504
banner
  • lonvard
    #41
    Vikinges témába nem rakni hajót irgalmatlan baklövés volna.
  • Evoluti0N
    #42
    Nem arról van szó, h lesz-e hajó, mert az tudnivaló, h lesz, hanem, h lesz-e hajós csata, ami az eddigi infók alapján nem lesz. Hajót valszeg közlekedésre, ostrom alatt partraszállásra lehet majd használni.
  • lonvard
    #43
    Nézd, ha lesz benne hajó, akkor hajós csata is lesz benne. Vikingekkel egyébként nem nyilazgatást képzelek el, hanem nekimegyünk a másiknak, átugrálunk, és legyakjuk őket test-test elleni küzdelemben. De persze valszeg íjászkodás lesz a vége, mer ezt szokta meg a közönség.
  • Palinko
    #44
    Átugrálás csáklyázás is volt eddig szóval most is kombinálva lesz sztem.
  • MerlinW
    #45
    Lassan elérjük hogy az in-game szebb, mint a CGI :)
  • TomStorm
    #46
    Ez a nyilazás sz.tem senkinek nem hiányozna új AC részből.Ody.-ba is a Hunter ág semmit nem ér.Meg úgy az egész íjjazás valami förtelem ahogy "megoldották".

    100x inkább darálok baltával meg dobom ellenbe ezzel a Combat-al mint nyilazgatok.
  • Palinko
    #47
    Pedig elég op volt a nyilazás :D de nekem sem hiányozna ha mégegyet csavarnának a harcrendszeren én is jobban díjaznám, valahogy a két új részbe nekem súlytalan volt a harc. Persze az előző részekhez képest ahol körbeállunk és egyenként rádmegyünk rengeteget fejlődött de még lehetne hova innen is. Meg akármilyen vicces még a körbeállósaknál is jobbaan éreztem hogy most én blokkoltam és beviszem az ütést mint az új részeknél ahol ugrálok és csadarászom a semmit amibe majd beleakad az ellen volt :D
  • Evoluti0N
    #48
    A "gameplay" trailer után adott interjúban azt mondta a fickó, h változtattak/fejlesztettek a harcon. Most, h ez pontosan mit jelent, majd megtudjuk. :)
  • grebber
    #49
    Assassin's Creed Valhalla vai correr no mínimo a 30 FPS na Xbox Series X

    Assassin's Creed Valhalla will run at minimum 30FPS on Xbox Series X (read probably 4K/30)

  • Evoluti0N
    #50
    Ez most akkor, ugráló framerate-et takar? Annál még a stabil 30 is jobb. Amúgy meg vicc, h sokan 60 FPS 4K-t várnak az új Xbox-tól és már egy crossgen játéknál sem tudja ezt elérni. :D
  • Zsoltee_a_bator
    #51
    Le kell tekerni a 4k-bol. Szuksegtelen terheles.
  • wedge31
    #52
    Assassin’s Creed Valhalla: Újra arra használhatjuk a rejtett pengét, mint régen.
  • Daermon
    #53
    Itt egy kép is az angliai településünkről
  • AnuluWork #54
    6 Vikings és 4 Last Kingdom évad után ez nagyon várós.
  • MerlinW
    #55
  • lwb
    #56
    Ez kurva nagy csalódás amúgy. Ennyit a mostani generáció is tudott. Ha itt is 4k/30 fps lesz a standard, akkor felmerül a kérdés, hogy mi a fenének kell az új gen?
  • grebber
    #57
    Mivel 2080ti se tud 4k 60-at folyamatosan csak a grafikát butítva egy 2 éves AC-ben szerintem lazán egy buta ember aki egy fele annyiba kerülő bármitől is elvárja ezt a legfrissebb gameben.A fejlesztőké volt eddig is a döntés ahogy most is ...kicsit csúnyább de pl 60fps vagy "nagyon szép" de csak "szinematik" 30fps.. és mint látjuk valamiért ez a filmes vonal a nyerő ubinál is.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.05.18. 16:34:33
  • Voltan
    #58
    Ez valszeg tök igaz. De ott van az az oldal is, hogy a zemberek az új generációtól kicsit többet várnak ( szerintem is sokszor irreálisan ), és mondjuk ilyenkor az viszonylag jogos felvetés, hogy "De hát a 4k 30at az a One X is tudta, akkor most mi is van, csókolom?"
    Lássuk be, valahol ez is tök jogos.
  • lwb
    #59
    Nekem 2080ti-m van. A monitorom 21:9, 3440x1440 és minden megy 60+ fpsen legtöbbször maxon, néha itt-ott egy-két dolgot lejjebb kell venni, de kb 90%-ra feltekerve akkor is. A játékok legtöbbje 80-100 fps-sel megy. Azért nem többel, mert 100 a max, amit a monitor tud. Új játékok, nem 5-10 évesek (nyilván azok is).
    És igen, ha az az ára, akkor picit butítsanak a grafikán. Butítottak ebben a genben is. Ha tökugyanazt a felbontást és tökugyanazt a frame rate-et kapjuk megint, mint az előző generációban, akkor a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni olyan effektek, amiket legfeljebb a Digital Foundry kilassított videóiban veszünk észre, mozgás és játék közben nem.

