254
  • ENVE
    #12
    Ezt te komolyan gondoltad?
  • M2 #9
    A cím sem igaz, meg az első sor sem: "Bill Gates nem igazán hisz az elektromos meghajtásban.".

    Ezzel szemben azt írja Bill Gates: "...they’re great options for personal cars and even medium-duty vehicles, like city buses and garbage trucks"

    A mesterségesen előállított üzemanyaggal meg az a nagy probléma, hogy a városokat továbbra is telefüstöli. Az EV-vásárlókat meg lehet győzni arról, hogy a gyerekeivel tisztább levegőt szívjon, de a globális témák nem különösebben hatnak meg senkit.
  • molnibalage83
    #8
    WUT?
  • molnibalage83
    #7
    A biofuel résznél én is csuklottam...
    De ettől még a másik fele igaz, annak amit mond.
  • kvp
    #6
    Teljesen igaz, hogy vizbol es szendioxidbol lehet szintetikus uzemanyagot eloallitani, de olcso atomenergia vagy boseges megujulo felesleg nelkul ez nem jarhato.

    Raadasul akkor is hatekonyabb uzemanyagcellat es villanymotort hasznalni ha metan a fo energiaforras. Olcso nuklearis energia eseten pedig az aksik mar jelenleg is hatekonyabbak mint az uzemanyag szintetizalas es elegetes. Mar elektromos repulok is vannak, pedig regen a levegonel nehezebb reulogepekben sem hittek.

    Ertem hogy Gates vilagaban a tulnepesedest sterilizalassal oldja meg (mar megprobalta Afrikaban, fu alatt, egy oltas "mellekhatasakent") es a maradek 0.0001%-nak mar eleg a Fold kornyezetszennyezo modon elve is, de ez nem egy elfogadhato ut.
  • NEXUS6
    #5
    Technika, a jelenlegi technika oldaláról teljesen igaza van. Az akksik energiasűrűsége kg-ra vetítve közelébe sincs a fosszilis energiahordozókéhoz képest.
  • Kryon
    #4
    Az üzemanyagcelláról mintha elfeledkezett volna. Az pont jó oda, ahova az akku már nem annyira. A hidrogént gyorsan után lehet tölteni és a tömege sem nagy.
  • grebber
    #3
    Nem is kell elektromos, vegyék csak a sok benzint menjen fel a mol mert beragadtam a részvényeimmel :)
  • __z
    #2
    Node mi számít "elektromos meghajtásnak"? Az én olvasatomban már az is, ha az autóban van egy kisebb, azonos fordulatszámon működő belső égésű motor, ami csak az áramot generálja, és innentől az autó többi része elektromos.
    Persze ez valószínűleg némileg veszteségesebb, mint a hagyományos rendszer, de pl. kevesebb a mechanikus alkatrész, és szereléskor nem lesz olajos a szakember (helyette inkább áramütést kap :) ).
    Ráadásul ennek a rendszernek megvan az az előnye, hogy ha jön valami jobb megoldás (hatékonyabb aksik, üzemanyagcella, akármi), nem kell az egész autót újratervezni, elég csak az erőforrást cserélni (kvázi "moduláris felépítés").
    Utoljára szerkesztette: __z, 2020.09.10. 10:49:38
  • repvez
    #1
    És hol vannak az olcso viznéléküli WC-i Mr Gates?
    Meg megmutatná,hogy hol és miből állit elő bió üzemanyagot?
    Meg a bio uzemanyag elégetése és előállitása biztos, hogy környezetkimélőbb mint a villany?