2246
Microsoft Flight Simulator 2020
  • nibron
    #121
    Elfogadható, bár a repcsiknek nincs súlya. Szerintem nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy megjelenéssel eddig ez a legjobban összerakott alkalmazás. Ki is csavarja a gép minden erőforrását. Az FD kivételével eddig nekem bejött, kellemesen el lehet vele lenni. Persze azért megfelelő szobahűtésről gondoskodni kell. Hosszabb használatával kiderül kinek a gépe van jól összerakva hűtésileg.:)

    Ha megpusztul, akkor van ott nálad baj elég. Eseménynaplóban megnézheted mi a baj. Valami elfogyott, esetleg CPU vagy GPU elérte a 100C-ot.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2020.08.20. 21:20:47
  • macleody
    #120
    Na ez nem jött be, fps is kevés, meg fagy is pár perc játék után.
  • macleody
    #119
    Kérdés hogy ez mennyire szimulátor.
  • TokraFan
    #118
    Nem értek egyet. Egérrel irányítani egy szimulátort epic fail. Ha HOTAS nem is kell (de kell), minimum egy stick igen, anélkül jobb elfelejteni az egészet.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.08.20. 20:05:34
  • nibron
    #117
    Ez az Ultra High-hoz tartozó ideális konfig. Lássuk be, hogy ez már a ló másik oldala.:)
  • nibron
    #116
    Biztos van sok kezdő is, de szerintem alapvetően inkább azok kezdték el használni, akiknek van már múltjuk. Azoknak igenis problémás lesz a kontrollerek beállítása. Nekem pl. már most hiányzik a LINDA, FSUIPC.
    Azonkívül a kezdőknek sem biztos, hogy nem érdemes inkább venni egy egyszerű joyt. Billentyűzettel, egérrel, gamepaddal sohasem fogja megtanulni egy repcsi irányítását. Emlékszem amikor az elméleti oktatás után először kaptam a kezembe a gépet, az első dolgom a túlhúzás volt. Pedig tudtam, hogy arra vigyázni kell. De csak így lehet megtanulni.
    A másik, hogy "először a koordinált irányítást kell megtanulni, addig az a sok gomb és kütyü nem játszik"(oktatóm mondta).
    Akik pedig totál komolytalanul állnak hozzá, azokkal egyelőre ne kelljen már foglalkozni. Vagy megváltoznak és hajlandóak lesznek valamit tanulni is, vagy dobják a játékot.
  • perko
    #115
  • nibron
    #114
    Borz jól mondja, nagyon kevés a géped ehhez a játékhoz. Sőt még a Prepar3D-hez is. A minimum konfigban ált. használhatatlan konfigot adnak meg mindig. És ráadásul a picipuha ebben igencsak élenjár. A videókártyádon kicsit elgondolkodtam: nem olyan biztos, hogy a 1050 jobb mint a 770. Az nvidia-nál az utolsó két szám mondja meg a chip összetettségét és az 50 mindig a belépő kategóriát jelenti. Tehát egy 70-es többet tud mint egy 50-es. Függetlenül a generációtól. Bár a 700-as és 1000 sorozat között azért bőven van különbség, de minimumnak én inkább a 900-es sorozatot írnám (annyira blőd ez a 770 most már bármire). Na most egy 970-es kártyát összehasonlítva a 1050-el, az utóbbi bőven elmarad. Még talán a 1060-as is (azért nem fogadnék rá), de igazából a 1070-el kell összehasonlítani. Más kérdés a 2GB videómemória. Az manapság már semmire sem elég. Már a 4GB is ki van használva, ez a játék csak induláskor 3715MB-ot használ fel. Windows memóriából pedig induláskor lefoglal 8-9GB-ot, ami később felmegy 12GB környékére. Biztos elfut 8GB-on, de tuti nem élveznéd, igazából a minimum szerintem a 16GB, különben teljesen kinyírja a Windowst (mindent erőszakosan kipakol a swap-be, aztán használd ha tudod).
  • repvez
    #113
    Aki most kezdi az nem ilyen szituációkba fogja használni és neki nem is kell egyből HOTAS sem, arra meg ,hogy megtanulja mikor megy fel le jobbra balra a gép arra meg a bill is elég elsőre.
  • Plata
    #112
    Ez van a gépigényhez írva:Ideal Spec: CPU: Ryzen 7 2700X / Intel i7-9800X, RAM: 32 GB, GPU: Radeon VII / Nvidia RTX 2080, VRAM: 8 GB, OS: Windows 10 Nov2019 update (1909), Store: 150 GB SSD, Network: 50 Mbps
  • nibron
    #111
    Arról pedig nem is beszélve, hogy a társaságoknál eleve tilos azonnal a robotot használni felszállás után. Vezetni kell a gépet ameddig a forgalom/szabályok engedik. Leszállásnál dettó, legkésőbb a külső markernél ki kell venni. Ha vacak az idő, akkor pedig már a stabilizálást is kézzel végzik. Azért EHAM-on egy tisztességes változó keresztszélnél megnéznék egy egeres leszállást.:)
  • Torzonborz
    #110
    Nem elegendő, hidd el. Még nagyon nem. A recommendednek megfelelő konfigon már viszonylag jól elfutkorászik.
  • Szemi84
    #109

