16
  • Legendrush30 #16
    Nektek nem hiányzik a súly ? Próbálok minden mobilomhoz egyre vastagabb és nehezebb tokot találni ,hogy egyáltalán érezzem a zsebemben.
  • VolJin
    #15
    Az iphone 2007-ben mutatkozott be.
    A 2006-os zavargások idején egy kollégám kezében a teraszon a cigiszünet alatt egy LG vagy Samsung telefon volt (arra emlékszem, hogy koreai). Téglalap alakú érintőképernyő, alatta a szokásos három gomb és talán egy-egy piros/zöld stilizált telefonkagyló gomb.
    Az apósa vette, de furcsa volt neki, így egy akkor szintén új Nokiára cserélte el a kollégámmal.
  • M2 #14
    "Az Apple abban jo, hogy meg tudja gyozni az embereket hogy ok talaltak fel valamit, meg akkor is ha valojaban csak ok tudtak eloszor nagy mennyisegben eladni."

    Kérnék szépen egy iPhone-nal teljesen egyező, de korábban sorozatgyárott telefonra linket, hogy ne tűnj valóságtól elrugaszkodottnak.
  • M2 #13
    Nem kell ezt újra megfejteni. Mai értelmezésben az iPhone volt az első okostelefon, meg minden, ami utána olyan felépítéssel bírt.
    Ennyi.
    A többi felesleges okoskodás és masszírozása a témának.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #12
    2000-es években marketing Nokia S60 rendszerre épülő készülékeket hívta okostelefonnak, a többit meg nem. Én sosem értettem ezt a megkülönböztetést. Szerintem már a 3410-es is okostelefonnak tekinthető, hiszen lehet rajta java alkalmazásokat futtatni és lehet akár saját magam által írt programokat futtatni rajta. (emellett régen lehetett rajta chatelni is WAP-on stb.)
    Sonyericson T630-as telefonomon én több ezer oldalnyi könyvet olvastam el, Pc-n kellett a ?.txt fájlt átalakítani telefonon futtatható Java alkalmazássá. Azon is volt mobilnet, kamera és letölthető programok, fejlesztés lehetősége stb..


    Hol húzzuk meg a határt? Iphone gyakorlatban nem okostelefon, mert saját magam által megírt alkalmazást csak korlátozásokkal telepíthetem fel rá, ez is új keltű dolog, nem is olyan régen csak az alkalmazásbolt volt, mint egy régi butafonon.

  • kvp
    #11
    2001-ben adtak ki az ericsson t20-ast, azon mar volt mobilnet (wap over sms :) ). Fejlodtunk azota, de ez egy fokozatos fejlodes volt. Az android elodje inspiralta az ios-t (es egy Apple-tol elhajtott mernok tervezte, aki utanna az Android-ot is). Az Apple abban jo, hogy meg tudja gyozni az embereket hogy ok talaltak fel valamit, meg akkor is ha valojaban csak ok tudtak eloszor nagy mennyisegben eladni. (lasd pl. grafikus felulet, eger, stb.) Az amerikai mobiltelefon piacot viszont tenyleg letaroltak, szoval 50% folott keszulhetnek a trosztellenes meghallgatasokra. (az, hogy kozben meg mindig a Google Android-e a piac 53%-a azert nem szamit, mert a Google csak az ingyenes szoftvert adja, a termekek a hardvergyartoke) Ezert van az, hogy az Apple most mint osi amerikai gyarto probal a Kina ellenes hadjarat jo oldalara allni. Igazabol a piaci ternyerese a kinai gyartok kizarasanak kovetkezmenye, tehat jol csinaljak.
  • cateran
    #10
    Inkabb ez a gondolatmenet tunik beszukultnek..Ha nincs Apple, akkor nyilvan soha senki nem lepte volna meg, amirite?
  • rajen77
    #9
    2005-ben egy Sony Ericsson P910 sem számított annak?
  • SANTANTICA #8
    mennyit számit a buta sznobizmus....15 milla becumiztatott pénzkidobáló
  • MerlinW
    #7
    Ritka egy beszűkült látásmóddal rendelkező manus vagy te.
  • MerlinW
    #6
    2003-ban okostelón? Mesélj:) Folyadék kristályos kijelzőn GPRS netkapcsolattal, altavistát böngésztél? Az neked az okostelefon? :) A 2002-es Symbian minden volt csak nem okos, a hardver meg még kevésbé :)
  • BenedekFeco
    #4
    Nem állította az ellenkezőjét :)

  • gosub
    #3
    2003-tól okostelón toltam az SG.hu-t, még fasorban se volt az iPhone...
  • MerlinW
    #2
    Apple nélkül még mindig flipflop telefont használnál és snake-el játszanál.