42
  • Agyturbinikusz
    #42
    Különben nem értem miért izgat ez az egész, mindegy mi lesz, te jó strebernek gondolod magad, atnyaltad magad a nagykapun. Akkor mi a gond?
    Miért ez a rögeszme, hogy mindenkinek úgy kellene gondolkozni mint neked?

    Neked ott a beugró, igaz te is csak egy hulla leszel, de ez lényegtelen.

    Vagy mert rájöttél, hogy a szent iratok átszabtak, a kerítésen, és az utódok habjo streberek, akkor is csak hulla lesz belőlük ugyan úgy mint belőled, ha már neked nem jó másnak se legyen. Igazi felebaráti szeretet magyar módra.
    Ha Igazi streber lennél, akkor cölibátus, és nem kellene ezen aggódni..... Kellemetlen úgye?
  • Agyturbinikusz
    #41
    De hát náluk a szent iratok mást mondanak!!!
    Náluk a nagypapa jött el mint megváltó, és nem tagadják ezt sehol.
    Csak nem elmebetegnek hat amit leírtam?
    Pontosan úgy mint 2000 éve valami égi apuka megrépázta a szegény ács feleségét, mert ugye az asszony nem tudott jobb mesével előállni.

    Látod ott rend van, nem holmi falanszter világ, és aki bűnös azt megbuntetik nem erről vizionál az úr?
  • Tetsuo
    #40
    Egy Jézustagadó társadalom ámokfutásának újabb állomása. (Ha valóban igaz a hír, mert a zsindex meg az angol bulvárlap nem a hitelességről híres, inkább a sz@rkavarásról.)
    Efelé közeledig a globális, "nyugati" vagy "fejlett" civilizáció is, nincs kétség.
  • Agyturbinikusz
    #39
    Az ideális világ ahogy a nem falanszter mélyen egyház/párt irányított tökéletes rend van.

    https://dex.hu/x.php?id=inxcl&url=https%3A%2F%2Findex.hu%2Fkulfold%2F2021%2F11%2F24%2Fsquid-game-kivegzes-eszak-korea%2F
    Utoljára szerkesztette: Agyturbinikusz, 2021.11.24. 22:30:33
  • Agyturbinikusz
    #38
    Látod semmi fogalmad sincs miért írtam amit.
    Tudod én nem a tengerparton vettem házat, mert nem szeretem, hanem direkt messze tőle.
    Vagyis jó hír mert helyesen döntöttem, hiszen én tovább látok az orromnal.
    Akkor nézzük, a szent iratok nevében minden nap 100-1000 embert öltek meg nagyságrendileg országonként, mindenféle elmebeteg ok miatt. Akik ezt csinálták azok az elmebetegek, és akik ezt támogatják.
    Látom nem tudod értelmezni amit írtam, az összes jó-rossz égi apuka stb mint a gyenge humán elme termése, vagyis relatív. Ergo te egy relatív világot akarsz egy másik relatív világra cserélni ahol elmebeteg elképzelések alapján ölnek, csak úgye ez összevág a te elmebetegségeddel.
    Szép is ez.
    Én nem akarok senkit megölni, látod neked is mekkora büntetés az élet. Szenvedj csak.

    Utoljára szerkesztette: Agyturbinikusz, 2021.11.18. 11:17:38
  • Tetsuo
    #37
    Te vagy az, aki rombolni akar mindenáron. Több helyen, mondjuk itt alább, vagy itt is kinyilvánítottad, hogy globális pusztulást akarsz.
    Mindamellett alapvető rend-ellenességed kizár minden logikus szerveződést.
    Pszichiátriai kezelésre szorul, aki brutális gyilkosok mindennemű jogaiért aggódik úgy, hogy magasról tesz a (leendő) áldozatokéra, az ő védelmükre, vagy akár az emlékükre.
    Amelyik világot te preferálod, abban nincs emberi rendszer, az vagy falanszteri disztópia, vagy káosz.

    Egyre inkább az a liberális, dekadens, szabados világ van, amit te elképzelsz, a klasszikus korokban abszolútnak számító jó és rossz, szép és csúf mára relatív lett sőt, felcserélődött. A morális és kulturális értékek helyett a deviancia, a romlás és az ostobaság van piedesztálra emelve.
    Ma nem divat a becsület, a hűség, a szeretet, a mértékletesség - ezek megvetendő, elavult fogalmak; ma az önmegvalósítás (egoizmus), a pénzszórás és a féktelen hedonizmus a "menő". Más nem is lehet egy materialista világban.
    Egyre több a félresiklott élet, egyre nagyobb a szenvedés - útban a te fantazmagóriád felé.
    Ez valóban a világ pusztulása felé vezet, úgymond bele van kódolva már a kezdetektől, ahogy a szent iratok utalnak rá.

