átveheti a helyét.
  • RAZOR27
    #2
    bilibe lóg a kezed
  • zola2000
    #3
    A bitcoin egy elavult őskövület, ma már inkább összekötik a tranzakciókat és más fejlettebb kriptót érdemes használni küldésére, pl BTCTRON
  • M2 #4
    Bitcoin soha nem volt pénz és soha nem is lesz.
  • Sydra
    #5
    Hogy fogtok sipákolni pár év múlva. :D
  • uwu2020
    #6
    OMG funboy. A stabilcoinok miatt az egész kriptoszektor Eros kapcsolatban van dollárrl, emellett a befektetési hangulatot is a FED döntések mozgatják. De ábrándozzál csak, és olvass sok botcoinbazis.hu- az való neked.
  • uwu2020
    #7
    Az kellene, szerintem a döntéshozók is tudják, csak nem elég bátrak. Az átlagember nem ért hozzá, nézdd ezt a funboyt ez is ugyanolyan akadály mint aki soha nem hallott a kriptórol. A BTC bevezetése kényszermegoldás, nem a jó megoldás.
  • uwu2020
    #8
    A kripto világ arrafelé halad, hogy nem egy token lesz a befutó, hanem a DEFI rendszert kell majd bevezetni; szerintem ez elkerülhetetlen, de nem a FIAT helyet, hanem párhuzamosan a helyükre érkező CBDC-kel együtt. A BTC csak kis része lesz az egésznek, és sajnos egyáltalán nem arra való, mint amiért ez a két szegény ország bevezette; de az általános tudatlanság meg a BTC híre miatt nincs más választásuk. Én a kriptóktól azt a hasznot várom, hogy a pénzt amit megkerestél nem feltétlenül kell azonnal alkölteni, és tényleg arra használhatod amire szükséged van és akkor amikor kell, de vállalhatsz kockázatot is mint a tőzsdén, ami végeredményben csökkenti a most látható pazarlást. Ezek emellett biztonságos, és egyensúlyt teremt a szintén szükségszerű CBDC-kkel szemben. A CBDC-k erős központi kontrollt fognak magukkal hozni, de kellenek ezek a fejlett, gyors és hatékony rendszerek is.
  • Sydra
    #9
    Az igazság az, hogy nem sok fejlettebb kriptó van a Bitcoin-nál. Sok projectet nyomon követtem az elmúlt 10 évben és majdnem mindegyikről kiderült előbb utóbb, hogy valamit feladott a Bitcoin képességeiből azért, hogy elérje a megfogalmazott céljait. Technikailag az tekinthető csak fejlettebbnek, ami az mellett, hogy megőrizte a Bitcoin decentralizáltságát és biztonságát, képes volt új funkciókat hozzá adni a hálózathoz. Ilyen funkciók lehetnek pl az okos szerződések, vagy a titkosított tranzakciók. Azok a blokkláncok amik ilyen 100+ TPS-el hirdetik magukat azok egyike sem igazán decentralizált vagy biztonságos.
    A Bitcoin és Ethereum megfogalmazott elvárásai között van az is, hogy akár egy sufniból egy több éves pc-n is lehessen futtatni csomópontot. Ez biztosítja a hálózat maximális elosztottságát és ellenállóképességét. Ha egyetlen csomópont működtetéséhez csúcstechnológia és nagy erőforrások kellenek, abból az következik, hogy a hálózatot könnyű megsemmisíteni. Márpedig egy globális pénzügyi infrastruktúra gerinchálózatának ellennállónak kell lennie.
    Persze hogy zavaró, hogy a Bitcoin csak 7 tranzakciót tud másodpercenként. Fel lehetne tolni akár a százszorosára is. De a hálózat attól ezerszer sérülékenyebbé válna. Szóval azok a blokkláncok amik sok TPS-el hirdetik magukat azok rendszeresen csak addig életképesek amíg nem kerülnek komoly stressz alá.
  • zola2000
    #10
    *Én a kriptóktól azt a hasznot várom, hogy a pénzt amit megkerestél nem feltétlenül kell azonnal elkölteni"

    Befektetési alapok, infláció követő állampapír?
  • zola2000
    #11
    "Persze hogy zavaró, hogy a Bitcoin csak 7 tranzakciót tud másodpercenként"

    Amivel ki is nyírta magát, néha órákat kell várni amíg egy tranzakció teljesül több ezer forintos díj mellett.

