232
A legendás stratégia.
  • Montanosz
    #41
    Ha Bizánc egyik tartományának vezetője vagyok, akkor mi a menete hogy a tartományomat független országnak nyilvánitsam ki?
  • AnuluWork #42
    :)
  • trigorin
    #43
    Azért ez a játék tényleg jóra sikerült :)
  • Montanosz
    #44
    Ha a hűbéruram háboruzik valakivel azt én hogy tudom támogatni? Mert oda mentem a seregemmel de se az ellenséges várost nem tudtam ostromolni se az ellenséges csapatot támadni. Sőt senki nem akadályozta meg hogy fél europán keresztül ide-oda masirozzak, hogy nincs ennek következménye?
  • Kmarha
    #45
    A jobb klikk a hűbérúrra opciók között nincs ott a Join to War?
    Ha nincs, akkor valami okból (törvény, szövetség, ..) nem lehet becsatlakozni.

    (amíg csak masírozol a saját készleteidet felélve, addig senki nem fog veled foglalkozni.. majd ha elkezded fosztogatni a városokat, majd akkor jönnek rád, mint a kullancsok)
  • Montanosz
    #46
    értem köszönöm!
  • OgreImre
    #47
    Sziasztok!
    Hogyan lehet Player Heir-t megváltoztatni? A kedves nagyfiam, az örökösöm, összefeküdt az anyjával (!)...A feleségemtől már elváltam, a fiam már volt börtönben, -100 az opinion, de nem tudom kirakni az örökségből. Nem tudom eltenni láb alól, de mondjuk ezt nem akarnám, csak takarodjon.
  • Montanosz
    #48
    Jó kis család :-D
    Ha háborúba küldenéd, vagy keresztes hadjáratba? hátha elesik vagy nem lehet kolostorba küldeni? a lány gyermeket lehet apácának küldeni aztán a fiut is szerzetesnek. De amugy ha van még fiad ha meghalsz válaszd azt és harcolj a országért vele, jo kis testvérháboru lesz
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.09.22. 00:14:44
  • Malarki
    #49
    Sehogy, hacsak nem vagy választásos monarchia. Amúgy csak abban bízhatsz hogy elpatkol valahogy.
  • Hunor1
    #50
    tedd meg egy pici sereg parancsnokának aztán küldd el csatázni amíg el nem esik egyszer.
  • Montanosz
    #51
    folyamatosan frissitem a magyarítást, idöközönként steamen meg a GM fész csoportban elérhető az újabb

  • Montanosz
    #52
    azt nem tudom figyeltétek-e hogy a polgármestereknek nincsennek kémmestereik ezért rájuk jol lehet kapcsokat rakni és esetleg utána pénzt követelni vagy egyebet :-)
  • Montanosz
    #53
    rengeteg mod van, de az biztos hogy kisebb monitorhoz ajánlott a bigger font, hogy ne follyon ki az ember szeme a tooltippnél :-D