  • Agyturbinikusz
    #36
    Még az anarchia szó jelentése is problémát okoz neked.
    Egy önszerveződő struktúrában sincs központi rend.
    Tudod hány embercsoport él különböző elgondolások alapján? Buddhista?
    Érted, nincs halál büntetés, mégsem ölik egymást.
    Számodra egy kis buborék a világ, ahol az a rend ami a te agymenésed.
    Máshol meg másik diktátor agymenése.
    A világ problémái az álszent hazug bigott hatalommániás emberek okozzák főleg, így én a katolikus/mohamedán/ami tetszik egyház környékén nézelődnék. Csaló hazug számító bűnszervezetek.

    Nézd Milyen könnyen hülyére vettek téged, és milyen gyűlölet árad belőled.
    Te gyilkos!
    Mert ölni akarsz!
  • Tetsuo
    #35
    Na, vedd be a gyógyszereidet és feküdj vissza. Egyébként az igazi anarchista nem veszi igénybe semmilyen társadalmi, közösségi rendszer segítségét. Az igazi anarchista azok ellen is van, mert azok is szabályok eredményei. ;-)
  • Agyturbinikusz
    #34
    Lassan azért csak kiderült mennyire korlátolt a gondolkodásmódód, egyszerűen nem érted amit írtam.
    Nincs egyetemes igazság, hiszen mindenkinek saját nézőpontja, mármint rajtad kívül. Vagyis személyenként változik.

    A világon egy egyetemes rend van amit entropia nevét használja, vagyis minden az energia minimumra törekszik.
    Az élet maga ezzel szembe megy, vagyis ha rendet akarsz, az összes életet ki kell oltani.

    Mivelhogy a gyilkosságra felbujtás azonos megítélés alá esik mint maga a gyilkosság, így Te mint felbujtó azonnali kivégzésre szorulsz a saját logikád szerint.

    A bűn és büntetés is relatív, de nem jött át abból amit leírtam, az nem engem minősít.
    Tudod a bigott idióta, neki az élet volt a büntetés, vagyis a kivégzése szívességet tett neki, ergo egy hibás magatartás formát jutalmaz.
    Ugye mondtam én, túl sok volt a mesekönyv, nekünk büntetés, hogy te élsz, így nekem is megváltás a halál, hogy nem kell többet egy kategóriába tartozni veled, mert szégyen, hogy te is a homo sapiens sapiens csoportba tartozol.
    Én nem kívánom a halálod, hiszen neked pont az élet a büntetés. Hiszen bármennyire is idegesít, hogy nem a Te gondolatod az abszolút igazság, soha nem lesz igazad, és ez tovább idegesít.
    Hosszú egészséges éltet kívánok.
    Utoljára szerkesztette: Agyturbinikusz, 2021.11.07. 06:08:09
  • Agyturbinikusz
    #33
    Értem, vagyis te azt akarod mások legyenek kivegezve, de azt tudod aki a másik embert halálra ítéli/megöli az ugyan úgy bűnös gyilkosság miatt, és ki kell végezni.

    Mikor indítja az úr a bajusz alól a gázkamrákat?
  • Tetsuo
    #32
    Semmi értelme annak, amit itt is összeírogatsz. Ismerek néhány (szemi)anarchistát, akik nem tudják magukról, hogy azok, de te meg még hirdeted is. Pszichiátrián lenne a helyed.
  • Agyturbinikusz
    #31
    Ítélkezés és bosszú semmi más.
    Rend nincs nem is volt, vagyis a természetben az erősebb megöli a gyengébbet.
    Akkor ezt a rendet akarod?
    Nincs igazság ezért nem is lehet fenntartani.
    Aki elmebeteg az nem fog elretteni a gyolkssagtol csak azért mert valaki mást kivégeztek.
    Hibás logikád, tudod Hollandia miért tiltotta be a halál büntetést?
    Pont miattad, mert a sok bigott idióta nem akart öngyilkosságot elkövetni mert az bűn, de ha megölnek egy gyereket, akkor a végén amikor kivégzik, a pap megbocsájt nekik.
    Ez a rend a fejedben ugye?
    Öljön gyereket, hogy feloldozást nyerjen bűnei alól.
    Gratulálok. Szívből.
    A háború maga tömeg gyilkosság akkor ezen az alapon majd a összes országot ki kell végezni, hiszen asszisztáltak hozzá a lakói.