    A tranzakciók összevonása mondjuk működik, és akkor sok tranzakció csak egynek számít ha jól értem, de ahhoz más kriptot használnak.
  • Sydra
    #12
    "Amivel ki is nyírta magát"
    Annyira kinyírta magát, hogy 13 éve egyre népszerűbb és 700 milliárd dolláros piaci részesedéssel rendelkezik.
    Attól, hogy nem azonnal jó mindenre, még nem használhatatlan. A technológia még fejlődhet akárhová. De ha tegyük fel így maradna, ez a rendszer már így is alkalmas arra, hogy felépüljön rá egy nemzetközi egységes pénzrendszer. Pl a bankok simán utalhatnak egymás között a bitcoin hálózaton.
  • Sydra
    #13
    "A tranzakciók összevonása mondjuk működik"
    Meg vannak a maga korlátai és fel kell adni érte a decentralizációból és biztonságból. De igen, a lightning network és egyéb layer 2 megoldások bizonyos helyzetekben elég jól teljesítenek. A lightning network-ön is van már 18000 node és 82000 channel, szóval sokan használják.
  • uwu2020
    #14
    Ezt csak úgy írogatják. Rossz helyeröl tájékozódsz, fun site bs. Nincs szükség végtelen decentralizáltságra, annak is van egészséges szintje. Soha nem a konszenzus rendszer miatt történtek visszaélések, még a DPOS rendszerek is gyakotlatilag tökéletesen biztonságosak, pedig ott már tényleg sok sor azámjegyü a külömbség.
  • zola2000
    #15
    Lehet én látok rosszul valamit, de szerintem egyszerű matematika hogy ha másodpercenként 7 tranzakció lehetséges akkor nem használhatják túl sokan fizetésre.

    Olyan ez mint hogy sima egysávos úton alap hogy nem lehet túl nagy forgalom.

    Persze mondták hogy lesz valami lighting network, nem tudom az mennyire működik.
  • Sydra
    #16
    "Rossz helyeröl tájékozódsz"
    Itt az összefüggéseket kell megérteni. Teljesen mindegy honnan tájékozódsz ha nem sikerült megértened a trustless meg decentralizált rendszerek lényegét.

    "funboy", "fun site"
    az fanboy és fan site.
    A projekcióid pedig elárulják, hogy ez nálad nem a megértésről szól, hanem a hovatartozásról.
  • Sydra
    #17
    "Lehet én látok rosszul valamit, de szerintem egyszerű matematika hogy ha másodpercenként 7 tranzakció lehetséges akkor nem használhatják túl sokan fizetésre."
    Melyik állításomról gondolod, hogy ennek ellentmond?
    A jelenlegi rendszereknél van egy spektrum aminek az egyik végén a decentralizáltság van, a másik végén meg a nagy tranzakciós kapacitás. A decentralizáltság is egy fontos érték meg a tranzakciós kapacitás is egy fontos érték. Mivel a kettő között választani kell, ezért azt tudjuk csinálni, hogy amelyik tranzakcióknál a decentralizáltság a fontosabb, azokat decentralizált hálózaton küldjük, amiknél meg a mennyiség azokat meg centralizálton (illetve léteznek átmenetek, de ez most mindegy). A Bitcoin nem szar attól hogy 7 TPS-t tud, csak másra való, mint mondjuk a Lightning Network. Ez olyan, hogy a csavarhúzó sem szar attól, hogy nem lehet vele szöget beverni. Amikor eszközt készítesz választanod kell, hogy ezt most csavarozásra vagy szögelésre akarod használni, vagy csinálhatsz egy köztes megoldást ami mindenre jözepesen jó lesz.
    Szerintem te azért nem látod értelmét a kriptónak/decentralizáltságnak/bizalomnélküli technológiáknak mert tökéletesen megbízol a jelenlegi pénzügyi rendszerben. Elsősorban azok akarnak kriptót használni akik nem bíznak benne, vagy eleve nem is értenek egyet az inflációval/adóztatással/korrupcióval, rendszer szintű lopásokkal/privát szféra hiányával/stb. Persze hívhatod az ilyen embereket idealistáknak, bűnözőknek vagy összeesküvéselmélet hívőknek, de attól még megvannak a maguk szempontjai amit meg lehet érteni.
    Utoljára szerkesztette: Sydra, 2022.04.30. 13:26:38
  • uwu2020
    #18
    Te választottad forrásként a blikk szintű kriptós oldalakat, nem én :D
  • Sydra
    #19
    "Te választottad forrásként a blikk szintű kriptós oldalakat, nem én :D"
    Milyen forrást választottam? A minősítgetés mire érv?
  • zola2000
    #20
    Nem arról van szó hogy nem látom értelmét, hanem arról hogy alap hogy 7TPSes hálózatot nem használhatnak túl sokan.