  • terasz
    #54
    Osztrák-Magyar Monarchia :)
  • farferi
    #55
    Vicc, hogy a lázadóim nagyobb hadsereget állítanak fel mint ami mondjuk Bizáncnak van.Leverek egy 6 ezres sereget, amiből persze marad 4 ezer, üldözöm, megint megverem marad 2 ezer...közben a többi serege elfoglalgatja a váraim, odamegyek, megint leverek egy 6 ezrest, elmegy, utánnamegyek,megint csata..és így a végtelenségig..aztán megjelenik 11k sereggel mert páran még csatlakoztak a lázadáshoz...közben az én seregem folyamatosan csökken, supply 0 de az övéin nem veszem észre , hogy zavarná.Szóval össze-vissza a lázadó bárók már összehoztak olyan 20-25k sereget, amit egy Európai ország se tudna.Ha szétosztanám a királyságaimat akkor nem lenne lázadás, de feleződne a jövedelmem meg a seregem mert lófaszt se adnak a vazallusok..dicséritek sokan a játékot, de ez most nekem nagy csalódás a ck 2 után.Készültem a lázadásra, volt majd 2000 aranyam, tudtam venni belőle olyan 5k zsoldost..hát ez sovány. Kárpátia birodalom, lengyel, horvát, wallachia, moldova ,pomeránia királysággal.
  • Montanosz
    #56
    sokmindent javitottak/változtattak a kinézettől az öröklésig, szerencsére nem kell uj játékot kezdeni mert a program a mentést átkonvertálja az uj patch utáni 1.1.1 verziora a 1.0.2-ről
  • Ainz
    #57
    Te vagy aki fordítja és facebook oldala is van? Vagy 2 külön ember kezdte el?
  • Montanosz
    #58
    elkértem a gépi forditást, azt javitom, és a srác segit továbbiakban is, példa irt egy programot ami kiszűri a két angol változatból a különbséget, és már az általam javitott magyaritást is automatikusan berakja a megfelelő helyre....szval amennyire ekézik a forditok annak ellenére önzetlenül nagyon sokat segit, hisz manuálisan összehasonlitgatni csak az lenne több hét, plusz nem is szolva hogy mennyi patch és dlc jön még....amugy jol haladok fő képernyő meg kapcsolodo opciok ahogy játszom már jók

    De mint irtam nyugodtan fordithatja más is vagy segithet benne mert ott a enciklopédia vagy nagymennyiségű event,tooltipp.....azért kezdtem el mert nincs kedvem 10 évet várni hgy kész legyen amikor a gépi kész lett 3 ora alatt és neki kezdeni már nagy segitség
  • Gepiforditas2
    #59
    Szia. Segít kijavítani a szövegeket. Magától, senki nem kérte rá. És szerintem sokan hálásak neki ezért. És én is köszönöm szépen. És itt kezdődik az emberi összefogás. Nagyon sokan felajánlották ,hogy segítenek. És én örülök neki. Bárki javíthat rajtuk, hisz ép ez a cél, magyarul játszható játékok. Már nem is tudom hány játékra van jelentkező ,hogy javítani szeretnék. A jövőben majd kiderül mire jutunk.