    Nem tudnék mégegy olyan generáció váltást mondani, amikor a felbontás és a frame rate is maradt ugyanaz, mint az előzőben. A 720p-ből 1080p-be, majd félúton 4k-ba váltás után maradunk 4k-ban. 30 fps-en. Mint eddig. Hurrá. Mi a fene változik? Sajnálom, de a gameplay nélkül gameplay trailere az ACV-nek nem volt akkora grafikai ugrás nekem az Origins meg az Odyssey után. Valahogy nem érzékelem a generációváltást ebben.
  • grebber
    #60
    Tudta de nem az AC Valhalla alatt hanem egy 2 évvel korábbi részben és azt se stabilan...Kár ezen vedrgődni fps kell toljátok majd a Dirt 5-öt ott lesz 120 is
    De érdekes eddig kutyát nem érdekelt konzolon az fps mert "ugyse" látjuk "elég az a 30" mikor lett hirtelen a sok konzolos ennyire pc-s?
  • Kandurex
    #61
    Mert valójában ez nem nextgen játék.
  • lwb
    #62
    De elvileg nextgen hardware-en fog futni. PC-n eddig is lehetett "nextgen" felbontást és frame rate-et hozni "lastgen" vagy "current gen" játékokkal is. 100+ fps, 4K felbontás stb. Mindez csak vas (és pénz) kérdése volt. Konzolon nem. Még az XB1X, ami a legerősebb current gen konzol, is max 30 fps / 4K felbontást tudott, azt is butítva, illetve sokszor dynamic scalinggel, tehát nem is valódi 4K-n.

    Az ember azt gondolná, hogy ha a játék last gen is, az új vason attól még jobban fog futni. Mert ugye kijön ugyanez (tudtommal) jelenlegi konzolokra is. Érdekes lesz megnézni egy xbx1x vs xbox series x összehasonlítást. Mindkettő azonos felbontáson és frame rate-tel fog futni, nagyon kíváncsi leszek az eltérésekre. Tippem, hogy nagyítóval kell majd keressük.

    Ilyenre nem emlékszem egyik generációváltásnál sem. A Dragon Age Inquisition is kijött xbox 360-ra és xbox one-ra is és 3 mp alatt rögtön mindenki látta a különbséget a kettő változat között. Ég és föld.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2020.05.19. 08:14:31
  • Kandurex
    #63
    De ha csak kompatibilitás van a két verzió között, akkor miért lenne több FPS -ed? Be van lőve minden 30 frame -re, minden animáció stb...
  • Palinko
    #64
    Nincs ebben semmi, a grafikai fejlődés egy exponencionálisan növekvő függvény, aminek közel járunk már a csúcsához szóval ott szokott ellaposodni és egyre több erőforrás kell egyre kevésbé észrevehető fejlődéshez. Azért majd revizionáld az álláspontod úgy 3-4 év múlva mikor már kezdik kihozni a konzolokból ami bennük van.
  • lwb
    #65
    Értem én ezt, ettől még csalódás. Az álláspontomon nem tudok majd mit revideálni, mert a játék ugyanúgy 4k/30 fps marad az új generációban 3-4 év múlva is. Más játék lehet, hogy több lesz (nagyon-nagyon remélem egyébként), de ez ennyi marad attól még.

    Azt is értem, hogy persze, laposodik a különbség, ahogy haladunk előre a fejlődésben, de tényleg nem emlékszem olyan generációváltásra, ahol sem a felbontás, sem a frame rate nem változott. Ez az első. Még a legutóbbi, fél-generáció váltásakor is volt egy felbontás-ugrás.
  • lwb
    #66
    Már miért ne lehetne? A "be van lőve 30 fps-re", az csak a konzolverzióra igaz, pc-n eddig is ment mindegyik AC játék annyi fps-en, amennyit a vasad bírt. Szóval a technika adott, eddig a kifogás az volt (ami érthető is volt), hogy a mostani konzolok ennyit tudnak. Erre jön az új generáció és az is ennyit tud. Csalódás. Szerintem a vas képes lenne ennél többre is, ezért a csalódás az az Ubiban van, mert ennyit hoznak ki belőle.