    Illetve ha jogos is lenne amit írsz a jelen pénzügyi rendszerről, akkor is: a kriptovaluták CO2 kibocsátása ma akkora mint londoné, 5 év múlva akkora lehet mint egy egész gazdasági nagyhatalomé. Az hogyha esetleg bizonyos dolgokban jobb is lenne, az ára (annyi co2 kibocsátás mint egy egész gazdasági nagyhatalom) túl magasnak tűnik.
  • Sydra
    #21
    Ez a CO2 kibocsátás egy kamu érv és a világon senki nem gondolja komolyan. De ha valós érv lenne, akkor is lehet POS kriptókat használni, aminek ezrede a kibocsátása.

    "a kriptovaluták CO2 kibocsátása ma akkora mint londoné"
    Szóval ebből az következik, hogy a kriptókat és London-t meg kell szüntetni? A videojátékoknak is van CO2 kibocsátása. Azokat is megszüntessük? És a légkondit? Hajszárítót? Magánrepülőt? Facebook-ot? Vagy csak azt szüntessük meg amit te nem használsz? Miért?
  • uwu2020
    #22
    Mivel ugyanazokat az ökörségeket szajlózod. Azon az oldalon ahol csak BTC-t lehet venni, és a cikkeket átitatja a vallásos áhitat, legyen már gyanús!
    Mit Kell még azon érvelni, hogy egyike konszenzus rendszert sem játszották meg ki, pedig a DPOS pl. elég ratyi matematilailag.
  • Sydra
    #23
    "Mivel ugyanazokat az ökörségeket szajlózod. Azon az oldalon ahol csak BTC-t lehet venni, és a cikkeket átitatja a vallásos áhitat, legyen már gyanús!"
    Már megint azok a fránya projekciók. Nem tartok és nem használok bitcoin-t. Ennyire vagyok Bitcoin fanatikus.

    "Mit Kell még azon érvelni, hogy egyike konszenzus rendszert sem játszották meg ki, pedig a DPOS pl. elég ratyi matematilailag."
    Itt csak valószínűségeket lehet szembeállítani. De DPOS-ból is van száz féle implementáció, így önmagában az hogy DPOS nem mond semmit. De a DPOS is csak annyit tud csinálni, hogy felad valamennyi decentralizáltságot, hogy nyerjen valamennyi gyorsaságot. Bizonyos körülmények között ennek is van értelme. Globális pénzrendszernél viszont nembiztos, hogy ez egy jó stratégia. Nehogy az legyen, hogy 5-10 évente újra kelljen húzni a globális infrastruktúrát. Nekem már az is csodaszámba megy, hogy a Bitcoin hálózat hiba és korrupció mentesen működik 13 éve.
  • uwu2020
    #24
    Nyilván nem minden hazugság amit a fanatikusok írnak, de pl. a CEFI leváltása eleve lehetetlen, DEFI mellette kell hogy megvalósuljon, a BTC funkcionálisan nem sok szerepet tud benne ellátni, csak a kapitlizációja miatt van jelentōsége. Ezeket a tényelet nem vagytok hajlandóak tudomásul venni.
  • Sydra
    #25
    "CEFI leváltása eleve lehetetlen"
    Ez így túl általános kijelentés. A cefi nem jelenti azt, hogy egy szűk gazdasági és politikai elit kell hogy irányítjsa a bolygó minden lakójának életét és személyes pénzügyeit. Cefi az is, amikor megbízol egy emberben vagy cégben amikor üzletelsz vele.
    Pl az állami központi bankok többnyire csak kárt csinálnak. Ezeket simán le lehet váltani már létező jobb megoldásokkal.
    A CBDC-k meg a legrövidebb út a totális fasiszta diktatúrához. Remélem sosem lesz szerencsénk semmi ilyenhez ebben az országban.
  • uwu2020
    #26
    Igen, tehát lehetetlen, köszi. Van már CBDC és szinte minden kormány akar magának, kevés lesz, hogy neked nem tetszik. Ennyit erővel tulajdonképpen nekem is lehet 40 feleségem, csak nincs mert szar a viág.
  • uwu2020
    #27
    Az meg külön vicces, hogy ezt a BTC hálózaton képzeled el, ahol a fūtésszámlákat se lehetne befizetni. Számolgassál...
  • Sydra
    #28
    "Igen, tehát lehetetlen, köszi."
    Ez megint olyan hogy csavarhúzóval nem lehet az összes kalapácsot kiváltani. Az nem baj, hogy léteznek centralizált vagy bizalom alapú megoldások és a Bitcoin-nak soha nem is volt célja mindet kiváltani. Te valami olyasmit feltételezel a Bitcoin mögé, ami nincs ott, vagy csak összemosol minden centralizált megoldást.