    Aki megölt egy embert azt már semmi sem tartja vissza attól, hogy többet is megöljön, hiszen ha van halál büntetést akkor is csak egyszer tudják kivégezni, ha viszont nincs és akár esélye is van kiszabadulni, akkor egyből elgondolkozik azon, ha valakit megölt hirtelen felindulásból, akkor ne csináljon több hülyeséget.

    Csak úgye ehhez kellen egy két gondolat is a fejben, nem csak a hülyeséget szajkozni.

    Utoljára szerkesztette: Agyturbinikusz, 2021.11.02. 10:17:11
  • Tetsuo
    #30
    Az igazságszolgáltatásnak és a büntetés-végrehajtásnak nem a bosszú a célja, hanem az igazság fenntartása és az elrettentés. Vagyis ami már megtörtént, ahhoz arányos visszahatás, hogy helyreálljon a már említett balansz, a rend (lásd #21), az elrettentés pedig azért kell, hogy sokaknak eszébe se jusson elkövetni újra az adott bűncselekményt.
    Az is cél lenne, hogy a büntetés letöltése után nem kigyúrva, újabb bűnelkövetésre kiképezve áll büszkén a fiai elé a bűnös, hanem szégyellné a család és maga az elkövető is amit tett.
    Ma a világban teljesen máshogy működik az úgynevezett igazságszolgáltatás, sajnos egyre távolodik az igazságtól a liberalista változásoknak köszönhetően.
    Aki ezt nem látja, az vak, lelkileg elveszett, beszűkült tudatú ember, éli a hamis világát.
  • Agyturbinikusz
    #29
    Azon nem segít aki már meghalt, látom ezt nem tudod felfogni sehogy sem.
    Az hogy valakit elvesztek, nem fogok féktelen dühöt érezni, mert akit szerettem azt azután is szeretni fogom hogy meghalt.
    Az hogy hogyan halt meg, ki álltal nem változtat a tényen, hogy már nincs itt. Ha egy fa úti agyon, vagy egy vonat gázolja el, Teljesen mindegy.
    Neked csak a megtorlás a lényeg, vagyis valójában Sosem szeretted azt aki meghalt.
    Mi az a rend?
    Ami te a fejedben van?
    Vagy amit neked leírtak?
    És ha másnak mást írtak le akkor az más rend?
    Ha nem érted, akkor ne próbálj valamit megmagyarázni.
    Olyan nincs hogy abszolút rend. Nincsenek abszolút igazság sem. Mindig viszonyítás kérdése.

    Az a baj, hogy te ugyan úgy a legnagyobb bűnszervezet dogmáival kürtölőd tele a világot, és csak az vörös köd amit látsz, mert itt akkor is olyan rend lesz amire TE vágysz.
    Szerencsére nem, nem égetünk boszorkányokat, nincs szent inkvizíció és lassan felszámoljuk a prűd elmaradott gondolkodás módot is.

    Az autóm nyitva van egész éjjel, a házam is nyitva lehet, a garázs is teli szerszámokkal.

    És rengeteg általad lenézett drogos lakik a környéken, sőt, az egyik alberlő volt 6 hónapig nálunk. Semmi gond nem volt vele.

  • Tetsuo
    #28
    Az a baj, hogy a sületlen hablatyolásoddal lovat adsz az ez és efféle véglények alá, az áldozatokba pedig belerúgsz. Természetesen addig leszel a szabadosság és a rendmentes világ propaganda-szócsöve, amíg nem egy hozzátartozóddal történik hasonló. Azután nem szónokolsz a fellegvárból, átlagember valóságától távol és nem fogod "megérteni" az elkövetőt, hanem szeretnéd, hogy rend legyen - mint minden normális ember. Nem hagyod nyitva a kerítésedet meg az autódat és remélsz egy jól működő rendőrséget, hivatali védelmet.
    Béke, egymás segítése és szellemi fejlődés csak abban az esetben lehetséges, ha rend van, amit viszont szabályokkal lehet tartani. A drogos hippik, zsidó felforgatók, zavarosban halászók, az életből kiábrándult anarchisták és a divatliberálisok lázadásának békevággyá becsomagolása éppen a béke elleni tett.
    A világ azért halad az összeomlás felé és azért csökken mininkább az emberi minőség, mert egyre több ember áll a káosz oldalára.