    A kérdésem csak annyi, hogy ha a 4k/60 fps-t sem tudják hozni, akkor mi a lófenét akarnak majd a ray tracinggel? Az konkrétan letérdelteti a 2080ti-omat is, ezeket a konzolokat meg fogja sütni.
  • grebber
    #67
    Mert a geforszodon nv rtx van konzolokba nem az lesz.Megoldják simán ez nem pc
  • lwb
    #68
    It just works. Ahogy Todd Howard mondaná :) Én meg hiszem, ha látom. Egyelőre a "geforsz" az, ami kereskedelmi forgalomban elérhető, szóval csak abból tudok következtetést levonni.
    És az pl. a Shadow of Tomb Raidernél bekapcsolva -30-40 fps átlagban a 2080ti-on. Ami brutális.
  • Palinko
    #69
    Nem az ami igazán számít hanem hogy nem global illumination lesz az rtx.el megoldva, hanem kis terek meg picike tükröződések a többi marad hagyományos
  • Kandurex
    #70
    Az rtx egy rossz vicc. A mai modern motorok ugyan azt a látványt kihozzák a megvilágítási megoldásaikkal, fele, harmada költségen. A buzi vidia nyomta be, mint új extra ficsör, kis plusz eladás reményébe, mellé meg fullba nyomatták a kretént, hogy ez mekkora szám.
  • grebber
    #71
    Mivel a konzolok is támogatják és lesz és rengeteg gamebe sugárkövetés így a dolog nem vicc. Sokkal szebb élethűbb dolgokat lehet vele. Az meg hogy az mv eköré külön magokat épitett az egy dolog. Nem kötelező nvre írni megy az nélküle is
  • lwb
    #72
    Veled értek egyet. A ray tracing játék közben bár észlelhető, de messze nincs arányban az árával, a masszív frame droppal. Soha nem kapcsolom be.
    A konzolokat ugyanakkor ezzel promózzák, szóval tartok tőle előbb lesz 15-20 fps és ray tracing, mint 60 fps.
  • grebber
    #73
    OFF:

    Ehhez nem kell RTX és a crytek egy kb haldokló cég halott graf engin-el amit a kutya se licenszel... konzolon meg kb minden stúdió milliószor nagyobb mint a crytek.. Röhögve lesznek csodás sugaras gamek konzolon.

  • grebber
    #74
    Assassin's Creed Valhalla: Így fognak működni a viking rapcsaták
  • Voltan
    #75
    "Ahogyan az lenni szokott, természetesen megjelentek azok a hangok, amelyek történelemhamisítást kiáltottak, másokat csak az zavart, hogy ez nem feltétlenül fog beleilleni a program hangulatvilágába"

    Marhára érthettek a dologhoz. Rendesen dokumentálva van több forrásban, hogy bevett szokás volt a szópárbajozás, amikor az ellenfelek minél mívesebben, költőibben küldték el egymást a picsába. Az Eddában, és Sagákban is van rá példa. Imádom, amikor a "faszparasztok" azt hiszik, hogy értenek valamihez, csak mert megnéztek egy évadot egy sorozatból, és egyszer ránéztek a wikipédiára.
  • grebber
    #76
    Assassin’s Creed Valhalla: A főszereplő Eivornak „következetes személyisége” lesz
  • grebber
    #77
    Minden területen előrelépést ígér az Assassin's Creed Valhalla
  • AnuluWork #78
    Eivor. Remek és változatos. Még jó, hogy nem R'athgaard, Clocky, Böyern, Bollo, Bubble, Hvytsrack lett a főszereplőből, ha már a Last Kingdom Alfredjának kinézetét szinte egy az egyben lopták a Valhallába. :)

  • MerlinW
    #79
    Nem lopott senki semmit. A színész arcával dolgoztak aki a mo-cap/szinkron-t csinálta. Egyébként szerintem még csak nem is hasonlít a két arc a képeiden.


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.06.01. 17:34:06
  • grebber
    #80
    "Kiszivárgott 30 percnyi, rosz minőségű (alacsony a felbontás) Assassin's Creed Valhalla gameplay videó. Mivel Uborkasoft törli mindenhonnan, így YT linket nem adok, csak magát a forrásfile-t, aki akarja letöltheti és megnézheti.(Nyilván esélyes, hogy ezt is törlik)"

    AC Valhalla leaked gameplay
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.07.06. 04:57:44