    "Van már CBDC"
    Ha van zsidó irtás akkor az mire érv? Lehet igazolni a zsidó irtást azzal, hogy létezik? Ha más ország is akarna zsidókat írtani az igazolná annak a helyességét?
    Olyan dolgokhoz tapsikolsz ami szörnyű lenne neked is meg az egész emberiségnek.
  • Sydra
    #29
    "Az meg külön vicces, hogy ezt a BTC hálózaton képzeled el, ahol a fūtésszámlákat se lehetne befizetni. Számolgassál..."
    Ez csak neked jutott eszedbe, én ilyet nem mondtam.
  • uwu2020
    #30
    Én nem tapsikoltam, csak van és kész, nincs olyan opció, hogy ne legyen már!
  • uwu2020
    #31
    És most jőnnek a hazugságok mer leszólták a magasságos BTC-t...LOL
    Te írtad hogy nagy eséllyel átvehei a dollár helyét.
    Vagy végeztūnk, mégse?
    Dollárral fizetnek ám par azámlát is.
    Utoljára szerkesztette: uwu2020, 2022.04.30. 16:30:58
  • Sydra
    #32
    "És most jőnnek a hazugságok mer leszólták a magasságos BTC-t...LOL"
    Már megint a projekcióid. Nem fogok megsértődni, mert szerinted a kalapács nem jó semmire.

    "Te írtad hogy nagy eséllyel átvehei a dollár helyét."
    Nem értem, hogy ebből miért az következik, hogy csak a Bitcoin blokkláncon lehet befizetni a fűtésszámlát. Azt írtam, hogy a fontos tranzakciók egyelőre mehetnek a blokkláncon. A kisebb tranzakciók mehetnek Lightning Network-ön vagy más hasonló megoldásokon. Azt is írtam, hogy a bankközi átutalások már most is simán mehetnének Bitcoin hálózaton. A bank ügyfelei továbbra is használhatják a bank saját hálózatát, ahogy eddig. Előny is lenne sok kis országnak meg kis banknak, hogy van egy globális infrastruktúra, amit olcsón használhatnak és nem lehet őket kizárni belőle mondvacsinált politikai indokokkal. Az meg hogy sokminden bitcoin-ban legyen elszámolva és nem dollárban az megint nem technikai akadály. Jobb is egy olyan világpénz, amit nem lehet csak úgy elinflálni egy amerikai magánbank által. A te érvelésed dióhéjban arról szól, hogyha a Bitcoin nem oldja meg a világ összes problémáját azonnal, akkor az nem jó semmire. Nincs olyan technológia ami megoldja a világ összes problémáját azonnal. Viszont a Bitcoin elég sok fontos problémát megold ami eddig megoldatlan volt.