    Az eddigieket a logikára alapoztam, amit saját élettapasztalatom alátámaszt. A dogmákat magam léptem át azzal, hogy a fősodor által nem elfogadott véleményeket is meghallgattam, utánajártam adott eseményeknek más-más nézőpontból - olyanból, ami számodra követendő és olyanból is, ami számodra tabu.
  • Agyturbinikusz
    #27
    Látom nem érted, pont azért vagyunk emberek mert képesek lennénk egy másik ember szemszögéből is látni a világot, és képesek vagyunk másként viselkedni.
    Aki megöl egy másik embert az elmebeteg egy bizonyos szinten, vagyis Te törvényesen elmebetegnek nyilvanitod az egész társadalmat, mert más halálára ácsingózik.
    Az igazságosság, mint fogalom Mindenkinél mást jelent, nálam azt, hogy egy gyilkos nem lehet ép elméjű, ergo ezért nem is lehet ilyen formán megbüntetni.
    Csak Te ezt nem érted, mert neked le van írva, és nem tudsz tőle elszakadni.

    Ha arra gondolsz nincs egy önálló gondolatom sem, akkor eleve olvasd el az aláírásom, Saját gondolat, másik fórumon ahonnan kitettek téged, ott ki van egeszitve egy másik Teljesen saját gondolattal.
    Amit írok, azt saját tapasztalata logika alapján rakom össze, nem azért mert valaki azt mondta.
    Ellentétben veled, én igen fiatalon már szembefordultam Minden rendszerrel és azok dogmáival, és megpróbálom keret nélkül értelmezni a világot.

    Neked marad a düh, az ítélkezés és megtorlás, nekem marad a megértés, és a szomorúság látni ezt a fundamentalista eszetlen ámokfutást.

    Remélem hamarosan kipusztul az emberiség, mert sajnos az a gondolkodás mód nagyon sok szenvedést okozott már a múltban is, jövőbe bele sem merek gondolni.
  • Tetsuo
    #26
    Teljesen értelmetlen minden mondatod, pláne együtt.
    Itt te vagy az, akinek halvány lila gőze sincs a használt szavak jelentéséről. Ezenfelül olyan képzeteid vannak, ami nagyon messze áll a valóságtól, de a valóságtól még el is fordulsz, ergo a te felelősséged.

    Konkrétan a halálbüntetéssel nem értesz egyet? Mert akkor az arányos büntetéssel sem értesz egyet, sőt talán magával a büntetéssel sem, vagyis a renddel. Az Ördög célja a káosz.
    Milyen kifordult elme kell ahhoz, hogy úgy véljük, az nem igazságos, ha pontosan azt kapjuk vissza, mint amit másokkal tettünk?!
    Más szempontok alapján pedig: Hogy lehet egy elvetemült rablógyilkost visszaengedni a társadalomba várva az újabb áldozatokra? Vagy esetleg miért kellene adófizetők pénzén eltartani egy életen át?
    A hú%agyú liberálisok szerint a gyermekvállalás CO2-kibocsátás, emiatt redukálni kellene (persze csak a fehér embernél), évi plusz sok tízmillió embriógyilkosságért harcolva, és a társadalomba beilleszkedni képtelen aljas gazemberek magasabb színvonalú ellátását követelve.
    Óriási felelősségük van nekik is és mindenkinek, aki ezen eszmeáramlatokra felül és támogatja azokat bármilyen formában.

    Önálló gondolatokat éppen egy libsitől nem lehet hallani, csak mantrázza az aktuális tévképzeteket, amit óriási pénzekkel megtámogatott, főként zsidó megmondók kihirdetnek. Aztán szembejön a valóság és nem tudják mi van: https://kuruc.info/r/66/235421/

  • Agyturbinikusz
    #25
    Ha csak egyszer eljutnánk odáig, mi az objektív világ szemlélet, nem írnál ekkora semmitmondó gumi kifejezést.
    Igazságosság????
    Te érted mit jelent ez a szó?
    Mert ahogy látom nem.
    Te csak megtorlás, agresszió és a ítélkezés 3asban létezel, és csak a TE szemszoged ami mérvadó.