    A Játék frissítése felgyorsítva 160K sor kb 5 perc alatt. A régi verziómban 1,5 óra lett volna.
    A frissítés már tölthető is az oldalamon.
    Crusader Kings III (v1.1.1 (Chevron)
    Utoljára szerkesztette: Gepiforditas2, 2020.10.01. 14:40:49
  • Ainz
    #60
    Erre gondolok.
    https://www.facebook.com/ck3magyaritas
  • Montanosz
    #61
    ja nem is halottam róla, majd megnézem
  • jocika
    #62
    Ha jól értem, akkor a gépi lektorálod? És az honnan tölthető?
  • Montanosz
    #63
    hát elviekben a gépi forditás csoportba van frissitve de most ráirtam az itt irt fészbuk linknél a magyarítást készítő srácra és elküldtem neki amit eddig csináltam meg amit GM tegnap kiszürt 1.1.1 frissitést, sztem ha többen csinálják jol haladnak majd vele...az enyémet nem akarom terjeszteni mert annyira kész hogy megértsem a program működését és hogy játszhassak vele, de ha privátban rámirsz átdobhatom a linket
  • Gepiforditas2
    #64
    A facebook csoportomban elérhető a Crusader Kings III Gépi magyarítása.
    Gépi Game Magyarítások
  • Kmarha
    #65
    Azt hiszem rossz ötlet volt vallás reformációra és feudális társadalmi rendre kényszeríteni a viking népet. Cirka 120 éves háborúban vagyok már a 3. karakteremmel.. ahogy kitör egy vallási lázadás, 4 szomszéd támad meg és 2 királyság akar kiszakadni a területeimből.. ahogy leverem a nagy részüket (vagy hagyom veszni... ), máris jön az újabb vallási lázadás, és 4 másik szomszéd, hogy a jussát követelje. Szépen lassan elfogyok :D
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.10.02. 13:27:47
  • Montanosz
    #66
  • Amergin
    #67
    Egy furcsa kérdés: ha a törpenövésű fiamat egy óriás nővel léptetem frigyre akkor az utódok milyenek lesznek?
    4 normális és 1 torzszülött, vagy 4 torzszülött és 1 normális?
  • Montanosz
    #68
    az öröklődés pont ebben a patchben változott, hogy mi irják biztos a honlapon
  • Montanosz
    #69
    nincs valami opcio hogy a életmódnál visszaállitsam a szürkehátteret mert a frissités ota áttatsző és ez néha elég zavaró
  • Amergin
    #70
    Király vagyok sok hercegséggel. Az egyik hercegség egyik grófja megpróbált megölni.
    Emiatt bebörtönöztem (nem fogadta el, fellázadt le kellett verni). Így már bevonult a börtönbe.
    És itt jött a meglepetés: nem végezhetem ki (már persze anélkül, hogy "zsarnok" lennék). Szabadon engedhetem 50 goldért meg ilyesmi.
    De "jogszerűen" nem vehetem el a földjét, nem foszthatom meg a címétől, nem ölhetem meg. Azért, mert nem az én vazallusom, hanem a vazallusom vazallusa...
    Furcsa.
    Vissza kéne venni a hercegtől az a grófságot és utána már engedné vajon?
  • Montanosz
    #71
    szerintem nem, a valoságban sem lehetett diktátort játszani, abszolutizmus még odébb van...vagyis lehet hogy lehet de sok negativ dologgal is járhat a népszerűségcsökkenésen kivül.
  • Kmarha
    #72
    dobd be a börtönbe (jelenleg gondolom házi őrizetben van). ott majd gyorsan leromlik az egészsége, főleg ha már nem fiatal
    meg fejlesz ki lifestyle-oktat (vagy minek hívják), hogy zsarnokság billoga nélkül is tudjál mondjuk földet elvenni, megkínozni, stb, valami módszer csak van ott.
    Én általában a merényletek híve voltam eddig, az a módszer is működik :D.. mondjuk nem mindegy milyen tulajdonságai vannak a karakterednek, mert egy igazságos skillel, nehéz a sötét utat járni
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.10.05. 15:05:17
  • Amergin
    #73
    Van egy hercegem, aki jó martial skillel rendelkezik és a többi hercegség grófságait előszeretettel támadja be és meg is nyeri ezeket a harcokat, a területe csak nő és nő.... roppant mód idegesít.
    Nem lehet ez ellen valamit tenni "legálisan"?
    Nem akarom megöletni orgyilkossal, mert az nem megoldás. Maga a hercegsége lett szerintem túl erős, mindegy ki áll az élén.
    Nem akarom revokolni a címét, poweful vassal, meg ő a hadügyesem is egyébként. Lovagként is elég erős, hadvezérként is jó skilljei vannak...
    Mi a megoldás? Van megoldás?
  • Montanosz
    #74
    ez amugy érdekes hogy a hűbéruram a bizánci császár szónélkül tűri hogy én mint egyik grófja a külországi szövetségeseimmel megtámadom és legyőzöm az egyik hercegét és elfoglalom fele földjét és azt se mondja hogy bikk-makk és ugyanugy kedvel :-D, azért a valoságban nem így volt mert legalább a huboru okozta pusztitás miatti ado kiesés miatt haragudhatna rám
  • Montanosz
    #75
    sztem csak likvidálni kellene mert előbb-utobb a fejedre nő
  • Amergin
    #76
    Na rájöttem. Nem kell velük foglalkozni, eljátszadoznak magukban. Most éppen vesztésre áll ez a herceg szóval nem probléma ha egymást csépelik, mert legalább a hadseregük minimumon marad addig is. +35-re szeret ez a nagy hatalmú hercegem, de megtartom, mert a többi hercegségben haltak meg hercegek és csak rosszabb jött helyettük (aki meghalt -25-tel szeretett, aki jött utána -100-zal...)
    Ha meg el akarom venni a dolgaikat (nem akarom), akkor el kell kérni az egyik grófságot valamelyik hercegemtől, aki -100-ra szeret.
    Tyrannical dolog, de mindössze 5 ponttal fognak kevésbé szeretni, így bevállalható. Na erre minden herceg fel fog lázadni, aki nem szeret és akkor már le lehet velük számolni! "Törvényesen" méghozzá! Ezért jó, ha egymás seregét véreztetik ki folyamatosan és harcolnak egymással, mert ilyenkor, lázadáskor könnyebb lesz majd győzni. Csak legyen elég ember, akit oda lehessen tenni helyettük, erre várok.