    "Én nem tapsikoltam, csak van és kész, nincs olyan opció, hogy ne legyen már!"
    Hogy ne lenne? Te minden döntésbe csak úgy belenyugszol, amit a fejed felett hoznak a te életedről?
    Ki kell vinni a tömegeket a bankok elé, aztán fellógatni mindenkit a lámpavasra aki CBDC-ket támogatja! A rablás bűn. A rabszolgaság bűn. Fellépni ellenük önvédelem. De minimum szóvá kell tenni minden alkalommal, ha az ember lopást, rabszolgaságot lát.
    Utoljára szerkesztette: Sydra, 2022.04.30. 16:58:15
  • Sydra
    #33
    Fogd fel úgy, hogy a Bitcoin hálózat az az új GIRO aminek a Bitcoin az elszámolási egysége, nincs központi szervere és bárki használhatja megkülönböztetés nélkül.
  • uwu2020
    #34
    Elég jó öazzefoglaló, jobb lett volna ha ezzel kezded.
    Viharsziget 2.
  • Sydra
    #35
    Örülök, hogy taníthattam neked valamit. Következő vitában talán már kevésbé leszel személyeskedő, tudálékos pöcs.
  • uwu2020
    #36
    Nem lesz vita. Azt hiszel amit akarsz, ahogy én is. Szerintem ha megmutatnád egy pszichiáternek miket írtál, rögtön receptért és tollért nyúlna.
    BTC a dollár helyett... abból kis zsidózás, nácizás, meg lámpavas! És közbe azt hiszed engem tanítasz.
    Szekunder szégyen.
    Képes voltál hosszasan kifejteni, hogy gyilkolnod kell a btc-ért! Na ez a durva, tanulmány alanya is lehetnél.



    Utoljára szerkesztette: uwu2020, 2022.04.30. 19:48:06
  • uwu2020
    #37
    Bocs nem volt pontos, azért akarsz gyilkolni, hogy ne legyen cbdc, mert az már elnyomás lenne...
  • Tetsuo
    #38
    A bankok másodpercenként vagy milliószor utalnak egymás közt, ezt sehogy nem váltod ki BTC-vel, ahogy a többi pénzkezelő intézet tőzsdei tranzakcióit a sebesség miatt sem. Az átlagember vásárlásait sem, mert rohadt drága a működése.
    Az energiafelhasználáson biztos lehet javítani, de olyan gazdaságos,egyszerű,olcsó, gyors sosem lesz, mint egy bankkártyás fizetés. Pedig annál kellene jobbnak lennie, hiszen sokkal régebbi tech.
    Az ETH sokkal jobb megoldás, de még az is sz@r. Szerintem az lesz, hogy valami nagy bank vagy állam megalkot egy olyan digitpénzt, ami kiváltja az összes többit, mert hatékonyabb (olcsóbb, gyorsabb) lesz, illetve eleinte lesz ezekből néhány konkurens, majd csak egy maradhat... De nem a senkiföldjén, ellenőrizetlenül.
  • Sydra
    #39
    Lehet hogy te valami tolvaj családban nevelkedtél, de normális emberek között lopni/rabolni bűn. Teljesen természetes dolog megölni azt aki az életedre tör és ellopja a vagyonodat. Nem az a gonosz aki megvédi önmagát. Nem kell lopni, rabolni és akkor nem lesz min sipákolnod.
    És igen rendszerint a forradalmak is így történnek. Az embereknek elegük lesz az élősködő zsarnokokból és fellógatják őket a lámpavasra ahogy azt illik.
    Utoljára szerkesztette: Sydra, 2022.05.01. 16:35:30
  • uwu2020
    #40
    LOL ideges vagy?
    Nyugi, nem történt semmi. Minden a terv szerint halad, a bitcoin egy véres forradalommal átveszi a hatalmat és elhozza a világbékét és a szabadságot. Jaaa neeem.

    Remélem nem baj ha másoknak is megmutatom a hsz-eidet. Lesz röhögés. De ez nyilván csak azért, mert te okos vagy, meg erkölcsös, mindenki más pedig buta és tolvaj is, akik a szent btc útjában vannak, ezert meg kell őket őlni. Had röhögjenek egy utolsót.
    Utoljára szerkesztette: uwu2020, 2022.05.01. 19:16:13