    Majd ha egyszer megérted, hogy egy ember halálát nem lehet visszafordítani egy másik ember halálával, akkor talán még a nagy lofuty Jóska is rád mosolyog a felhők közül.
    Addig egy egyszerű kiforgatott betű értelmező vagy akinek még azt is megmondták miként értelmezze abban a mesekonyvben a betűket.

    Az emberiségnek pont, hogy ezek az önálló gondolatra képtelen egyének okozzák a legnagyobbak problémát, mert könnyű uszítással egymásnak ereszteni őket, akár vérre menőleg is. Lásd pl India.
    Akinek meghaladta az értelmi szintje ezt, annak nincs az az isten aki ráveszi arra, hogy másik embert öljön.
    Azért én szégyellem magam helyetted is.
    Utoljára szerkesztette: Agyturbinikusz, 2021.11.01. 12:59:09
  • Agyturbinikusz
    #24
    Vagyis TE nem szeretnél semmit se mondani, csak egy Templomban prédikálni, hiszen ha minden lázálom valóra válna amit írtál, akkor most nem lenne internet, és nem kellene ezt olvasom.
    Jó nekem tetszik.
    De akkor minek írsz ide?
    Hisz pont az ellenkezőjét akarod...

    Akkor kiben is van a hiba?

    Az érvem kikezdhetetlen mondta VIKI. Az emberiségnek pusztulnia kell. MOST!
    Utoljára szerkesztette: Agyturbinikusz, 2021.10.20. 01:25:14
  • Tetsuo
    #23
    Egyetértek a kiemelt megbízhatósággal, de ez minden bűntényre vonatkozik.
  • BruceZ
    #22
    A halálbüntetés esetén nem a szemet-szemért elv el nem fogadása játszik, hanem a bizonyíthatóság 100%-os megbízhatósága. Elég sok embert végeztek ki "ártatlanul"...
  • Tetsuo
    #21
    Teljesen tévúton jársz, és most nem az érvelési hibáidra, meg a kisiklott logikádra gondoltam, de az sem segít - természetesen.
    Egy királyságban nincs szólásszabadság, de nem is mondja azt senki és nincs is arra igény. Isten vagy a király káromlása nem valós igény, hanem hecc, illetve a rombolásnak egy formája. Attól, hogy ezt megengednénk, nem jobb, hanem rosszabb lesz a társadalom. És ez így van minden szabályozással, ami a klasszikus rendet tartja fenn.
    "Középkorinak", tehát elavultnak titulálnak egyesek olyan szabályokat, hogy a rablógyilkos kivégzést érdemel, de valójában mást nem is érdemelhet, ha az igazságosságot tartjuk szem előtt, a jó-rossz balanszot. Egy ember életét oltotta ki ráadásul nem véletlenül, hanem készakarva. A talio-elv a legigazságosabb törvénykezés, ami valaha létezett. Minden, ami annál mérsékeltebb, az elcsúszott balanszot eredményez. Egy társadalmat működtetni kell, amire csak szabályok alkalmasak. Ha kettős mércével mérünk, vagy toleránsak vagyunk, a bűn tobzódni fog.
    Bűnöző szubkultúrában felnőtt emberek nem alkalmasak arra, hogy a társadalom teljes értékű tagjai legyenek, hiába simogatjuk a fejüket, azt a mi gyengeségünknek és újabb bűnözési lehetőségnek fogják fel.
    Ha bizonyos népcsoportok hosszú évszázadok során nem tudtak integrálódni a többségi társadalomba és nem népviseletükkel, hanem agresszióval és bűnözési hajlammal térnek el a befogadó néptől, akkor ott a kisebbséggel van probléma. Azt a problémát pedig nem oldja meg a pumpált pénz és a pozitív diszkrimináció, az csak még erősebb határvonalat rajzol, illetve rombolja a többségi társadalmat.
    Ha két eltérő rendű csoportot próbálsz egyenrangúan kezelni, legyen bármi alapja is a hierarchiának, az alacsonyabbrendűé lesz az általános, hiszen az csak szívós munkával tudna esetlegesen közelíteni a kiválóhoz, viszont a kiválót visszafogva (lenyesve) megkapod az egyenrangúságot. A nivelláció csakis így mehet végbe.
    Évszázadokkal ezelőtt az adott csoport mondjuk a hegyekben élt saját közösségekben, nem termelve értéket, de nem is élősködve másokon, köszönhetően a szigorú és a fenti realitást figyelembevevő törvényeknek. Mindenki a helyén volt.
    Ma meg összekutyulva minden kultúra szűk nagyvárosokban, egyformán kezelve mindenkit, így valójában senki nincs a helyén, mindenki tévelyeg, csapong. Fals, "életművész" karrierek az ambíció középpontjában... egy globális, kifordult, beteg társadalomban.
    A legtöbb ember ma rossz irányba halad hazug elvek, hamis eszmék mentén.

