3
  • Macropus Rufus
    #3
    én anno nagy MK 1. fun voltam. Tehát alap volt, hogy ezt a filmet látnom kell. És tényleg nagyot ütött akkor. Pláne, hogy vele egyidőben ment a StreetFighter ami egy siralom volt ehhez képest. Itt a karakterek pontosan ugyan úgy néztek ki és tudták amit a játékban. Okés Goro egy picit suta lett, de ezzel együtt is tetszett. És igen a zene. Maintheme és a Reptile zenéje nagyon bejött anno. (bár szerintem most sem olyan gáz)
  • Lapajka
    #2
    Az első része 25 éve világszenzáció volt és bombasiker. (bár bugyutácska film, de mai napig a legjobb része, mert a többi siralmas, hiába verekszenek néha jól bennük)
    A zenéje pedig pusztított!!! Minden idők egyik legjobb filmzenéje mai napig. Még most is borsódzik a hátam akkora élmény volt, ahogy a romok közül a gyík előbújik, átváltozik a zöld nindzsává, mély hang bemondja: REPTILE!... berobban a zene és máris harc Liu Kang-al... nyilván ez persze fiataloknak ill gyerekeknek volt való, főleg akik már előtte játszottak a játékkal, tehát már rajongóként ültek be rá... na úgy ütött igazán a dolog...
    Eleve ugyebár Lambert film volt. Tehát kapásból világsztár húzónévvel. Magyarországon, úgy tudom az első film volt, amit 5.1 dolby digital hangzással adtak. Előtte csak sima 4 hangszórós surround volt... (eleve mozik sem tolongtak még hozzá, én a Duna Plázában néztem)... Ebben nem is annyira a térhatás volt a nagy szám, hanem eleve a digitális hangzás, még új volt, mert még analóg felvételekhez (legalábbis lejátszáshoz) volt a fülünk szokva filmeknél, ahogy a képnél is... még a vetítő gépek is teljesen analógok voltak, ha jól tévedek...
  • Macropus Rufus
    #1
    és ez hír. 116 millión néztek meg egy előzetest. Remek.