13
  • Macropus Rufus
    #13
    Én anno csapattam intel vga kártyával. A hp8200 Elitben volt egy integrált intel hd tököm tudja milyen kártya, de pl. a Rage 720p-ben fullra húzva hozta simán a 30-35fps-t. Ami azért egy integrált szartól nem rossz eredmény. Egy átlagos felhasználónak már a 7-8 évvel ezelőtti intel vga is bőven sok volt.
  • Tntmaxy
    #12
    Hagyjátok rá szegényre, nem volt gyerekszobája. :)
  • Tetsuo
    #11
    Hogy egy ilyen cikknél is az AMD-t fikázod, azért sokat elárul rólad. ;-)
  • SanMaster
    #10
    Ez mehet is a szanalmas.hu-ra. 1 milliárd dollár elköltése után! Az Intel az új Nokia :D
  • wraithLord
    #9
    Nekem most is az van a PII-es gépemben. Nem konkrétan az, amivel anno játszottam, de egy olyan.
    Én is játszottam Quake 3 (id Tech 3) engine-es játékokkal rajta, de nekem nem kellett rá ventit rakni.
  • sárkánylovag
    #8
    Ez nem az Intel grafikus kártyája
    az a DG2 meg ha igaz a DG3.
    96 egység édes kevés lenne grafikus kártyának ez egy 1050 teljesítmény csak.
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2020.11.02. 21:16:47
  • yesname #7
    Hát öreg amiket írtál az pont az ellenkezőjét bizonyítja annak amit állítasz magadról. Skizofrén is vagy netán? :D
  • Cefet
    #6
    Se Intel, se nv fan nem vagy, de büdös nagy bunkó az vagy...
    Már az első mondatodban fikázol, meg hülyézel. És kicsit sem vagy elfogult? Aha.
    Amúgy meg biztosan digitális-áramkör tervező mérnök vagy gondolom, hogy így tudod, hogy ki mit b.szott el.
    Egy szánalom vagy jóbarát.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #5
    Első 3d gyorsításra képes VGA-m egy Intel 740-es kártya volt. Gyárilag passzív hűtéssel szerelték, kókányoltam rá egy ventilátort, hogy ne füstöljön el. Q3 & UT szuperül futott rajta :-) A sajtó lehúzta, már akkoriban is, de jól futottak rajta a kor játékai, 1998 februárjában jött ki. Simán versenyben maradhattak volna, ha nem lépnek ki a piacról.
  • zola2000
    #4
    Hát aki tartalomgyártó, és erős GPU kell neki az miért választaná ezt?

    Pl DAZ3Dre ez kevés főleg hogy NVidia irayre van optimalizálva.
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2020.11.02. 14:58:04
  • kvp
    #3
    Az elso intel-es programozhato shader kepes videokartya 1984-ben keszult, ami nagyon jo minosegu es innovativ, de mindekozben nagyon lassu is volt. Az intel azota nem tudott megfelo teljesitmenyo kartyakkal elojonni. A beepitett kartyaik is mindig eppen csak a minimumot hoztak. Ha jol ertem, most is foleg a video es audio kodolast tamogatjak, mert 3d-ben nagyjabol minden megveri oket.
  • t_robert
    #2
    Azért itt ne felejtsük el, hogy nem teljesen alapról indult az Intel, hiszen már 8-10 éve használ legalább prociba épített GPU-kat
    Intel HD graphics 2500, 4000, HD 530, HD 630, Irix stb.
    A feladat annyi volt, hogy legyen egy dedikált videókártyás változat is. Számtalan cég van aki simán épít egy új megjelenő GPU köré komplex videókártyákat.