    Demokrácia soha, sehol nem létezett. Elviekben is csak pillanatig létezhet mert vagy diktatúrába vagy anarchiába fullad. Mégis ez az abszolút tévút a fősodratú eszme még a(z úgynevezett) jobboldalon is.
    Modern, úgynevezett liberális demokráciánkban azt hazudják, hogy demokrácia van és pláne liberális, de mint írtam a #13-ban, a szabadságjogok egyre csak csorbulnak, egy összeomlás vagy kemény diktatúra felé haladunk.
    Ez a fajta diktatúra pedig nem csak hogy más attól, hanem pontosan ellentéte a tradicionális királyságnak. Egy fejreállított hierarchia valósult meg, ahol a nemes jellem hátrány, a megtévesztés, a bűnös élet pedig előny.
    És ha minimális alapja is van annak a transzcendenciának, amit a királyság sugall, akkor ez a modern, globális civilizáció nem isteni, hanem ördögi. De ha eltekintünk ettől a (vallási) aspektustól (amit nem javaslok), a fentebbi mondatok akkor is adekvát megállapítások.
  • BruceZ
    #20
    A fő probléma nem a szólásszabadság kategóriába tartozik, hanem a klickbait-ba. Azaz a negatív álhír gyorsabban terjed a pozitív valósnál, ráadásul véleménybuborékot alakít ki, amiben sokan benne ragadnak az ajánlórendszerek miatt.
    Másik nagy probléma, hogy algoritmusok moderálnak és válogatnak, melyek többnyire csak az angol nyelvet értik, de az ironiánál ott is elvéreznek...

    Szóval szerintem ha nem cenzuráznának semmit és megszüntetnék az "ajánlórendszert", nem lenne ennyi szélsőség előtérbe tolva és emberek bezárva saját véleménybuborékukba.
  • Agyturbinikusz
    #19
    Itt skatulyazasi versenyt rendeztek a tagok?

    Mindegyik rendszer ami létezett eddig így vagy úgy csorbítja a szólásszabadságot.

    Akkor most nem mindegy, hogy melyik?
    Tudod választhatsz, jobb here vagy bal here lesz megrúgva, a Választás a Tiéd.

    Mert látom, hogy a Tesuto kolléga mindig azt mondja, hogy vissza kell térni az egy igaz útra ami a vallás.
    Ennek fényében írtam.

    Kérdezem a szalmabáb kollégát, a kommunisták alatt, vagy a királyság alatt volt nagyobb a szólás szabadsága?

    És folytatom azzal, hogy minek is folytassam, hiszen lényegtelen, ha nem írok semmit, akkor a legjobb, hiszen itt Mindenki úgy gondolja ahogy, amihez joga van.
    Én meg beveszem a lexarom tablettát, és míg itt habzó szájjal mondja mindenki az igazát, addig engem nem befolyásol Semmilyen formában ez a fajta probléma, hiszen 1-2 emberrel szeretek olyan dolgokról beszélni.
    Nem érint, meg benneteket sem, csak még nem jöttetek rá.
    Az viszont a Ti bajotok nem az enyém :)
  • kvp
    #18
    Fogalmazzunk ugy, hogy a tenyleg agyhalott laposfoldeseket es jarvanytagadokat direkt engedik, hogy legyen mire mutogatni. A jobbkozep es libertarianus, ertelmes ervekkel ervelo embereket tiltjak le, mivel ok igazat irnak es bizonyitani is tudjak azt. Tehat a laposfold az nekik oke, de egy visszafogott blm vagy antifa biralat mar bigott rasszizmus es szelsojobb. Es miutan csak a ket szelsoseget (laposfold es antifak) engedik buntetlen terjedni, meglepodnek hogy a szelsosegek kerulnek tulsulyba. Ertem hogy ebben van a penz, de akkor is rossz strategia.