  • Amergin
    #77
    A tech-ek fejlesztési sebessége mitől függ?
    Csak az uralkodó learninge van rá hatással?
    Vagy számít pl. egy kultúra „mérete” is? (hogy hány tartomány tartozik hozzá)
    Ír királyként egyre nagyobb részt foglalok el Angliából és nem tudom van-e értelme ír kultúrára átállítani az elfoglalt területeket.
  • Montanosz
    #78
    mindeképp érdemes átállitani, pontosan nem tudom de adozástol a lovagokig mindere hatással van....én a sub moddal tolom ami realisztikusabb ezért ott mindeképp számít azt már észrevettem de sztem a vaniliánál is

    mondjuk ha visszafoglalod akkor meg ugyis a te kulturád, szal érdemes erre is figyelni a követelésnél mert ha görög vagy és egy itáliai területet foglasz vissza az már lehet görög

    de a technologiára is hatással van, hogy milyen fajta meg, példa az újjításoknál
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.10.09. 09:35:28
  • Amergin
    #79
    Insular vagyok, van 4 feleségem. Az egyik fiút szült, ő lett az elsőszülött.
    Van viszont egy kis probléma: állítólag nem tőlem van a gyerek. Ennek ellenére a nevemre vettem és nem is lett fattyú hivatalosan. Az anyja mondta el egy eventben én "megbocsátottam" azzal, hogy szakít a szeretőjével és lett rá egy strong hook-om.
    Más anyáktól már vannak lányaim, de azokkal nem tudom összeadni ezt a fiút és megnézni a párosító ablakban, hogy kiírja-e a vérfertőzést, mert a testvéreket alapból nem engedi a játék ebben az ablakban kiválasztani.
    Viszont.
    Amikor majd utódai lesznek akár ennek a fiamnak, akár a többi lánytestvérének, akkor már fel lehet hozni majd ezt az ablakot azoknak az utódaira, a következő generációra, azt engedni fogja. (Ezt a nem tőlem való fiút eljegyezni az egyik más anyától való lányom lányával)
    Kérdésem: szerintetek tényleg figyeli ezt a program? Úgy értem NEM fogja majd kiírni, hogy fennáll a vérfertőzés kockázata, vagy ki fogja írni? Elvileg nem kellene kiírja, hiszen genetikailag semmi közük nincs egymáshoz! Nincs közös apa (más a gyerek apja!) és az anya is más, mert másik feleségemtől van a másik gyerek is.
    Csak vajon ezt nézi-e a program szerintetek? Ilyen mélységig meg van ez csinálva?
    Én arra hajlok, hogy nem...
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2020.10.12. 18:34:39
  • Amergin
    #80
    Ja és még egy: ennél a fiúnál a program az apánál és az anyánál minket jelöl meg (az állítólag hűtlen) feleségemmel!
    Akkor most hogy lehet eldönteni hogy mi az igazság?