7
-
Gabbbbbbbbbbbb #7 A levelezorendszer es az ingyenes felhoszolgaltatasok nem lennenek nyeresegesek az adatgyujtes hasznosithatosaga nelkul. Igy reklamuzletrol nincs ertelme levalasztani oket. -
#6 Paradigmaváltás, ahhoz meg egy ciliviláziós összeomlás kellene, hogy egyáltalán jobb irányba fordulhassanak a dolgok majd valamikor.
Az összes vállalatvezér talpa alatt enyhe szellő kéne, hogy fújjon.
Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2020.10.23. 20:47:23 -
Cat #5 Le kellene választani rakat szolgáltatást, és ez elég könnyen megcsinálható.
YouTube, Android oprendszer, térkép, fordító, kereső, levelezőrendszer stb. - mind megállna a saját lábán is. -
ugh #4 Csodalatos hogy leostobazol masokat mikozben te magad vagy a legtajekozatlanabb es emellett menthetetenul ostoba is.
A #2-es szamu "kollega" ra is vilagit mennyire nincs kozod az egeszhez.
Lathatoan semmi lovesed nincs vagy, google alkalmazott e vagy. Esetleg berkommentelo (akkor nem vagy hulye csak gerinctelen)...
Utoljára szerkesztette: ugh, 2020.10.23. 10:37:09 -
#3 happy white woman mi... -
bdzsana #2 Azért ezt bővebben is kifejthetnéd. A google egy brutális nagy szolgáltatáshalmaz, és minden egyes szolgáltasás tolja a másik szolgáltatását a konkurencia elnyomása érdekében. Mozdulni nem tudsz már google nélkül. Az interneten már nem kikeresed a dolgokat, hanem azt mondjuk, hogy kiguglizod.
Minden egyes szolgáltatása megosztja egymással az adatokat, így a gigantikus nagy adatmonopólium jön létre és ma az adat a legnagyobb hatalom. A fordító, a kereső és egy csomó szolgáltatás annál többet tanul minél többen használják. Egy sok adaton tanuló középszerű algoritmus jobban szerepelhet, mint egy kevés adaton tanult jóval fejlettebb például.
A google viszont mint egy óriási polip, mindent bekebelez és mindent mindennel összeköt. A hatalmát arra használja, hogy mindenütt alapértelmezettek legyenek a szolgáltatásai, majd ezek a szolgáltatásokat a sok keresztbe összeköttéssel minél nélkülönözhetetlenebbé teszi.
Persze nem csak a google hanem az a pár giga tech cég is így tesz.
A "too big to fail" vagy a mostanában emlegetett "too complex to break up" állapotokról akkor még ne is beszéljünk milyen veszélyeket rejtenek.
Szerencsére már az USA-ban és az EU-ban ráébredtek erre (+ázsiából már Japán is jelezte hogy szeretne tenni ez ellen valamit) -
AcsMarci #1 Az emberi butaságért és tájékozatlanságért ezek szerint csak és kizárólag a Google a felelős, mivel csak a tájékozatlan és buta embereknél van monopol helyzetben a Google. Ha az amerikai képviselők - ismételten - ebbe a csoportba akarják magukat sorolni, akkor tegyék csak nyugodtan. Majd a legközelebbi demokrácia exportjuk alkalmával felhozzuk neki, hogy ugyan miért pont a tájékozatlan és buta emberek politikai dolgaira lenne szüksége a világnak.