    A www.systemrequirementslab.com alapján minden elegendő a futtatáshoz. Lefuttatam egy tesztet a gépen.
    Utoljára szerkesztette: Szemi84, 2020.08.20. 17:32:09
  • Torzonborz
    #108
    Passz, amúgy nem akarlak lelombozni de ezen a konfigon amúgy se futna elfogadhatóan még teljesen low beállításokkal se.
  • Szemi84
    #107
    Üdv mindenkinek! FX8350 4.0 Ghz 8GB ram GTX 1050 gépem van és indítás után ez a kép fogad. Tudnátok valamilyen ötletet adni a javításhoz?
  • Papirzacsi
    #106
    Biztosan így lenne, ha az fs csak az utasszállítókról szólna :-)
  • JonasSandor
    #105
    Neked valamelyik van?
  • repvez
    #104
    Azért valahol vicces, hogy a legnagyobb probléma a joystick kérdése, mikor az utaszállitókat ,de akáér a kisebb gépeket is kb egérre el lehet kezelni.
    A fel és leszállások kivételével ugy is az FMC-t és a robotot kell tekergetni a kormányokat nagyon nem is kell bántani, a leszállásnál ,meg a robot behoz tengelybe és ott már akár billentyűkkel is lehet korrigálni.

    Egy harcigépes szimnél megértem vagy egy mürepülésre kialakitott gépnél, de egy utasszállitonál hogy ez legyen a fö probléma.
  • Papirzacsi
    #103
    A "filter" mire van állítva? #81-ben van egy videó, az talán segíthet.

  • priluki
    #102
    nálam hotas cougar nem működik.. beállításokba ott van, tudom állítgatni "sensitivity" de programozni már nem tudom üres ott minden .. . valaki ötlet?
  • Newfronter
    #101
    Nálam a Hotas X-et resetelni kellett, az után hozzá is rendelte a játék az alap kiosztást, ahogy kellett.
  • nibron
    #100
    Amennyi időt elpazaroltál a fórumba írogatással, azalatt már legalább 2x beállíthattad volna. Nekem kb. 5 perc volt a gladiatort beállítani.:)
    A Warthog-hoz van profil, de szar az egész. azt is újra kell csinálni. Egyébként pedig repcsi típusonként kell majd gyártani a controller profilokat, mert a kis cessnahoz teljesen más kell, mint pölö a 748-hoz. De a prop szekcióban található gépeknél is lehet már eltérés. Úgyhogy részemről teljesen érdektelen, hogy van-e hozzá profil vagy sem.
  • TomStorm
    #99
    Lehet feltételezni azért hogy saját store-ba saját szoftvert bennthagynak de ha mégse akkor bukta van igen
  • TokraFan
    #98
    Nekem az a bajom ezzel a Game Pass-al, hogy az a havi 1400Ft akciós, mert alapból 3000Ft (lesz majd gondolom hamarosan), az meg már nem éri meg. Ráadásul bármikor önkényesen kivehetnek egy játékot a listából, onnantól pedig meg kell venni. Számoljunk: játszom egy évig Pass-al, az 17k még az akciós áron is, ha emelik, akkor 36k. 2év alatt 34/72k, ha kiszedik az FS-t, akkor a tetejébe vehetném meg a retailt 70-120 ojróért. Ez így nem túl vonzó...Le is mondtam gyorsan, 300ft-ot megért 1 hónapra a próba, de inkább megveszem már most a retailt.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.08.20. 13:38:34
  • macleody
    #97
    Jaaa

    Utoljára szerkesztette: macleody, 2020.08.20. 13:38:49
  • Torzonborz
    #96
    Mondjuk a játékban is néha ilyen :D
  • TokraFan
    #95

    Photoreal a táj!
  • Torzonborz
    #94
    MI ezen a hülye válasz? Azt írtad lehetne elő-beállítás. Én meg írtam, hogy van és működik.
  • lac coo
    #93
    Ez olyan igazi hülye válasz volt ... :D Nekem nem X akármim van .... :)
  • macleody
    #92
    Ki kellett kapcsolnom a Comodo-t, meg rendszergazda módban kellett indítani, így már lejött az update.
  • Gascan #91
    koszi
  • bazccka
    #90
    Nálam 4k ultra-hájdon megvan a stabil 120 fps
  • Torzonborz
    #89
    X-52 pro mindenféle állítgatás nélkül működik, sőt a head tracking is.
  • Gundark 1 1
    #88
    Én nem tudom mi van veletek :) Tegnap gamepassal simán lejött. Egyből felismerte a T16000 hotast. High-on szépen megy.
  • lac coo
    #87
    Egy alap elő-bállítást elvárnék egy ilyen jatáktól :)
  • wollnerd #86
    :)
    A te döntésed. :) Én azért rászántam 2 órát az alapos bekonfigurálásra. Ezek egyszerre használatához:
    Honeycomb Yoke, Thrustmaster rudder pedal, Logitech X52pro, Logitech G25 váltókar(konzol).
    Igen, ennyi mindent állítottam be. :D Gyakorlatilag az összes joy-om gombjait használom ki. Lehetőleg minél professzionálisabban akarom a repcsiket irányítani. :D
  • lac coo
    #85
    Kipróbáltam gamepaddal, fene se állítgat egy próbáért... :)
  • komiki
    #84
    Megvettem steamen deluxot.Bóven meg van a gépem hozzá és még csak elindítani sem tudtam én se.Ugyan ez volt a red dead redemption 2-nél is.Kellet hozzá vagy két hét mire elindult nálam.Minden forumon jelzik ugyanezt a hibát mások is .Nyugi jó lesz ez kiprobálhatod majd:)
  • macleody
    #83
    Csak keményen Laca :D
  • lac coo
    #82
    Nem, nem érdekel, állítgassa manual aki akarja... Vagy lesz valami letölthető profil, vagy megy a levesbe ... :)