17
  • Zombee
    #17
    Hasraütésszerűen fellapozva az Aqua webshopot, azt hiszem, igazad van. Csak 58 Cooler Master házat láttam, ráadásul vannak, amik egymás különböző variánsai csak. Thermaltake-ből még rosszabb a helyzet, csak 53 találat.
  • DrSoong
    #16
    Nem hiszem, hogy a Coller MAster különleges igény lenne.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #15
    Nagyon kulonleges igenyeid lehetnek..
  • DrSoong
    #14
    Nem csak a VGA Szegmensnél van gáz. Izraelből kellett hűtőventilátort rendelnem ebayen, mert idehaza nincs egy darab sem még kétszeres áron sem. Gépházat Németországból vettem, mert dettó ugyan az.
  • Cefet
    #13
    Hát ki?
  • hunbalee
    #12
    Hát nem is az irodákba mennek a 3060ti-3070-3080-6800-ak....

    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.01.29. 18:18:11
  • SanMaster
    #9
    Én áldom az okos eszem, hogy tavaly augusztusban, a legnagyobb uborkaszezonban fejlesztettem a gépem: Ryzen 3700X és egy Radeon RX 5700XT. Több ismerősöm szerint is jól elbaxtam, hogy nem tudtam várni, az új CPUk meg GPUk-ra. Hát ki nevet a végén! Most dupla áron tudnám elpasszolni mindkettőt :D ... persze nem fogom, mert nem tudnék helyette venni semmit...
  • monk00
    #8
    Sajnos, akkor maradnak a 180 helyett, a 300 ezres ps5 konzolok. Nem semmi...
    Utoljára szerkesztette: monk00, 2021.01.29. 02:47:20
  • Sir Cryalot
    #7
    Jön a streaming , nem lesz máshogy open world, meg konzol ssd-n se férne el úgyhogy aki figyelt olvashatta Sweeney-től hogy az Ue5 háttértöltögetni fog .
  • Sir Cryalot
    #6
    "Az év utolsó negyedében a cég 3,24 milliárd dolláros bevételre tett szert, a nettó profit ebből 1,78 milliárd dollár volt,"

    a facebook évente éget el 3 milliardot VR címszó alatt :D úgyhogy még rendes vr display sincs :D mondjuk nem mintha monitor lenne :D
  • TokraFan
    #5
    "valamint a grafikus vezérlők piacán az elmúlt években folyamatosan csipegettek a legnagyobb riválisok részesedéséből"

    Hogy hol??
  • hunbalee
    #4
    Az alap árak "normálisak" a mostani árakat amit látsz azt a hiány okozza és a bányászok akik nem sajnálják a 180ezres vgaért kiadni a 350k-t.. mivel nekik visszahozza az árat. A játékosoknak meg nem jut csak elképesztő áron..
    Amikor kijött pl a 6800-as amd széria alzán még volt 1-2 db 234k-ért.. nos ha valaki tud szerezni 330k alatt az már a világ legnagyobb mázlistája..de inkább 350k felett vannak a 3070-et már le sem írom..
  • Zombee
    #3
    Az egész videókártya piac degenerált árakkal dolgozik.
  • MerlinW
    #2
    Nem kőgazdagnak kelllenni, hanem élelmesnek. Én 1 héten belül találtam normális áron 3080-at. A bányászok meg csak dolgozzanak, ők teremtik meg nekem az életjáradékomat :)
  • Relixo
    #1
    Novemberbe azt mondták Januárra rendeződik a helyzet -legalábbis a processzor része mert a GPU az más tészta. -
    Január elején azt mondták márciusra, aztán már nyárról pletykáltak twitteren most meg ősz.... lesz abból még jövő nyár is!
    A GPU helyzet meg talán 2 év múlva majd normalizálódik...esetleg ha a kriptobányászok végre buknának egy jó nagyot meg a hülye usa-kína ellentét is lezárulna már talán addigra most hogy trump eltakarodott a páviánok közé az állatkertbe ahova való.
    Ha meg marad a kriptobányász marhaság a további évekbe is akkor a 2millás videokártyák hamarosan jönnek a piacra majd de lehet keveset mondtam. Szuper világ van és nem a vírus miatt kell itt sírni hanem az emberi hülyeség miatt!! (Lásd boltok árait)

    Ja és a kőgazdag vérpistikéknek akik már 3090 meg 6900XT kártyákkal tolják a minecraft-t meg a fortnite-t azoknak gratulálok. Mert ugye egy ilyen szintű kártya arra való??!Ja meg a CS:GO a 600fps-l az aztán kihajtja és fontos a 600FPS nagyon. Bár még az ilyenek is jobbak a szemembe mint a mocsok bányászok az emberiség hulladékai. :D
    Utoljára szerkesztette: Relixo, 2021.01.28. 15:02:50