    A baloldal es a globalistak meg demokracia es a szolasszabadsag helyett a szelsobaltol jobbra allok kitiltasat koveteli es meg erosebb cenzurat.
  • duke
    #17
    A faszbuk vegulis csak osszehozta a buta ostoba tomegeket. Az emberek kulon kulon is ostobak, butak primitivek, de egyutt egymast erositve ez lesz az eredmeny.
  • Ender Wiggin #16
    figyelembe véve, hogy szinte csak ruszki meg kínai álhírterjesztésre szolgál, igazából nem téved nagyon a nő...
  • wkm
    #15
    Nekem ez szalmabáb érvelésnek tűnik. Az előtted szólók pont a gondolat és szólásszabadság mellett érveltek. De tudom, tök ciki, hogy a progresszív balosok egyre inkább náci tisztekre hasonlítanak, és kell némi maszatolás.
  • Agyturbinikusz
    #14
    Arra gondolsz, hogy azonnal mindenki csatlakozzon a katolikus egyházhoz, és onnantól csak azt szabad mondania ami a Bibliában van?
    Jó ötlet, abban nincsenek se szélsőjobboldali se szélsőbaloldali szavak sem, se agymenés se liberális.
    Akkor mostantól egy szót sem fogsz szólni?
    Különben csak egy képmutató vagy......
  • Tetsuo
    #13
    Ezek szélsőbalos agymenések, viszont a szélsőjobb valóban cenzúrázva van, de még a nemzetiszocialista eszmeiség is.
    Ezen felül a simán normalitáspárti, akár enyhén jobboldali, vagy politikai töltet nélküli véleményeket is törlik, ha a ballibsi (lmbtp, blm stb) ellen szól.
    Az úgynevezett gyűlöletelleni cenzúra pedig alapvetően többes mércéjű, mert zsidók szidhatják a palesztinokat, zsidókat senki, a feketék szidhatják a fehéreket, fordítva tilos stb.
    Egyébként évről évre csorbulnak a szabadságjogok éppen a balliberális térnyerés miatt. Az ellenvéleményekre (sőt gondolatokra) ráhúzzák a gumiszabályt, és onnantól megbélyegzett "náci".
    A zsidó világközösség szerint modern antiszemitizmus az, ha bírálni merészeljük Izrael államot, amivel egyre több európai politikus egyetért.
    Az EU oda meg vissza van az idegenwk kisebbségi jogaiért, ellenben a csonkahazán túli magyartok jogait nagy ívben lesz@rja.
    A gyermekeket lmbtp propagandával mérgezik iskolákban, majd büntetik a szülőt, aki ezt szóváteszi és a többi és a többi...
    Reggelig lehetne írni a példákat, mivé fajult társadalmunk, és le lehetne vezetni könnyedén, hova vezet majd ez.
    A lényeg, nagyon rossz irányba haladunk, amin sürgősen változtatni kellene.
  • Sydra
    #12
    "A baj azzal van, hogy kifejezetten elonyben reszesitik az erosen negativ es uszito jellegu"
    Nem jobban, mint bármelyik másik nagy platform, amit nem támadnak. Ez csak a politikai aktivizmust álcázó ürügy. Az állandó twitter-es gyűlölködő szarviharhoz képest a facebook öltönyös angol úriemberek vitaklubja. Csak a twitter a megfelelő embereket tiltja, ezért őt nem bántják.

    "Mi van egyebkent cenzurazva? Majdnem hogy semmi."
    Az összes nagy platformon napi szinten látom, hogy törölnek rengeteg tartalmat. Nekem is törlik rengeteg posztomat és kommentemet. Az öntudatlan birkák, akiknek nincs saját véleményük és azt bégetik amit kell, azok persze ezt nem érzékelik.

    "Az osszes szelsojobbos alhir, kezdve a vakcinaellenessegtol a laposfoldig a Facebook hatan terjed..."
    Nem tudom én nem mozgok szélsőjobbos, meg vakcina ellenes körökben. Én azt látom hogy teljesen normális véleményeket törölnek, amik szembe mennek az sjw, lmbtq, blm propagandával. Most a covid kapcsán meg rengeteg orvost és vírus szakértőt is cenzúráznak, ha bármi nüanszot firtatnak az aktuális politika vezérelt, tudománytalan oltási stratégiában.
    Utoljára szerkesztette: Sydra, 2021.10.14. 21:10:53
  • zola2000
    #11
    Jogos. Szerintem törvény kellene az ellen hogyha valamelyik dolgozó olyan nézeteket vall ami a cégnek nem fér bele az attól még ne lehessen ok a felmondásra.
  • repvez
    #10

    +1
    Az nem demokrácia és szólásszabadság ha valami olyat mondasz ami elég csak hogy egy embernek ne tetszen és már ugrik a munkád és az egész életed romokba hever
  • kvp
    #9
    A nagytokes globalistak szeretnek ha teljesen iranyithato lenne a vilag es benne minden ember es azt hivjak demokracinak amikor nincs se velemeny, de meg gondolatszabadsag sem es pontosan az tortenik amit akarnak.

    A valodi demokracia es szolasszabadsag pedig az lenne, hogy mindenki azt gondol es mond amit akar, majd a tobbseg eldonti, hogy mi is legyen. Ez nem teljes egyenloseg, ez a tobbseg uralma. (szo szerint) Mivel a vilagot jelenleg iranyito nagytokesek messze nincsennek darabszamban tobsegben, ezert nekik egy valodi demokracia nagyon gyorsan a teljes hatalmuk es ezzel vagyonuk elveszteset jelentene. Mivel a nalluk szegenyebb tobbseg onos erdekbol megszavazna, hogy igy legyen.

    Egyszeruen mara nagymertekben ellenerdekeltte valt az 1% 1%-a (a felso kisebbseg) es a Fold lakossaganak maradek resze. A nagytokeseknek lassan mar munkasokra sem lesz szukseguk az eletszinvonaluk fenntartasahoz es lattuk mi tortent az igavono lovakkal amikor kivaltottak oket a gepek.

    A facebook egyreszt erdekelt a sajat profitjaban, masreszt az elit erdekelt a platform befolyasolo tevekenysegenek fenntartasaban a sajat erdekukben, harmadreszt a szolasszabadsag es a valodi demokracia lenne a tobbseg erdeke. A ket utobbi szempont teljesen ellentetes egymassal es a facebook nem tudja hova alljon, ugyanis egyreszt fontos lenne a profit, masreszt elvart toluk a feltetlen engedelmesseg a nagytokesek fele, harmadreszt viszont ha kiszolgaljak oket, akkor szepen csodbe is mennek.

    A megoldas valahol ott varhato, hogy ha a nagytokesek ki tudjak valtani a mostani teljes vezetest (Zuckerberget) akkor egy nagymertekben veszteseges, de hatekony propaganda platformot tudnak kesziteni, amit ugyan egyre kevesebben fognak hasznalni, de azok egyre husegesebbek lesznek a globalista celokhoz. (meg akar sajat karukra is, ami egy idealis szolga eseten elonyos tulajdonsag) Igazabol nem tudom Zuckerberg miert nem ment ebbe bele mar reges reg (meg a sajat a felugyelobizottsaga is ezt szerette volna elerni par eve), biztos van ra valami jo oka. (vagy egyszeruen csak van eleg penze es hatalma ahhoz, hogy ne kelljen igent mondania)
  • fonak
    #8
    Hát elég sok minden van cenzúrázva ott.

    https://theintercept.com/2021/10/12/facebook-secret-blacklist-dangerous/

    De persze a nagyon demokraták szerint ez még mindig nagyon kevés.
  • t_robert
    #7
    Végül is Orbán is a demokráciát védi a diktatúra kiépítésével. Leginkább tőlünk.... a néptől... :)
  • t_robert
    #6
    Dehogynem léteztek ilyen dolgok.... csak voltak olyan időszakok a történelemben, ha ezeket kifejtetted kinyírtak... :)
  • t_robert
    #5
    ja ja ja. Egyértelműen korlátozni kell a vélemény nyilvánítást... hiszen az még inkább jót tesz a demokráciának... :)
  • Sequoyah
    #4
    Mi van egyebkent cenzurazva? Majdnem hogy semmi. Az osszes szelsojobbos alhir, kezdve a vakcinaellenessegtol a laposfoldig a Facebook hatan terjed...
  • Sequoyah
    #3
    Semmi koze a cenzurahoz., sot az ellenkezoje.
    A baj azzal van, hogy kifejezetten elonyben reszesitik az erosen negativ es uszito jellegu megosztasokat, mert arra jon a sok like. Ezeknek pedig az az eredmenye, hogy tobb idot toltunk Facebookon egymas gyuloletevel.